galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak Zacząć ?
Autor Wiadomość
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015   

Wosho napisał/a:
A nie lepiej kupować po kolei falami?


Czemu?
 
     
Mateooo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015   

Falami? Czyli tak jak modele zaczęły wychodzić?
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015   

Wosho napisał/a:
A nie lepiej kupować po kolei falami?

Nie jest lepiej a inaczej.
X-wing jest bardzo uniwersalny i bez problemu mozna grac na statkach z roznych fal/dodatków.
Dodatkowo w nowszych falach czesto pojawiaja sie karty z wczesniejszych.
Jedyne wyjatki od tej zasady to A-Wingi ( warto je kupic od razu z Asami rebelii dla kart obnizajacych koszt a jeśli rpzed to tylko dla karty Push The Limits) oraz Tie-Advanced ( tu warto poczekac na wyjscie Raidera )).
 
     
Mateooo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015   

A tak jeszcze zapytam, czy lepszy jest slave1 czy decimator? Ten drugi ma aż 12 żyć, ale nie unika ;(
 
     
Wosho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015   

Ja kupuje po kolei falami, żeby poznawać gre tak jak powstawała a nie od razu wszystko.
 
     
Mateooo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015   

Masz może jakiś link z tymi falami ? Co było pierwsze co ostatnie itd?
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Maj, 2015   

http://galakta.pl/gry/gry-figurkowe-2/x-wing/
Po prawej stronie.
Pudełka z dodatkami zaczęły wychodzić po 3 fali.
Asy Imp oraz Rebel Trans. 3/4 fala.
Tantive i Asy Rebelii 4/5 fala.
Ścigani razem z 6 falą.
A Raider w tym roku. Chyba przed 7 falą.
 
     
Wosho
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

http://xwing-miniatures.w...Miniatures_Wiki
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

Mateooo napisał/a:
A tak jeszcze zapytam, czy lepszy jest slave1 czy decimator? Ten drugi ma aż 12 żyć, ale nie unika ;(

Ciężko porównywać te 2 statki bo mimo wszystko gra się nimi całkowicie inaczej.
Osobiście polecam zacząć od Slave, mimo wszsytko ten statek daje dużo fajnych ulepszeń oraz wymaga więcej skilla przez co człowiek się uczy lepiej manewrować. Jeśli jednak chcesz szybciej wskoczyć w realia turniejowe to Decek będzie bardziej pomocny.
 
     
Mateooo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

a tak z ciekawosci, czemu turniejowo decimer lepszy? wiecej zyc? czy chodzi o jakies ulepszenia?
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

Mateooo napisał/a:
a tak z ciekawosci, czemu turniejowo decimer lepszy? wiecej zyc? czy chodzi o jakies ulepszenia?


Bo posiada 360 stopniowe pole ostrzału więc nie trzeba się strać by mieć przeciwnika w polu ostrzału, czyli jest łatwy w manewrowaniu.
 
     
slavkovic
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

Tylko jest jedna sprawa przy Decku. Albo pakujesz do niego expose (Slave 1), albo co jest częściej stosowane engine upgrade (Sokół). Oczywiście można go wyposażyć w Determinację albo cokolwiek innego ale ja osobiście lubię wybierać z pośród tych 2. Ogólnie sprawa wygląda tak że i Sokół i Slave mają karty które nie występuję gdzie indzie takie jak Veteran Instinct, engine upgrade (stealth i gunner już są dostępne w innych statkach) więc na początek zaopatrzył bym się w te modele, chyba że będziesz grał domowo więc pożyczasz od kogoś karty skanujesz i masz:) W sumie na turniejach też znajdziesz ludzi którzy są w stanie pożyczyć Ci karty. Brać X-wingowa to fajne chłopaki są :)

A co do kupowania falami... U mnie było tak że mogłem kupić od x-winga po YT2-300 ale bez 2 fali. Teraz widzę że pokazał się w końcu defender i phantom po jakimś tam czasie nieobecności. Także ustal sobie listę priorytetową i drugorzędną. Następnie kupuj w kolejności to co po prostu jest dostępne w danym momencie bo okaże się że nie kupisz Z-95 i później będziesz czekał 6 miesięcy na dodruk jak ja. No z tymi 6 misiącami może przesadziłem.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   

slavkovic napisał/a:
Tylko jest jedna sprawa przy Decku. Albo pakujesz do niego expose (Slave 1), albo co jest częściej stosowane engine upgrade (Sokół). Oczywiście można go wyposażyć w Determinację albo cokolwiek innego ale ja osobiście lubię wybierać z pośród tych 2.


A według mnie Decek to właśnie bardzo dobry, samodzielny dodatek, którym można fajnie pograć bez kart z innych dodatków.
 
     
Mateooo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Maj, 2015   

Dziękuję wszystkim za pomoc i odp ;)

W starter są 2 tie fightery. Widzę że można oddzielnie kupic 1tie fightera.
Czy ma on inne karty nuż te ze startera? Czy są dokładnie te same?
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Sob 16 Maj, 2015   

Mateooo napisał/a:
Czy ma on inne karty nuż te ze startera? Czy są dokładnie te same?

http://x-wing.fabpsb.net/extensions.php?lng=en
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14