galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
Slonce
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Teo Jeżeli Galakta przejrzy na oczy i nie zrobi tego co właśnie robić zamierza - na pewno przylecę na każdy turniej na jaki zdołam :D

Na forum Inwazji (och nie, znów ta sekta elitarnych graczy eng!) ludzie sami z siebie proponują rozsądne wyjścia z obecnej sytuacji, myślę że wymyślenie tego zajęło im tyle co przeskrollowanie wypowiedzi poprzedników. Da się? Da się.

Zamiast strzelać sobie w stopę weźcie zróbcie akcje 'Pomożecie?' a znajdzie się gro osób które odkrzyknie 'Pomożemy!' Chcecie się utrzymać na rynku to walczcie o klienta, a nie zachęcajcie go by kupował u konkurencji...
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

kowalxx napisał/a:
tak samo mogę napisać o gronie elitranych graczy ktorzy kupią wersję polska tylko jaki w tym sens? żaden.
Ale gdzie tu elitarność? Kupuję, dostaję. Nie kupuję, nie dostaję. Nie widzę tu drugiego, trzeciego ani piątego dna.

kowalxx napisał/a:
ranking sygnowany przez Galaktę to nagroda? dobry żart :D ranking na stronie tej czy innej to bez znaczenia oby był i tyle, nikt nie patrzy na logo wydawcy na stronie.
Galakta planuje stworzyć ranking dla osób kupujących jej produkt. Co w tym takiego zabawnego?

Slonce napisał/a:
Nie możecie myśleć 'Ej, wprowadźmy jakieś utrudnienia dla tych co chcą kupić wersję eng, wtedy kupią wersję pl!'
Ale o jakie utrudnienia chodzi? Trudniej będzie kupić wersję eng, zostanie rozpylone coś w powietrzu, żeby trudniej się ją czytało, albo żeby powodowała wysypkę? Dlaczego stworzenie rankingu dla graczy PL, traktowane jest przez niektórych jako zamach przeciw reszcie świata? Skąd podejście "macie obowiązek stworzyć ranking i co ważniejsze ma to być ranking dla wszystkich, promowanie swoich klientów jest wykluczone."?

Virgo napisał/a:
Do rentowności serii przyczynia się każdy gracz, który bierze udział w turniejach, bo napędza scenę. Ja mam angielską wersję inwazji, wokół siebie od zera zbudowałem grupę 10 osób, które grają (głównie w wersję polską). Na drafty ligowe kupowałem polską wersję od Galakty. Teraz mówi mi się, że nie przyczyniam się w żaden sposób do rozwoju gry. Really?
Nikt nie twierdzi, że ty nie przyczyniasz się w ŻADEN sposób. Po prostu dyskusja dotyczy chyba atrakcji dla klientów. Jeśli hotel organizuje bal dla osób, które wynajęły u nich pokoje, to mam się obrażać, że nie zostałem zaproszony, bo 10 znajomych odwiedziło mnie w sąsiednim hotelu i spodobał im się ten obok, w którym organizują bale dla klientów. Następnie oznajmiam, że specjalnie zostanę w hotelu bez balów, z przekory. I dodam, że ten hotel z balami na pewno się zawali.


Ja odpadam z dyskusji, mam już jakiś obraz sytuacji i obawiam się, że nie zrozumiem tego, że ktoś nie kupuje od wydawcy, ale jednak wymaga od wydawcy. Mam nadzieję, że mimo wszystko ostatecznie ustalicie coś pozytywnego, by zadowoleni byli gracze PL, gracze ENG, jak i wydawca :)
 
     
Slonce
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

sirafin Głośne myślenie 'a może tak zakazać użytkownikom kart eng przychodzić na turnieje' i jego skutki sprawi że rezultatem będą utrudnienia dla tych co nie będą mieli kart pl....

KUPIĘ ANGIELSKĄ WERSJĘ OD GALAKTY - gdzie nie widzisz zysku dla nich? Chociaż w sumie może warto sobie odpuścić akurat ten tytuł, jeżeli nastawienie będzie takie jak jest...


