galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
GlobiVanKenobi
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Maj, 2015   Pytanie

Witam,
Czy po rzuceniu przez poszukiwacza zaklęcia zniszczenia magii można użyć zaklęcia rozproszenia magii?

Zgodnie z tym co jest napisane na karcie ZNISZCZENIE MAGII (... Do momentu rozpoczęcia twojej następnej tury żadne gracz (w tym ty) nie będzie mógł rzucać Zaklęć...) nie powinno być to dozwolone jednak w komputerowej wersji Talisman jest to dozwolone.

Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 09 Maj, 2015   Re: Pytanie

GlobiVanKenobi napisał/a:
Witam,
Czy po rzuceniu przez poszukiwacza zaklęcia zniszczenia magii można użyć zaklęcia rozproszenia magii?

Zgodnie z tym co jest napisane na karcie ZNISZCZENIE MAGII (... Do momentu rozpoczęcia twojej następnej tury żadne gracz (w tym ty) nie będzie mógł rzucać Zaklęć...) nie powinno być to dozwolone jednak w komputerowej wersji Talisman jest to dozwolone.

Proszę o wyjaśnienie.
Pozdrawiam


Cześć,

Rozproszenie Magii (i kilka innych Zaklęć) jest szczególnym Zaklęciem w TMiM. O ile wszystkie pozostałe Zaklęcia wywierają swój efekt natychmiast po rzuceniu, Rozproszenie Magii wywiera swój efekt pomiędzy momentem, kiedy tamto Zaklęcie zostało rzucone, a momentem, kiedy wywarło swój efekt. Tak więc Rozproszenie Magii zostało rzucone zanim Zniszczenie Magii wywarło swój efekt.

Pozdrawiam,
Marcin
 
     
Xaszkil
[Usunięty]

Wysłany: Pon 11 Maj, 2015   

Pytanie: jezeli na karcie lub gdziekolwiek indziej pisze ze "tracisz mieszek zlota" a nie mam go aktualnie, co powinienem zrobic w takiej sytuacji?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Maj, 2015   

Xaszkil napisał/a:
Pytanie: jezeli na karcie lub gdziekolwiek indziej pisze ze "tracisz mieszek zlota" a nie mam go aktualnie, co powinienem zrobic w takiej sytuacji?


Nic. Jeżeli masz coś stracić, a tego nie masz, to nie tracisz nic w zamian, chyba że na karcie jest ściśle sprecyzowane, iż w takim przypadku tracisz coś innego.
 
     
GlobiVanKenobi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   pytanie

czy utrata punktu życia (nie w walce) oznacza utratę tury?
przykład:
poszukiwacz trafia no pole ruiny. losuje dwie karty. pierwsza to zaraza która powoduje utrate punktu życia przez wszystkich poszukiwaczy w danej krainie a druga to miecz. czy poszukiwacz traci życie i jednocześnie turę i nie bierze miecza czy też traci życie ale nie traci tury i zabiera miecz?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Maj, 2015   Re: pytanie

GlobiVanKenobi napisał/a:
czy utrata punktu życia (nie w walce) oznacza utratę tury?
przykład:
poszukiwacz trafia no pole ruiny. losuje dwie karty. pierwsza to zaraza która powoduje utrate punktu życia przez wszystkich poszukiwaczy w danej krainie a druga to miecz. czy poszukiwacz traci życie i jednocześnie turę i nie bierze miecza czy też traci życie ale nie traci tury i zabiera miecz?


Cześć,

Nie. Gra toczy się normalnie. Poza tem zwróć uwagę na to, iż przegrana w jakiejkolwiek walce lub remis nie oznaczają straty tury, a jedynie jej zakończenie.

Pozdrawiam,
Marcin
 
     
Damian1988092
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Cze, 2015   

Witajcie mam do was dwa pytania:
1. Mam poszukiwacza i moge miec max 4 przedmioty, powiedzmy ze mam wlasnie wszystkie cztery i oczywiscie wiecej miec nie moge, co sie dzieje gdy w tym momencie wylosuje mieszek zlota?? odkladam ta karte na plansze i jesli komus sie ona zmiesci w limicie to sobie ja bedzie mogl zgarnac??
2. pytanie dotyczace ''obroncy sprawiedliwosci'' z dodatku pani jeziora, pisze na nim ze opusci mnie i przylaczy sie do innego poszukiwacza ktory mnie napotka... czyli jesli walcze z potworami to jest przy mnie, rozumiem ze jesli ja kogos napotkam i go zaatakuje to tez on jest caly czas przy mnie, ale jesli jakis poszukiwacz mnie zaatakuje to przed walka obronca idzie do przeciwnika dajac mu automatycznie +1 do sily?? czy moze po walce ode mnie odchodzi?? jak to jest z ta karta?? ;)
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Cze, 2015   

Cześć,

Damian1988092 napisał/a:

1. Mam poszukiwacza i moge miec max 4 przedmioty, powiedzmy ze mam wlasnie wszystkie cztery i oczywiscie wiecej miec nie moge, co sie dzieje gdy w tym momencie wylosuje mieszek zlota?? odkladam ta karte na plansze i jesli komus sie ona zmiesci w limicie to sobie ja bedzie mogl zgarnac??


