galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o zasady
Autor Wiadomość
ziemo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

Aaa takie rzeczy:) teraz kapuję, dzięki:)
 
     
ziemo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie w związku z ostatnim:

czy jeżeli gram Lannisterami i opuszczam jednostkami Lanisport, czy aby kontrolować obszar (i np. wykorzystać beczkę do limitu zaopatrzenia podczas karty zaopatrzenie), muszę pozostawić żeton władzy? Czy przez sam fakt, że jest to moja stolica, tak czy siak jest ona pod moją kontrolą, więc wyjeżdżając jednostkami nie muszę dawać żetonu?
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

http://www.galakta.pl/pli..._instrukcja.pdf
Jest opcja wyszukiwania.
Na to pytanie jest bezpośrednia odpowiedź.
Pomożemy, ale nie będziemy za ciebie czytać instrukcji.
 
     
ziemo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Lis, 2014   

Sorry, rzeczywiście jest na to jednoznaczna odpowiedź w instrukcji. Czytałem ją chyba z 5 razy, a jakoś zapomniałem o tym punkcie...

Dzięki.
 
     
Trejo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lis, 2014   

Witam,dzisiaj kolejna gra w 6 osób za mną i mam jeszcze kilka wątpliwości:
1.Jest taka karta dzikich która niszczy graczom jednostki na planszy,czy jeżeli zniszczę sobie pionka to czy mogę zostawić tam żeton władzy(tak jakbym się wycofywał) czy tracę to pole razem z jednostką.
2.Atakuje kartą Mace Tyrell,przeciwnik ma pionka i rozkaz obrony+2,pasywem mojej karty niszczę mu tego pionka,i teraz czy to +2 z rozkazu obrony on ściąga razem z pionkiem czy to jest liczone do siły armii?
3. Pojedynek Mokra Czupryna vs Tyrion oraz Victorian vs Salladhor Saan,które pasywy są rozpatrywane w pierwszej kolejności?
4.Czy babcia od Tyrellów może zajumać wsparcie osoby trzeciej która wspiera jej przeciwnika?
 
     
Gog
[Usunięty]

Wysłany: Nie 09 Lis, 2014   

Trejo napisał/a:
Witam,dzisiaj kolejna gra w 6 osób za mną i mam jeszcze kilka wątpliwości:
1.Jest taka karta dzikich która niszczy graczom jednostki na planszy,czy jeżeli zniszczę sobie pionka to czy mogę zostawić tam żeton władzy(tak jakbym się wycofywał) czy tracę to pole razem z jednostką.
2.Atakuje kartą Mace Tyrell,przeciwnik ma pionka i rozkaz obrony+2,pasywem mojej karty niszczę mu tego pionka,i teraz czy to +2 z rozkazu obrony on ściąga razem z pionkiem czy to jest liczone do siły armii?
3. Pojedynek Mokra Czupryna vs Tyrion oraz Victorian vs Salladhor Saan,które pasywy są rozpatrywane w pierwszej kolejności?
4.Czy babcia od Tyrellów może zajumać wsparcie osoby trzeciej która wspiera jej przeciwnika?


1. nie
2. liczy się +2
3. kolejność tronu przy tyrionie, a vict vs saan nie ma znaczenia, bo vic nie daje +1 statkom tylko 2 zamaist 1, a saan zeruje nawet jakby miały po 10 siły :)
4. nie
 
     
ziemo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

Mam jeszcze do Was pytanie odnośnie tej reguły, nie wiem dokładnie jak to interpretować: „Gracz nie może wykorzystać specjalnego rozkazu umocnienia władzy, aby mobilizować jednostki w porcie, ale może pobrać za ten rozkaz żeton władzy.”

Czy jeżeli stacjonuję jednostką rycerzy w Lanisporcie:

1) Czy mogę użyć żetonu Specjalnego Rozkazu Umocnienia Władzy, przypisując go jednostce w Lanisporcie, aby dodać do portu statek (albo 2, bo twierdza daje 2 punkty rekrutacji)?
2) Czy używając tego żetonu mogę statek wrzucić, ale tylko na morze, a nie do portu? Czy może jedynym sposobem na rekrutację statku jest czekanie na kartę mobilizacja?
 
