galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam dość tej dyskryminacji.
Autor Wiadomość
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Gru, 2014   Mam dość tej dyskryminacji.

Galakto,
Jasno przedstawiliście dlaczego zachęcacie ludzi do kupowania PL. Wszystko to rozumiem. Dlaczego Wy nie rozumiecie, że ktoś mógł stracić do Was zaufanie po tym jak przerwaliście wydawanie polskich wersji Netrunnera i LotRa i woli z ostrożności wybrać wersję angielską Conquesta? Premiera angielskiej wersji podstawki była opóźniona o około dwa tygodnie w sklepach, w których do tej pory zamawiałem gry planszowe i karciane. Teraz pora na pierwszy dodatek Howl of Blackmane. Wszędzie jest niedostępny. Napisałem wprost do sklepu, w którym najczęściej robię zakupy i dostałem jasną odpowiedź, że dyskryminujecie wersję angielską i dostawy są w małych ilościach i opóźnione względem polskiej. Z całym szacunkiem do Was (bo kupuję od Was sporo gier planszowych wydawanych w PL), ale nie uwierzę, że wersja polska płynie innym statkiem, a angielska innym i stąd opóźnienia. Jeśli celowo opóźniacie wydawanie wersji angielskiej, żeby ludzie kupowali PL, to myślę że osiągacie odwrotny skutek i w moim przypadku po prostu zaczekam, aż wyjdzie cały warlord cycle i wtedy zamówię go sobie z amazona i koszt przesyłki nie wyjdzie wtedy taki wysoki. Jeśli wersja angielska nie zacznie normalnie wychodzić razem z wersją polską to prawdopodobnie stracicie klienta również na inne produkty i w całości zacznę kupować gry FFG tylko po angielsku. Nie lubię być traktowany nie fair.
Bardzo proszę o ustosunkowanie się do tego wpisu.
Pozdrawiam,
Wasz klient
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Gru, 2014   Re: Mam dość tej dyskryminacji.

ozoq napisał/a:
ale nie uwierzę, że wersja polska płynie innym statkiem, a angielska innym i stąd opóźnienia.

Galakta nie zamawia wersji angielskiej statkiem na premierę tylko z miesięczną obsuwą ze stanów.
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Sob 13 Gru, 2014   

polecam poczytac posty D.W. z tego tematu:
http://www.forum.galakta....der=asc&start=0
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 13 Gru, 2014   

Już kilka dni temu na to odpowiadałem w innym temacie. Powtarzam - nie zamierzamy celowo ograniczać dostępności do dodatków w angielskiej wersji Podboju. Gdybyśmy podjęli decyzję, że nie będziemy rozprowadzać angielskiej wersji to po prostu o tym poinformowalibyśmy sklepy. I to zrobilibyśmy na samym początku. I koniec kropka.

Naprawdę zdajemy sobie sprawę, że skoro ktoś był zdeterminowany aby ostatecznie kupić wersję angielską to teraz przez opóźnienia nagle nie zmieni zdania. A tym bardziej gdyby był zmuszany i tak jak sami piszecie to prędzej zrezygnuje z gry. To dla nas też jest jasne.

Dlatego taka akcja z naszej strony w tym momencie nie ma już sensu, bo dotyczy już dodatków dla kogoś, kto i tak podjął już decyzję.

Proszę pamiętać, że to nie jest pierwszy LCG po Polsku, który wydajemy. I staraliśmy aby w wersji angielskiej dodatki wychodziły jak najszybciej. Dlaczego to miałoby się zmienić tutaj?
Oczywiście zdarzały się opóźnienia np. jakiś dodatków ale czasami po prostu na to nie mamy wpływu.

