galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Michal
Pon 04 Sty, 2016
ROK 2015 - Plany Wydawnicze
Autor Wiadomość
Szaweł 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   

Michale najmilszy, najbliższy miesiąc to 30 lub 31 dni co daje nam okolice nawet pierwszej połowy czerwca. Pierwsza połowa maja (jak już pisałem kilkanaście dni wcześniej) kończy się obecnie za 10 dni. Gdybyś nie traktował nas jak zależnych od Siebie i nie kazał czekać miesiąc na jakąkolwiek odpowiedź (nie jesteście urzędem papieskim czy innym prezydentem chyba, że trzeba czekać jak na audiencję?) nie pieniłbym się - uwierz mi. Grę zaplanowałem na prezent na urodziny, które odbędą się 16 maja, czyli można by rzec - już w II połowie. Pytałem wcześniej, nie wiedzieć czemu licząc na jakąś krztę przyzwoitości i wcześniejszą odpowiedź twierdzącą lub przeczącą. Na tydzień przed imprezą, nasz jakże wspaniałomyślny wydawco, piszesz - najbliższy miesiąc. Jakimś tam geniuszem matematycznym nie jestem ale rozróżniam 30 i 10. Słabo. Jestem święcie przekonany, że macie pojęcie na temat handu i zdajecie sobie sprawę, że to Wy jesteście zależni od nas a nie na odwrót. Dlaczego więc taki Rebel, Portal nawet (słaba w mym mniemaniu) Lacerta są w stanie odpowiadać na pytania na bieżąco a Wy nie? Rozumiem, jesteście zawaleni pracą po sufit (w co nie wierzę, przykro mi) ale gdybyście byli w stanie poświęcić.... sam nie wiem ile, 5, może 7 a może przerażające, dwucyfrowe 10 minut tygodniowo na odpowiedź, nie byłbym tak wściekły. Nie denerwuje mnie to, że coś się opóźni - sam pracuję w handlu i wiem, że czasem transit time kontenerów może się zmienić, ale gdybym ja poświęcał swoim klientom 5 minut miesięcznie daleko bym nie zaszedł. Wybacz Michale, ale moim zdaniem (i nie tylko moim) kazać czekać swoim klientom miesiąc na odpowiedź jest zwyczajnie żenujące i poniżej jakiejkolwiek krytyki. Czuję się trochę jak taki wał, który musi czekać na ochłap rzucony z pańskiego stołu. Jestem Waszym klientem, daję wam zarobić nabywając Wasze produkty co daje mi prawo do wypowiadania się na temat sposobu wykonywania Waszej pracy i ja również proszę o zachowanie należytego poziomu... dyskusji. Myślę, że 5 minut tygodniowo nie jest wielkim wyrzeczeniem i możecie się aż tak poświęcić.

mord

Sam chciałem dzisiaj pisać że galakta na tym forum nas trochę olewa ale się odpowiedzieli na nurtujące mnie pytania ;-)

Geek Factor 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   słabo..

Drogi Michale z Galakty,

Powiem szczerze, że trochę rozczarowało mnie Twoje podejście. Użytkownik unicorn zapytał się Ciebie czy jest szansa na premierę Imperium Atakuje przed dniem dziecka.
Odpisałeś tylko "Tutaj nic się nie zmieniło i premiera gry podstawowej nadal planowana jest na II kwartał tego roku."

Dzień Dziecka jest za niecały miesiąc. Tyle to chyba możecie przewidzieć czy się uda pojawić ... ktoś chce zrobić prezent dziecku, a nie może usłyszeć nawet żadnego stopnia prawdopodobieństwa.

Bardzo Was lubię i szanuję ... wiele Waszych gier gości i zagości na moich półkach ... ale nie chce mi się wierzyć, że nie możecie przewidzieć czy tak wyczekiwany tytuł jakim jest IMPERIUM ATAKUJE pojawi się w tym miesiącu czy nie ...

