galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka talia pod Dol Guldur solo
Autor Wiadomość
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   Jaka talia pod Dol Guldur solo

Witam.
Ostatnio znów wróciłem do gry we władcę, głównie za sprawą quest loga ffg. Jeśli ktoś chce mnie zaprosić to nick: Xadam.
Moim celem jest przejście wszystkich scenariuszy solo. Niestety problem pojawia się już z 3 scenariuszem core setu - ucieczka z Dol Guldur. Nie mam kompletnie pojęcia jak się zabrać do złożenia talii, jakie sfery wybrać i bohaterów. Scenariusz udawało mi się tylko ukończyć grając we dwójkę. Proszę o rade jaką talie budować aby mieć jakieś szanse na pokonanie tego scenariusza.(Jakie sfery i bohaterów wybrać? Talia na krasnoludy, orły, rohan?)Kiedy miałem jeszcze tylko podstawkę pamiętam, że najlepiej szło mi talią taktyka-duch eowyna,thalin i gimli. Był to wtedy chyba najlepszy zestaw bohaterów wg. mnie pod ten scenariusz ale i tak nie wystarczający aby go pokonać. Obecnie posiadam dwie podstawki, khazad-dum, górą i dołem, cykl mrocznej puszczy i cztery pierwsze dodatki z cyklu dwarrowdelf.
Pozdrawiam
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

Wysłałem zaproszenie.

Co do tali mnie się udało wygrać używając kart jakie posiadasz z tym że miałem komplet Dwarrowdelf. Sporo szczegółów jest TUTAJ. Niestety kluczowi bohaterowie pojawiają się właśnie w dwóch kolejnych dodatkach tego cyklu więc nie wiem czy cokolwiek da się z tego użyć w Twoich próbach.

Pamiętam że wcześniej próbowałem mając do dyspozycji tylko pierwszy cykl i nie było nawet najmniejszych szans. Natomiast była chyba gdzieś nawet talia na samej podstawce, która potrafiła od czasu do czasu przejść Dol Guldur solo.

EDIT: Acha jeżeli szukasz naprawdę mocnego gracza do porównywania dodaj Tracker1. Tylko w pojedynczych questach udało mi się pobić jego wyniki (ale co ciekawe jest wśród tych wyjątków właśnie Dol Guldur)
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Sro 03 Wrz, 2014   

W piątek będę miał kolejny dodatek do dwarrowdelf. Glorfindel wystarczy czy 6 dodatek też jest potrzebny?
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

Moim zdaniem Glorfindel + Aragorn (wiedza) + Frodo to jeden z najbardziej uniwersalnych składów jeżeli chodzi o granie solo i jest w stanie poradzić sobie z większością scenariuszy (najgorzej idzie jeżeli scenariusz ma słowo kluczowe oblężenie)

Odpowiadając na Twoje pytanie z tego co pamiętam na szybko to Aragorn (wiedza) był w trzecim dodatku a Glorfindel (duch) w czwartym. Jak masz te zestawy to chyba nie jest koniecznym posiadanie innych dodatków.
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

Co do Aragorna masz rację, Glorfindel był w 5 dodatku i ten właśnie zamówiłem. W sklepie z którego zamawiam nie ma obecnie na stanie 6 dodatku więc pewnie wybiorę drugą część sagi Hobbita. Ponoć sporo tam ulepszeń dla krasnali, nimi też wybiorę się do Dol Guldur. Jutro spróbuje zagrać twoim składem. Dzisiaj wieczorem spróbuję tą talią -
Kod:
http://hallofbeorn.wordpress.com/2013/02/06/beorns-path-part-5-building-a-second-core-set-deck/
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 04 Wrz, 2014   

Powodzenia! Powiem Ci że jest satysfakcja kiedy wreszcie rozwali się ten scenariusz po dziesiątkach przegranych prób.
 
     
Gildiril
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Wrz, 2014   

Twoja talia jest genialna. Zmieniłem tylko kartę ,,Master of the Forge" ( nie znam polskiej nazwy) na Córki Nimrodel. Ponieważ była ona z dodatku, którego nie mam. Pierwsze podejście i wygrana. Wykręciłem też wynik z, którego jestem dumny: 80 ;) Pomogło mi zdecydowanie to, że 2 karty pilnujące celu były wydarzeniami, które nic nie robiły w tej fazie. (1 punkt obrażeń wyczerpanym postaciom i do końca fazy wrogowie i obszary + 1 do zagrożenia). Frodo jako więzień to chyba najlepsza opcja jaka mogła mi się przytrafić, choć na początku nie wiem czemu ale chciałem, żeby to był Aragorn. Ale jak widać wyszło lepiej. Ale się nakręciłem. Bardzo Ci dziękuje. Spróbuje tą samą talie na mrok w Osgiliath wysłać.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 08 Wrz, 2014   

Ciesze się że talia się sprawdziła. Tym bardziej że wynik świetny (ja o ile dobrze pamiętam wykręciłem coś w okolicach 100). Natomiast sam scenariusz wciąż potrafi przywalić i nie raz przegraną widać już podczas przygotowania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13