Staram się to wszystko wyjaśnić ale zdaję sobie sprawę, że nie przekonam wszystkich zwłaszcza tych, którzy uważają nas za zło wcielone. Ale naprawdę wolimy aby grało więcej ludzi niż mniej, nawet jeśli zdecydowali się na angielską wersję.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

D.W. napisał/a:
Gdybyśmy podjęli decyzję, że nie będziemy rozprowadzać angielskiej wersji to po prostu o tym poinformowalibyśmy sklepy.

I wtedy wersja angielska byłaby w dniu premiery albo maksymalnie tydzień opóźniona, a do tego przecież nie można dopuścić :grin:
D.W. napisał/a:
I to zrobilibyśmy na samym początku. I koniec kropka.

Mogliście na początku poinformować, że wersja angielska będzie z miesięcznym poślizgiem, wtedy ja bym w ogóle nie kupował core setów.
D.W. napisał/a:
Naprawdę zdajemy sobie sprawę, że skoro ktoś był zdeterminowany aby ostatecznie kupić wersję angielską to teraz przez opóźnienia nagle nie zmieni zdania.

To po co było przetrzymanie angielskich core setów tydzień na magazynie? Może żeby przeczytać takie posty jak: poszedłem do sklepu po wersję angielską, wyszedłem z polską, bo innej nie mieli.
D.W. napisał/a:
A tym bardziej gdyby był zmuszany i tak jak sami piszecie to prędzej zrezygnuje z gry. To dla nas też jest jasne.

Ale jako, że na takich osobach zarabiacie mniej, niż na pl to was to nie obchodzi, jasna sprawa.
D.W. napisał/a:
Dlatego taka akcja z naszej strony w tym momencie nie ma już sensu, bo dotyczy już dodatków dla kogoś, kto i tak podjął już decyzję.

Nie wiem jaki sens ma pisanie ciągle, że to nie moja ręka. Ja naprawdę wierzę, że tych dodatków nie ma u was na magazynie. Ale ciągnięcie 20 sztuk ze stanów po miesiącu to jak najbardziej wasz wybór.
D.W. napisał/a:
Proszę pamiętać, że to nie jest pierwszy LCG po Polsku, który wydajemy. I staraliśmy aby w wersji angielskiej dodatki wychodziły jak najszybciej.

To dość perfidne kłamstwo, zwłaszcza, że osoby, które miały z wami doczynienia wcześniej dobrze wiedzą, że angielskie wersje zawsze były opóźniane w stosunku do polskiego tłumaczenia.
D.W. napisał/a:
Dlaczego to miałoby się zmienić tutaj?

No właśnie, nic się nie zmieniło :mrgreen:
D.W. napisał/a:
Staram się to wszystko wyjaśnić ale zdaję sobie sprawę, że nie przekonam wszystkich zwłaszcza tych, którzy uważają nas za zło wcielone.

Jakby pojęcia pr nie było wam obce to nie trzeba by po każdym waszym "ogłoszeniu" czytać tutaj i na innych forach tych wszystkich pomyj, które są na was wylewane.
D.W. napisał/a:
Ale naprawdę wolimy aby grało więcej ludzi niż mniej, nawet jeśli zdecydowali się na angielską wersję.

No właśnie nie, co udowadniacie praktycznie non stop.

Wczoraj z chłopakami podczas gry w Heroes of the Storm padło stwierdzenie: ja nie wiem, po co Galakta któryś już raz odpisuje na forum na te flejmy. Rzeczywiście, wszyscy zainteresowani wiedzą jak jest, więc posty w stylu: "przemówienie z dnia siódmego roku bieżącego" są zupełnie bez sensu, bo nijak się mają do tego, jak jest naprawdę.
 
