galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sie, 2014   

Niestety, ja nie chcę być zdany na przypadek. Prosiłem ze dwa miesiące temu na tym forum, żeby Galakta pisemnie zagwarantowała, że co by się nie działo, to będą wydawać Podbój do ostatniego dodatku, ale takiego zapewnienia się nie doczekałem. To co się stało z Netrunnerem i SW to SKANDAL. W moich oczach uratowałoby ich to, gdyby zaoferowali zwrot gotówki zainteresowanym osobom, które zainwestowały w wersje PL tych gier lub wymieniły je na wersje angielskie. Że Galakta takiego zapewnienia nie może dać? OK, to osoby które mają rodziny, muszą je wyżywić a nie jeszcze dokładać ze swoich. OK, tylko ja też muszę się napracować na karty i chcę je mieć kompletne. U Galakty mam kupionych wiele gier planszowych PL wraz z dodatkami i to będzie kontynuowane (Choćby dlatego, że Galakta podjęła właściwą decyzję w przypadku tłumaczenia Nieznanych Sił, dodatku do podobno słabo się sprzedającego Znaku Starszych Bogów, którego dodruk zresztą właśnie zapowiedzieliście, więc chyba nie tak źle. Dodatek kupiłem.), ale odnośnie karcianek moje zaufanie zostało potężnie zachwiane. Tym razem wybieram Conquest zamiast Podboju.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

ozoq napisał/a:
Prosiłem ze dwa miesiące temu na tym forum, żeby Galakta pisemnie zagwarantowała, że co by się nie działo, to będą wydawać Podbój do ostatniego dodatku, ale takiego zapewnienia się nie doczekałem.


Sugerujesz zatem że Galakta powinna złożyć takie pisemne zapewnienie i chodź by niewiem co się działo ma wydawać Podbój? Czyli przykładowo gdyby powiedzmy, co oczywiście mam ogromną nadzieje że się nie stanie – Galakta padła to wówczas właściciele, pracownicy itd. tej firmy mają iść do pracy, i zarabiać tylko i wyłącznie na zasilanie polskiego rynku tłumaczeniem PL?

Uważam że takie żądania są chore...
 
     
Likaon23
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   

Ash napisał/a:
"Można się wykłócać która wersja językowa jest lepsza ale Galakta nie jest w stanie dać gwarancji, że LCG będzie kontynuowany. "
------------
Nie ma sprawy. Niech nie wydają wersji PL albo ograniczą ją do podstawki. Wszyscy grają na wersji ang.
Nie ma ryzyka nie ma zysku. Nie ma deklaracji o wspieraniu wersji PL do końca, nie ma zakupu wersji PL. Proste.

Galakta chce znowu przerzucić ryzyko wersji PL na graczy i nie musimy się na to godzić.


A co z ludzmi ktorzy nie znaja jezyka angielskiego?
 
     
kowalxx
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sie, 2014   

Likaon23 napisał/a:
Ash napisał/a:
"Można się wykłócać która wersja językowa jest lepsza ale Galakta nie jest w stanie dać gwarancji, że LCG będzie kontynuowany. "
------------
Nie ma sprawy. Niech nie wydają wersji PL albo ograniczą ją do podstawki. Wszyscy grają na wersji ang.
Nie ma ryzyka nie ma zysku. Nie ma deklaracji o wspieraniu wersji PL do końca, nie ma zakupu wersji PL. Proste.

Galakta chce znowu przerzucić ryzyko wersji PL na graczy i nie musimy się na to godzić.


A co z ludzmi ktorzy nie znaja jezyka angielskiego?


no to żyjąc w obecnych czasach to ma bardzo duzy problem. Chyba ze jest ze starszego pokolenia bo wtedy angielski nie był tak powszechny. Teraz żeby ktos w wieku 20-25 lat nie znał podstaw angielskiego to delikatnie mowiac "ciezka sytuacja"
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sie, 2014   

@kowalxx

Myślę że Likaonowi chodziło raczej o kwestię grania w nową karciankę a nie o życiowe porady ;)
 
     
mari vel BAM
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Wrz, 2014   

Kiedy można liczyć na konkrety odnośnie wsparcia graczy turniejowych? Wiadomo, że będą te kredyty, ale w jakich przelicznikach będą przyznawane? Co za ile będzie można dostać?

