galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasady gry
Autor Wiadomość
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Lis, 2014   

[quote="espanoles"]
boardgamegeek napisał/a:

using the wagon is INSTEAD of normal movement.

Zwracam honor - albo czytanie książki albo ruch wozem patrolowym.

ps. co do poruszania się po Innsmouth/Dunwich/Kingsport:
arkhamhorrorwiki napisał/a:

Patrol Wagon cannot be used to move directly to Devil Reef, Y'ha-nthlei, or any Kingsport Head locations (The Causeway, Wireless Station, and Strange High House in the Mist).

boardgamegeek napisał/a:

You can use the Patrol Wagon to go to and from Dunwich. Remember, that any card that references "Arkham" apply to Dunwich as well. I have yet to see an exception to this.
 
     
Snake
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

Dziękuję Wam serdecznie. Czyli zadaje obrażenia = rozpoczyna się walka. Zmyliła mnie instrukcja, która podaje to w osobnych krokach.
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

espanoles napisał/a:
Snake napisał/a:
Czy wolno zrezygnować z próby zamknięcia bramy i w fazie spotkań nic nie robić na tym obszarze (np. żeby nie zblokować drugiego gracza przebywającego w tym świecie)?

Jedynie zmniejszając w fazie utrzymania Waleczność i Wiedze na tyle nisko, żebyś nie miał żadnych kości do rzutu - w innym wypadku musisz rzucać.


poprawka: nie musisz zamykac bramy jesli nie chcesz

per angielska instrukcja:
Cytat:
If, during the Arkham Encounters Phase, an investigator is on a location that contains an open gate and that investigator has acquired the explored marker, he may now attempt to close the gate.
Ostatnio zmieniony przez goki Sro 05 Lis, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Snake
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

O, czyli można zrezygnować w takim wypadku... Ale zaraz, jak: ZAWSZE jedna kość? Chyba po wydaniu wskazówki, w przypadku kiedy umiejętność-modyfikator testu<=0???
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Lis, 2014   

Snake napisał/a:
O, czyli można zrezygnować w takim wypadku... Ale zaraz, jak: ZAWSZE jedna kość? Chyba po wydaniu wskazówki, w przypadku kiedy umiejętność-modyfikator testu<=0???


hmm, my bad, pokrecilo mi sie z eldritch horror, ostatnio glownie to gram:)
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lis, 2014   

goki napisał/a:
Snake napisał/a:
O, czyli można zrezygnować w takim wypadku... Ale zaraz, jak: ZAWSZE jedna kość? Chyba po wydaniu wskazówki, w przypadku kiedy umiejętność-modyfikator testu<=0???


hmm, my bad, pokrecilo mi sie z eldritch horror, ostatnio glownie to gram:)

nadal ci sie cos pokrecilo ;)
w eldritchu to czy zamykamy brame czy nie zalezy od testu z karty spotkan w innym swiecie. nie jest to decyzja ktora zapada po wyjsciu z bramy.
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Czw 06 Lis, 2014   

Morsereg napisał/a:
goki napisał/a:
Snake napisał/a:
O, czyli można zrezygnować w takim wypadku... Ale zaraz, jak: ZAWSZE jedna kość? Chyba po wydaniu wskazówki, w przypadku kiedy umiejętność-modyfikator testu<=0???


hmm, my bad, pokrecilo mi sie z eldritch horror, ostatnio glownie to gram:)

nadal ci sie cos pokrecilo ;)
w eldritchu to czy zamykamy brame czy nie zalezy od testu z karty spotkan w innym swiecie. nie jest to decyzja ktora zapada po wyjsciu z bramy.


odnosilem sie do tego ze przy tescie mamy zawsze co najmniej 1 kosc
 
     
Morsereg
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lis, 2014   

dobra bo teraz mi sie cos pokrecilo ;)
ta zasada, ze zawsze rzucamy minimum jedna koscia jest w Arkham czy w Eldritchu
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Lis, 2014   

Morsereg napisał/a:
dobra bo teraz mi sie cos pokrecilo ;)
ta zasada, ze zawsze rzucamy minimum jedna koscia jest w Arkham czy w Eldritchu


w eldritch
(w arkham trzeba na to wydac wskazowke)
 
