galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
Andy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

Sewhoe napisał/a:
Poza sporym ładunkiem złośliwości jakie jest przesłanie Twojego postu?

Bardzo proste: kiepsko jest, jeśli ktoś wyraża troskę o rzekomo zagrożoną POLSKOŚĆ (koniecznie wersalikami!), a nie dostrzega związku między tą troską a dbałością o język polski.

Teraz jeszcze okazuje się, że ten zatroskany patriota bije nas na głowę swoim intelektem. Szkoda, że perły tego intelektu ukryte są skrzętnie pod alergią na polską gramatykę, ortografię i interpunkcję.

Zresztą ostatni post zvisha świadczy o tym, że jest on zdolny napisać kilka zdań całkiem poprawnie. Zatem wcześniejszy strumień świadomości był po prostu wyrazem ostentacyjnego lekceważenia innych użytkowników forum i rodzimego języka.
 
     
shanri
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

Warhammer Podboj PL?!! TAAAK! - że zacytuje O. Natanka :)

Galakta tak jasno i przejrzyście opisała całą sprawę- czemu chce wprowadzić takie, a nie inne zasady, że nie wiem skąd w ogóle dyskusja w temacie. Przeczytałam argumenty ludzi, roboczo określę z grupy "ENG" i w ogóle do mnie nie trafiają.
Ok chcecie mieć wersje ENG to kupujcie, ale w związku z tym Galakta:
nie zarobi , co zwiększy procent na to, że gra padnie. I czemu by Galakta miałaby finansować coś takiego. No, ale cóż zrobić.

Konstruktywność całej dyskusji, jest tak mocna jak ostatni post Andego :D zauważyłam na forach pewną smutną tendencje: a mianowicie, kiedy podczas dyskusji brakuje komuś argumentów to zaczyna się przyczepiać do błędów ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych i Bóg wie jeszcze jakich, oponenta.
Sprowadzanie dyskusji do takich aspektów jest jak gra w szachy z gołębiem ;) (jak ktoś nie wie o co chodzi, to odsyłam do wujka Google ;) )


A swoją drogą zvish (pomimo błędów kłujacych po oczach :D ) dobrze gada. Polać mu!
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

Andy napisał/a:

Zresztą ostatni post zvisha świadczy o tym, że jest on zdolny napisać kilka zdań całkiem poprawnie. Zatem wcześniejszy strumień świadomości był po prostu wyrazem ostentacyjnego lekceważenia innych użytkowników forum i rodzimego języka.


Właśnie przyznam się szczerze i bez bicia że nie byłem świadomy tego, że moja pisanina jest aż takim bełkotem. I za to mimo Twojej ewidentnej nieuprzejmości jestem Ci naprawdę wdzięczny.
Ponieważ nie zamierzam lekceważyć ani innych użytkowników forum, ani języka dzięki, Tobie uroczyście obiecuje poprawę ;)

Andy napisał/a:

Bardzo proste: kiepsko jest, jeśli ktoś wyraża troskę o rzekomo zagrożoną POLSKOŚĆ (koniecznie wersalikami!), a nie dostrzega związku między tą troską a dbałością o język polski.

Teraz jeszcze okazuje się, że ten zatroskany patriota bije nas na głowę swoim intelektem. Szkoda, że perły tego intelektu ukryte są skrzętnie pod alergią na polską gramatykę, ortografię i interpunkcję.


A teraz w swojej dobroci jak byś jeszcze mógł wyjaśnić jedną rzecz, a mianowicie jaki związek mają i jak wpłynąć powinny na poniższe tematy moje błędy, literówki itd.?

1. Podzielone zdania co do kupowania wersji PL/ENG
2. Restrykcji nałożonych przez Galaktę na kupujących ENG
 
     
Andy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

zvish napisał/a:
A teraz w swojej dobroci jak byś jeszcze mógł wyjaśnić jedną rzecz, a mianowicie jaki związek mają i jak wpłynąć powinny na poniższe tematy moje błędy, literówki itd.?

