galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Do czego przystąpią siły Imperium?

Jaki tytuł powinna nosic polska edycja Imperial Assault?
Imperialne natarcie
11%
 11%  [ 9 ]
Imperialny szturm
14%
 14%  [ 12 ]
Imperium atakuje
41%
 41%  [ 34 ]
Atak Imperium
25%
 25%  [ 21 ]
Gunganie i Ewoki
6%
 6%  [ 5 ]
Głosowań: 81
Wszystkich Głosów: 81

Autor Wiadomość
NLoriel
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Gru, 2014   

Za klasykiem powinno być "Imperim atakować Ziemia!" (hakuna matata)
A na poważnie, to wahałbym się między "Imperium atakuje" - za nawiązanie do E5 i brzmienie tytułu podobne do oryginału oraz "Atak Imperium" (większa wierność tłumaczenia). W ankiecie oddaję głos na pierwszy z tych wariantów.
 
     
Syndelis
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Gru, 2014   

Ofensywa imperium +1
Imperium w natarciu +1

Z tymi z ankiety kiepsko będzie pudło wyglądać...
 
     
Hejas
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Sty, 2015   

Ofensywa Imperium jest chyba najsensowniejszym wyjściem, brzmi dobrze, dość wiernie oddaje sens oryginalnego tytułu i będzie dobrze wyglądać na pudełku. Imperium w Natarciu jest OK, ale słowo "natarcie" w tytule gry jakoś mnie nie przekonuje, "ofensywa" wygląda bardziej naturalnie.

Imperium Atakuje z kolei brzmi nieco dziecinnie i może dawać błędne pojęcie, co do grupy docelowej.
 
     
delynch
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2015   

Za jakiś czas zapewne pojawią się i dodatki. Dobrze więc uwzględnić nazwę, która ogólnie będzie pasować do całej serii, nie tylko do podstawki. Chodzi mi o to aby przy wyborze nie popełnić błędu jak choćby z "Die hard" przetłumaczonym na "Szklana pułapka", gdzie tytuł od drugiej części miał się nijak do tego co było w filmie.
 
     
delynch
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Sty, 2015   

Może coś w stylu: Bitwy Imperium?
 
     
Bizon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Sty, 2015   

Mi od razu nasunął się tytuł - Imperialne Uderzenie ;-)
 
     
Xerad
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

Znając Waszą politykę to za 8 dodatków dojdziecie do wniosku, że kolejne po polsku już nie powstaną więc moje pytanie - po co te trudy i wydawanie tego po polsku ? Po prostu zamówcie wersje angielską i z głowy !!!! Ja w żadne lcg spolszczone, ani inne gry z możliwymi licznymi dodatkami nie wejdę !!! W takim razie może spolszczenie połowiczne ?
Niech bedzie Imperialne Assault !!! :)
 
     
dewodaa
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Sty, 2015   

Pana wyżej dodałem do ignorowanych bo wg. mnie posty tego typu są gwałtem na demokracji i wolności słowa.
Wracając do tematu, słowo ofensywa jest w Polsce mało "popularne", unikałbym takich w tytułach gier.

Przy okazji (bo rzadko się tutaj wypowiadam na forum): Dzięki Galakto za to co robicie no i ... shut up and take my money ;)
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2015   

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy. Ostatecznie wyszło na to, że zdecydowanej większości najbardziej podobał się tytuł, który kilka osób w naszej firmie mocno faworyzowało.

tak więc już możemy ogłosić, że "Imperium Atakuje"!


Podczas wyboru nie bez znaczenia był dla nas także fakt, że ten tytuł ładnie się prezentuje w logo i wygląda bardzo podobnie do oryginalnego :)
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2015   

To chyba najlepszy wybór. Brzmi najlepiej, kojarzy się dobrze (Imperium Kontratakuje), dobrze wygląda i nie odbiega znaczeniem od wersji angielskiej.
 
     
Zjyslav
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Sty, 2015   

41% to nie jest zdecydowana większość, ale jednak wyraźnie najwięcej głosów dostała ta opcja. Osobiście optowałem za bezpośrednim tlumaczeniem "Imperialne Natarcie", ale przyznaję, że to nie wygląda źle w logo. Trzeba będzie się przyzwyczaić.
 
     
delynch
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Sty, 2015   

Oszaleję oczekując. :lol:
 
     
Xerad
[Usunięty]

Wysłany: Sro 18 Lut, 2015   

powodzenia z kupowaniem polskiej wersji :)

pewnie skończy jak:
http://galakta.pl/star-wars-lcg-2/


hahahahaha
 
     
keldorn
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

z tym sie nie zgodze. Jednak wiecej osob kupuje tego typu gry co Descent niz LCG ktorych jest pelno. Dodatkwo sam Star Wars LCG bylo jednym z najslabszych mechanicnie gier z tego gatunku. Moze i dlatego tez tak male zainteresowanie.

Co do descenta to wszystkie dodatki (poza poplecznikami i dodatkowymi figurkami) ukazywaly sie w wersji PL. Tutaj w przypadku SW Imperium Atakuje sadze ze bedzie jeszcze wieksze zainteresowanie chocby ze wzgledu na mozliwosci robienia turniejów.
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Czw 19 Lut, 2015   

keldorn napisał/a:
z tym sie nie zgodze.

Ja tam bym argumentował, że w Imperium Atakuje są figurki, więc może również skończyć jak X-Wing :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 15