     
Snake
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

Ok, to następne pytania (Dunwich przyszło ;) ):
- jak to jest z kartami Misji/Zadań: są traktowane jak przedmioty? Czyli wchodzą w limit kart odrzucanych przy zejściu z Wytrzymałością/Poczytalnością do 0? I można je przekazywać jak przedmioty??? A jak ktoś zrobił pół Zadania/Misji i przekazał, to liczy się wypełniona część Zadania/Misji, czy wszystko się resetuje?
- w pudełku Koszmaru są duplikaty kart, wszystko niby fajnie wyjaśnione w instrukcji, ale co z Kamieniem Leczniczym? Ma dwie różne wartości nadrukowane (opis efektu jest inny, ale i tak taki sam), więc która karta jest właściwa, którą należy zostawić w grze? Wartość kart jest absurdalnie różna: 4$/8$ jeśli pamiętam...
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

Snake napisał/a:
Ok, to następne pytania (Dunwich przyszło ;) ):
- jak to jest z kartami Misji/Zadań: są traktowane jak przedmioty? Czyli wchodzą w limit kart odrzucanych przy zejściu z Wytrzymałością/Poczytalnością do 0? I można je przekazywać jak przedmioty??? A jak ktoś zrobił pół Zadania/Misji i przekazał, to liczy się wypełniona część Zadania/Misji, czy wszystko się resetuje?
- w pudełku Koszmaru są duplikaty kart, wszystko niby fajnie wyjaśnione w instrukcji, ale co z Kamieniem Leczniczym? Ma dwie różne wartości nadrukowane (opis efektu jest inny, ale i tak taki sam), więc która karta jest właściwa, którą należy zostawić w grze? Wartość kart jest absurdalnie różna: 4$/8$ jeśli pamiętam...


taski i misje sa traktowane jak przedmioty, wliczaja sie w limity etc
mozna przekazac komus taska ale wtedy progress sie resetuje

healing stone ma kosztowac 8$
 
     
Snake
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Lis, 2014   

Goki - jesteś nieoceniony. Dziękuję pięknie, ale obiecuję, że to nie koniec ;)

Ed.

No i nie jest. Pytanie brzmi (serio - nie mogę nigdzie doczytać!):
- czy Zastępca Szeryfa może zostać zaaresztowany? Jeśli odpowiedź brzmi 'nie', a aresztowanie było wynikiem karty spotkań, takie spotkanie zwyczajnie pomija się bez efektu?
 
     
ironiec
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

Cześć. Kupiłem niedawno grę używkę, jestem już po kilku rozgrywkach. Mam pytanie odnośnie zamykania bram bo się trochę pogubiłem, czy przy zamykaniu bramy wykonując test waleczności dodaje modyfikatory z przedmiotów które posiadam np. rewolwer? Czy sama waleczność płynąca z karty postaci i ewentualnie umiejętności i sprzymierzeńców?
 
     
goki
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Sty, 2015   

ironiec napisał/a:
Cześć. Kupiłem niedawno grę używkę, jestem już po kilku rozgrywkach. Mam pytanie odnośnie zamykania bram bo się trochę pogubiłem, czy przy zamykaniu bramy wykonując test waleczności dodaje modyfikatory z przedmiotów które posiadam np. rewolwer? Czy sama waleczność płynąca z karty postaci i ewentualnie umiejętności i sprzymierzeńców?


nie pamietam dokladnego slownictwa w polskiej wersji, ale bodajze jest to walka (combat) i walecznosc (fight)?
np .18 derringer daje +2 do walki, a jakas tam umiejetnosc daje +1 do walczenosci

jesli robisz test walki to wliczaja sie oba bonus (walka bazuje na walecznosci) to w przeciwnym wypadku liczy sie tylko walecznosc

mam nadzieje ze nei zakrecilem ;)

koniec koncow: przy zamykaniu bramy wykonujemy test walecznosci, nie walki
 
     
narcoser
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Lut, 2015   

Hej, mam Horror w Arkham od wczoraj i przerastają mnie w kilku kwestiach zasady tejże gry. Wylosowałem kartę mitów o treści: "Straszliwy Eksperyment (pogłoska) Kiedy ta karta wchodzi do gry, umieść na niej 5 żetonów potworów z puli. Podczas fazy Spotkań w Arkham każdy z graczy, będąc na ulicach Uniwersytetu Miskatonic, może walczyć z jednym lub z większą liczbą tych potworów. (...) Trwały efekt: Pod koniec każdej fazy mitów (począwszy od tury następującej po wejściu tej karty do gry) należy umieścić na tej karcie 1 żeton potwora z puli"

Pytanie 1:

Jeśli gramy w dwójkę, możemy iść w to miejsce 5ciu potworów i skumulować siły i je wybić? można tak? czy jak pójdę w pojedynkę i zabiję jednego potwora to ma to sens? od następnej tury dodaje się +1 kolejny i tak w koło aż do łącznej ich liczby 8 :/

Pytanie 2:

Jeśli walczę z potworem na otwartym portalu i wygram, to od razu jestem wciągany do innych światów?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 13