     
Paton
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   Re: Mam dość tej dyskryminacji.

ozoq napisał/a:
Galakto,
Jasno przedstawiliście dlaczego zachęcacie ludzi do kupowania PL. Wszystko to rozumiem. Dlaczego Wy nie rozumiecie, że ktoś mógł stracić do Was zaufanie po tym jak przerwaliście wydawanie polskich wersji Netrunnera i LotRa i woli z ostrożności wybrać wersję angielską Conquesta? Premiera angielskiej wersji podstawki była opóźniona o około dwa tygodnie w sklepach, w których do tej pory zamawiałem gry planszowe i karciane. Teraz pora na pierwszy dodatek Howl of Blackmane. Wszędzie jest niedostępny. Napisałem wprost do sklepu, w którym najczęściej robię zakupy i dostałem jasną odpowiedź, że dyskryminujecie wersję angielską i dostawy są w małych ilościach i opóźnione względem polskiej. Z całym szacunkiem do Was (bo kupuję od Was sporo gier planszowych wydawanych w PL), ale nie uwierzę, że wersja polska płynie innym statkiem, a angielska innym i stąd opóźnienia. Jeśli celowo opóźniacie wydawanie wersji angielskiej, żeby ludzie kupowali PL, to myślę że osiągacie odwrotny skutek i w moim przypadku po prostu zaczekam, aż wyjdzie cały warlord cycle i wtedy zamówię go sobie z amazona i koszt przesyłki nie wyjdzie wtedy taki wysoki. Jeśli wersja angielska nie zacznie normalnie wychodzić razem z wersją polską to prawdopodobnie stracicie klienta również na inne produkty i w całości zacznę kupować gry FFG tylko po angielsku. Nie lubię być traktowany nie fair.
Bardzo proszę o ustosunkowanie się do tego wpisu.
Pozdrawiam,
Wasz klient


Ja zacząłem kupować polską wersję - ale podpisuje się pod tym. Jest dla mnie jasne ,że wszystko co robicie ma służyć waszemu biznesowi i daleki jestem od hejtu bo rozumiem,że żeby firma działała to musi mieć zyski - rozumiem też ,że z wersji PL zyski są większe.

To co się teraz dzieje wokół gry Conquest jest bardzo złe - jesteście jeden krok od KO tego systemu zaraz przy jego starcie - problemy z rankingiem ,systemem lojalnościowym i na dokładkę ta sprawa z wersją angielską - ja nie mogę zrozumieć jakim sposobem nie można skończyć prostego skryptu na swojej własnej stronie i trwa to kilka miesięcy - to jest po prostu niesamowity szczyt niekompetencji osoby która się tym zajmuje . Celowe opóźnienie wersji angielskiej lub też przedwczesne wydawanie wersji pl też zdrowe dla tego wszystkiego nie jest ...
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

To jest ostatni mój post w tej sprawie bo niezależnie od tego co napiszę i tak nie przekonam tych, którzy wiedzą lepiej. Odpowiadanie ciągłe na te same zarzuty nawet jak na moja cierpliwość jest zbyt dużo. Nie wiem czy na jakimś forum macie tak dokładne informacje jak tutaj.

Podsumowując:

1. Będziemy zamawiać dodatki z USA w normalnym trybie z USA.
2. Nie zamierzamy w żaden sposób celowo opóźniać dostaw dodatków.
3. Żyjemy w wolnym kraju i każdy sklep może zamówić gry u dowolnego dystrybutora w Europie jeśli on ten towar ma wcześniej, aby go Wam dostarczyć. Nie musi tego robić u nas.
4. Każdy gracz może zamówić sobie grę gdzie chce i możliwości jest bardzo wiele.

Paton
System rankingowy do Warhammer Inwazja powstał ponad rok po premierze gry. Na początku był jeszcze bardziej ubogi niż ten teraz do Podboju. Dlatego opowiadanie, że każdy dzień kiedy system wystartuje później to tragedia, to przepraszam ale jest małą przesada. Żaden kraj nie ma takiego systemu i czy to oznacza, że w żadnym kraju nikt nie gra w Podbój?

Z tych wszystkich rozmów wynika, że najlepiej byłoby sprzedawać grę, rozprowadzać GNK sprzedawane przez FFG i koniec kropka. Gracze sami by się zorganizowali albo i nie. Zorganizować jakiś turniej raz na rok, dać w nagrodę grę X, żeby się gracze ucieszyli.

