galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: D.W.
Sob 22 Wrz, 2012
Rozpiski
Autor Wiadomość
regrof
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lut, 2015   

Ostach napisał/a:


Vader + Lone Wolf + Engine upgrade
Soontir Fel + PTL + Stealth Device
Obsidian + Stealth Device
Obsidian + Stealth Device

Po wymuszeniu złamania formacji Vader ma odejść i flankować, Soontir podobnie, mięsko ma gnębić przeciwnika podczas gdy ten gania za Vaderem i Felem.

Oceńcie proszę te rozpiski do casualowego grania i powiedzcie, czy są tu jakieś noobowe kombinacje do poprawy.


O rebelii się nie wypowiem.

Natomiast w imperium masz jeden minus. Sontirowi brakuje tytułu Imperialnego gwardzisty i drugiej modyfikacja, z góru polecam hull uprade (obie karty w dodatku Asy Imperium). Jeśli proxsujesz to dodrukuj sobie obie te karty. Obsydiany zaopatrzone w SD to nie jest najlepszy pomysł, w tej samej cenie punktowej możesz wystawić dwóch pilotów eskadry czarnych z karą Wingmana, lub inne modyfikacje na 15-16 punktach (piloci imienni: Skrzydalty Gundark, Nocny Potwór).

Dzięki temu zyskasz więcej ofensywnych możliwości.

Natomiast "samotny wilki" będzie bezsensowny jeśli latasz w formacji 4 statków, a ciężko będzie ci ją trzymać z Interceptorem, szczególnie tak mobilnym jak Soontir.

Świetną kartą może być dla Vadera bezwzględność z dodatku V-49
 
     
Ostach
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lut, 2015   

Ruthlessness średnio mi sie podoba, zwłaszcza, że mogę popełnić błędy w manewrowaniu i będę musiał dać uszkodzenie swojemu statkowi.

Może wsadzę na Vadera Squad leadera żeby mieć coś co dobrze zadziała póki będę w formacji. Co innego ciekawego można dać Vaderowi? Przemyślę rzeczywiście imienne TIE/F w tej samej cenie co teraz te Obsidiany.

Z drugą modyfikacją na Felu nie sądzę, żebym zmieścił się w 100 pkt. Ale skoro każual to może zrobię limit 110 i dołożę coś Rebsom. ;)

Rogue, nie rozumiem w czym lepsze będą hull upgrade od stealth device na statkach z 3 kośćmi obrony.
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lut, 2015   

To nie są turniejowe rozpiski, więc są jak najbardziej w porządku, zwłaszcza, że są przemyślane. Poza tym nie wiadomo czy stawiasz na max balans i tym podobne rozterki domowych graczy.

Lone wolf to dobry pomysł (na pewno nie Leader ani Ruthlessness), możesz od razu się rozdzielić przecież. Można też się pobawić Outmaneuver.

Stealth ma sens wtedy, gdy statek ma dwa żetony (Fel, Vader). Jeśli naprzeciw jest Wedge, Corran i jony, to ja wolałbym Hull upgrade. :smile:

Lepiej grać na 100.
 
     
slavkovic
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lut, 2015   

Ja zagrałem dzisiaj czymś takim:
Soontir - PTL, Targeting computer, Royal guard i Hull upgrade
Defender (onyx) + HLC
Advance (storm) + proton rockets
Grałem przeciwko 2x rooki + blue squadron + Keyan (PTL).
Swoje zrobiło nie straciłem nic ale o zapomniałem że mam HU na Soontierze i już chciałem go zdjąć:)

Dzisiaj zagrałem Oicuunem + firespray. Oicuun z dauntless i kilkoma ulepszeniami. Ogólnie nie polecam bo przy małej ilości statków nie jest tak łatwo trafić w jakiś inny szczególnie jak ktoś ma pieprzonego Corana z R2D2 który ma mnóstwo zielonych manewrów i co chwila je regeneruje no i dodatkowo ma się dziadoskie rzuty czerwonymi kostkami. Mocno mnie to dzisiaj wnerwiło. Grałem 2 razy i 2 razy w dupe. Fakt kości zawiodły ale większości dodatków na tej "krowie" nie miałem po prostu jak użyć włącznie z umiejętnością pilota.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Czw 05 Mar, 2015   

jaka rozpiski 2xIG88 polecacie na pierwszy raz ??:) W sobotę wreszcie sobie pogram nowościami ;)
taka bedzie ok ??:
Cytat:

IG88-B + Heavy Laser Cannon + Push The Limit + Advanced Sensors + Autothrusters + IG-2000;
IG88-C + Push The Limit + Advanced Sensors + Autothrusters + "Mangler" Cannon + IG-2000;
 
     
slavkovic
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

Po co to kombinować. Po tym całym czasie jak gram w X`a mogę stwierdzić jedno... Czym byś nie zagrał i tak możesz wygrać. To tylko i wyłącznie zależy od szczęścia niestety a nie od ropziski. I tak prawie wszyscy grają sokołem albo YT-2400 więc co tu kombinować. Jak wyrzucisz tak zagrasz. Ta gra się zrobiła tak monotemantyczna że aż się rzygać chce. Mam cichą nadzieję że nowa frakcja choć odrobinę coś zmieni bo jak widziałem rozpiski z ostatniego turnieju w Wawie to tak jak napisałem wcześniej, do orzygania!!!
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

Do orzygania to są takie bezsensowne wypowiedzi :p
Ostatnio zmieniony przez Barbus Sob 07 Mar, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Rogue30
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

slavkovic, piszesz bzdury ("niezależność od rozpiski" jest sprzeczne z "każdy gra YT"). Jeśli już chcesz się żalić, to wypadałoby nie w tym temacie i z jakimiś sensownymi argumentami (co Ci się nie podoba aktualnie w grze i dlaczego). Po co to kombinować pytasz? A ja pytam po co to smęcić? A co do kostek, to wiadomo, łatwiej zrzucić na szczęście jak się nie umie grać.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

slav zmien grę , bo to nie ma sensu ;) Z takim podejściem powinieneś grać w coś gdzie ciągle jest "rotacja" i wszystko się zmienia. Życzę znalezienia takiej gry, ale proszę X-winga sobie odpuść...
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

Albo odpuść sobie turnieje.
 
     
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

Cytat:
... Mam cichą nadzieję że nowa frakcja choć odrobinę coś zmieni bo jak widziałem rozpiski z ostatniego turnieju w Wawie to tak jak napisałem wcześniej, do orzygania!!! ....


ja tam nie wiem, w Wawie zagrałem na 3 interceptorach z PTL oraz lambdzie i jakos dawałem radę :)

a 2 razy grałem z sokołem i raz z dashem + corran ...

nie ma co narzekać, trzeba walczyć ...

a w sobotę po południu wszyscy moga mieć gorszy humor :)
 
     
slavkovic
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

Czyli dla was jest rozumiem ok jak non stop jest tłuczony na turnieju sokoł + Yt2400?(nie koniecznie razem) Tak na marginesie w poprzednim poście przede wszystkim chodziło mi o turnieje, bo akurat w warunkach domowych gra się wszystkim i gra potrafi być przyjemna. Widziałem post o Toruniu i cieszę się że nowa frakcja wskoczyła od razu na podium. Może to jednak trochę odświeży grę bo już nie mogę patrzeć na Hana i Dasha tym bardziej że gram Imperium.

"A co do kostek, to wiadomo, łatwiej zrzucić na szczęście jak się nie umie grać."
Ach no tak aleś mi dosrał, PRO ;) Jestem początkujący i pewnie nie jeden błąd popełniłem i popełnię grając ale nawet będąc świetnym graczem i mając bardzo mocną rozpę można popłynąć przez kostki i nikt mi nie wmówi że jest inaczej.

A "żal" mi się włączył fakt. Może dlatego że ostatnio prawie nie gram a modele stoją na półce i się kurzą :) Dobra sorry za zamieszanie już się nie udzielam w tym temacie. Pozdro

Co do tej Warszawy to nie napisałem że wszystkie były 360 widziałem że były 4 bez. Tylko nie wiem czy aż 4 czy tylko 4:)
Ostatnio zmieniony przez slavkovic Sob 07 Mar, 2015, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
slavkovic
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

ytsunkai napisał/a:

a w sobotę po południu wszyscy moga mieć gorszy humor :)


Szczególnie jak większą część dnia muszą pracować ;)
 
     
ytsunkai
[Usunięty]

Wysłany: Sob 07 Mar, 2015   

Potrafie sie zgodzic, ze duze statkiz 360 moga dla graczy imperium byc .... Upierdliwe.

Niemniej wieksza czesc problemu z duzymi statkami bierze sie ze sposobu liczenia punktow .... Jesli 70 % twojej rozpiski jest w jednym statku, ktory trzeba caly zabic .... To jest ciezko, bo zla ie pojedynczego imperialnego mysliwca daje od razu punkty .... A tak 0


I tu chyba jes podstawowy klopot. Duze statki trzymaja punkty ... I tyle, ale czy tak powinno byc?
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Mar, 2015   


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 15