Sigismond
Dyr. Gab. Prezydenta

Czy planujecie wydać A Game Of Thrones LCG 2.0?

unicorn

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   Re: słabo..

Geek Factor napisał/a:
Drogi Michale z Galakty,

Powiem szczerze, że trochę rozczarowało mnie Twoje podejście. Użytkownik unicorn zapytał się Ciebie czy jest szansa na premierę Imperium Atakuje przed dniem dziecka.
Odpisałeś tylko "Tutaj nic się nie zmieniło i premiera gry podstawowej nadal planowana jest na II kwartał tego roku."

Dzień Dziecka jest za niecały miesiąc. Tyle to chyba możecie przewidzieć czy się uda pojawić ... ktoś chce zrobić prezent dziecku, a nie może usłyszeć nawet żadnego stopnia prawdopodobieństwa.

Bardzo Was lubię i szanuję ... wiele Waszych gier gości i zagości na moich półkach ... ale nie chce mi się wierzyć, że nie możecie przewidzieć czy tak wyczekiwany tytuł jakim jest IMPERIUM ATAKUJE pojawi się w tym miesiącu czy nie ...

No właśnie chciałem podobnie zapytać, bo odpowiedzi na pytanie właściwie nie uzyskałem.
Oczekiwałem raczej czegoś bardziej dokładnego.
Dzięki za wstawienie się w mojej sprawie :)

Geek Factor 

Wysłany: Wto 05 Maj, 2015   Re: słabo..

unicorn napisał/a:
Geek Factor napisał/a:
Drogi Michale z Galakty,

No właśnie chciałem podobnie zapytać, bo odpowiedzi na pytanie właściwie nie uzyskałem.
Oczekiwałem raczej czegoś bardziej dokładnego.
Dzięki za wstawienie się w mojej sprawie :)

Luz ... trochę samolubnie, bo sam czekam na ten tytuł jak wariat :) ) I w sumie chętnie bym go sam sobie na Dzień Dziecka sprezentował ;)

Sewhoe

Wysłany: Sro 06 Maj, 2015   

Może trochę w obronie Galakty wystąpię. Z tego co wiem gry sprowadzane są z Chin. Największym problemem w moim przekonaniu są odprawy celne, oraz pośrednio transport morski. Szczególnie w kontekście rozładunku i odpraw mogą się pojawić opóźnienia. Były już czasami deklarowane terminy dostaw, które następnie były przekładane z różnych powodów. Zawsze po czymś takim pojawiały się głosy krytyki. Widocznie nauczona tym doświadczeniem Galakta woli nie składać obietnic których nie może w 100% zagwarantować.

Szaweł 

Sewhoe napisał/a:
Może trochę w obronie Galakty wystąpię. Z tego co wiem gry sprowadzane są z Chin. Największym problemem w moim przekonaniu są odprawy celne, oraz pośrednio transport morski. Szczególnie w kontekście rozładunku i odpraw mogą się pojawić opóźnienia. Były już czasami deklarowane terminy dostaw, które następnie były przekładane z różnych powodów. Zawsze po czymś takim pojawiały się głosy krytyki. Widocznie nauczona tym doświadczeniem Galakta woli nie składać obietnic których nie może w 100% zagwarantować.

