galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Vasquez21 napisał/a:
Virgo... nie wiem czy trolujesz więc pozwól że Ci to naświetlę.

Nie wiem, czy to ty trollujesz. I nie jesteśmy kolegami :mrgreen:

Vasquez21 napisał/a:
Powiedz mi po kiego grzyba mają mieć liczony ranking i statystyki skoro nie ma ich w rankingu?

Pewnie po to, żeby gracze pl prawidłowo nabijali na nich ów ranking. A także po to, żeby takowy gracz mógł sobie sam wyświetlić ową statystykę w swoim profilu.

Cytat:
Jedyna różnica byłaby taka, że na głównej stronie nie byliby wyświetlani w tabeli bo nie mogliby uczestniczyć w finałowym turnieju.

Czyli nie będą wyświetlani w ranking ogólnym, chyba, że "tabela na stronie głównej" będzie czymś innym od ogólnego rankingu?

Zabawne Vasquez, że starasz mi się wytłumaczyć coś, co jest jasno napisane i co wszyscy zainteresowani tematem zinterpretowali dokładnie w ten sam sposób.
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

hsiale napisał/a:
Vasquez21 napisał/a:
Powiedz mi po kiego grzyba mają mieć liczony ranking i statystyki skoro nie ma ich w rankingu?

N.p. po to, żeby ich przeciwnicy dostawali w rankingu prawidłowo naliczone punkty.


o LOL - na prawde nikt o tym wczesniej nie pomyslal ???
przeciez to jest jeden z glownych powodow dla ktorych wszyscy gracze musza byc w rankingu
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Virgo napisał/a:

Czyli nie będą wyświetlani w ranking ogólnym, chyba, że "tabela na stronie głównej" będzie czymś innym od ogólnego rankingu?
Zabawne Vasquez, że starasz mi się wytłumaczyć coś, co jest jasno napisane i co wszyscy zainteresowani tematem zinterpretowali dokładnie w ten sam sposób.

Nie wiem czy trollujesz czy piszesz na serio ale dla mnie sprawa jest jasna:
jest ranking ogólny (zapewne w specjalnej dla tego zakładce) gdzie są WSZYSCY gracze np:
1. X (PL)
2. Y (EN)
3. Z (PL)
Oraz jest jego skrocona wersja na stronie głownej w jakiejś tabelce gdzie są wyniki z rankingu ogólnego wylacznie z graczami w wersji PL którzy będa grac na koniec sezonu w turnieju czyli:
1. X
2. Z

W ten sposob masz chociazby robione wyniki roznej masci maratonów/biegów gdzie sa wyniki ogolne oraz w poszczegolnych kategoriach. Ba w ten spsoob latwo by mozna bylo prezentowac ranking graczy angielskich


I żadnych problemów z uzupełnianiem wyników/odfiltrowywaniem do rankingu skrocenego nie ma. Wystarczy po prostu przy profilu gracza prezentowac jego domyslna wersje jezykowa ( np to ta ktora rozegral min 51% turniejów)
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Widzę, że określenie "trollujesz" robi się coraz bardziej popularne na tym forum.

Aryss nie wiem po co mi tłumaczysz swoją wizję. Zgadzam się, że takie rozwiązanie byłoby spoko, ale póki co go nie ma, a jest co najwyżej dyskutowane, co napisała sama Galakta:
http://www.forum.galakta....p=126703#126703
Trzymajmy się w dyskusji faktów, a nie czegoś, co wydaje się oczywiste, bo jest zdroworozsądkowe.
aryss napisał/a:
Wystarczy po prostu przy profilu gracza prezentowac jego domyslna wersje jezykowa ( np to ta ktora rozegral min 51% turniejów)

Ciekawe jak te procenty będą sprawdzane :wink:
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Ad 1.
Przecież cytat D.W. do którego się odnosisz jest dokładniem opisem tego o czym ja pisałem w swoim poście.

Ad 2.
Chociażby w ten sposób że gracz zapisując się na turniej deklaruje jaką wersją gra ? Jesteśmy w większości dorosłymi ludzmi więc przecież nikt nie będzie udawał że gra inna wersja niżli naprawde a jeśli by tak było to po prostu organizator by mu zedytował ten zapis na porpawny.

PS
dopiero potem zauważyłem się że się powtórzyłem aczkolwiek swoje zdanie podtrzymuje, typowe wypowiedzi mające na zadaniu flame widzę w Twoich postach ostatnich.
PS 2
nick mój z małej litery celowo wiec nie musisz zamieniac na wielka ;)
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

aryss napisał/a:
Ad 1.
Przecież cytat D.W. do którego się odnosisz jest dokładniem opisem tego o czym ja pisałem w swoim poście.