Co mogę do tego dodać? Tylko tyle, że każdy człowiek ma prawo do swojego zdania i ja nikomu tego nie odmawiam.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

D.W. napisał/a:
Odpowiadanie ciągłe na te same zarzuty nawet jak na moja cierpliwość jest zbyt dużo.

Coś słabe to tłumaczenie (na polski) :mrgreen:
A tak ad meritum to by się zarzuty ciągle nie powtarzały, jakby nie było niczego na rzeczy.
D.W. napisał/a:
1.Będziemy zamawiać dodatki z USA w normalnym trybie z USA.

Czyli miesiąc po premierze.
D.W. napisał/a:
2.Nie zamierzamy w żaden sposób celowo opóźniać dostaw dodatków.

Aczkolwiek będą one miesiąc po premierze niecelowo opóźnione.
D.W. napisał/a:
3.Żyjemy w wolnym kraju i każdy sklep może zamówić gry u dowolnego dystrybutora w Europie jeśli on ten towar ma wcześniej, aby go Wam dostarczyć. Nie musi tego robić u nas.

Sklepy odpisują co innego, więc ktoś tu kłamie.
D.W. napisał/a:
4.Każdy gracz może zamówić sobie grę gdzie chce i możliwości jest bardzo wiele.

Z tym, że po to jest wyłączny dystrybutor, żeby tą dystrybucję prowadzić. Ja wiem, że bareizmy wiecznie żywe, no ale.
D.W. napisał/a:
Zorganizować jakiś turniej raz na rok, dać w nagrodę grę X, żeby się gracze ucieszyli.

A ile teraz turniejów w ciągu roku organizujecie? :grin:
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Zrobię jeszcze wyjątek bo naprawdę nie rozumiem jak poważni ludzie nie mogą czegoś zrozumieć.

Virgo nie wiem jak Ty sobie wyobrażasz transport z USA towaru? Myślisz, że to trwa tydzień?

Dodatek dokładnie zamówiliśmy w zamówieniu z dnia 3 grudnia. Czyli kilka dni po premierze. I najwyżej 7 dni po tym jak dodatek dotarł do USA bo nie mogliśmy go zamówić wcześniej bo go nie mieli go fizycznie w USA.

Potem trwa kilka dni mailowa przepychanka z tym czego jeszcze nie ma, co będzie za 2 dni to poczekajcie, z fakturują proforma, z otrzymaniem, przez FFG zapłaty za fakturę, spakowaniem towaru. I ostatecznie informacja bodaj 11 grudnia, że towar wyjechał z magazynu USA.

Teraz przesyłka lotnicza UPS, odprawa celna i towar jest w naszym magazynie. Dostawa z USA trwa około 2-3 tygodni. A teraz jak FFG miał nawał roboty z wyprzedażą świąteczną, czarnym piątkiem to jeszcze gorzej.

I proszę mi powiedzieć gdzie tutaj jest jakieś celowe działanie. Jakbyśmy towar zamawiali miesiąc po premierze do docierałby do nas po 2 miesiącach.

Litości jakie kłamstwo? Tzn w jaki sposób Galakta może zabronić jakiemuś sklepowi kupowania towaru u dowolnego dystrybutora w europie? Przecież sklepy tak robią cały czas. Raz kupują od nas, raz od kogoś innego. Inna sprawa czy to jest dla opłacalne dla małych zamówień.
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Dodam jeszcze, że wcześniejsze listopadowe zamówienie dotarło do nas 2 grudnia. Aby zamówić towar z USA musimy zamówić go jakąś sensowną ilość bo inaczej transport jest nieopłacalny. Dlatego robimy to raz na 3-4 tygodnie. FFG ma często premiery i nie możemy natychmiast po premierze każdej gry sprowadzać towaru bo musielibyśmy to robić co tydzień.