1. Podzielone zdania co do kupowania wersji PL/ENG
2. Restrykcji nałożonych przez Galaktę na kupujących ENG

Tak jak się zapewne domyślasz, nie ma najmniejszego związku! :)

Natomiast udało mi się osiągnąć dwa cele:
1. Zacząłeś pisać poprawnie, co autentycznie mnie cieszy. :)
2. shanri wykryła pewną smutną tendencję, a przy okazji okazało się, że brakuje mi argumentów. :)

Dziękuję za uwagę i życzę owocnego kontynuowania dyskusji! :D
 
     
radaner
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Lip, 2014   

Witam
jakiś czas temu z kumplami z któymi grałem w WHI zaczęliśmy rozmawiać o Conqueście. Świat 40tki mnie nigdy nie rajcował, ale z racji tego że WHI zostało zamknięte możnaby pomyśleć o ewolucji swojego hobby. I podczas gdy sobie tak spokojnie zastanawiałem czy chciałbym wchodzić w nową karciankę widzę na kilku (!) forach kilkudziesięciostronicowe (łącznie) dyskusje na temat PL/EN, wywołanym dziwną (lekko ujmując) decyzją w sprawie wydawania gry.

To chyba naturalne, że wydawca chce zarabiać i warto wspierać swój rynek. Ale akcja pt. podział rankingowy i podział na turnieju to jest strzał w stopę.. nie, to jest strzał w głowę.

Wspieranie 'swojego' jest ok, dopóki 'swój' nie przedstawia jakieś dziwnej postawy roszczeniowej 'że mu się należy bo jest swój', nie dając wiele w zamian. Dla wydawcy chyba najważniejsze powinno być zadowolenie klienta, czyż nie?

Z mojej perspektywy - mam to w nosie czy PL czy EN. Grając w WHI zaczynałem od wersji PL, bo taka była tańsza, pod ręką. Dodatkowo, to dla mnie nowa gra, wszystko było zrozumiałe po polsku. Po jakimś roku-dwóch wszedłem z kumplami w granie turniejowe i częściej przydawała się perfekcyjna znajomość tekstów EN z tzw. keywordami, stąd przeszliśmy na EN. Tu pierwszy i drugi przewijający się argument ludzi - tłumaczenie i mix wersji (przy braku zapewnienia ciągłości ). Więc jeśli tłumaczenie będzie bez zarzutu (bez głupich nazw, jednolite i jednoznaczne tłumaczenia) oraz dostępność : będzie na czas i przez cały cykl gry. Klient chce płacić za jakość a nie 'przynależność'.

Tak na marginesie tłumaczenie ludzi 'ja chce mieć jednolitą wersję cały cykl' jest słabe, bo jak ktoś ma taki fetysz to musi się czasem liczyć ze zwiększonymi kosztami. Jeśli chcesz do swojego Iphone mieć Ikabel usb , oraz Iopaske na ramie i Twoj lokalny Isklep tego nie ma to zaciskasz zęby i kupujesz gdzieś drożej... albo zaciskasz zęby i kupujesz ZWYKLY kabel usb. Jak masz kaprys to sprzedaj stare PL i kup wszystko EN, chujowa sprawa ale... sorry nikogo to nie obchodzi, ...problemy 1 świata :) .


Moim zdaniem, wsparcie takie jak było w Inwazji było znikome, ale też względnie wystarczające. Jeśli Galakta mając w perspektywie przejście 50% sceny WHI na tytuł który rokuje na 'samograj' sprzedaży, robi taki szantaż to po prostu odstrasza graczy którzy i tak by kupili tytuł - ale po takich zagrywkach im się odechce. To tak jakby właściciel sklepu małej miejscowości mówił że jeśli zobaczy kogoś w markecie pod miastem to... przestanie wszystkim udostępniać browary. Los takiego sklepiku chyba byłby przesądzony ;) .

Załóżmy, jestem graczem PL i gracze EN nie chcą chodzić na turniej, z powodów jakiśtam restrykcji. Przez to turnieje PL cieszą się słabą frekwencją, gra gaśnie, sprzedaż gaśnie, tak PL jak i EN. Poza tym, gracze EN to w większości wyjadacze, którzy podnoszą poziom gry, mocniej angażują się w tzw. community, tworzą turnieje itp.