Kontener płynie z Chin ca. 5 tygodni. Odprawa celna nawet z dopuszczeniem do obrotu to 1 dzień - jeśli firma robi to po raz enty nie powinno być żadnych problemów z żadnymi certyfikatami (np. CE) czy innymi brakami dokumentacyjnymi - f-ry, świadectwa pochodzenia etc.. Dystrybucja - tu się nie wypowiadam, bo różne produkty cechują się różną formą dystrybucji - nie istotne. Uważam, że jeśli firma wie, że kontener jest tu i tu (tak, można to sprawdzić) i że za tydzień, 2, 3 czy 78 będzie u nas, to chyba można PRZEWIDZIEĆ, czy będzie w terminie, czy nie. Jeśli termin wskazuje I połowę Maja, czyli za 10 dni gra powinna być już w drodze do magazynu głównego ew. w porcie przygotowana do odprawy - jeśli ktoś pisze, że będzie w ciągu 30 dni, to znaczy, że albo jest niekompetentny i nie ma pojęcia gdzie jego towar się znajduje, albo oznacza to, że nie pojawi się w wyznaczonym terminie i najprawdopodobniej spóźni się o tydzień, dwa, milion. Operuję setkami kontenerów i uwierz mi - na tydzień przed dostawą każdemu klientowi jestem w stanie powiedzieć kiedy otrzyma swój towar z dokładnością do jednego dnia a na miesiąc przed dostawą jestem w stanie określić termin przynajmniej w przybliżeniu do jednego tygodnia. W naszym przypadku, na 10 dni przed końcem wskazanego terminu Galakta nie jest w stanie podać nam przypuszczalnego terminu dostawy w przybliżeniu nawet tych durnych 10 dni. Przypominam, że to Galakta a nie jej klienci wskazali termin "I połowa Maja" - wystarczyło napisać "Maj".

Niemniej jednak, pal licho terminowość. Opóźnienia się zdarzają, bywa. Mi głównie chodzi o poziom kontaktu z ludźmi, którzy dają Ci zarobić na chleb a ten jest żenujący (kontakt, nie chleb :) ). Na (nie)pocieszenie mogę tylko powiedzieć, że Galakta w ten sposób traktuje nie tylko nas, "prywatnych" fanów gier, ale również sklepy - znajomy jest właścicielem jednego z takowych na Pomorzu i to co miałem okazję słyszeć nt. Galakty jest po prostu, najzwyczajniej w świecie, totalną porażką. Nie oszukujmy się, gdyby nie wyłączność na FFG taki wydawca nie zagrzałby długo miejsca na rynku.

Możecie mnie zlinczować za te słowa i czepianie się Galakty (lub sama Galakta, może dać mi kolejne ostrzeżenie albo w ogóle bana), ale wydając pieniądze (nie małe) na swoje hobby, chciałbym, oprócz produktu, w którego sprzedaży Galakta jedynie pośredniczy uzyskać także choć minimalne okazywanie szacunku od naszego wydawcy (pośrednika?) za to, że dzięki mnie i wielu mi podobnym mogą utrzymać się na rynku i całkiem, chyba, nieźle prosperować. A ten szacunek chciałbym zobaczyć w komunikacji - nic więcej. To dużo?

Tak czy inaczej, skończmy temat, bo wątpię, czy cokolwiek wniesie i wpłynie na zachowanie Galakty wobec nas. Oczywiście, obym się mylił.

Michal
Galakta

Moje odpowiedzi były ogólne, a nie odnosiłem się do poszczególnych pojedynczych pytań konkretnych osób.

W związku z tym, że zaproponowana i stosowana przez nas dotychczas forma informowania o nadchodzących drukach nie do końca się sprawdziła, dziś bądź jutro, działy Nowości oraz Zapowiedzi na naszej stronie zostaną zaktualizowane o ikony informujące o statusie poszczególnych produkcji.

Poniżej prezentujemy legendę opisującą ich znaczenie:

Cytat:

XXXX – W przygotowaniu
Zakładany termin premiery jest w tym okresie najbardziej narażony na przesunięcie. Od partnera odpowiedzialnego za koordynację produkcji otrzymaliśmy informację o „przewidywanym terminie produkcji”, na podstawie którego oszacowaliśmy datę premiery naszej edycji. W związku z tym, że w druku uczestniczy wiele krajów, które muszą przygotować tłumaczenie oraz swoje pliki, każde opóźnienie czy też problem jednego z nich wpływa na czas rozpoczęcia produkcji wszystkich jej uczestników. Oznacza to, że ostateczny termin premiera może znacząco różnić się od podanego pierwotnie.