Zauważ, że cytat zaczyna się od słów "mógłby być".
aryss napisał/a:
Ad 2.
Chociażby w ten sposób że gracz zapisując się na turniej deklaruje jaką wersją gra ? Jesteśmy w większości dorosłymi ludzmi więc przecież nikt nie będzie udawał że gra inna wersja niżli naprawde a jeśli by tak było to po prostu organizator by mu zedytował ten zapis na porpawny.

Przy założenieu, że organizator jak i wszyscy uczestnicy sam nie grał wersją angielską. Albo na turnieju jest 10 osób, 6 ma wersję polską, 4 angielską, wszyscy się znają, jak wymusić na organizatorze, żeby nie zgłosił tego turnieju jako full pl?
aryss napisał/a:
PS
dopiero potem zauważyłem się że się powtórzyłem aczkolwiek swoje zdanie podtrzymuje, typowe wypowiedzi mające na zadaniu flame widzę w Twoich postach ostatnich.

Jeśli flejmem jest pisanie tego, co napisała Galakta w pierwszym poście to jak najbardziej.
aryss napisał/a:
PS 2
nick mój z małej litery celowo wiec nie musisz zamieniac na wielka ;)

Jestem tego świadomy, ale zdania zaczyna się wielką literą :razz:
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Cytat:
Zauważ, że cytat zaczyna się od słów "mógłby być".

Zauważ, że cały ten wątek to są propozycje, żadne oficjalne ustalenia nie zostały jeszcze podjęte. Dla mnie więc wypowiedź z tamtego komentarza jest równoważna z tą z 1 posta i posiada taką samą moc sprawczą do momentu oficjalnego wystartowania portalu z ostatecznymi zasadami.

Cytat:
Przy założenieu, że organizator jak i wszyscy uczestnicy sam nie grał wersją angielską. Albo na turnieju jest 10 osób, 6 ma wersję polską, 4 angielską, wszyscy się znają, jak wymusić na organizatorze, żeby nie zgłosił tego turnieju jako full pl?

Szczerze ? Równie dodbrze mogą skoro się znają grać proxy albo ustalić kolejność wg własnego widzimisie ( np tak by wybrana osoba zyskała dużo w rankingu). Tego typu samego dywagacja, mimo wszystko uważam że jednak można zaufać na tyle ludziom.

Cytat:
Jeśli flejmem jest pisanie tego, co napisała Galakta w pierwszym poście to jak najbardziej.

Dla mnie osobiście dużo bardziej szkodliwe dla poziomy dyskusje są jednak wypowiedzi przeciwników promowania PL wersji. Aczkolwiek musze przyznać że obrońcy zdania Galakty (nie z niej samej) też czasami potrafią przesadzić.

Cytat:
Jestem tego świadomy, ale zdania zaczyna się wielką literą

ok, tu mnie masz , tę rundę wygrałeś :P
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

aryss napisał/a:
Zauważ, że cały ten wątek to są propozycje, żadne oficjalne ustalenia nie zostały jeszcze podjęte. Dla mnie więc wypowiedź z tamtego komentarza jest równoważna z tą z 1 posta i posiada taką samą moc sprawczą do momentu oficjalnego wystartowania portalu z ostatecznymi zasadami.

Zauważ ( :mrgreen: ), że ostatnie 10 stron flejmu dotyczy właśnie tego, że Galakta powiedziała A, a po 10 stronach flejmu napisała, że rozważy B. A co do mocy sprawczej. Jeśli wszystko, co jest zawarte w pierwszym poście jest na zasadzie "właściwy produkt może się różnić od obrazka na opakowaniu" to równie dobrze Galakta mogłaby po opróżnieniu magazynu z Core Setów napisać: ok, w sumie to jednak nic nie będziemy robili. Plan działań na przyszłość został podany już teraz, żeby już teraz ludzie kupowali w przedsprzedaży wersję pl.
aryss napisał/a:
Szczerze ? Równie dodbrze mogą skoro się znają grać proxy albo ustalić kolejność wg własnego widzimisie ( np tak by wybrana osoba zyskała dużo w rankingu). Tego typu samego dywagacja, mimo wszystko uważam że jednak można zaufać na tyle ludziom.

Na turnieju regionalnym ciężko będzie zagrać proxami, czy go ustawić pod siebie, natomiast nic nie powstrzyma gracza przed pożyczeniem polskiej talii na ten jeden turniej. Bez sensu jest wprowadzanie przepisów egzekowalnych na zasadzie: przecież wszyscy jesteśmy dorośli (bo z jeżdżenia na turnieje regionalne wiem, że nie wszyscy gracze mają powyżej 18 lat) albo przecież nikt nie będzie oszukiwał.
 