Myślę że najprostszy sposób byłby taki , by w pudełkach były jakieś 'punkty' które rejestrowałoby się na swoje konto. 15 pkt za coreset, 10 za duży dodatek 5 za mały.
- Uzbierasz 40 pkt - masz konto z pełną rejestracją, która oznacza pojawienie się w rankingu i wjazd na MPki za 10 zeta + BONUSOWY turniej rankingowy.
- Nie masz punktów - placisz 50 zeta za MPki, nie jestes widoczny w rankingu i turniej rankingowy nie jest dla Ciebie.
- I opcja dla graczy EN którzy chcą partycypować : płacą 40 zł za rejestrację , są widoczni w rankingu, mają wjazd na MPKi za 10 zeta ale nie mają wejścia na turniej rankingowy.
Dla graczy PL regularnych (co mają 100-200+ punktów) może galakta wymyśleć inne bajery. Rejestracja dla graczy EN ważna byłaby rok (lub jeden sezon rankingowy), dla PL 40pkt za rok/sezon.
Proste jak konstrukcja cepa, wymyślone w 5 min i chyba wszystkim by pasowało : graczom PL/EN turniejowych/kanapowych jak i Galakcie.

Ale co ja będę tu się wywnętrzał jak to wydawca chyba powinien wiedzieć jak prowadzić swój biznes? Zwłaszcza gdy 50% osób kończących dziś studia ma 'marketing' lub 'zarządzanie' w nazwie swojego kierunku ;-) .

Sama ta sprawa wydaje się co najmniej zabawna i unikatowa w swoim stylu :D
 
     
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

Cały czas panuje przekonanie, że gracze ENG nie będą uwzględnieni w rankingu.
Nie będą wyświetlani w rankingu na głównej stronie, gdyż tam ma się znajdować lista tych, którzy zostaną zaproszeni na finałowy turniej. Jak już wiadomo będą to gracze wyłącznie grający w wersję PL.

W rankingu natomiast będą wszyscy gracze.

Cytat:
Dla wydawcy chyba najważniejsze powinno być zadowolenie klienta, czyż nie?

Tak. Własnego klienta.

Cytat:
Moim zdaniem, wsparcie takie jak było w Inwazji było znikome...

Gram w różne karcianki i osobiście jestem ciekawy która to z tych wszystkich karcianek jest w Polsce tak fantastycznie wspierana, że można tak porównywać. Let me know.

Cytat:
Jeśli Galakta mając w perspektywie przejście 50% sceny WHI na tytuł który rokuje na 'samograj' sprzedaży, robi taki szantaż to po prostu odstrasza graczy którzy i tak by kupili tytuł - ale po takich zagrywkach im się odechce.

Nie widzę w tym żadnego szantażu. Firma zawczasu, w momencie kiedy jest prawie 2 msc do premiery jasno stawia sprawę. Robimy ranking. Będą bonusy za granie, ale bonusy tylko dla graczy, którzy nas wspierają kupując Polską wersję. Przesłanie jest jasne i klarowne.

Cytat:
To tak jakby właściciel sklepu małej miejscowości mówił że jeśli zobaczy kogoś w markecie pod miastem to... przestanie wszystkim udostępniać browary. Los takiego sklepiku chyba byłby przesądzony ;) .

Przykład zupełnie nietrafiony. To tak jakbyś był właścicielem browaru i mówił, kupujcie nasze piwo, a będziecie mieli szansę wygrać "COŚ". A przychodzi koleś który kupuje w drugim browarze i mówi: "ja od Was nie kupuję, ale też chcę wygrać COŚ"

Cytat:
Załóżmy, jestem graczem PL i gracze EN nie chcą chodzić na turniej, z powodów jakiśtam restrykcji.

Nie ma żadnych restrykcji.
 
