galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lista chętnych na Descent Hero and Monster Collections
Autor Wiadomość
Arbaal 

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Po pierwsze dziękuje za odpowiedz :)
Dobrą wiadomością jest również, że normalne dodatki będą się ukazywały(kupuję wszystkie gdy pojawiają się w sklepach).

Poczekam jak rozwinie się ta sytuacja nad którą pracujecie bo nie wydaje się to złą opcją. Jednak jeśli też nic z tego nie wyjdzie to dajcie jakoś znać przez forum bo wtedy zakupił bym angielskie.

Thorrek

No dobra. Skoro nie będzie polskich pudełek, to byłoby fajnie gdybyście ogłosili, że wydacie tylko te karty później w jakimś packu. Wtedy moglibyśmy bez trwogi kupić angielskie zestawy z figurkami, a potem sam zestaw polskich kart. Taki wariant jest w porządku. Chętnie grałbym już teraz z poplecznikami i z pewnością kupiłbym później same karty po polsku, których ja nie potrzebuje, ale moi znajomi mogą i w dodatku chciałbym mieć całą grę w jednym języku. Jeszcze chętniej kupiłbym od razu zestaw potworów i bohaterów dla urozmaicenia gry. Gorzej gdyby po zakupie angielskich wersji, po roku wyszłyby polskie wraz z figurkami. Wtedy nie kupowałbym 2 raz tych samych figurek tylko dla przetłumaczonych kart.

Nawiasem mówiąc, mam nadzieję, że "Shadow of Nerekhall" jest już gotowe do wydania i blokuje Was tylko umowa z FFG, przy czym chętnie dowiedzielibyśmy się o jakimś terminie.

Crowmaster

Thorrek napisał/a:
No dobra. Skoro nie będzie polskich pudełek, to byłoby fajnie gdybyście ogłosili, że wydacie tylko te karty później w jakimś packu. Wtedy moglibyśmy bez trwogi kupić angielskie zestawy z figurkami, a potem sam zestaw polskich kart. Taki wariant jest w porządku. Chętnie grałbym już teraz z poplecznikami i z pewnością kupiłbym później same karty po polsku, których ja nie potrzebuje, ale moi znajomi mogą i w dodatku chciałbym mieć całą grę w jednym języku. Jeszcze chętniej kupiłbym od razu zestaw potworów i bohaterów dla urozmaicenia gry. Gorzej gdyby po zakupie angielskich wersji, po roku wyszłyby polskie wraz z figurkami. Wtedy nie kupowałbym 2 raz tych samych figurek tylko dla przetłumaczonych kart.

Nawiasem mówiąc, mam nadzieję, że "Shadow of Nerekhall" jest już gotowe do wydania i blokuje Was tylko umowa z FFG, przy czym chętnie dowiedzielibyśmy się o jakimś terminie.

Cien Nerekhall juz jest zapowiedziany na stronie glownej ;) . Co do paczek tylko z polskimi kartami to ja rowniez bym sie pisal, nie musze miec pudelka po polsku :D , chodzi tu tylko o to zeby karty byly po polsku.

Drow

D.W. napisał/a:
Descent Hero and Monster Collections jako dodatki pełnoprawne z polskimi pudełkami itp nie ukażą się. Pracujemy nad takim rozwiązaniem aby ukazały się wersje angielskie z dołączonymi do nich kartami w języku polskim. Lub same karty.

Po prostu musielibyśmy wydać normalnie zbyt duży nakład normalnie, który nie miałby szans się sprzedać. Tak sprawa wygląda ze wszelkimi takimi małymi dodatkami z figurkami itp.

Jak widzicie wydajemy wszystkie normalne dodatki do Descenta i chcielibyśmy to kontynuować. I to one są dla nas priorytetem. Natomiast musimy podchodzić bardzo ostrożnie do wszelkich dodatkowych rzeczy.

Jesli jest mozliwosc wydania samych kart oraz ew. nabycie wersji ang poprzez wasz sklep, to jest to jak najbardziej optymalne i dla was i dla nas.

Maciek 

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

Dużo osób upomina sie o poruczników, teraz o monster packi ale tak naprawde mało kogo na to stac. Ja tez sie jaram i oczekuje informacji odnosnie polskiej edycji ale to tak raczej w tym sensie ze jakbym mial kase to fajnie ze mam mozliwosc zakupu.

