galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór dodatku

Ulubiony,najbardziej polecony DODATEK
Legowisko Jaszczura
15%
 15%  [ 2 ]
Labirynt Zagłady
69%
 69%  [ 9 ]
Trzęsawiska Troli
15%
 15%  [ 2 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   Wybór dodatku

Cześć.
Od jakiegoś czasu rozważam kupno dodatku do Descenta. Aktualnie na posiadam żadnego. Z powodów finansowych raczej kupie mały dodatek. Dodatkowo nie mam jeszcze przegranej kampanii (kilkukrotnie) a więc chciałbym ja tylko wzbogacić o nowości niż rozpoczynać nowa jak to ma miejsce w Labiryncie Zagłady.
Bardzo Was proszę o porady i wyjaśnienia co do porad, różnice.
Dodam jeszcze ze najbardziej zalezy mi na poprawieniu gry dwuosobowej (mw plus jeden gracz z 2 postaciami). W podstawce jest to bardzo ciezki scenariusz a gram tak 90% misji
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez PiotrM Sob 14 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Maciek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Ja bym chyba jednak doradził labirynt zagłady z kilku powodów według mnie dla Ciebie ważnych:

-bardziej zbalansowane questy

-zasady wsparcia bardziej przyjazne dla bohaterów - czesto jest wprost napisane jaki potwór moze byc wsparciem (i z reguły jest to średnio mocny potwór a więc stosunkowo rzadko jest okazja do przyzywania smoka cieni co ture) Dodatkowo często jest napisane że wsparciem nie może być duzy albo wielki potwór. W jednym ze scenariuszy wsparcie zalezy nawet od ilości graczy

-nagrody dla bohaterów za wygranie scenariusza znacznie lepsze dla 2 bohaterów niż w podstawowej kampanii - nie dostaje sie po 25 sztuk złota na bohatera tylko ogólnie np 100 bez wzgledu na ilosc graczy. Tak wiec wygrywając scenariusz dwoma bohaterami mamy taką sama nagrode jak za wygranie go 4 graczami.

Mroczny władca ma mozliwosc wyboru innej wersji talii podstawowej tzw. basic 2. Talia ta jest ogólnie uznawana za słabszą (ale ciekawszą) niż ta z podstawowej wersji gry. Wybierając ją przy grze na 2 bohaterów można częściowo wyrównać szanse

Dodatkowe 4 klasy dla bohaterów (w przeciwienstwie do 2 w małych dodatkach) pokrywają każdy archetyp bohatera - daje to więcej możliwości dobrania odpowiednich klas co w przypadku gry na 2 bohaterów jest szczególnie ważne

-cena - dopłacasz 40-50 zł do małego dodatku a dostajesz 2 razy więcej wszystkiego + nową ciekawsza i lepszą kampanie
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Dzięki za wyczerpującą opinię !!!
Nie wiedziałem że duży dodatek aż tak poprawia grę dwu osobową. Moim zdaniem ta z podstawki jest bardzo nie zbalansowana :(
Muszę to jeszcze przemyśleć ale dopłata niewielka a ilość zmian widać zachęca.
 
     
Maciek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Ale żeby było jasne :-) Gra na dwóch bohaterów nadal będzie dla nich nie lada wyzwaniem :-)

Zapomniałem dodać o sojusznikach - bohaterowie od 2 questu kontroluja jednego z dwoch sojuszników. Im mniej bohaterów tym sojusznik ma lepszą obrone i więcej punktów życia. Mimo że nie są zbyt silni to jednak odpowiednio używani zawsze coś pomogą. Jeden z nich to taki mini kapłan a drugi mini złodziej. W grze na 2 bohaterów, gdzie mozna wybrać tylko dwie klasy to zawsze jakas pomoc. W grze na 4 to bardziej urozmaicenie niż pomoc ;) Warto żeby bohaterowie zapoznali sie z tymi sojusznikami zanim wybiorą któregoś
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Jak czytam o możliwościach w dodatku to aż mam ochotę iść do sklepu. Niestety zawsze gramy w 2 osoby i były średnio wyrównane szanse.
 