     
Crane
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

A ja myślałem że temat sam sobie wygaśnie, oj ja naiwny :grin: Nie wiem czy by to coś pomogło, ale tak na przyszłość przynajmniej warto by było spróbować zastosować pozytywne przekazywanie "złych wieści". W tym przypadku tytuł tematu można by zmienić na "Planowane wsparcie wersji polskiej", a w treści umieścić tylko to co zyskają gracze wspierający wydanie z Galakty. Resztę można sobie odpuścić, wspominając oczywiście o tym że jest to specjalny ukłon w stronę graczy kupujących polską wersję językową gry, co w domyśle oznacza że takiego ukłonu Galakta nie wykona w stosunku do osób które wolą kupić wersję angielską (czy jakąś tam inną). Na pewno nie zapobiegło by to podobnej dyskusji, bo to już taka natura człowieka że nie będzie się cieszył z tego że ktoś ma lepiej od niego, ale na pewno pozwoli Galakcie postawić się roli kogoś kto daje swoim klientom, a nie w roli zabierającego innym. Prosty przykład zamiast napisać że uczestnicy turnieju posiadający wersję angielską powinni się liczyć z wyższą wejściówką, można to było ująć tak że gracze posiadający wersję polską mogą liczyć na zniżki. Wiem że finalnie wychodzi na to samo, ale brzmi zupełnie inaczej i trudniej jest argumentować że to zła Galakta coś zabiera.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

Vasquez21 napisał/a:
Cały czas panuje przekonanie, że gracze ENG nie będą uwzględnieni w rankingu.
Nie będą wyświetlani w rankingu na głównej stronie, gdyż tam ma się znajdować lista tych, którzy zostaną zaproszeni na finałowy turniej. Jak już wiadomo będą to gracze wyłącznie grający w wersję PL.

W rankingu natomiast będą wszyscy gracze.

Jakby ich nie było to by gracze wersji pl dostawali w starciach z nimi z automatu walkowery :mrgreen:
Problem jest w tym, że nie wszyscy gracze będą widoczni w rankingu, więc tak jakby ich tam nie było (poza faktem, że nie będą oddawali free winów na turniejach).
Vasquez21 napisał/a:
Nie ma żadnych restrykcji.

Zgodnie z nazwą tematu są tylko ograniczenia, a zgodnie z treścią pierwszego posta możliwość bycia wykluczonym z brania udziału w turniejach :wink:
 
     
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

Cytat:
Problem jest w tym, że nie wszyscy gracze będą widoczni w rankingu, więc tak jakby ich tam nie było (poza faktem, że nie będą oddawali free winów na turniejach).


Nie będą widoczni "na głównej stronie".
Jednocześnie będzie ranking zbiorczy graczy grających wersją zarówno PL jak i ENG.

Cytat:
Zgodnie z nazwą tematu są tylko ograniczenia, a zgodnie z treścią pierwszego posta możliwość bycia wykluczonym z brania udziału w turniejach


Crane tak ładnie post przed Tobą rozpisał jak to w rzeczywistości wygląda a Ty wyskakujesz z takim tekstem...

Poza tym mój tekst odnosił się do Twojego zdania na temat chodzenia na turnieje z powodu restrykcji.

Ustalmy sobie jasno sytuację.

Gdyby nie było Polskiej wersji, każdy by sobie pykał gdzie tam chce z kim może w wersję ENG. Gracze organizowali by sobie turnieje itp. Byłoby fajnie.

Jest Polska wersja. Jest ranking (fajna sprawa dla tych którzy lubią turnieje itp). Dla tych, którzy ją kupią są dodatkowe bonusy. Wydawca planuje nagrody, dla tych którzy wspierają Polski rynek i nagle to jest niefajne.

Nie widzę prawdę powiedziawszy żadnego problemu w tym, aby oprócz turnieju który będzie organizować Galakta zrobić w podobnym turnieju taki na który zostaną zaproszeni wszyscy. Różnica jest taka, że ktoś musi się zająć organizacją itp.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

Vasquez21 napisał/a:
Nie będą widoczni "na głównej stronie".
Jednocześnie będzie ranking zbiorczy graczy grających wersją zarówno PL jak i ENG.

