galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zorganizować Horror w arkham?
Autor Wiadomość
gamer20
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sie, 2014   Jak zorganizować Horror w arkham?

Niedługo stanę się posiadaczem Horroru i zastanawiam się, jak zorganizować tą grę. Chodzi mi o to, że w pudełku jest chyba 300 żetonów, a nie ma żadnych przegródek ani woreczków.
Jak to wszystko dobrze podzielić i w czym najlepiej je trzymać?
Dzięki za odpowiedzi.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sie, 2014   

Na potwory najlepiej mieć większy woreczek/sakiewkę z materiału, bo to jednocześnie świetny pojemnik do losowania. Bardzo łatwo taki uszyć samemu -> link (oczywiście musi być odpowiednio większa niż ta na filmiku ;) ).

Karty trzymam w pudełkach własnej roboty, wydrukowanych na grubszym papierze. Niestety miałem niedawno awarię dysku i pdf do wydruku przepadły :/ Może ktoś kto je pobrał wcześniej będzie je miał http://www.forum.galakta....r=asc&start=15. Można też poszperać na bgg i tam znaleźć jakieś szablony do wydruku.

Żetony trzymam w woreczkach strunowych, ale wiele osób porządkuje takie elementy w planszówkach przy pomocy plastikowych pojemników/segregatorów na śrubki itp. Można je dostać w marketach, sklepach z narzędziami albo wędkarskich. Coś tego typu:

 
     
gamer20
[Usunięty]

Wysłany: Nie 31 Sie, 2014   

Co do żetonów i potworów bardzo dobry pomysł, tak zrobię. Karty z wersji podstawowej mieszczą się w przegródkach z pudełka. Problem pojawia się, kiedy ma się kilka dodatków i chce się mieszać karty. Wtedy Twój pomysł się sprawdzi.

Dzięki za odpowiedź
 
     
Teron
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Pozwolę się pochwalić swoim setupem :P . W czarnym worku (Fantasy Flight Supply Dice Bag: Tentacles) trzymam żetony potworów.

 
     
gamer20
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Wrz, 2014   

Czaderski worek! Gdzieś to kupił?
 
     
espanoles
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014   

pudło się fajnie prezentuje, ale problem się pojawia w momencie kiedy trzeba go gdzieś umiejscowić koło planszy. Przy grze w samą podstawkę i przeciętnym blacie problemu nie ma, ale jak już dochodzi druga mapa robi się ciasno.
Podstawą do przejrzystego set-up'u są maty (autorstwa poooq)

Gramy na nich od półtorej roku i spisują się świetnie (jeśli się nie mylę to były tez w innych wariantach

Idealne na duże karty (obszary) to rozwiązanie takie (autorstwa vaden_ker)

 
     
poooq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014   

Sprostowanie: nie projektowałem mat, tylko udostępniłem je na Manufakturze.

Pozdrawiam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13