galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarni Jeźdzcy
Autor Wiadomość
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Sie, 2013   





 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 18 Sie, 2013   

No i mamy zdjęcia kolejnych kart:










Mechanizm z fajkami super! Ledwo dostaniemy karty do talii hobbickiej i od razu mamy nie tylko zmniejszanie zagrożenia, ale również mechanizm do doboru kart, ciekawe czy będzie więcej fajek czy narazie tylko ta. Karty hobbitów z taktyk będą zadawać więcej obrażeń, jeżeli przeciwnik ma większy poziom zwarcia(tak to się po polsku nazywa? :P Chodzi o Engagment Cost). Z przywództwa będzie podobnie tylko z obroną. U wiedzy Barliman dostaje tytuł wartownika (chociaż nie wiem czemu się tak rozpisali skor ochodzi o to samo) jak kontroluje się samych hobbitów, Elfi Kamień pozwala na zagranie postaci z ręki(DARMO) jak tylko przejdziemy jakiś obszar(WOW!) No i ostatni Event dodaje poziom zwarcia?(sic znowu;/) przeciwnikowi o 5.

Ponadto dodatek ma być dostępny w przeciągu 4-6 tygodni. Już zacieram ręce by spróbować złożyć jakąś talie na hobbitach :>
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Sie, 2013   

Kolejna dawka kart. Tym razem z talii spotkań:

















EDIT: jeszcze jedno :)
klik
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 22 Sie, 2013   

Na stronie FFG zostało potwierdzone Czarni Jeźdzcy będą dostępni już we wrześniu. Oby ten dodatek miał premiere w tym samym dniu co w Ameryce. Pls.
 
     
Neroth
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

I jak panowie wiadomo czy bedzie dostepny niedlugo ? :-)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Wrz, 2013   

W usa 20.09 ma swoja premiere
 
     
nightrunner
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Paź, 2013   

Pierwszy etap sagi już się pojawił :)
Zapowiada się ma nie lada wyzwanie w ramach kampani, która wedle instrukcji zawierać się ma w 18 przygodach.
Czy orientuje się ktoś co jaki czas będą się ukazywać następne części sagi (6 nie tak znowu mały rozszerzeń to całkiem sporo nowych kart) ? :)

Dodam tylko, że jeśli adaptacje trylogii Tolkiena będą równie bogate w szczegóły znane z książek jak to było z Hobbitem to bez wahania zainwestuję w całą sagę. Przy okazji Hobbita byłem świeżo po przeczytaniu książki i powiem Wam, że byłem bardzo miło zaskoczony przywiązaniem twórców do detali. Niektóre karty wręcz wyśmienicie oddają poszczególne momenty z książki.

Jeśli twórcy zachowają rownie wysoki poziom przywiązania do detali, gotów jestem skompletować całą sagę, ciekawi mnie tylko przez ile lat będzie wychodziło te 6 rozszerzeń :)
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Pon 21 Paź, 2013   

Dodatek wymiata.
Karty drużyny są głownie dla hobbickiej talii, ale to chyba nikogo nie dziwi. W oryginalnej drużynie nie zrobili nikogo ze sfery ducha, aby można było obniżać zagrożenie poprzez palenie fajek. Na razie u mnie Grubas Bolger (duch) pewne wejdzie zamiast Sama (władza) w talii, aby móc wreszcie przetestować karty tajności. Ewentualnie można dać Glorfinela, ale klimat będzie kulał :)
Bardzo dużo kart wykorzystuje mechanizm gdy przeciwnik ma większy poziom zwarcia niż wynosi poziom zagrożenia - sfera ducha będzie raczej niezbędna dla talii na hobbitach.
Właściwie tylko jedna karta może być z powodzeniem użyta poza talią hobbicką: Kamień Elfów, która daje strefie wiedzy niesamowitego kopa. Od razu wszedł do mojej ulubionej talii elfów na Elrondzie z pierścieniem + sprzymierzeńcy Beorn, Gildor, Haldir i to znacznie ją wzmacniając. Pewnie do talii na Strażnikach też się znajdzie dla niego miejsce (i nie tylko tam).
Dodano mechanizm kampanii, aby można było rozegrać 18 przygód z Władcy Pierścieni tak aby wpływały na siebie: można zdobyć pozytywne cechy Łaski, ale też negatywne Brzemię. Wg mnie duży postęp od dodatków z Hobbita.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Paź, 2013   

Okrutny Jeździec - to karta z tego dodatku rysowana przez Aleksandra Karcza, którego znam osobiście i jest niezwykle utalentowanym ilustratorem :)
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Lis, 2013   

Mega dodatek. Tryb kampanii zarąbisty.

Początkowo graliśmy z kumplem w miarę klimatycznie: on na Hobbitach, ja na Aragornie, Glorfindelu i Beravorze (lepszy do klimatu byłby Elrond, ale nie za bardzo korzystałbym z jego dolności, więc zrezygnowałem z królewskiego wsparcia). Kilka gier - szybkie wtopy. Raz niemal wygraliśmy, ale ucieczka się nie udała i po ptakach.

Uznaliśmy, że nie tędy droga. Hobbity zostały zastąpione przez zaprawionych w walkach Herosów: Eowynę, Hamę i Beregonda. I nagle okazało się, że Nazgule bardziej się bały nas, niż my ich - co rusz uciekały do SP. Kampanię przeszliśmy bez start, Frodo nie umarł z ran, talie działały bez zarzutu.

