galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Cały czas mam nadzieję, że jeśli nie wszyscy to znaczna część osób, które myślały o wersji angielskiej ostatecznie zdecyduje się na polską. Wtedy wiele spraw byłoby prostszych.

To przecież także do nich jest skierowana nasza oferta. Nie będziemy tak jak ktoś pisał krzyczeli po forach „pomożecie?”. Zamiast tego przedstawiamy naszą ofertę o planowanym programie „lojalnościowym” i dlaczego będzie się opłacało grać polską wersją.

Jedynie o co proszę to zastanówcie się spokojnie, którą wersję wybrać. Jeśli wybierzecie angielską to po prostu proszę abyście byli świadomi konsekwencji i nie mieli do nas pretensji, że nie informowaliśmy o tym wcześniej.

Dla nas to też spore wyzwanie bo zdaję sobie sprawę, że będziecie patrzeć nam na ręce. Ale jak pisałem, sytuacja z równoczesną premierą i znanym tytułem utworzyła dużo większe możliwości niż zwykle.

Teokrata - proszę nie pisz znowu o jakiś restrykcjach. Jeśli przeczytasz dokładnie co jest napisane i co może Troll w sposób jaśniejszy opisał to gracze decydujący się na wersję angielską nie otrzymują tylko bonusów i to wszystko. Nie są w żaden sposób ograniczani.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Teokracie zapewne chodzi o ranking i nie wyświetlanie się go dla graczy wersji angielskiej, o czym też pisał właśnie troll. Ale jak rozumiem ta sprawa jeszcze jest dyskutowana.
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

D.W. napisał/a:
Teokrata - proszę nie pisz znowu o jakiś restrykcjach. Jeśli przeczytasz dokładnie co jest napisane i co może Troll w sposób jaśniejszy opisał to gracze decydujący się na wersję angielską nie otrzymują tylko bonusów i to wszystko. Nie są w żaden sposób ograniczani.

ja przeczytalem, co proponujecie i co napisal Troll. licze, ze wezmiecie pod uwage to co napisalem TUTAJ czyli abyscie wspierali gadzetami czy czym tam chcecie tych ktorzy KUPUJA polska wersje a nie tych co nia graja. ranking i wykini w turniejach wyniakajace z rezultatow gracza, nie powinny miec nic wspolnego z wersja jezykowa.
Ostatnio zmieniony przez Teokrata Nie 22 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
MrocznyJogurt
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Reszta świata chciała serdecznie podziękować za dużo zabawy, jakiej wydawnictwo dostarcza swoimi miszczoskim markjetingiem i pijarem. Śledzimy ten wątek z uśmiechem i uprzejmym niedowierzaniem, że w dzisiejszych czasach absurdy rodem z Barei wciąż są obecne i mają się dobrze. Kłaniamy się i do zobaczenia przy wspólnej zabawie z grami planszowymi i karcianymi - niezależnie od ich wersji językowych, a nawet z lekkim naciskiem na angielski, bo wchodzimy do wielkiego świata.

PS. Czy szanowne wydawnictwo miałoby coś naprzeciw, gdyby formalnie poprosić FFG o komentarz w tej sprawie?
 
     
D.W.
Galakta


Dołączył: 03 Lis 2004
Posty: 1780
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Kończąc ten weekend w którym napisałem tyle postów co przez ostatni rok informuję, że nie będę w najbliższym czasie mógł się tak udzielać jak przez obecny weekend i proszę tego nie traktować jako sytuację, że kogoś olewam albo nie reaguje na pytania.

Do premiery jeszcze daleko ale wkrótce pewnie będziemy mogli bardziej oficjalnie ogłosić nasze plany. W każdym razie dziękuję wszystkim tym, którzy przedstawiali argumenty spokojnie bo spokojnie można rozmawiać zawsze.

MrocznyJogurt napisał/a:
...
PS. Czy szanowne wydawnictwo miałoby coś naprzeciw, gdyby formalnie poprosić FFG o komentarz w tej sprawie?


Jak w pierwszej części tej niezwykle poetyckiej wypowiedzi zostało napisane "wchodzimy do wielkiego świata" i żyjemy w wolnym kraju i każdy może pisać gdzie chce...
 
     
foxiu
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Sam zastanawiam się nad Podbojem / Conquestem. I o ile uważam że promowanie sprzedaży polskiej wersji przez całkiem fizyczne gadżety jak i zupełnie wirtualne "acziwmęty" jest jak najbardziej OK, o tyle tak podstawowe informacje jak ilość punktów i miejsce w rankingu powinny być dostępne dla każdego, niezależnie od posiadanej wersji językowej.

