galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Star Wars: Armada
Autor Wiadomość
Kosmiczny pirat
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

Preordery na dodatki:
http://www.atomcomics.pl/...tar,wars,armada
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Wto 13 Sty, 2015   

Widzę że się pomyliłem uważając że Armada będzie tylko trochę droższa niż X-wing. Żeby mieć podstawkę plus po jednej sztuce każdego dodatku z pierwszej fali trzeba będzie wydać 900-950zł albo i więcej. Za taką kasę można w X-wingu kupić ze dwie floty.
 
     
Prycek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sty, 2015   

Drogo trochę. Szkoda, bo chętnie bym rzucił okiem.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sty, 2015   

na razie to jeszcze bez tragedii co to będzie jak wyjdzie 3-4 fala... wtedy zrobi się drogo ;P

Ciekawe czy polityka kart jest tutaj taka sama, czyli jak bym chciał mieć wszystko czym można grać w kartach z danym statkiem, to i tak muszę kupić wszystko co wydadzą...
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sty, 2015   

Moim zdaniem ceny są mocno zawyżone na tym sklepie. Po przeliczeniu podanych cen na BGG, wychodzi na to, że podstawka kosztowałaby 249 zł, a dodatkowy stardestroyer około 90 zł. Takie ceny to bym zrozumiał, wychodzi podobnie jak X-Wing.
 
     
Patsy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 14 Sty, 2015   

Mam podobne odczucia co Elrond, też zdaje mi się, ze podane ceny są mocno zawyżone, przecież VSD ma kosztwoać (w $) tyle co Decimator.

swoją drogą, jak już powstał osobny dział na forum poświęcony Armadzie (i Kosmiczny Pirat założył w nim odpowiedni temat ) to można by tam przenieść tą dyskusję.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sty, 2015   

Detaliczna cena podstawki na FFG to 99 zielonych, więc będzie za ok. 300-340zł u nas.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sty, 2015   

99$ - jak to Ci wyszło, że jest 300-340 zł ?:D Dolar teraz stoi prawie 3.7, czyli masz już powiedzmy nawet 360 zł, do tego dodaj podatek, który w cenach w $ nigdy nie jest uwzględniony... no to wychodzi nam raczej 439 zł ;P Możliwie, że marżę w stanach są znacznie wyższe (co by mnie nie dziwiło), ale to nadal mówimy o cenie 380-390 zł w sklepach.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Czw 15 Sty, 2015   

Czyli podstawka za min 350zł to realny scenariusz. Jak porównać to z X-wingiem stwierdzenie "mniej znaczy więcej" nabiera nowego znaczenia.
 
     
miko
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Sty, 2015   

Imperial Assault jest za 100 $ a u nas za 340 zł ;)
Ta cene też z czasem spadnie. Dobry przykład to podstawka do Xa, obecnie można ją dostać w sklepach za 104 zł co daje przelicznik 2,6 zł za 1 $.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 16 Sty, 2015   

Mareczq napisał/a:
99$ - jak to Ci wyszło, że jest 300-340 zł ?:D Dolar teraz stoi prawie 3.7, czyli masz już powiedzmy nawet 360 zł, do tego dodaj podatek, który w cenach w $ nigdy nie jest uwzględniony... no to wychodzi nam raczej 439 zł ;P Możliwie, że marżę w stanach są znacznie wyższe (co by mnie nie dziwiło), ale to nadal mówimy o cenie 380-390 zł w sklepach.


Patrzę na ceny gier FFG z tego przedziału cenowego w polskich sklepach :p np. wspomniany IA. Do ukazania się gry zostało trochę czasu(2 miechy co najmniej), więc sugerowanie się kursem dolara nie jest zasadne.
 
     
Ash
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   

Na pewno jeżeli chodzi o dłuższą perspektywę nie będzie to tania zabawa. Natomiast jeżeli chodzi o starter to myślę, że cena jest ok. w relacji do zawartości. Zasady -na pierwszy rzut oka - mi się bardzo podobają, zobaczymy jeszcze w grze. Zapowiada się wielki hit, a walki capital shipów działają na moją wyobraźnię jak cholera.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2015   

Dziś miałem Pudełko z Armadą w rękach. Co prawda nie zamierzałem tej gry kupić ale śledziłem od dawna informacje na jej temat i muszę przyznać że czuję pewne rozczarowanie poziomem wykonania modeli. Mam wrażenie że daleko im do poziomu szczegółów figurek z X-Winga (zwłaszcza tych wydawanych obecnie i nie chodzi mi tu o VI falę). Patrząc na stojącego majestatycznie na dwóch podstawkach Tantive'a czuć jakiś taki dziwny respekt. Tutaj jakoś tego brak, nawet przy Niszczycielu Gwiezdnym. Przyznaję że jeszcze nie grałem i rozumiem że to kwestia skali ale naszła mnie taka refleksja że Armada może poziomem figurek nigdy nie doścignąć X-Winga. To oczywiście subiektywna opinia. Nie grałem, nie widziałem gry na stole, nie oglądałem wyjętych figurek. To wszystko to pierwszy rzut okiem i suche porównanie, które nie stanowi o jakości samej rozgrywki. Czy ktoś z was miał możliwość postawienia modeli z obu gier obok siebie??
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2015   

Sporo osób na oficjalnym formum FFG narzeka na malowanie modeli - ponoć jakościowo odbiega to od tego co pokazywano w materiałach prasowych, czy na eventach.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2015   

Oldster napisał/a:
Czy ktoś z was miał możliwość postawienia modeli z obu gier obok siebie??


Ja mam Core'a w domu. Jeśli chodzi o prównanie rozmiarów, to VSD jest długości Decimatora, a Tantive długości Y-Winga. Nebulon jest od niego ok. o 1/3 dłuższy. Pod względem wykonania niszczyciel nie ustępuję statkom z X-Winga (chociaż fale V i VI są sporo słabsze niż poprzednie moim zdaniem). Pozostałe dwa statki są niestety słabe. Modele są bardzo szczegółowe, ale niestety nie najlepiej pomalowane przez co małe elementy nie zostały dobrze wyeksponowane. Ale wydaje mi się, że wystarczy samemu zrobić im washa i będzie lepiej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13