galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wsparcie wydawcy
Autor Wiadomość
RNS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   Wsparcie wydawcy

Wspaniałą wiadomością jest to, że Conquest będzie wydany po Polsku i w ukaże się w dniu światowej premiery. Jednak może Galakta zastanawi się nad akcją promującą grę.
Moja propozycja opiera się na doświadczeniu tego co działo się na początku w inwazji, kiedy Galakta wysyłała na turnieje dodatki z cyklu spaczenia. Otóż do miesiąca po premierze, sklep który sprzeda 6 CS dostaje 7 gratis, i ma on być przeznaczony na drafta na pierwszy turniej raningowy zorganizowany w tym sklepie do miesiąca czasu od wydania.
Nie wiem jak wam to ekonomicznie się kalkuluje ale dobrze wiecie, że jak ktoś bedzie miał już jednego CS i kilka kart z drafta nakręci się na kolejnego CS itd... wydaje mi się że tak dobrze rozreklamowana akcja mogłaby naprawdę przyczynić sie do aktywności graczy do zorganizowania pierwszego turnieju zaraz po wydaniu gry.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Pomysł oczywiście na plus, tylko, że drafty w Conqueście nie będą miały sensu, bo dodatki będą zawierały wszystkie kopie kart w trzech sztukach.

Moim zdaniem najważniejsze jest otwarcie stronki z rankingiem już w dniu premiery.
 
     
RNS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

Virgo napisał/a:
Pomysł oczywiście na plus, tylko, że drafty w Conqueście nie będą miały sensu, bo dodatki będą zawierały wszystkie kopie kart w trzech sztukach.

Moim zdaniem najważniejsze jest otwarcie stronki z rankingiem już w dniu premiery.

Chodzi o draft tylko Podstawki. Jednej na sklep, jeżeli do miesiąca czasu od premiery gry, sklep sprzeda 6 podstawek dostaje 7 na turniej.
 
     
Michal
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Cze, 2014   

Rozdawanie darmowych zestawów podstawowych obecnie nie wchodzi w grę - takiej formy promocji nie stosuje nawet Fantasy Flight Games, a co dopiero mówić o wydawcach lokalnych...

Myślę, że przy okazji premiery gry będziemy mogli ujawnić coś więcej na ten temat.
 
     
RNS
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014   

Zgadzam się tylko Wy jako wydawnictwo macie w odróżnieniu od FFG trochę inny problem w chwili obecnej. Chodzi o odbudowanie zaufania graczy i namówienie ich na wersję PL. Na słowo już nikt Wam nie uwierzy. W takich sytuacjach w firmach stosuje się zabiegi marketingowe, akcje promocyjne.
Na własnym przykładzie wiem, że na 80% kupuje angielską wersję.
Zastanówcie się czy chociaż czy w takim razie na pierwszy turniej nie wysłać do każdego sklepu na drafta wersji PL po cenie np 50%.
Mi nie zależy na tym osobiście bo od razu pewnie upie x 3 ale wiem jak z innymi graczami będzie.
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Cze, 2014   

Problemem dla galakty to są właśnie tacy, którzy po angielsku kupują... nie pomagasz... im więcej takich malkontentów tym mniej osób będzie chciało kupować pl.

A propos. Czy po premierze będzie można liczyć na jakąś informację dotyczącą sprzedaży Podboju? Chodzi o to, żeby w razie potrzeby mobilizować się i szukać chętnych do gry/kupowania dodatków. Póki co zorganizowałem 10 graczy, z którymi wspólnie zamówiłem 7 core setów pl. Stałe zamówienie dodatków to na dzień dzisiejszy będzie 3 szt. Nie za bardzo mam czas żeby szukać kolejnych osób do gry, ale jeśli trzeba by było... Fajnie byłoby mieć info odpowiednio wcześnie jakby co.
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

RNS napisał/a:

Na własnym przykładzie wiem, że na 80% kupuje angielską wersję.


To czego w takim razie wymagasz od galakty? Może jeszcze kupisz grę za granicą i sprowadzisz bo jest taniej? Bujaj babola przez łąki i pola.
 
     
kowalxx
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Mitrel napisał/a:
RNS napisał/a:

Na własnym przykładzie wiem, że na 80% kupuje angielską wersję.


To czego w takim razie wymagasz od galakty? Może jeszcze kupisz grę za granicą i sprowadzisz bo jest taniej? Bujaj babola przez łąki i pola.


Chyba nie bardzo rozumiesz o co chodzi. Gdy galakta zakonczyła druk dwóch karcianek w wersji polskiej to logiczną sprawą jest to ze teraz nikt im na słowo nie uwierzy bo jaką mam pewnosc ze to nie spotka WH CQ ? nigdy nie wiadomo co sie stanie i rownie dobrze karcianka moze sie nie przyjac i zostanie sama angielska wersja i co mi z tej polskiej?

To czy ktoras z wersji bedzie tansza/drozsza nie jest wazne bo i tak kazdy kupi ta co bedzie chcial a nie ktora bedzie tansza.

Teraz są obiecywane gruszki na wierzbie aby zwiekszyc sprzedaż polskiej wersji, proste.
Tak jak Pisał RNS, nikt Galakcie na słowo nie uwierzy bo jak widać podejscie do klienta pozostawia sporo do życzenia a ten kto odpowiada za marketing nie trafił z pomysłem.
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Ale o co Tobie teraz chodzi?
Galakta promuje graczy kupujących grę po polsku, a gracze rządni gry po angielsku, nie wiadomo czemu, czują się pokrzywdzeni.

Kupujcie sobie tą angielską wersje, nie obchodzi mnie to, ale tym samym pozbawiacie się prawa prośby o jakąkolwiek pomoc wsparcia od galakty. Czy to tak trudno zrozumieć?
Cały hejt idzie od graczy którzy chcą kupić wersje angielską i to oni powinni pomyśleć czego tak naprawdę i od kogo chcą...
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Mitrel kupuj sobie tę polska wersję, nic mnie to nie obchodzi, ale nie pisz mi, czego się pozbawiam, skoro to nie ty o tym decydujesz, tylko Galakta.

Pozdrawiam :wink:
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Virgo napisał/a:
Mitrel kupuj sobie tę polska wersję, nic mnie to nie obchodzi, ale nie pisz mi, czego się pozbawiam, skoro to nie ty o tym decydujesz, tylko Galakta.
Pozdrawiam :wink:


D.W. napisał/a:

Przede wszystkim niczego nie zabieramy tym, którzy się zdecydują na wersję angielską. Bo tych rzeczy by nie było gdyby nie polska wersja. Proszę czytajcie ze zrozumieniem. NIC NIE ZABIERAMY. My planujemy dać coś graczom w wersję polską a nie zabrać wersji angielskiej.

 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

No widzisz Galakta niczego nie pozbawia, więc czemu o takowym pozbawianiu piszesz? Bez sensu.

Pozdrawiam :wink:
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

"Bo tych rzeczy by nie było gdyby nie polska wersja." Jezu..
Tak trudno zrozumieć, żeby coś nam dać trzeba kupić wersję polską, wybierając angielska pozbawiamy się prawa do jakiejkolwiek pomocy z ich strony.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Czemu znowu piszesz o pozbawianiu prawa? Ty o tym decydujesz?

Pozdrawiam :wink:
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Cze, 2014   

Pozbawiasz się prawa z powodu braku środków na finansowanie tego i owego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13