Zresztą - tak to się chyba robi w świecie "dużych, starych karcianek" - można grać każdą wersją, o ile przeciwnik rozumie działanie kart.

pomysł na szybko - punkty dostępne dla każdego, ale np. odznaki w rankingu "za wygranie turnieju rasą X", "za wygranie turnieju każdą rasą" itp. dostępne tylko dla graczy polskich wersji. To naprawdę nie będzie trudne do realizacji.
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Cieszę się, że po tych burzliwych rozmowach w końcu do czegoś dochodzimy i jest nadzieja na to że się dogadamy. Od początku przyklaskiwałem co prawda Galakcie, ale żeby była jasność, ja też wolałbym grać angielską wersją. Głównie dlatego, że czytam i będę czytał o Warhammerze na zagranicznych forach, a grając angielską wersją znałbym wording i kojarzyłbym od razu nazwy kart. Mimo to trochę się pomęczę, bo nie chciałbym żeby mi umarło nowe LCG, a rozumiem, że im więcej osób będzie wspierało pl tym mniejsza na to szansa.
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Cze, 2014   

Dobrym wsparciem byłby też deck builder online z polskimi wersjami kart.
 
     
spitamenes
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Cze, 2014   

Witam cos goraco w tym temacie .A ja jestem za i aet przeciw bo
Za
1.powinnny byc jakies tam nagrody tylko dla wersji pl i wieksze wpisowe dla angielskiej ale ranikg i wyniki powinny byc ogolno dostepne.
2.rozumie polityke galakty chce przetrwac na naszym ciezkim rynku-jak zyc panie premierze- krótko:)
3.promowanie polskiej wersji daje szanse dla graczy niepismiennych(tz.nie umiejacych angielskiego)
4.wersja polska nie bedzie taka przezkoda dla modszych jak angiepska.

Przeciw
1.gracze star wars powinni miec swoj ranking a sa traktowani jak zlo konieczne
2.nie odsuwajcie od rankingow graczy z ang. Wersja bo duzo z nich gra zawodowo i wzmacniaja scene danej gry.
Podsunowujac trzeba dojsc konsensusu
Ps.max4444 tu starszy brat pozdrawiam.
 
     
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Cze, 2014   

Cytat:
1.powinnny byc jakies tam nagrody tylko dla wersji pl i wieksze wpisowe dla angielskiej ale ranikg i wyniki powinny byc ogolno dostepne.

Cytat:
2.nie odsuwajcie od rankingow graczy z ang. Wersja bo duzo z nich gra zawodowo i wzmacniaja scene danej gry.

przecież tak jest zapowiedziane. W rankingu będą wszyscy, ale tylko Ci którzy grają wersją PL będą otrzymywać nagrody.

Cytat:
1.gracze star wars powinni miec swoj ranking a sa traktowani jak zlo konieczne

jaki to ma związek z WH?

Cytat:
Podsunowujac trzeba dojsc konsensusu

Przejrzyj na spokojnie wypowiedzi ludzi. Połowa osób nawet nie chce dyskutować i nie przemawiają do nich żadne argumenty.
Do wielu osób nie dociera fakt, że Galakta jako firma zarabia przede wszystkim na wersji Polskiej, a nie Angielskiej.
Żeby dojść do konsensusu trzeba dyskutować, a nie krzyczeć, obrażać się i pisać głupoty.

PS.
przejrzyj sobie swoją wiadomość i policz liczbę błędów/literówek. Troszkę szacunku dla oczu innych osób.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Vasquez21 napisał/a:
W rankingu będą wszyscy, ale tylko Ci którzy grają wersją PL będą otrzymywać nagrody.

Tylko gracze wersji pl będą wyświetlali się w rankingu :wink:
 
     
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

cytując:
D.W napisał/a:
Gracze w wersję angielską normalnie graliby i mieliby normalnie naliczany ranking i swoje statystyki. Jedyna różnica byłaby taka, że na głównej stronie nie byliby wyświetlani w tabeli bo nie mogliby uczestniczyć w finałowym turnieju.


więc muszę Cię kolego poinformować że się mylisz.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Vasquez21 napisał/a:
cytując:
D.W napisał/a:
Gracze w wersję angielską normalnie graliby i mieliby normalnie naliczany ranking i swoje statystyki. Jedyna różnica byłaby taka, że na głównej stronie nie byliby wyświetlani w tabeli bo nie mogliby uczestniczyć w finałowym turnieju.


więc muszę Cię kolego poinformować że się mylisz.

Naprawdę? :grin:
 
     
Vasquez21
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Virgo... nie wiem czy trolujesz więc pozwól że Ci to naświetlę.

Cytat:
Gracze w wersję angielską normalnie graliby i mieliby normalnie naliczany ranking i swoje statystyki.


Powiedz mi po kiego grzyba mają mieć liczony ranking i statystyki skoro nie ma ich w rankingu?

Cytat:
Jedyna różnica byłaby taka, że na głównej stronie nie byliby wyświetlani w tabeli bo nie mogliby uczestniczyć w finałowym turnieju.


w tym zdaniu masz wyraźnie napisane "na głównej stronie".
Gdyż główna strona ma za zadanie przedstawiać topowych graczy, którzy zostaną zaproszeni na turniej finałowy.
 
     
hsiale
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Cze, 2014   

Vasquez21 napisał/a:
Powiedz mi po kiego grzyba mają mieć liczony ranking i statystyki skoro nie ma ich w rankingu?

N.p. po to, żeby ich przeciwnicy dostawali w rankingu prawidłowo naliczone punkty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13