galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Handel między Poszukiwaczami ?

Handel między postaciami to:
Dobry pomysł!
50%
 50%  [ 9 ]
Kiepskie rozwiązanie
27%
 27%  [ 5 ]
Nie mam zdania
22%
 22%  [ 4 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Kufir:

Pozwól, że tylko się szeroko do Ciebie uśmiechnę, pozostawiając Cię w błogiej nieświadomości zarówno co do mojego wieku jak i mojej znajomości ekonomii. :twisted:

PS
Co do Twojego pojmowania wymiany towarowej, bądź towarowo-pieniężnej (gdyż handel, czyli: "HANDEL (Blaik) - najbardziej rozwinięta forma procesu cyrkulacji i obrotu towarowego, w której pojawia się pieniądz jako pośrednik wymiany. Sfera, w której ma miejsce dokonywanie w sposób zawodowy i wyspecjalizowany czynności pośrednictwa w sferze wymiany towarowej, tj. dokonywanie procesów nabywania dóbr w sferze produkcji w celu dalszej ich sprzedaży różnym nabywcom. W odróżnieniu od handlu inne formy obrotu towarowego, takie jak zbyt i zaopatrzenie materiałowo-techniczne mają charakter działalności jednoramiennej polegającej w pierwszym przypadku na bezpośredniej sprzedaży przez samych producentów, bądź w przypadku drugim na zakupie przez producenta surowców, materiałów do własnych celów produkcyjnych." nigdy nie wystąpi w tej grze - także, na drugi raz, nie myl pojęć jeśli chcesz uchodzić za takiego znawcę) i ich zasad:

"W ujęciu art. 286 § 1 KK oszustwem jest motywowane celem korzyści majątkowej doprowadzenie innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez wprowadzenie jej w błąd albo wyzyskanie błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranej czynności."

źródło: "Prawo karne"- Andrzej Marek, Wydawnictwo C.H. Beck,
Warszawa 2005
 
 
aro_kal
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

JEEEEEEST!!

Pozabijajcie się!! Można się oburzać na kufira za pogląd o handlu, ale niestety taka jest prawda. Z tym że naciągania nie nazywałbym inteligencją, tylko cwaniactwem. A zresztą po co porównywać grę do rzeczywistości? Kufir coś zaproponował, coś o czym ja czasami myślałem, jak ktoś nie chce się stosować to nie musi. Przecież On do niczego nie zmusza. Oczywiście musiała wybuchnąć wojna, bo czemu by nie. Stosujcie się do pomysłu bądź nie. Ja pewnie nie będę, bo nie chcę. Poszukiwacz współgracza to mój wróg i go tępię. Może z czasem zmienię zdanie.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

mojsze napisał/a:
Do Kufira: Tak twierdzi Arkoski84. Cytuję: "Jak toczy rozgrywke przeciwko tobie doswiadczony gracz,to nie rozumiem jak w tej grze, mozna znalezc obupulna korzysc.Chyba ,iz wykorzystuje sie graczy poczatkujacych! Niestety to watpliwa satysfakcja! ". Zachowana pisownia oryginalna.



Jaka korzyść ?
Pierwszy lepszy przykład:

Postać A ma dwie zbroje, chce jedna zn ich zamienic na sztukę złota u alchemika. Jednak spotkawszy poszukiwacza B proponuje mu ją sprzedać za 2 sztuki zlota. Gracz B sie zgadza bo zbroję może kupić u kowala w wiosce ale za 3 sztuki złota.

Podsumowując. gracz A i Gracz B zarobili na tym po sztuce złota.

Dziekuję.

Aro_Kal, nie ma co sie stresować dziwni ludzie znajda się wszędzie ;)
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Prawda jest taka, że jaki handel jest, to każdy widzi, tylko nie potrafi zrozumieć. 6 lat pracowałem w handlu jako zaopatrzenie i z pierwszej ręki mogę potwierdzić to, co Kufir powiedział. Oczywiście, jeżeli pójdziecie do normalnego sklepu, kiosku &c, to niestety nie macie możliwości tego sprawdzić, ale gdy pracujecie w miejscu, gdzie towar przechodzi z rąk do rąk, a potem znów do rąk (z pierwszej łapy do sklepikarza, potem ewentualnie albo z drugiej łapy do sklepikarza (jeżeli pierwszy sklepikarz był drugą łapą) albo od razu do konsumenta), to zrozumiecie, że oszukiwanie w handlu jest czymś powszechnym. Jaka jest złota zasada handlu? I tak każdy ją zna, tylko albo nie pamięta, albo nie chce sobie teraz przypomnieć - towar sprzedaje się przynajmniej za dwa razy tyle, za ile się kupiło. W szczególności towar, który ma małe daty ważności (ja przy takim pracowałem), więc jest spore ryzyko, że kupi się towar, a potem go wyrzuci. Kupuje się od producenta za grosze, druga łapa, jako, że bierze hurtem, to stara się za jeszcze mniejsze, śmieszne pieniądze, kupić, potem sprzedaje po odpowiedniej cenie.

Nie chcę wyglądać, że niby znam się na handlu lepiej niźli inni, pewnie i mi zarzucicie to, o co oskarżacie Kufira. Prawda jest jednak taka, że czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Jeżeli nie byliście / jesteście świadkami, gdzie codziennie człowiek stara się oszukać w handlu drugiego, to niestety nie zrozumiecie i moich i Kufira słów. Bo dla was, to są przypadki, nie codzienność. Powiem więcej, tam gdzie ja kupowałem swój towar, to ze świecą można było szukać kogoś, kto nie starał się być "cwaniakiem", bo jak ktoś prowadzi sklep, to zakupienie jakiegoś towaru nawet o 10 gr taniej jest zarobkiem dosyć sporym (zważywszy na ilość, jaką kupuje). Dla normalnego człowieka, konsumenta, 10gr to jest śmieszna suma, o którą nawet nie warto się targować. Hurtownicy o te 10gr mogą się nawet pół godziny kłócić.....

