galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Magia i miecz czy inna przygodówka?
Autor Wiadomość
Broda90
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Kwi, 2015   Magia i miecz czy inna przygodówka?

Witam,

tak jak w temacie. Poszukuję jakiejś przygody :) Chciałbym znać opinię czy warto inwestować w Magię i miecz czy lepiej iść w coś innego?

Pozdrawiam
 
     
Sanex
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2015   

Zależy od budżetu. Losowość w MiM jest zbyt duża, a Twoja jedyna decyzja to czy iść w lewo czy w prawo. Losowość można ograniczyć dzięki domowym zasadom, ale to wiele nie daje...

Na pewno są lepsze gry przygodowe, wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości portfelowych.
 
     
Broda90
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Kwi, 2015   

Czyli jeśli mnie stać to inwestować w coś lepszego :)

a jakieś propozycje ? W sumie to jest forum galakty, więc nie wiem czy wolno pisać o grach innych wydawców :D

Ale może jest jakaś gra przygodowa wydana przez galatkę inna niż MIM? :D

Pozdrawiam
 
     
Sanex
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015   

Descent jest przygodówką i to całkiem udaną ;)
 
     
slain78
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015   

Sanex mylisz sie w jednym, Descent jest bardzo udany owszem,ale to przede wszystkim gra taktyczna
 
     
Zeniffar
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Kwi, 2015   

Ja posiadam od zatrzęsienia gier planszowych w tym również MiM i do tej wracam najczęściej jak dla mnie najlepsza gra na długie wieczory zabawa z przyjaciółmi przednia! Owszem gra jest mocno losowa, ale czy to jest minus? Dla jednego pewnie tak zaś dla mnie nie, lubię gdy rozgrywka zawsze jest inna. Gra jest ciągle żywa, wychodzą nowe rozszerzenia i uniwersum jest ciągle powiększane. Zasady są proste, wykonanie na wysokim poziomie i mnóstwo zabawy, z dodatkami setki kart przygód ogrom czarów itp. Oczywiście kup to co uważasz za najrozsądniejsze, jednak nigdy nie spotkałem się z osobą która po partyjce w MiM załapaniu zasad i nabyciu odrobiny praktyki nie chciała by zagrać ponownie i ponownie i znowu...
 
     
Broda90
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Kwi, 2015   

I o taką odpowiedź mi chodziło ! :) ludzie różnie się o MIM wyrażają jednak ta wypowiedź mnie zadowala :)

Descent słyszałem, że bardzo dobry, lecz cenowo jest ot prawie 100 zł różnicy ;/
 
     
reedmooley
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Kwi, 2015   

Descent jest super, ale to zupelnie inna gra, wg mnie dobrym rozwinieciem mechaniki Talismana jest Relic- mi gra sie w niego duzo fajniej niz w talisman, nawet po wrzuceniu dodatkow, "goły" Relic mniej sie wlecze, i lepiej pomyslano rozwoj postaci, i ma lepszy klimat- o ile ktos lubi SF. Dodatki dopiero wyjda wiec ciezko cos o nich powiedziec- ale oceny angielskiej wersji sa bardzo pozytywne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13