     
Borin
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Proponowałbym się wstrzymać z dyskusją/domysłami do momentu oficjalnego ogłoszenia zasad :mrgreen:
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Lip, 2014   

Jestem jednym z tych graczy, którzy zamierzali kupić wersję angielską. Jeśli Galakta potrzebuje wsparcia graczy i lepszej sprzedaży wersji polskiej, to z racji zaufania do tego wydawcy po zakupie wielu planszówek wybiorę wersję polską. ALE

Przed czytaniem tej dyskusji nie byłem świadom tego, że Galakta przerwała wydawanie LCG w połowie jego biegu. NIE WYOBRAŻAM nawet sobie jak wielka byłaby moja wściekłość, gdyby w trakcie kupowania 3 cyklu wydawca oświadczył mi "sory że utopiłeś tysiąc złotych z okładem i już nigdzie nie odsprzedasz tych kart i tak w ogóle to frajer jesteś że nie kupiłeś angielskiej wersji gdzie miałbyś spokój i gwarantowaną kompletne wydanie."

Naprawdę chciałbym kupić wersję polską, ale teraz autentycznie się boję. To co można przeczytać na forach daje pewne zapewnienie, że warhammer jest dużo popularniejszy niż taki Netrunner, a poza tym będzie to jedyny LCG wydawany przez Galaktę w tym czasie jednakże, bardzo byłoby miło gdyby wydawca zabrał głos i napisał, że jeśli już się za coś bierze to w przypadku Podboju skończy drukowanie tej karcianki razem z ostatnim dodatkiem do wersji angielskiej. Ode mnie macie 3 core sety i zakup wszystkeigo co wydacie w wersji polskiej.
 
     
Drixen
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2014   

Dziwny jest dla mnie fakt, że jak ktoś waha się czy kupić polską wersje czy nie bądź nie chce polskiej z powodu możliwości rezygnacji wydawcy w przyszłości.
Nawet gdyby wydawcy w przyszłości nie opłacało by się kontynuować tematu (oby tak nie było) to co za problem do polskiej wersji później dokupić angielskie dodatki ?? no ja nie widzę tutaj problemu?
 
     
ozoq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2014   

Głównie kwestia estetyki, ale też i bardzo ograniczonej możliwości odsprzedaży. Każdy potencjalny kupiec używanej wersji Podboju chciałby kupić całość po angielsku jeśli byłby zainteresowany całością a nie jakąś hybrydą polsko-angielską. Może znajdzie się ktoś komu to nie przeszkadza, dla mnie to jednak wykluczone, bo w takich kwestiach mam zacięcie kolekcjonerskie i mieszanka raziła by mnie za każdym razem gdy brałbym mulligana.
 
     
Murzyn_ek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2014   

kwestie estetyczne, ale również kwestia słów kluczowych...
 
     
neutrino
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Lip, 2014   

"Nie kupię wersji polskiej, gdyż obawiam się, że wydawca zrezygnuje z powodu małego zainteresowania." (powiedziało 500 osób :P)


I co się stało z drugim "M" w nazwie działu? Warhamer? Mam nadzieję, że na pudełku z grą nie będzie literówki ;)
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Lip, 2014   

Tyle było krzyku jak Netek padał że ludziska nie kupowali wersji PL bo wyszła później.
Teraz mamy obiecaną premierę równo z wersją ENG i się okazuje że Galakta źle tłumaczy.
Jak by przetlumaczyła dobrze to by się inne powody znalazły, a że angielski brzmi bardziej groźnie a wiadomo Warhammer to o przelewaniu krwi ;)

Totalna masakra, nie rozumiem całkiem wyksztalcającej się w młodym polskim społeczeństwie alergi na Rodzimy język.

Cóż znaczy że wersja PL jest dla "NIEPIŚMIENNYCH"?
Chęć grania/czytania we wsłanym języku jest już widze porównywana do analfabetyzmu ;/

Dlatego też jak najbardziej pdooba mi się decyzja Galakty, a żekłbym nawet że za mało restrykcyjna jest, a cały ten krzyk o dyskryminacje powinien moim skromnym zdaniem mieć prawdziwe powody, a nie takie jakże rozsądne podejście jakie preferuje i proponuje nam Galakta.


Przyznam się też, że bardzo podoba mi się propozycja Teokraty żeby nagradzać KUPUJĄCYCH, a nie grającyh w wersję PL.

Jakiś fajny gratisik do zakupu trzech podstawek :) :):)
Itak zamierzam kupić 3, ale zastanwiam się czy w jednym czasie. Napewno w preorderze kupuję 2 z myślą o trzeciej trochę później. Ale jak by tak coś gratisowo było to bym brał trzy. Chodź pewnie itak wezmę trzy - rozważania <myśli>
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13