Pytanie też, czy będzie jakiś event premierowy?
 
     
Desaix1800
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Wrz, 2014   

Witam! Strasznie męczący ten wątek :) W 100 % popieram Galaktę w ich działaniach mimo iż kupowałem A:NR w PL i bardzo przeżyłem zamknięcie tego LCG to całkowicie rozumiem wydawcę. Przy zamykaniu A:NR narzekano że nie było wsparcia dla wersji PL gdy Galakta wyciąga wnioski i wychodzi ze wsparciem znów pojawiają się narzekania. ;) Wiadomo to nasza cecha narodowa :D . Różnica jest taka iż wcześniej narzekali gracze PL i dlatego wydawca teraz stawia na tych którzy kupią wersję PL. Marudzą w tym wypadku miłośnicy ENG ale ich głos jest tu raczej mało istotny, nikt grac im nie zabroni...tylko pewnych bonusików nie dostaną...z drugiej strony zamiast narzekać powinni kupić grę w PL ;)
 
     
vip3r
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Wrz, 2014   

galakta - super pomysł!

nie jestem co prawda aktywnym graczem turniejowym wiec pewnie z gadżetów bonusów itp nie skorzystam ale idea jest świetna i trzymam kciuki za realizację!

nie mogę się doczekać premiery.
 
     
Desaix1800
[Usunięty]

Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014   

Looke83 napisał/a:
Witam.

Tak czytam te strony i przypominam sobie sytuacje z poprzednimi karciankami LCG i zastanawiam się o co niektórym chodzi. Kiedy wychodził Star Wars, LOTR i Netrunner tak samo pojawiały się głosy, że lepiej kupować w wersji ENG bo a)lepsze napisy oryginalne od tłumaczonych, b) bo jak zamkną polską to potem będą się karty będą niefajnie wyglądały, jak będą wymieszane [ok...ten argument akurat jeszcze ewentualnie mogę zrozumieć, chociaż tak jak przedmówcy wcześniej wspominali...i tak po pewnym czasie gramy na pamięć].

Teraz Galakta po nieudanych inwestycjach w poprzednie LCG wyciągnęła wnioski ze swoich niepowodzeń. Termin premiery najlepszy z możliwych [czyli taki jak oryginału], od początku konkretne pomysły na ligę, imprezy i promowanie tytułu...coś czego nie było w poprzednich karciankach.
Czy tak trudno zrozumieć, że łatwiej będzie rozpromować grę wśród znajomych, rodziny etc...mając wersję w naszym rodzimym języku. A im więcej graczy będzie, tym większa szansa, że gra będzie wydawana do końca po polsku. A chyba o to wszystkim chodziło...żeby nasze rodzime wydawnictwo wydawało gry po polsku i dla nas.
Sam osobiście nie mam problemu z angielskim, ale są tacy co mają i zniechęcają się, jeżeli muszą na pamięć nauczyć się każdej karty...albo będą grać jednym zestawem bo te karty się nauczyłem na pamięć, to innej frakcji nie będę już używać [nie wspominając już o deckbuilding'u].

Dajmy szanse Galakcie...ona wyciągnęła rękę. Temat chwytliwy bo Inwazja była najpopularniejszą karcianką i pewnie gdyby 50% przeszło na WH40K to i tak byłby to sukces większy niż SW, LOTR i Netrunner razem wzięte. Ja osobiście na pewno kupię coreset PL i pewnie z czasem drugi i dodatki. Mam też nadzieję przejechać się na turniej, gdzie zobaczę więcej niż 10 osób jak to było w przypadku netrunnera. Praktycznie spotkania w knajpie i turnieje różniły się tylko wpisowym :) bo ludzie zawsze Ci sami.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Galaktę, żeby ten projekt w końcu wypalił i będzie można u nas w kraju w rodzimym języku grać w jak najwięcej gier.


Zgadzam się w 100% ważne jest by gra rozeszła się w jak największym nakładzie w wersji PL bo od tego zależy czy tytuł dotrwa do końca wydania. Jak wiadomo najwięcej rozchodzi się podstawki jak pisze sam wydawca, wiec wersja PL na pewno pomoże by grę kupili i niedzielni gracze którzy nie są przecież Klientami kategorii B. Mam nadzieje że gra rozprzeda się potrzebny będzie dodruk :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14