galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puszka Pandory
Autor Wiadomość
Zeniffar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lip, 2014   Puszka Pandory

Witam
Czy ktoś zamawiał Puszkę Pandory? Zastanawiam się czy warto... Może bym poczekał aż przyjdzie pierwsza partia i zobaczył opinie, ale jak znam życie to drugiej partii nie będzie i nawet jeśli dodatek będzie słaby to szkoda go nie mieć w swojej kolekcji, a podejrzewam, że będzie po jakimś czasie swego rodzaju czarnym krukiem... Więc monolog jest krótki i treściwy trzeba go zamówić już teraz...

Co o tym myślicie?
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lip, 2014   

Ja zamówiłem Puszkę Pandory, ale ja zamawiam wszystko, co jest sygnowane słowem "Talisman". :mrgreen:

Moim zdaniem dodatek jest naprawdę drogi jak za te kilkanaście kart. Taka jednak jest polityka druku na żądanie i nic z tym nie zrobimy.
Jak tylko dodatek przyjdzie, nie omieszkam się tutaj podzielić wrażeniami (oby pozytywnymi).

Jeżeli ktoś posiada całą dotychczasową kolekcję, to warto kupić - jednak kolekcja, to kolekcja.

Pozdrawiam,
K.
 
     
Zeniffar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Lip, 2014   

No właśnie posiadam całą kolekcję i nie chcę tego zmieniać...
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Czw 24 Lip, 2014   

Przyszła już do mnie Puszka Pandory! Pierwszy raz miałem styczność z "drukiem na żądanie" i od razu widać pewne różnice.

Karty są na innym papierze, przez co są giętsze oraz trochę ciemniejsze niż karty z poprzednich dodatków. W zupełności nie przeszkadza to w normalnej grze i łatwo można się przyzwyczaić.

Karty, mimo iż jest ich naprawdę niewiele, to są ciekawe. Szkoda, że kilka z nich się powtarza, aczkolwiek taki jest ten dodatek - zbiór najbardziej niebezpiecznych Wrogów i nieszczęśliwych zdarzeń.

Zdecydowanie największym minusem tego dodatku jest jego... cena. Za ~70zł można mieć 3 razy tyle kart.

Innym minusem, ale możliwe, że tylko z mojego punktu widzenia jest to, iż dodatek oferuje jedynie otwarte zakończenia, a ja się w takich nie lubuję. Na szczęście wykorzystanie kart ogranicza tylko wyobraźnia.

Polecam wszystkim tym, którzy nie chcą wyłamać się z kolekcji lub mają zbyt gruby portfel. :)
 
     
sloniopp
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Witam.
No to wczoraj dotarła Puszka.
Kolory kart nieco ciemniejsze, awersy strasznie nierówno wydrukowane. W przeciwieństwie do Xana, odnoszę wrażenie, że papier z jakiego wykonano karty, jest zdecydowanie grubszy.

Mogę się mylić ale odnoszę wrażenie, że technika wykonywania tych dodatków jest zbliżona do odbitek z aparatów cyfrowych. Wydaje mi się również, że jakby wydruk był jakoś mało ostry.

Ja mam podobnie jak Xan i tak kupię wszystko co się ukaże w sprzedaży, więc cena ma poniekąd drugorzędne znaczenie.

Obiektywnie jednak patrząc, powinno to kosztować max 30-40 PLN

[/code]
 
     
Zeniffar
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   

Ok ja już, zamówiłem i liczę na to, że będzie w poniedziałek. Czy macie jakiś pomysł jak sprytnie włączyć te karty do gry? Ja w otwarte zakończenia nie gram w ogóle... Pokusa, że ktoś trafi na czarną dziurę jest zbyt duża :) Dlatego zastanawiam się jak sprytnie dołączyć ten dodatek do gry, skoro są tam same mocne potwory, może by ciągnąć te karty w jakimś późniejszym etapie gry, albo podczas nocy, ale wtedy to już pewnie byłą by przesada jeśli chodzi o ich power. Macie jakieś pomysły?
 
     
yojin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 25 Lip, 2014   no niestety

takze wczoraj otrzymałem przesylke i....... "60 zł za to ?" (słowa żony). Jakosc duuuzo gorsza, kart jak na lekarstwo. Och.... wyciaganie kasy od takich maniaków jak My, którzy musza miec kompletny zestaw. Część merytoryczna nie sprawdzana, ale ilość/jakość do ceny..... tragedia.
 
     
Zeniffar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Lip, 2014   

Ok mam już grę, i najbardziej rozczarowujące jest opakowanie... Karty zakończeń trochę inne od tych oryginalnych, ale same karty nieszczęść są już bardzo fajne, przeciwnicy naprawdę bardzo wymagający. Sam wprowadzę je do gry chyba w taki sposób, że każdy gracz sam zdecyduje czy ciągnie kartę nieszczęścia zamiast zwykłej karty przygody i po rozpatrzeniu w nagrodę (o ile przeżyje ;p) będzie dociągać kartę nagrody z puli kart nagród za wykonanie zadania czarownika. Pogram tak trochę i dam znać jak to sie sprawdza i co ewentualnie można by zmienić.
 
     
tomslon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Lip, 2014   

Ja też kupiłem oczywiście bo lubię kolekcjonować ;-) ale pomysł przedmówcy na wykorzystanie tych kart na pewno zwiększy moją satysfakcję z zakupu. Domowe zasady rządzą!
 
     
el_g
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sie, 2014   

Zeniffar napisał/a:
Czy macie jakiś pomysł jak sprytnie włączyć te karty do gry?
Troche o tym dodatku mozna poczytac w tym temacie. A co do dolanczania kart z Puszki Pandory to mozna wykorzystac zasady z otwartych zakonczen grajac w inne zakonczenie :) Jest to tylko kwestia dogadania sie z wszystkimi graczami... Ja ostatnio stosuje zasade, ze karta z talii Puszki Pandory pojawia sie na wierzchu talii kart przygod w momencie, kiedy ktorykolwiek z graczy spotyka Smierc lub Wilkolaka :D
 
     
Zeniffar
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Sie, 2014   

Też fajnie :smile: Zagrałem w sumie z Pandorą trzy partie i ogólnie gra się bardzo fajnie z tymi kartami nieszczęść. Jednak czekam na Krainę Ognia i nowe postacie, wiadomo coś więcej na temat polskiej premiery?
 
     
Mr Mostow
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lis, 2016   

Zagrałem na razie jedną partię i powiem krótko: rewelacja. Zwłaszcza, że na debiut żona wylosowała zakończenie wymagające położenia kart Nieszczęść na każdym obszarze Wewnętrznej Krainy. Zastosowaliśmy także zasadę, którą wyczytałem gdzieś na tym Forum, żeby ustawiać minutnik co 10 min. i gdy dzwoni - losować kartę Nieszczęść. Nie ukrywam, że dzięki temu gra znacznie przyśpieszyła... :P
Mimo iż z początku trup Poszukiwaczy ścielił się gęsto, dawno nie widziałem tak nakoksowanych postaci w Finale. Dodatek polecam.
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   

No dobra. Skoro i tak mam wszystko z wyjątkiem puszki Pandory, a niebawem nie będzie opcji to dzis sie po to wybiorę. :) )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13