Klimat ucieczki przed Nazgulami oddany rewelacyjnie, szczególnie kiedy wszystkie wpadają do SP i trzeba coś z nimi zrobić. Nie ma łatwych rozwiązań, masa niespodzianek, każdy gracz ciągnie swoją kartę Spotkań, Nazgule pojawiają się co i rusz, Obszary ciężko zdjąć i zazwyczaj są najmniejszym złem. Rewelacja.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Nie 24 Lis, 2013   

I ja pochwalę się moimi wrażeniami.

Na wstępie, bo to jest istotne. Póki co wszystkie rozegrane przeze mnie gry były w trybie solo, co niewątpliwie miało wpływ na ich przebieg.
Po drugie, wszystkie partie rozegrałem hobbitami. Póki co nie wyobrażam sobie zagrania czymś innym (chociaż na pewno to nastąpi, jak już pogram sobie niziołkami, więc to nie jest przytyk pod czyimkolwiek adresem).

Jeśli chodzi zaś o hobbitów w trybie solo, to sprawdzają się oni całkiem dobrze. Należy bowiem podkreślić, iż nie ma problemu z przekazywaniem sobie Froda, więc wszyscy hobbici dodatkowo dopalają się wzajemnie. Mam tu na myśli Merry'ego, Pippina oraz tą znakomitą kartę ze sfery Froda (tradycyjnie nie pamiętam jej tytułu). Powiem więcej, póki co nie wyobrażam sobie grania hobbitami w inne scenariusze aniżeli z Czarnych Jeźdzców (ale to także być może jest tymczasowa opinia), ponieważ oznacza to jednego towarzysza mniej i nie wiem jak to zatrybi.

Co do samych scenariuszy, to rozegrałem pierwsze dwa, oba w trybie kampanii.
Pierwszy (i znów wybaczcie mi sklerozę) w powyższym układzie został zaliczony sześciokrotnie na dziesięć prób. W większości przypadków gra trwala długo, średnio 14-16 rund (raz tylko udało się w dziewięciu), jednakże jeśli nie doszło do skomasowania Nazguli, to słudzy Saurona nie robili krzywdy. Nazgul wchodził, Nazgul schodził Przegrane partie wynikały właśnie ze skomasowania przeciwników. Miałem wątpliwość odnośnie testu ukrywania, którą wyraziłem TUTAJ ale i to zostało rozwiane.
Ogólnie, scenariusz bardzo fajny, ale do przejścia bez nadmiernego kombinowania, co osobiście mi odpowiada.

Kłopoty w Bree okazały się dużo bardiej wymagające, zwłaszcza starcie na Wichorwym Czubie. Raz zaryzykowałem i dodawałem sobie zagrożenie wynikające ze zdolności Billa, którego po czterech turach ubiłem Gandalfem. Dzięki temu bodajże tylko jednego Nazgula wtasowałem do talii, ale skończyłem grę z 46 pkt zagrożenia. W sumie na 5 gier odnioslem dwa zywicęstwa. Także bardzo fajny scenariusz. Ciekawy jestem trzeciego.

I ostatnia rzecz: bardzo ładny graficznie dodatek, mimo iż Maggali znudziła mi się... Wszystko rysuje na jedno kopyto...
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Gru, 2013   

Pograłem w drugi i trzeci scenariusz: solo hobbitami.

Kłopoty w Bree uważam za najtrudniejsze ze względu na epickie starcie na Wichrowym Czubie. Mam problem ze zdjeciem Billa za pomocą hobbitów, a zdrajca dorzuca Nazgule do talii.

Z kolei bieg ku brodowi Bruinen jest dla odmiany dziecinnie łatwy. Nie zdarzyła mi się jeszcze porażka hobbitami... Okrutny jeźdźcieć jeśli nie jest dopakowy, jez zwyczajnie słaby, a kontrolowane pokonanie Brodu załatwia problem z Czarnoksiężnikiem.

Oczywiście granie innym taliami, zwłaszcza we dwie osoby może wyglądać zupełnie inaczej.

Nie zmienia to faktu, iż całość Czarnych Jeźdźców oceniam bardzo, ale to bardzo wysoko.
 
     
Kaspian
[Usunięty]

Wysłany: Sob 27 Gru, 2014   

Niedawno dostałem ,, od Mikołaja ,, Czarnych Jeźdźców.
Jest to na razie mój pierwszy dodatek do LOTR-a.
Po przyczytaniu recenzji z tego forum, miałem spore wymagania co do tego rozszerzenia.
Nie zawiodłem się pod żadnym względem :grin:
Bardzo przypadły mi do gustu przepiękne ilustracje.
Dostałem także dosyć mocne karty gracza, i pięciu hobbickich bohaterów, doskonale ze sobą współgrających. Spodobał mi się bardzo także pomysł kampanii.
Co do scenariuszy, to są bardzo ciekawe i klimatyczne. I trudne [ przynajmniej w moim odczuciu nowicjusza ]. Do tej pory nie udało mi się przejść ani jednego.
To głównie przez Nazgule, które co rusz wyskakują do strefy przeciwności.
Mimo to nie poddaję się, i dzisiaj spróbuję ponownie :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13