Amen.
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Nemomon:
Tylko, że w podanym przez Ciebie przykładzie nie ma żadnych znamion oszustwa. Proszę nie mylić pojęć!
Zresztą tak BTW samego faktu występowania oszustw, nawet częstego, w ogólnie pojętym handlu, nie próbuję negować, napisałem tylko, baaardzo ogólnie jak wygląda ta kwestia prawnie, a skoro pracowałeś w handlu to pewnie wiesz też jak wygląda kwestia umów zawieranych w wyniku oszustwa, błędu, bądź nieświadomości, którejś ze stron. Nie chcę mi się rozwijać tutaj, gdyż zarówno samą grę, jak i dyskusje o niej traktuje wyłącznie jako miły przerywnik od życia (szczególnie zawodowego). :)


Kufir:
Widzisz tu wracamy do kwestii obopólnej korzyści, o czym pisałem w swoim bodaj pierwszym poście w tym temacie, ale się powtórzę. Skoro korzyść jest obopólna to przeciwnik też korzysta, więc zastanów się czy jest sens go wzmacniać i czy jest to uzasadnione logicznie, jeśli celem gry jest zniszczenie go (Choć to już może i dorabianie otoczki fabularnej, o czym była zresztą już moja rozmowa na pierwszej stronie topiku:))? No, a jeśli bierzemy pod uwagę oszukanie przeciwnika (znów kłania się definicja) to czemu by nie podkradać żetonów/podglądać kart/robić innych tego typu rzeczy?


Aro_kal:
Ja z nikim nie walczę, tym bardziej nie walczę przeciw dopuszczeniu do gry możliwości wymian na przedmioty. Wypowiedziałem swoją opinię, a i tak każdy w grze zrobi to co uzna za stosowne (gra według zasad twórcy gry bądź gra zasadami domowymi proponowanymi przez Kufira) i myślę, że będzie się dobrze bawić, bo w końcu taki jest główny cel gry.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Cytat:
Kufir:
Widzisz tu wracamy do kwestii obopólnej korzyści, o czym pisałem w swoim bodaj pierwszym poście w tym temacie, ale się powtórzę. Skoro korzyść jest obopólna to przeciwnik też korzysta, więc zastanów się czy jest sens go wzmacniać i czy jest to uzasadnione logicznie, jeśli celem gry jest zniszczenie go (Choć to już może i dorabianie otoczki fabularnej, o czym była zresztą już moja rozmowa na pierwszej stronie topiku:))? No, a jeśli bierzemy pod uwagę oszukanie przeciwnika (znów kłania się definicja) to czemu by nie podkradać żetonów/podglądać kart/robić innych tego typu rzeczy?


Ale jestes ograniczony człowieku. Czasami opłaca się iść na wymiane aby wzmocnić siebie i przeciwnika. W zależności od sytuacji na planszy. Czasami wymiana jest bardziej korzystana dla nas niz przeciwnika i do tego trzeba dążyć w każdym HANDLU.

Z panem już nie rozmawiam. Pozdrawiam,
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Popis elokwencji. Nie ma co. :D :D :D

Gratuluje serdecznie. Zaprezentowałeś bardzo wysoki poziom i niesamowitą kulturę wypowiedzi. Nie ma to jak konstruktywna wymiana poglądów. :twisted:

Dawno żaden rozwydrzony bachor tak mnie nie ubawił ("mamo, mamo on ma inne zdanie, a ja nie mam argumentów, on jest gópi i nie gadam z nim"). :D :D :D
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Tak, masz racje jest dokładnie tak jak piszesz. Lepiej się poczułeś? Na pewno tak. Za bardzo się unosisz śmieszny człowieczku żyłka Ci pęknie.


Proszę jakiegoś moda o usunięcie zbędnych postów bo zrobił się bałagan.
 
 
Sandman
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Rozwydrzony bachor:
Jak już raz napisałeś, że nie rozmawiasz ze mną to mam prośbę żebyś się tego trzymał. Będę wdzięczny.


PS proponuje trochę luźniejsze podejście do gry (zastanów się kto tu się napina), bo odnoszę wrażenie, że Mim stanowi cały sens Twojego żywotu.

PS 2 To była moja ostatnia wypowiedź skierowana do Ciebie. Szkoda mi czasu na więcej i nie będę się dalej zniżał do poziomu rozmowy, gdzie rzeczowe argumenty (zbyt trudnym językiem były napisane? - pytanie retoryczne, nie odpowiadaj) zastępowane są inwektywami.
 
 
Kufir
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Hahaha ale sie uśmiałem, popisałeś się pięknie :)
Podenerwuję się jeszcze troszkę, widzę że się bardzo wczuwasz a za bachora będę złośliwy.
 
 
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2009   

Powiedźcie sobie "Pax", pocałujcie na ochłodę i zajmijcie czymś konstruktywnym. Hmm?
 
 
Bazzures
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Ostatnio znalazłem bloga na temat inwestycji *usunięte* //Nemo
dużo o handlu i inestowaniu, wiec może się przydać do poszukiwaczy itp ;) wszakże warto się zapoznać i ogarnąć temat
Ostatnio zmieniony przez Sro 04 Lut, 2015, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 16