No ja wciąż czekam, aż Galakta napisze to oficjalnie, bo ostatni post przedstawiał jedynie możliwość rozważenia takiej opcji :wink:
W tym tygodniu mija miesiąc od pierwszego posta, przydałby się jakiś news odnośnie całej sytuacji, co ze stronką? (wiem, że Galakta ma czas do 23:59 31 lipca, no ale). Skoro jakość tłumaczenie poszła w górę można by się pochwalić jakimiś przetłumaczonymi kartami? Tutaj jest lista wszystkich kart, które już oficjalnie pokazało FFG:
http://whinvasion.pl/view...2&t=3724#p93063
Vasquez21 napisał/a:
Nie widzę prawdę powiedziawszy żadnego problemu w tym, aby oprócz turnieju który będzie organizować Galakta zrobić w podobnym turnieju taki na który zostaną zaproszeni wszyscy. Różnica jest taka, że ktoś musi się zająć organizacją itp.

To dość zabawne, bo 99,9% turniejów będą organizowali i tak gracze.
 
     
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

Cytat:
To dość zabawne, bo 99,9% turniejów będą organizowali i tak gracze.


?
nie wiem jak to wygląda u Was ale u nas się gra w sklepach i to właściciele tychże sklepów organizują turnieje.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

Hmm, z tego co wiem to wszędzie w Polsce w przypadku Inwazji i innych lcgów, turnieje, turnieje regionalne i ligi lokalne są organizowane przez graczy, a sklep może co najwyżej udostępniać lokal. W Krakowie liga była grana w Galakta Hobby Center, a i tak była organizowana przez graczy.
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

radaner napisał/a:

Tak na marginesie tłumaczenie ludzi 'ja chce mieć jednolitą wersję cały cykl' jest słabe, bo jak ktoś ma taki fetysz to musi się czasem liczyć ze zwiększonymi kosztami. Jeśli chcesz do swojego Iphone mieć Ikabel usb , oraz Iopaske na ramie i Twoj lokalny Isklep tego nie ma to zaciskasz zęby i kupujesz gdzieś drożej... albo zaciskasz zęby i kupujesz ZWYKLY kabel usb. Jak masz kaprys to sprzedaj stare PL i kup wszystko EN, chujowa sprawa ale... sorry nikogo to nie obchodzi, ...problemy 1 świata :) .


Z całym szacunkiem, ale nic Ci do tego kto chce jakie kwoty przeznaczać na karcianki. Tym bardziej, że jedyny problem i dodatkowe koszty mogą się pojawić tylko przy wersji polskiej. Odsprzedawanie wersji polskiej w momencie ogłoszenia przez Galaktę, że już nie wydadzą ani jednego dodatku wiąże się z dodatkowymi stratami, bo i zainteresowanie tą wersją językową zmaleje. Może Tobie nie przeszkadzałoby granie takim polsko-angielskim kundelkiem Inwazji, ale dla innych to niedopuszczalne, tym bardziej, że nie jest to tania rozrywka i za pełny zestaw danej karcianki lcg można by kupić chociażby laptopa, więc i oczekiwania jakościowe też są na wysokim poziomie.
A wspomnianej przez Ciebie marki elektroniki nie akceptuję. :)
 
     
RNS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Lip, 2014   

Radaer pomysł z punktami bardzo dobry. Dla mnie wydawca powinien traktować w rankingach wszystkich jednakowo, jednak np. gracze z angielską wersją powinni zapłacić za udział w nim. To jest ranking Galakty i to wydawca dyktuje warunki. Jak słyszę argumenty, że bez tych kilku graczy scena nie powstanie albo upadnie to co najmniej brzmi zabawnie.
Są to zzyczaj gracze, którzy notorycznie narzekali na wydawcę i będą to czynić nadal.
 
     
drumdaar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 15 Lip, 2014   

Virgo i Vasquez21

możecie swoje przepychanki na poziomie dna piaskownicy przenieść na priva?

człowiek widzi nowe posty w temacie, myśli, że może coś ciekawego a tutaj to samo co 10 stron temu...

dajcie już sobie spokój
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 13