     
Dredzilla
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

Jak kładziesz specjalne umocnienie wladzy na obszarze z portem, to mozesz mobilizowac statek do portu i/lub na przyległe do niego morze, w Twoim wypadku mozesz polozyc statek do portu i na golden sound (bo lannisport ma dwa punkty mobilizacji)

Zasada mowi o tym ze jesli mialbys statek w porcie i połozylbys tam rozkaz specjalnego umocnienia wladzy, to nie moglbys zmobilizowac(port jest osobnym obszarem, ale podleglym pod obszar do ktorego przylega)

Innymi slowy- mobilizowac mozna tylko na obszarach zawierajacych zamek lub twierdze koniec kropka
 
     
ziemo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Lis, 2014   

ok, teraz kumam:) dzięki!
 
     
aurax
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

Mam pytanie: czy porty traktowane są jako oddzielne obszary przy przydzielaniu rozkazów? Jeśli tak to czy przy standardowym ustawieniu Greyjoy musi wykorzystać 4 rozkazy w 1 turze i czy może wykorzystać zarówno na Pike jak i port w Pike umocnienie władzy i pobrać łącznie za nie 3 żetony władzy (w ten sposób niejako dwukrotnie umacnia władzę w jednym obszarze)? Czy też możemy przydzielić tylko jeden rozkaz wspólny dla portu i dla obszaru lądowego i jeśli położymy umocnienie władzy gdy mamy jednostkę lądową w Pike to pobieramy dwa żetony, a jeśli tylko statek to jeden?
 
     
Jack Daniel's
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Gru, 2014   

aurax napisał/a:
Mam pytanie: czy porty traktowane są jako oddzielne obszary przy przydzielaniu rozkazów? Jeśli tak to czy przy standardowym ustawieniu Greyjoy musi wykorzystać 4 rozkazy w 1 turze i czy może wykorzystać zarówno na Pike jak i port w Pike umocnienie władzy i pobrać łącznie za nie 3 żetony władzy (w ten sposób niejako dwukrotnie umacnia władzę w jednym obszarze)? Czy też możemy przydzielić tylko jeden rozkaz wspólny dla portu i dla obszaru lądowego i jeśli położymy umocnienie władzy gdy mamy jednostkę lądową w Pike to pobieramy dwa żetony, a jeśli tylko statek to jeden?


Osobno. Jeden rozkaz do portu, jeden do Pyke.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Gru, 2014   

Port nie jest niezależnym obszarem, ale jednak obszarem.
 
     
ziemo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Witam,

mam pytanie odnośnie usuwania jednostek.
Z instrukcji wiadomo, że jednostka może zostać usunięta na następujące sposoby:

1) Ginie podczas walki
2) Pojawia się karta zaopatrzenie i należy zredukować armie

Zastanawiam się, czy dopuszczalna jest jeszcze sytuacja:

1) Gdy w Bliźniakach mam armie złożoną z piechura, wieży oblężniczej i rycerza, a w Górach Księżycowych dodatkowo wieżę. Chcę umocnić armię w Bliźniakach, ale nie mogę dołożyć wieży, bo przekroczę limit armii. Czy mogę wobec tego zdecydować, że sam usunę/uśmiercę piechura z Bliźniaków, a żetonem ruchu przemieszczę tam wieżę z Gór, czy muszę „wyjechać” piechurem na inne pole i dopiero wtedy mogę dołączyć do armii wieżę?
2) Czy podczas karty mobilizacja mogę usunąć jakąś jednostkę z armii, żeby zastąpić ją inną/mocniejszą? (nie chodzi mi o upgrade piechura do rycerza)
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Instrukcja opisuje jak się w grę gra.
Jeśli nie daje jakiejś możliwości, to nie jest to elementem gry.
 
     
merkan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 10 Gru, 2014   

Tak jak odpowiedział Radziol.

Dodam tylko mały wniosek. Nie można usuwać jednostek, jeśli nie jest to jawnie napisane. Jest to elementem strategii, więc trzeba przemyśleć każdy ruch/mobilizację.

P.S. A odpowiadając stricte na Twoje pytanie: nie i nie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 14