galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista chętnych na Call of Cthulhu LCG
Autor Wiadomość
raussal 

Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

nawet w angielskiej jest dobry ;d

0NCK0

Powiem tak jako stary gracz COC jeszcze wtedy CCG (były takie czasy odległe).

To patrząc na to z perspektywy czasu gdy format przechodził na LCG w Polsce duża część graczy odeszła od tej gry i nie dlatego, że była zła tylko dlatego że kazali wyrzucić wszystkie karty i zaczynać zbierać od nowa.

Jeżeli FFG wypuściłoby 2gą edycję COC tak jak to ma miejsce z AGOT to Galakta może zdecydowałaby się na wydanie PL. Ale skoro gra doczekała się już 6 serii i całej masy dużych dodatków to nie dziwcie się, że nie chcą tego wydać nie chcieli przecież wydać 1 ed agota.

Jeżeli chcesz zobaczyć jakie jest zainteresowanie tą grą aktualnie sprawdź sobie na forum.
http://www.cthulhu.otchlan.pl/forum/index.php

Widać, że nikt poza Wrocławiem nie gra to ostatni z istniejących bastionów gdzie turnieje odbywają się regularnie.

MajkPascal 

zvish napisał/a:
PS: Ja uważam że w naszych rodakach jest jakiś kompleks czy coś. Totalna awersja do języka ojczystego i szpan korzystania z języka angielskiego.

To mi się kojarzy z sytuacją jak gdzieś w internecie ktoś rzucał się o tłumaczenie tytułu trzeciego Wiedźmina. Kto to wymyślił żeby "Wild Hunt" tłumaczyć jako "Dziki Gon"? ;)

Lunar 

MajkPascal napisał/a:
zvish napisał/a:
PS: Ja uważam że w naszych rodakach jest jakiś kompleks czy coś. Totalna awersja do języka ojczystego i szpan korzystania z języka angielskiego.

To mi się kojarzy z sytuacją jak gdzieś w internecie ktoś rzucał się o tłumaczenie tytułu trzeciego Wiedźmina. Kto to wymyślił żeby "Wild Hunt" tłumaczyć jako "Dziki Gon"? ;)

O klękajcie narody... szczyt cebuli.
Wielcy "fani" Sapka :P

Cytat:
Jakbyś nie zaklinał rzeczywistości pisząc o goownianym community, jakbyś nie pisał po wytknięciu ci błędu, że to inna sprawa (vide kodeksy) to niestety prawda jest taka: codexów nie tłumaczy się na polski, bo nie było na nie zbycia, podobnie jak na polskiego ntra, lotra i niedługo (po obecnym deluxie) sw. Galakta nigdy nie wróci do wydawania tych tyułów tak jak i nigdy nie ruszy niszowego lcga jakim jest CoC.

Wydarzyło się to o wiele o wiele za późno, do tego przypadło na czasy kiedy to samo GW leciało sobie w kulki i dalej to robi, proszę Cię :) . Sprawa wg. mnie jest bardziej złożona, bo fanów młota jest rzesza. Figurki i farbki nie cierpią na zmiany językowe. A jeden podręcznik wiosny nie czyni. Naprawdę mniejsza już.

Honor&Profit - well, tłumaczenie jest. Może będzie z jakąś zaporową ceną w druku na żądanie. Skoro było do wydania lada chwila to pewnie robocze gotowe pdf'y do drukarni są w bazach danych wydawcy - czekając być może na jakiś światły dzień kiedy się do tego powróci. Nie wiem jaki jest opłacalny nakład w hurtowej produkcji.
Z tym, że musi być obiecująca inicjatywa graczy - jak zarzeknięto w niusie. Miast głosów skrzyknięcia się do kupy przeczytałem 100 postów hejtów i propozycji sprzedaży Netka ;) Bardzo to w naszym narodowym stylu...
Przypomnę tylko jak umierał X-Wing, a w Krakowie udało się pozytywnym twórczym ludziom zorganizować i odżyć go. Da się, da się. Ale z bojkotującym community Netka nie ma sensu nic tworzyć niestety.
To bardzo młoda gra i nieprędko przyjdzie nam poznać Netrunnera edycję 2...
0NCK0 napisał/a:
Widać, że nikt poza Wrocławiem nie gra to ostatni z istniejących bastionów gdzie turnieje odbywają się regularnie.

Południe na ogół jest lepiej zorganizowane. Moje Trójmiasto wyschnięte od dekady ;)
Rozumiem, że wyznacznikiem sprzedajności i atrakcyjności gry jest ogólnopolska organizacja turniejów?

Odpowiedz do tematu