PS: Też mam nadzieję że się ułoży, kupię wersję ang i się zmierzymy na jakimś turnieju ;)
 
     
pattom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Teokrata napisał/a:
mathias999 napisał/a:
Teokrata - odpowiedziałeś sam sobie, wsparcie padło bo wolicie wersje ang - gracie w wersje ang - sami robicie sobie gadżety - to co się dziwicie??? Jeżeli więc nie wspieracie wydawnictwa to wydawnictwo nie będzie wspierać was. Od Chińskiej ambasady także żądacie wsparcia, bo tam się np karty drukują??? Nigdzie nie znalazłem informacji o tym, że Galakta to fundacja Non Profit - i jeszcze jedno - skoro to wy organizujecie turnieje, to czego się boicie i o co wrzeszczycie? będziecie sobie grać w ang - tylko sami fundujcie sobie nagrody - nie widzę powodu, żeby wtedy fundować was miała galakta - ma do tego prawo - takie samo jak ty decydując się na wybór wersji językowej, i ze związanymi z tym udogodnieniami i problemami.

widze, ze nie masz pojecia o czym piszesz... ja mam wersje ENG a wiekszosc graczy polska i co teraz? nie zasluguja na ranking i wsparcie Galakty? kupili polskie karty, DW obiecal, ze bedzie ranking w styczniu i co? zamiast wsparcia zaraz sie dowiedza, ze Galakta konczy wydawac wersje PL. Moze ja jestem temu winien? Tylko, ze to ja robiac turnieje, sprawiam, ze Ci ktorzy kupuja wersje PL maja gdzie i z kim grac, czyli de facto przyczyniam sie do sprzedazy wersji PL. Jesli ktos tego nie rozumie to jakikolwiek dialog jest bez sensu a Galakta sama bedzie autorem swojej porazki i przestanie wydawac wersje PL karcianek FFG.


A po co SW ranking? W tą grę gra tak mało osób, że to strata czasu i energii.
No i co Twoja wypowiedź ma wspólnego z Podbojem?
 
     
Boreas
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

W Podbój nikt nie gra.
 
     
Serenicus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

sirafin napisał/a:
obawiam się, że nie zrozumiem tego, że ktoś nie kupuje od wydawcy, ale jednak wymaga od wydawcy.

Galakta jest oficjalnym partnerem FFG czyli również wydawcą tejże gry. Ergo kupując wersję eng im również nabijam kabzę. Tak bardzo jestem ograniczony, czy próbuje manipulować i lawirować pięknymi słówkami mr Sirafin?

Mnie zastanawia inna rzecz, czemu po fali krytyki, totalnej amatorszczyzny i badziewnego tłumaczenia Galakta wciąż się pcha w wydawanie polskiej wersji karcianki? Może lepiej byłoby skupić się na czymś innym niż zmuszać graczy do kupowania felernego produktu? Nikt spolszczać im karcianki nie każe, mogliby spokojnie skupic się na wydawania tylko wersji eng i wszyscy byliby zadowoleni. Ale nie, sroke trzeba złapać za trzy ogony, pomimo że ta bidulka ma tylko jeden...
 
     
Longer
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Serenicus napisał/a:
Nikt spolszczać im karcianki nie każe, mogliby spokojnie skupic się na wydawania tylko wersji eng i wszyscy byliby zadowoleni.


Tak się składa że np. ja nie byłbym zadowolony i mnóstwo innych graczy więc nie chrzań ;)
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Serenicus napisał/a:
Galakta jest oficjalnym partnerem FFG czyli również wydawcą tejże gry. Ergo kupując wersję eng im również nabijam kabzę. Tak bardzo jestem ograniczony, czy próbuje manipulować i lawirować pięknymi słówkami mr Sirafin?

Mnie zastanawia inna rzecz, czemu po fali krytyki, totalnej amatorszczyzny i badziewnego tłumaczenia Galakta wciąż się pcha w wydawanie polskiej wersji karcianki? Może lepiej byłoby skupić się na czymś innym niż zmuszać graczy do kupowania felernego produktu? Nikt spolszczać im karcianki nie każe, mogliby spokojnie skupic się na wydawania tylko wersji eng i wszyscy byliby zadowoleni.


Już sobie sam odpowiedziałeś co do swojej osoby, ale mimo Twojego ograniczenia coś Ci wyjaśnię. Galakta jest co najwyżej wydawcą wersji polskiej. Wydawcą wersji angielskiej jest FFG. Angielskie wersje na rynku polskim mogą, ale nie muszą być dystrybuowane przez Galaktę. Ergo, kupując wersję angielską niekoniecznie nabijasz im kabzę.

Dodatkowo, nie zauważyłem żeby Galakta kogokolwiek zmuszała do kupowania swojego produktu. Jedynie zapowiedziała że będzie wspierać turnieje dla osób które zakupiły ich produkt. I w tym miejscu nie dziwię się że nie mają ochoty sponsorować turniejów dla osób mających w pogardzie ich działania związane z polonizacją gier.
 
     
Boodzik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Cytat:
Wydawcą wersji angielskiej jest FFG.


A oficjalnym dystrybutorem w Polsce Galakta, więc?

Cytat:
Angielskie wersje na rynku polskim mogą, ale nie muszą być dystrybuowane przez Galaktę. Ergo, kupując wersję angielską niekoniecznie nabijasz im kabzę.