Descenta kupilem w zeszlym roku i wydalem na niego juz prawie 700 zł. Przede mna kolejne zakupy Shadow of Nerekhall i Manor of ravens czyli juz bedzie 1000zł. Wcale sie nie dziwie Galakcie że nie wyda pełnoprawnych dodatków. Zdecydowana większość i tak kupi 1-3 poruczników i z jednego wybranego i najciekawszego monster packa. Zdecydowana większość kolekcjonerów Descenta oczywiscie, bo reszta nie nadąży nawet z dodatkami bo to jest i tak spory wydatek. Dlatego najrozsadniejszym rozwiązaniem byłoby wydanie wyłącznie polskich kart w trybie druk na żądanie. Wtedy koszty zakupu i ewentualne straty z niesprzedanych packów będą niewielkie a każdy zainteresowany dokupi sobie pelne, wybrane wydanie figurkowe we wlasnym zakresie. Bo nie oszukujmy sie jesli ktos jest w stanie wydac na jedna gre planszową wiecej niz 1000 zł to sobie jakos poradzi z tym ^^

Trzymam kciuki za Galakte żeby wydawała wszystkie normalne dodatki. I życze wszystkim płaczącym że nie ma poruczników i monster packów żeby mieli chociaż pieniądze na to :-) Sobie też tego życze bo teraz mi dojdzie kolekcjonowanie serii Eldritch Horror. No i na Wieśka trzeba będzie wybulić ;)

Crowmaster

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

D.W. napisał/a:
Descent Hero and Monster Collections jako dodatki pełnoprawne z polskimi pudełkami itp nie ukażą się. Pracujemy nad takim rozwiązaniem aby ukazały się wersje angielskie z dołączonymi do nich kartami w języku polskim. Lub same karty.

Ok, to ja sie jeszcze upewnie, planujecie to wydac jako druk na zadanie? Czy jako taki dodatek do pudelka z figurka i kartami po angielsku. Bo jezeli jako druk na zadanie to ja juz bym sobie nakupowal tych figurek :D . Nie chce pozniej po prostu zalowac, ze nie poczekalem dluzej na wersje z polskimi kartami.

Prosilbym o odpowiedz przedtawiciela Galakty ^.^

Mowca 

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

Mam dokładnie taki sam dylemat jak przedmówca, karty będą dostępne osobno czy razem z monster collection / lt pack ?

Nie wiem czy mam czekać czy kupować.

Pozostaje jeszcze pytanie o tłumaczenie nowych zadań z monster packów.

toystory81

Wysłany: Wto 06 Maj, 2014   

popieram inicjatywę wydawcy, pudełko plus polskie karty lub same karty, pytanie tylko kiedy i czy w ogóle to nastąpi ... dużo pytań a jak zwykle mało odpowiedzi ... :neutral:

Banan

Wysłany: Wto 03 Cze, 2014   

D.W. napisał/a:

Czy oprócz polskich kart w DNŻ będą też dostępne polskie scenariusze (Two new quests: Oath of the Outcast and Prison of Ice and Lies) ?
Pozdrawiam

gural117 

Wysłany: Czw 26 Cze, 2014   

Dzisiaj odebrałem moje Oath of the Outcast. Wiadomo już może kiedy będzie polskie wydanie kart / scenariusza ??

Maciek 

Wysłany: Czw 26 Cze, 2014   

Pierwsze 6 poruczników wczesną jesienią ma być. Wiec monster packi pewnie w przyszlym roku. Chociaz napisali ze kolejne dodatki będą wydawali szybciej - pierwszy druk wymaga wielu ustalen.

badbocian 

Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Witam, ja też pro forma informuję, że nie mogę się doczekać polskich wydań poruczników i materiałów Oath of the Outcast i pozostałych monster packów:) Kupuję na bieżąco wszystkie dodatki, które wychodzą, po polsku, więc chciałbym mieć komplet po polsku:)

P.S. Rozumiem, że porucznicy i monster packi będą po polsku dostępne w formie print-on-demand, tak?

Pozdrawiam

Breed9000 

Wysłany: Sob 12 Lip, 2014   

Nie.
Będzie to wyglądało troszeczkę inaczej.
Dodatki będziesz musiał kupić w oryginalnej angielskiej wersji. A galakta w swoim sklepie internetowym będzie miała w ofercie pakiet spolszczonych kart dla Ciebie do dokupienia do tego dodatku.

Odpowiedz do tematu