     
anonim
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   

Zawsze możesz grać trzema lub nawet czterema bohaterami. Na razie przeszedłem tylko grubego goblina więc nie wiem jak będzie mi się dalej grało z dwoma postaciami, ale jak będzie źle to po prostu dołożę następnych bohaterów i tyle.
Ja wiem że wszyscy będą głosowali na największy dodatek, ale ja mimo wszystko chciałbym trochę się dowiedzieć też o tych mniejszych dodatkach, który z tych dwóch jest lepszy i co nowego wprowadzają do gry.
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   

Probowalismy grać 4 postaciami sterowanymi przez 1 osobę ale tura trwała wtedy bardzo długo a gra stawała się zbyt mózgozerna.
Małe dodatki wprowadzają jakieś tajne komnaty, ciekawe jak zmienia to gre w praktyce????
 
     
Maciek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   

Tajemne komnaty w grze na dwóch bohaterów są praktycznie nieuzywalne - trzeba poświęcić kilka tur na ich zbadanie. W tym czasie na misji lata tylko jeden bohater a można łatwo przewidzieć jak to sie może skonczyc :-) Czasem jednak moze trafić sie fajna nagroda - to jaka bedzie nagroda wiadomo juz po odkryciu tajemnej komnaty wiec nie robi sie tego w ciemno.

Działa to tak że w miejsce karty przeszukiwania NIC wstawia sie karte tajemnej komnaty, jak bohater ja wylosuje to nastepnie losuje sie ze specjalnej talii kart co w tej komnacie bedzie i jaka jest nagroda. Moze sie t ak trafic ze podczas calej kampanii nie zostanie taka komnata wylosowana ani razu.

Oba małe dodatki wprowadzaja tajemne komnaty - kazdy z nich inne zestawy talii tych komnat.

Ponadto dostajemy talie pogłosek, Mroczny władca na poczatku kampanii losuje 3 karty w tym z reguły jedna przygode i moze je zagrac raz na faze kampanii czyli raz na misje. Karty te nieznacznie utrudniają bohaterom rozgrywka np mroczny wladca moze poukladac talie kart podrozy w wybranej przez siebie kolejnosci. Jesli zagra karte zawierajaca przygode to po prostu gra sie dodatkowa misje w I akcie i potem jej kontynuacje w 2 akcie.

To wszystko z nowych mechanik. Raczej niewielkie zmiany ale każde urozmaicenie Descenta to dobra i przyjemna rzecz :-)

Każdy z małych dodatków wprowadza 2 bohaterów, dwie nowe klasy i dwie grupy potworów (duzy dodatek po 4) a także po jednej nowej klasie dla Władcy. Zwłaszcza ta z trzesawisk trolli jest ciekawa (wg. mnie najciekawsza z całej talli mrocznego). Kazdy ma też swoją mini kampanie ale według mnie jest to troche bez sensu, wole długie kampanie ;)
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Cze, 2014   

Dzięki za wyczerpujący opis. Ciekawe jak będzie się prezentowała kampania w najnowszym dodatku:)
 
     
Maciek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

Jeśli pytasz o Shadow od Nerekhall to absolutnie wszyscy mówią że jest to najlepszy dodatek jaki wyszedł do Descenta :-)
 
     
PiotrM
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014   

Im dłużej tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że muszę zacisnąć pasa i kupić wszystkie te dodatki :)
Tak miałem na myśli Cienie nad N...
 
     
Embir
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lip, 2014   

Z małych dodatków polecam Legowisko Jaszczura, dostaniesz fajnego bohatera, który wygląda jak należy i kosi dwuręcznym mieczem - miła odmiana od tego co niestety prześladuje drugą edycję, czyli zalew babskich bohaterów w zbrojach (ach, kretyńska polityczna poprawność FFG...). Dodatkowo fajny nowy rodzaj potwora - półsmoka, zaś ze strony możesz ściągnąć oficjalną minikampanię do tych przygód. Dodatkowo reguły dla ukrytch pomieszczeń dodające smaczku rozgrywce. Z małych dodatków bez wątpienia ten jest najlepszy.
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Sro 09 Lip, 2014   

Ja tam lubię babskich bohaterów w zbrojach i wcale nie łączę ich obfitości w grach ( :mrgreen: ) z polityczną poprawnością :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 15