Naprawdę jeśli ktoś uważa, że z naszej strony to jest jakiś spisek to ja już nic na to nie poradzę...
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

D.W. napisał/a:
Zrobię jeszcze wyjątek bo naprawdę nie rozumiem jak poważni ludzie nie mogą czegoś zrozumieć.

Miał być rage quit, ale jednak nie? :grin:
D.W. napisał/a:
I proszę mi powiedzieć gdzie tutaj jest jakieś celowe działanie. Jakbyśmy towar zamawiali miesiąc po premierze do docierałby do nas po 2 miesiącach.

Can't beat this logic :lol:
D.W. napisał/a:
Naprawdę jeśli ktoś uważa, że z naszej strony to jest jakiś spisek to ja już nic na to nie poradzę...

Ja bym nie przesadzał z tymi wielokropkami.

Naprawdę nie trzeba mi wklejać printscreenów tego, co ci źli amerykanie wyprawiają. Chodzi tylko o to, że moglibyście zamawiać wersją angielską razem z polską z chin statkiem, a tego nie robicie i tyle.
 
     
Paton
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

D.W. napisał/a:

System rankingowy do Warhammer Inwazja powstał ponad rok po premierze gry. Na początku był jeszcze bardziej ubogi niż ten teraz do Podboju. Dlatego opowiadanie, że każdy dzień kiedy system wystartuje później to tragedia, to przepraszam ale jest małą przesada.


"Małą" przesadą jest ,że uważasz że to jest ok i podajesz za przykład ,że rok to trwało w Inwazji . Jeśli rok zajęło wam w Inwazji napisanie skryptu na bazie exela który pisze się w kilka godzin to ja na prawdę mam poważne obawy co będzie dalej...i uważam ,że postawiłem na złego konia kupując jakikolwiek produkt u was. Tyle ode mnie - od dziś nie kupię u was ani jednego polskiego dodatku do żadnej gry . Ja nie wiem czy ty masz jakiegoś szefa - ale powinien się zastanowić nad tym co robicie i w jaki sposób prezentujecie się medialnie...
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

Paton napisał/a:
Ja nie wiem czy ty masz jakiegoś szefa - ale powinien się zastanowić nad tym co robicie i w jaki sposób prezentujecie się medialnie...

Właśnie rozmawiasz z szefem :wink:
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Nie 14 Gru, 2014   

@Virgo
jesli mam byc szczery to wcale sie D.W. nie dziwie.
spokojnie odpowiadac i tlumaczyc po raz setny na sarkastyczne zaczepki. pamietaj, ze kazdy, nawet najspokojniejszy czlowiek w pewnym momencie moze nie wytrzymac i peknac. niektorzy wyzyja sie na forum a inni chwyca za pistolet ;)
przeciez dostales wyrazna odpowiedz czemu nie zamawiaja wersji angielskiej z chin i czym jest spowodowane opoznienie. ale albo faktycznie szukasz spisku albo piszesz glupoty dla samego pisania albo po prostu ci sie nudzi.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 15 Gru, 2014   

Morsereg napisał/a:
@Virgo
jesli mam byc szczery to wcale sie D.W. nie dziwie.
spokojnie odpowiadac i tlumaczyc po raz setny na sarkastyczne zaczepki. pamietaj, ze kazdy, nawet najspokojniejszy czlowiek w pewnym momencie moze nie wytrzymac i peknac. niektorzy wyzyja sie na forum a inni chwyca za pistolet ;)
przeciez dostales wyrazna odpowiedz czemu nie zamawiaja wersji angielskiej z chin i czym jest spowodowane opoznienie. ale albo faktycznie szukasz spisku albo piszesz glupoty dla samego pisania albo po prostu ci sie nudzi.

Co mogę do tego dodać? Tylko tyle, że każdy człowiek ma prawo do swojego zdania i ja nikomu tego nie odmawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13