galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wewnętrzne wkładki do pudełek
Autor Wiadomość
Arturzasty
Arturzasty

Wysłany: Pią 03 Paź, 2014   Wewnętrzne wkładki do pudełek

Witam. Mam problem z wewnętrznymi wkładkami do pudełek serii gry Battlestar Galactica.
Być może orientujecie się czy mogę zamówić w Galakcie wkładki z dodatku Pegasus oraz jaka jest ich prawidłowa nazwa. Chcę wymienić owe wkładki w innych pudełkach z powodu ich szerokości. Bowiem tylko w dodatku Pegasus wydawca dał nam tyle miejsca, by zmieścić w środku karty postaci. W innych dodatkach szerokość wewnętrzna jest minimalnie za mała,by weszły tam te karty i niestety przy pakowaniu trzeba je kłaść na planszach. Aby daleko nie szukać w podstawce jest duża plansza, która zajmuje dużą wysokość i dodając instrukcję oraz kładąc jeszcze owe karty postaci , których jest w postawce 10 pudełko zwyczajnie się nie domyka. Dlatego jest mi potrzebna wkładka taka jak w Pegasusie. Mógłbym to napisać od razu do Galakty, ale być może ktoś jeszcze ma ten problem. Dlatego tutaj to piszę.

sirafin 
Antropomorficzna...

Wysłany: Pią 03 Paź, 2014   

Nie widziałem, by gdziekolwiek można było kupić częściowe zawartości pudełek do jakiejkolwiek gry. Wyobraź sobie zasypywanie sklepu/wydawcy zamówieniami z cyklu "Chcę kostki z gry A, figurkę z gry B i jeszcze wieko pudełka z gry C", to byłby koszmar. Obawiam się, że na precedens nie bardzo jest co liczyć.

Jeśli koniecznie potrzebujesz wkładki, to chyba jedyne sensowne rozwiązanie zrobić coś podobnego samemu (karton + papier samoprzylepny z nadrukiem).

Ja kartonowe wkładki prawie zawsze od razu wyrzucam, jednak zastanawiam się, jak wszystko było spakowane oryginalnie. Było to dawno temu, ale nie pamiętam, żeby kupione pudełko było niedomknięte. Dodatkowo przy spakowaniu całej serii nie ma miejsca na wkładkę ;)

Arturzasty
Arturzasty

Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

sirafin napisał/a:
Nie widziałem, by gdziekolwiek można było kupić częściowe zawartości pudełek do jakiejkolwiek gry. Wyobraź sobie zasypywanie sklepu/wydawcy zamówieniami z cyklu "Chcę kostki z gry A, figurkę z gry B i jeszcze wieko pudełka z gry C", to byłby koszmar. Obawiam się, że na precedens nie bardzo jest co liczyć.

Gdy zapodziała mi się karta do gry Kolejka to przysłali mi cały komplet nowych kart.

sirafin napisał/a:
Jeśli koniecznie potrzebujesz wkładki, to chyba jedyne sensowne rozwiązanie zrobić coś podobnego samemu (karton + papier samoprzylepny z nadrukiem).

Może i tak zrobię ;)

sirafin napisał/a:
Ja kartonowe wkładki prawie zawsze od razu wyrzucam, jednak zastanawiam się, jak wszystko było spakowane oryginalnie. Było to dawno temu, ale nie pamiętam, żeby kupione pudełko było niedomknięte. Dodatkowo przy spakowaniu całej serii nie ma miejsca na wkładkę ;)

[url=http://www.mediafire...wfg.jpg]Obrazek [/URL]

Pomysł również dobry. Jednak na razie nie mam takiej potrzeby. Zamierzam ze znajomymi zagrać kampanię i noszenie wszystkiego mija się z celem :P

sirafin 
Antropomorficzna...

Wysłany: Nie 05 Paź, 2014   

Arturzasty napisał/a:
Gdy zapodziała mi się karta do gry Kolejka to przysłali mi cały komplet nowych kart.
Jasna sprawa, otrzymywanie brakujących/zniszczonych komponentów od producenta/sklepu się zdarza (choć nie spotkałem się jeszcze, by ktoś prosił o pudełko, czy kartonową wkładkę), ale nigdzie nie sprzedają "fragmentów" gier :)

Arturzasty napisał/a:
Pomysł również dobry. Jednak na razie nie mam takiej potrzeby. Zamierzam ze znajomymi zagrać kampanię i noszenie wszystkiego mija się z celem :P
Racja, wygoda ważna rzecz, choć to nie jest jakiś duży balast. Ja wolę troszkę więcej podźwigać, ale mieć wszystko w jednym pudle, mimo że z niektórych kart niemal nigdy nie korzystamy (Nowa Caprica, Sprzymierzeńcy, Kryzysy Ataków Floty etc.). Pod ręką mam koło 6 ulubionych gier, reszta pudełek piętrzy się na szafie, więc wygodniej mi trzymać BSG w jednym niż w czterech i wspinać się za każdym razem po dodatki ;)

Odpowiedz do tematu