XXXX – W produkcji
Gra jest obecnie produkowana – drukowane są elementy papierowe, przygotowywane są elementy plastikowe oraz drewniane. Opóźnienie w produkcji jednego z elementów (problemy techniczne, błędy itd.) wpływają na ostateczny termin zakończenia całej produkcji. Ponadto, po zakończeniu produkcji, gotowa gra często musi zostać przedłożona ewentualnemu licencjodawcy do ostatecznej akceptacji. Wszelkie problemy na tym etapie mogą przyczynić się do sporych opóźnień sięgających 1-3 miesięcy.

XXXX – W transporcie
Gra jest wyprodukowana, zaakceptowana przez licencjodawcę i obecnie trwa jej transport do naszych magazynów. W związku z tym, że większość naszych produkcji ma miejsce w Chinach, podana data premiery została opracowana w oparciu o szacunkową datę dotarcia kontenera do naszych magazynów, otrzymaną od firmy transportowej. Ewentualne opóźnienia na tym etapie mogą być związane z frachtem morskim, odprawą celną lub transportem kołowym do naszej siedziby (nie uwzględniając przy tym sytuacji nadzwyczajnych) i mogą wynosić około 2 tygodnie.

XXXX – W magazynie
Gra znajduje się już w naszym magazynie i czeka na oficjalną premierę. Data premiery jest praktycznie pewna. Jedyne opóźnienie może zaistnieć w sytuacji gdy licencjodawca zdecyduje się na zmianę wcześniej zaplanowanej daty premiery.

Ikony przy odpowiednich produkcjach będziemy aktualizować po otrzymaniu stosownych informacji od naszych partnerów.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że często nasze odpowiedzi są bardzo ogólne, ale większość etapów nie jest koordynowana przez nas, w związku z czym nie mamy wpływu (a czasami także informacji) o każdym problemie, który zaistniał lub zaistnieje, o czym wielokrotnie już pisaliśmy.

Np. w przypadku XCOM czekamy na aktualizację aplikacji, która nie jest przygotowywana przez nas, a przez programistów FFG, dlatego tez w przypadku tej gry nie możemy obecnie podać dziennej daty premiery.

Szaweł 

Można by się przyczepić, że to na odpierdziel żebyśmy się nie czepiali, aaaaaaaaaale się nie przyczepię, bo widzę postępy. Można już (mniej więcej) ocenić co się kiedy pojawi, także jest to zdecydowanie, krok do przodu.

Michale, rozumiem, że wraz z aktualizacją ikon po otrzymaniu odpowiednich informacji będziecie również aktualizować przybliżoną datę?

Ad. XCOMu - Twoja informacja wiele tłumaczy - dziękuję.

aramir

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

A Game Of Thrones LCG 2.0 +1

sqb1978 
sQb

Wysłany: Czw 07 Maj, 2015   

Ja jeszcze powrócę do pytania o DnŻ:
nie chodziło mi o nową falę, tylko to kiedy poprzednia trafi do sklepów? (ta z Descent: Zapomniane Dusze oraz WP:LCG Kłopoty w Tharbadzie i Nîn-in-Eilph)

Damet 

Wysłany: Pią 08 Maj, 2015   

Podoba mi się nowa forma informowania Nas o statusie produktów firmy Galakta. Czy istnieje możliwość stworzenia tego samego dla DnŻ ? I nie chodzi mi tutaj o rozdrabnianie się na każdy produkt z osobna. Tylko np. DnŻ - Maj, itd. :)

rhcorvin

Właśnie ściągnąłem aplikacje xcom z AppStore i jest cała po polsku wiec chyba skończyli ja. Tak wiec czekamy na xcom😀

Cthulhou 

Z Google Play wynika, że tłumaczenie dodane było już 20 kwietna :) No to chyba problem w komunikacji Galakty z FFG.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi