galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Hero & Villain Packs

Chcę by dodatki (figurki) do IA zostały spolszczone:
á la Descent - ENG wersja + Galakta sprzedaje PL karty (druk na żądanie)
13%
 13%  [ 3 ]
á la X-Wing - pełna polska wersja
86%
 86%  [ 19 ]
Mam swój pomysł (opis w komentarzu)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
Samanar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   Hero & Villain Packs

W jaki sposób zostaną spolszczone paczki dodatkowych figurek - tytułowe Hero & Villain Paczki?
Do tej pory Galakta porwała się na 1 pełną lokalizację figurkowych dodatków (patrz X-Wing gra figurkowa), natomiast przy Descencie dodatki nie zostały wydane po polsku - trzeba nabyć oryginalne angielskie pudełeczko, a potem dodatkowo od Galakty polskie tłumaczenie kart z Druku na Żądanie. Pomijając wszelkie niedogodności z zakupem 2 rzeczy dla jednego dodatku to głównym problemem był wzrost kosztów w stosunku do wersji angielskiej co również może mieć wpływ na mniejszą popularność tego rozwiązania.

Ciekawi mnie czy Galakta zdecydowała już co z tym robić w wypadku IA, no i druga sprawa - co na ten temat myślą gracze.
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Dla mnie osobiście jedyne rozwiązanie to pełne spolszczenie. Półśrodki odpadają. Wolę wejść w wersję angielską od początku, niż w polską by miało się okazać po jakimś czasie, że kolejnych dodatków już nie wydadzą PL.

Dobrze by było, żeby się Galakta określiła, bo cały czas się zastanawiam czy kupować ANG wersję, czy cierpliwie czekać na PL. Nie chciałbym się rozczarować po 2 latach i zostać z kilkoma dodatkami PL, a resztą ANG.
 
     
MajkPascal
[Usunięty]

Wysłany: Pią 23 Sty, 2015   

Ja myślę, że to pytanie nie jest zbyt dobrze sformułowane. Chyba każdy kto ma do wyboru wydać więcej na figurkę + polskie karty lub kupić to taniej w komplecie wybierze tę drugą opcję. Problemem w tym przypadku nie jest raczej to którą wersję wolą gracze, a to ilu z nich decydowałoby się na zakup tych rozszerzeń zależnie od metody wydruku. Druk na żądanie jest dla Galakty takim zabezpieczeniem przed zamówieniem całej partii, która potem w znacznej części będzie leżeć na magazynach.
Ja jak na razie czekam na polską podstawkę. Wątpię bym inwestował we wszystkie rozszerzenia, na niektóre pewnie się skuszę, a na pewno przyjemniej byłoby je mieć w takim samym standardzie jak resztę.
 
     
Azzarro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   

Dla mnie pierwsza opcja wygrywa, nie będzie trzeba kupować wszystkich dodatków żeby mieć wszystkie karty.
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Aby uniknąć niepotrzebnych błędów informacyjnych chciałem przekazać, że obecnie planujemy wydawanie wspomnianych dodatków w pełnej, zlokalizowanej wersji (czyli tak jak X-Winga).
 
     
Elrond
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Michal napisał/a:
Aby uniknąć niepotrzebnych błędów informacyjnych chciałem przekazać, że obecnie planujemy wydawanie wspomnianych dodatków w pełnej, zlokalizowanej wersji (czyli tak jak X-Winga).


To bardzo dobra wiadomość. W takim razie zaczekam na polską wersję. Mam nadzieję. że wydacie wszystkie dodatki :)
 
     
ttrotyl
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

super
 
     
Samanar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   

Dziękuję za kontakt i wyjaśnienie kwestii. Ogólnie widać, że jakość i ilość informacji od nowego roku w Waszej firmie pozytywnie zaskakuje, tylko tak dalej *high five* :mrgreen:
 
     
szmitek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Sie, 2015   

a wiadomo kiedy będą dostępne polskie wersje packów? Abo Twin shadows?
 
     
Falcon
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Sie, 2015   

wg http://galakta.pl/plany-w...wnicze-nowosci/
I fala płynie
 
     
HuntMocy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

Mam troszkę inne pytanie dotyczące zestawów Sojuszników i Przeciwników. Czy pojedyncze figurki (bądź grupy figurek) służą tylko i wyłącznie do konfrontacji czy też można je jakoś wykorzystać w kampanii? A jeśli tak to czy w pudełku dostajemy jakieś nowe scenariusze czy też ewentualne użycie nowych postaci będzie wymagało wymyślenia własnego?
 
     
Breed9000
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

Każde pudełko zawiera:
- od 1 do 3 figurek
- misję do kampanii + nagrodę lub zestaw 3 kart agend dla imperium (też z 1 misją wymuszoną)
- jeden scenariusz do konfrontacji z dwiema kartami celów
- od 3 do 5 kart dowodzenia do użycia w konfrontacji.
Czy warto kupić. Moim zdaniem tak. Ja nie lubię przesuwać żetonów po planszy kiedy mogę przestawiać figurki :)
Figurki rebelii są do wykorzystania w około 3 misjach dla większości z nich (licząc te z paczek w których się je kupuje). Ale ta liczba będzie rosła w raz z rozwojem gry. Po wygraniu misji z ich udziałem zwykle dostajemy je jako nagrodę i możemy ich wstawić w kolejnej misji jako pomoc wiec dodatkowe zastosowanie jest. Imperialne figurki i Szumowiny maja lepiej bo ich prawie zawsze można wystawić. Lub skorzystać z dodatkowych kart agend by to zrobić.
 
     
HuntMocy
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Gru, 2015   

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, tego właśnie potrzebowałem :)
 
     
Bardok
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

Tak naprawdę tych misji jest niewiele i zakup tych figurek jest naprawdę opcjonalny. Wykorzystasz może je 1-2 razy na całą kampanię, więc tak naprawdę płacisz za coś, czego nie użyjesz zbyt często nie grając Skirmisha, a jedynie "upiększy" ci zestaw i rzadko grę.

Ja kupuję tylko ze względów kolekcjonerskich :)
 
     
HuntMocy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Gru, 2015   

Kumam, szkoda że w zestawie z figurką nie ma też karty bohatera żeby móc w kampanii zagrać np. Hanem czy Leią. Rozumiem, że Imperium może wykorzystywać nowe figurki tak czy siak jeśli zostaną wprowadzone jakieś modyfikacje w scenariuszu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 16