galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Scum and villainy - Strona konfliktu
Autor Wiadomość
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

No dobrze, ale nadal wszystko zależy jak to się wyważy. Wystarczy na combogennych statkach np. dać koszt wynajęcia 10 punktów... to naprawdę jest od "ch%#$%". Po porostu nie czuję klimatu, że "szumowyny" łącza siły aby walczyć z rebelią i imperium, a za kasę już wynająć się ich nie da... to powiedział bym, że bardziej jest prawdopodobne, że będą biły się między sobą, niż z Imperium/rebelią... dla nich wolą pracować.

Do tego zawsze można zrobić oznaczenie, tylko szumowiny w kontekście, że tego pilota nie można wynająć. Wszystko jest do obmyślenia, ale nadal mam wrażenie, że ta 3-cia frakcja jest bardzo na siłę. Mówię o klimacie, nie o mechanice i sensie vs. gry turniejowe. To zupełnie co innego, ale jak przesadzi się z odejściem od "klimat" to gra po prostu straci urok ;P A to właśnie mnie do niej przyciąga... ;P
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Zebrałem do tej pory wszystko co było do X-winga ale Szumowin nie zamierzam zbierać. Właśnie ze względu na klimat. Kompletnie mi nie pasują do wojny między Imperium i Rebelią. Dla Szumowin walka z Imperium czy Rebelią byłaby trochę jak strzał w kolano. Lepiej się dla nich opłaca współpraca. Klimatycznie kompletne dla mnie bezsensu robienie Szumowin jako oddzielnej frakcji. Gdyby byli oni jako wsparcie np. niektórzy dla Rebelii, a inni tylko dla Imperium, to byłaby całkiem inna bajka.
 
     
Masłonator
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Aj tam jakieś farmazony. Grunt że będzie większa różnorodność na turniejach i Meta się mocno ruszy :D


P.s Czarne Słońce było wystarczająco potężne by liczyć się jako osobna frakcja i rzucić wyzwanie Imperium, (za co przypłacili srogo) więc jak dla mnie to ma to Klimatyczne uzasadnienie.
 
     
zioło123
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Poza tym imperium ma fetta i jeszcze kilku przestępców
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   

Rebelia i Imperium mają Scuma do wynajęcia: nazywa się Najemny Drugi Pilot ;)
Ja od początku chciałem, aby X-Wing pozostał walką pomiędzy Imperium i Rebelią, ale jak już mają wprowadzić Scumów, to więcej klimatu widzę w osobnej frakcji niż w wynajmowaniu ich przez pozostałe dwie. Po pierwsze ze wszystkich pilotów w Scumach wynajmowani byli właściwie tylko łowcy nagród czyli Boba i IG. Jeszcze o Kavilu jest informacja, że był imperialnym korsarzem. Reszta to przede wszystkim członkowie organizacji przestępczych. Piloci tacy jak Black Sun Soldier, Syndicate Thug, Cartel Spacer to nie zbiry do wynajęcia, a żołnierze z prywatnych armii. Nie wyobrażam sobie też, aby Xizor jako szef Czarnego Słońca dał się komukolwiek wynająć. Przynajmniej nie jako pilot do bitwy
Dla mnie już nawet wcielenie Boby do Imperium było mało klimatyczne. Imperium nie lubiło współpracować z łowcami nagród. Piett mówiący, że "nie potrzebują tego ścierwa" dobrze prezentuje postawę wszystkich imperialnych oficerów. Wyjątek stanowił Vader, ale nawet on nie wynajmował ich do walki, a do odnalezienia/schwytania swoich wrogów. Imperium miało tylu pilotów i tyle statków, że nie musiało zatrudniać najemników. Dlatego ten Boba walczący ramię w ramię z pilotami TIE zawsze raził mnie trochę w oczy.
Scumy jako trzecia frakcja w mojej opinii mają sens. Czarne Słońce było wielką, wpływową organizacją, pod którą podlegało wiele karteli, organizacji przemytniczych i piratów. Ja odbieram to tak, że wszyscy większość pilotów ze Scumów to po prostu żołnierze podlegający w mniejszym lub większym stopniu Czarnemu Słońcu. Tak jak napisał Masłonator, dysponowało ono sporą armią. Poza tym na pewno chętniej niż Imperium wynajmowało łowców nagród do walki.
 
     
Oldster
[Usunięty]

Wysłany: Nie 25 Sty, 2015   

Jeśli nie czujecie klimatu Scumów to zachęcam do przeczytania "Cieni Imperium". W finale jest scena gdzie Rogue Squadron walczy z pilotami Black Sun gdy nagle pojawia się chmara Tieów z pobliskiego Niszczyciela. Cała scena idealnie pasuje do X-winga i na pewno pojawią się scenariusze próbujące ją odtworzyć. To jasne że przy otwartej walce wielkich flot piraci nie mieli by szans ale do potyczek myśliwców doszło pewnie wiele razy. Uważam przez to że frakcja Scumów pasuje do gry świetnie. Armada może już nie mieć tego szczęścia.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Galakta daje Scumom czas aż do marca, więc możliwe, że nieprędko ich zobaczymy.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Co poradzić :) Trzeba się cieszyć, że YT-2400/VT-49 nadal są dominującymi statkami ;P

Raider kiedy?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Zazwyczaj od pierwszej zapowiedzi do premiery mija 4-5 miesięcy, więc pewnie II kwartał br.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

No to jeszcze trzeba szukać Tie/A za 30 zł ;P
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Chyba dwie ostatnie karty ze Scumów, które pozostawały tajemnicą:


 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Calculation zajebiste, podoba mi się, przy tym koszcie to naprawdę fajna karta:)

Nie ma to jak dwoma kartami "zaj@#%" VT-49 ;P

Pytanie teraz czy jak wydam to jedno oko, to mogę wszystkie zamienić na Hity? Czy jednak jest tak jak myślę, że używają Calculation niestety wydając Focus mogę tylko to jedno oko zamienić na krytyk, a reszta oczek zostaje bez zmian?
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Jak wydasz na Calculation, to reszta oczek nie zmienia się na hity. Na resztę musiałbyś mieć drugi żeton.
 
     
Mareczq
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Tak myślałem - troszkę gorsze niestety.

Czyli mając np. 2-3 żetony, mogę sobie zrobić 2-3 krytyki?:P

Nadal jednak najczęściej zmienia się jedno oczko ;)
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Wydaje mi się, że możesz wydać maksymalnie jeden żeton na tę umiejętność. W przeciwnym razie napisaliby: wydaj dowolną liczbę żetonów skupienia, za każdy wydany żeton możesz zamienić oko na kryta.
Może nie jest to mocarna zdolność, ale z tych najtańszych medali chyba jak dotąd najlepsza.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14