Eheś. Czyli lepiej założyć, że każdy kto kupi wersję angielską chce zrobić Galakcie na złość, zamiast wymyślić jak sprawić żeby ludzie chcieli kupować wersję angielską od Galakty. Bardzo proklienckie.

A co jeżeli ktoś nie ma cyt. "w pogardzie" tłumaczenia, a go po prostu nie potrzebuje, ale jest chętny kupować wersję angielską od dystrybutora, który FAKTYCZNIE wspiera scenę? Galakta chce żeby ludzie jej zaufali, ale nie daje ŻADNYCH gwarancji (a w przeszłości wielokrotnie to zaufanie łamała). Jak chcą mieć pewność, że wersja polska się sprzeda to niech zrobią crowfunding, w którym zadeklarują wydanie w wersji PL XYZ dodatków. Wtedy będą wiedzieć czy faktycznie jest zainteresowanie.
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Boodzik napisał/a:
A oficjalnym dystrybutorem w Polsce Galakta, więc?


A sklepy w Polsce nie mają obowiązku zaopatrywać się u oficjalnego dystrybutora. Pozyskują gry z różnych źródeł. Wskazuję tym samym, że ani Galakta nie jest wydawcą angielskich wersji, ani niekoniecznie zarabiają na sprzedaży tychże wersji na naszym rynku, co imputował Serenicus

Cytat:
Eheś. Czyli lepiej założyć, że każdy kto kupi wersję angielską chce zrobić Galakcie na złość, zamiast wymyślić jak sprawić żeby ludzie chcieli kupować wersję angielską od Galakty. Bardzo proklienckie..


Czy ja stwierdziłem że kupujący wersję angielską robi na złość Galakcie? Stwierdzam tylko że niekoniecznie pozwala im zarobić. Tyle i aż tyle.

Możemy sobie tylko gdybać co ostatecznie zrobi Galakta. W crowfunding w takiej sytuacji nie wierzę. Podstawową bolączką jest mała siła nabywcza naszego rodzimego rynku. Dowiódł tego Netrunner, który bez wsparcia bardzo szybko umarł. Dlatego w tym kontekście nie dziwię się Galakcie że podejmuje takie kontrowersyjne decyzje.
 
     
Boodzik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Sewhoe napisał/a:

Cytat:
Eheś. Czyli lepiej założyć, że każdy kto kupi wersję angielską chce zrobić Galakcie na złość, zamiast wymyślić jak sprawić żeby ludzie chcieli kupować wersję angielską od Galakty. Bardzo proklienckie..


Czy ja stwierdziłem że kupujący wersję angielską robi na złość Galakcie? Stwierdzam tylko że niekoniecznie pozwala im zarobić. Tyle i aż tyle.


Nie odniosłeś się zupełnie do drugiej części zdania, a ona była kluczowa.

Cytat:
Podstawową bolączką jest mała siła nabywcza naszego rodzimego rynku.


O. I dziwnym trafem WotC, potężna firma nie zdecydował się wydawać MtG w wersji PL, pomimo tego, że to kilkakrotnie większy rynek niż wszystkie LCG razem wzięte. Może więc nie ma w tym kraju miejsca na karciankę po polsku i lepiej to przyznać niż co pół roku płakać "nie sprzedaje się"?
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Boodzik napisał/a:

O. I dziwnym trafem WotC, potężna firma nie zdecydował się wydawać MtG w wersji PL, pomimo tego, że to kilkakrotnie większy rynek niż wszystkie LCG razem wzięte. Może więc nie ma w tym kraju miejsca na karciankę po polsku i lepiej to przyznać niż co pół roku płakać "nie sprzedaje się"?


Nikt nie kupi wersji polskiej tej gry ponieważ jest to CCG, wartość karty angielskiej jest większa z powodu większego rynku odsprzedaży...
 
     
Boodzik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Jakoś wersja włoska/niemiecka/japońska/chińska nie ma tego problemu.
 
     
Mitrel
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Chińczyków jest dwa razy więcej niż wszystkich europejczyków więc co w tym dziwnego?
A niemcy, włosi ? może sprzedają symboliczne ilości kart dzieciakom zaczynającym zabawę, ale przypominam, ich na to stać.
 
     
Boodzik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

A Rosjanie :roll: ? Ja jednak obstawiałbym, że po prostu w Polsce gra karciana po polsku się słabo sprzeda. Dotychczasowe dokonania Galakty też to potwierdzają (na poziom sprzedaży Inwazji również narzekali). Ciekawe czy zrobili jakieś badania rynku przed wejściem w kolejne LCG, czy też za pół roku znowu usłyszymy, że trzeba zamknąć polską linię.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 13