Mieszek złota wymieniany jest automatycznie na złoto i otrzymasz je bez względu na ilość posiadanych Przedmiotów, nawet jeżeli osiągnąłeś ich maksymalny limit.
Damian1988092 napisał/a:

2. pytanie dotyczace ''obroncy sprawiedliwosci'' z dodatku pani jeziora, pisze na nim ze opusci mnie i przylaczy sie do innego poszukiwacza ktory mnie napotka... czyli jesli walcze z potworami to jest przy mnie, rozumiem ze jesli ja kogos napotkam i go zaatakuje to tez on jest caly czas przy mnie, ale jesli jakis poszukiwacz mnie zaatakuje to przed walka obronca idzie do przeciwnika dajac mu automatycznie +1 do sily?? czy moze po walce ode mnie odchodzi?? jak to jest z ta karta?? ;)


Przyjaciel ten opuści Cię w momencie, kiedy ktoś zdecyduje się Ciebie napotkać (chyba, że mu się wymkniesz). Przed walką przejdzie on na stronę przeciwnika. Jeżeli to Ty zaatakujesz innego Poszukiwacza, wówczas Obrońca Sprawiedliwości pozostanie z Tobą.

Pozdrawiam,
Kamil
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Cze, 2015   

Cześć,

Do wypowiedzi Kamila dodam jeszcze, iż "napotkanie" to nie tylko atak. Jeżeli inny Poszukiwacz użyje na Tobie którejś ze swych zdolności (np. Złodziej ukradnie Ci jakiś Przedmiot), to Obrońca Sprawiedliwości także się do niego przyłączy (w naszym przypadku do tego Złodzieja).

Pozdrawiam,
Marcin
 
     
Damian1988092
[Usunięty]

Wysłany: Sob 06 Cze, 2015   

Dzieki chlopaki za pomoc :) juz wszystko wiem, pzdr ;)
 
     
Musopp
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Cze, 2015   

Witam ;)

Mam kilka pytan dot. kilku kart:

Zabójca (dodatek Miasto): Jezeli ktorykolwiek z graczy znajduje sie na koronie wladzy to czy jest mozliwosc wyslania tam zabojcy i odebrania mu do 3 pkt zycia za 3 mieszki zlota?

Magiczne szachy (dodatek Miasto): Podobne pytanie. Czy szachami mozna wezwac na pojedynek poszukiwacza znajdujacego sie na Koronie Wladzy?

Totem (Podziemia; Karty Skarbow): Totem ow pozwala nam sie leczyc odrzucajac trofea ale rowniez posiadac o jeden czar wiecej niz pozwala nam na to moc. Czy to znaczy ze moge posiadac 4 czary? Kumpel twierdzi ze tak ale ja jestem niemalze pewien ze nie ;)

To narazie tyle jak sobie cos przypomne nie omieszkam zapytac :)

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi :)
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 17 Cze, 2015   

Apropos Totemu to jak sama tresc mowi, skoro moc pozwala Ci na max 3 mozesz wziac kolejne, kiedy jednak odrzucisz Totem tracisz rowniez jedno z zaklec. A niestety nie kojarze reszty kart.
 
     
Tropikalny
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Cze, 2015   

Witam,
Mam parę pytań, które nasunęły mi się w rozgrywce:
1. czy jeżeli wchodzimy na pole Miasto to musimy skorzystać z usług jednego z trzech npc'ów i czy możemy wybrać alchemika ale nie wymieniać u niego przedmiotów bo albo ich nie mamy albo nie chcemy nic sprzedać ? (czy musimy wykonać jakąś akcję na tym polu)
2. staję na ruinach losuje dwie karty Portal i Labirynt, obie mają taką samą cyfrę akcji więc rozpatruje po kolei. Pierwszy jest portal i chcę go użyć czyli przenoszę się na inne miejsce a labirynt zostaje bez użycia ? I gdy przez całą rozgrywkę obie te karty sie tam znajdują to jak je rozpatrywać ?
3. na polu gdzie ma byc 1 karta leży jakiś przedmiot (albo nawet parę) ponieważ zostawili je tam inni poszukiwacze. wchodzę na te pole i nie mam miejsca zeby wziąć ten przedmiot to on i tak blokuje mi dostęp do losowania karty ? i czy jeżeli wezmę ten przedmiot to w tej samej turze mogę wylosować kartę ?
 
     
basai
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Cze, 2015   

1. Musisz wykonać jakąś akcję (cwaniaku szukałeś sposobu na ominięcie czarodziejki)
2. Moim zdaniem wybierasz, które miejsce rozpatrujesz. (niech mnie ktoś poprawi jak się mylę)
3. tak te karty blokują losowanie kolejnych. Jeżeli weźmiesz te przedmioty to wykonałeś akcję więc twoja kolejka się kończy.
 
     
Tropikalny
[Usunięty]

Wysłany: Sro 01 Lip, 2015   

Kolejne pytanie :)
Proszę o pomoc w interpretacji wymykania się z czarem niewidzialność oraz innymi sposobami na wymykanie się. Poszukiwacz (A) staje na polu gdzie przebywa drugi poszukiwacz (B). Czy B musi w tym momencie zdecydować się na wymknięcie czy może zrobić to dopiero gdy A wyzwie go na pojedynek ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 14