galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Autor Wiadomość
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Teokrata napisał/a:
Galakta, D.W. - ja rozumiem Wasz tok myślenia tylko w tym całym genialnym planie promowania polskiej wersji zapomnieliście o jednym szczególe - to nie Wy organizujecie turnieje i scene, często nawet nie robią tego sklepy, tylko weterani gier karcianych, czyli Ci którzy w większości preferuja wersje angielską. Gram ponad 20 lat w różne karcianki w angielskiej wersji i nie mam zamiaru tego zmieniać.


No to w czym problem? Dalej sobie organizujcie turnieje i scenę. Na przykładzie Netrunnera widać jak wam to świetnie wychodzi. :twisted:
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Sewhoe napisał/a:
No to w czym problem? Dalej sobie organizujcie turnieje i scenę. Na przykładzie Netrunnera widać jak wam to świetnie wychodzi. :twisted:

jak napisalem na poprzedniej stronie...

Cytat:
ja mam wersje ENG a wiekszosc graczy polska i co teraz? nie zasluguja na ranking i wsparcie Galakty? kupili polskie karty, DW obiecal, ze bedzie ranking w styczniu i co? zamiast wsparcia zaraz sie dowiedza, ze Galakta konczy wydawac wersje PL. Moze ja jestem temu winien? Tylko, ze to ja robiac turnieje, sprawiam, ze Ci ktorzy kupuja wersje PL maja gdzie i z kim grac, czyli de facto przyczyniam sie do sprzedazy wersji PL. Jesli ktos tego nie rozumie to jakikolwiek dialog jest bez sensu a Galakta sama bedzie autorem swojej porazki i przestanie wydawac wersje PL karcianek FFG.
 
     
Troll
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Dokładnie tak jak Teo pisze - ligę tworzą tacy gracze jak Teo, Virgo, szymuss, ja itp. bo to my organizujemy turnieje i kupujemy wszystkie dodatki, w różnych wersjach językowych. A jakakolwiek scena turniejowa trzyma się tylko dzięki sensownej frekwencji. Wykluczanie części graczy jest absurdem.

Proponuję rozwiązanie pośrednie:

Gracze mają wstęp na turnieje typu OMP z dowolną wersją językową

Otwarte Mistrzostwa Polski, jak sama nazwa wskazuje, są otwarte dla wszystkich. Włącznie z posiadaczami wersji ang i obcokrajowcami, którzy przyjeżdżają do nas specjalnie na turniej. Wszyscy płacą wpisowe, które opłacają nagrody, więc wszyscy do tych nagród mają takie same prawo.

Wszyscy gracze mają swoje miejsce w rankingu

Nie uwzględnianie części graczy na turniejach w rankingu sprawia, że taki ranking jest bezwartościowy, bo nie pokazuje faktycznych zwycięzców. Poza tym to nie jest żaden koszt.

Tylko posiadacze wersji polskiej otrzymują "kredyty"

Ponieważ nie chcecie dawać swoich gadżetom tym, którzy kupują dystrybuowaną przez was ale wydawaną przez FFG grę, ok - to wy ponosicie koszt, wy decydujecie. Dlatego tylko gracze z wersją pl zbierają te punkty na gadźety.

Tylko gracze z wersją pl są wpuszczeni na turnieje typu top16 rankingu, dodatkowe konkursy promocyjne itp.

Czyli turnieje finansowane przez was, które są ściśle związane z promocją wydawanej przez was gry.

Takie rozwiązanie promuje wersję PL, nie wykluczając graczy z wersją EN. Myślę, że odbiór środowiska graczy byłby dużo lepszy.
 
     
RNS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Teokrata napisał/a:
mathias999 napisał/a:
Teokrata - odpowiedziałeś sam sobie, wsparcie padło bo wolicie wersje ang - gracie w wersje ang - sami robicie sobie gadżety - to co się dziwicie??? Jeżeli więc nie wspieracie wydawnictwa to wydawnictwo nie będzie wspierać was. Od Chińskiej ambasady także żądacie wsparcia, bo tam się np karty drukują??? Nigdzie nie znalazłem informacji o tym, że Galakta to fundacja Non Profit - i jeszcze jedno - skoro to wy organizujecie turnieje, to czego się boicie i o co wrzeszczycie? będziecie sobie grać w ang - tylko sami fundujcie sobie nagrody - nie widzę powodu, żeby wtedy fundować was miała galakta - ma do tego prawo - takie samo jak ty decydując się na wybór wersji językowej, i ze związanymi z tym udogodnieniami i problemami.

widze, ze nie masz pojecia o czym piszesz... ja mam wersje ENG a wiekszosc graczy polska i co teraz? nie zasluguja na ranking i wsparcie Galakty? kupili polskie karty, DW obiecal, ze bedzie ranking w styczniu i co? zamiast wsparcia zaraz sie dowiedza, ze Galakta konczy wydawac wersje PL. Moze ja jestem temu winien? Tylko, ze to ja robiac turnieje, sprawiam, ze Ci ktorzy kupuja wersje PL maja gdzie i z kim grac, czyli de facto przyczyniam sie do sprzedazy wersji PL. Jesli ktos tego nie rozumie to jakikolwiek dialog jest bez sensu a Galakta sama bedzie autorem swojej porazki i przestanie wydawac wersje PL karcianek FFG.
ktoś jeszcze jest tak nierozgarnięty i marnuje pieniądze kupując tą martwą karciankę ?
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

RNS napisał/a:
ktoś jeszcze jest tak nierozgarnięty i marnuje pieniądze kupując tą martwą karciankę ?

widze, ze chcesz tutaj rozpetac prawdziwe pieklo, nie tylko obrazasz ale i wypisujesz bzdury wzbudzajac do siebie nienawisc setki ludzi...

wracajac do Galakty - ja na prawde nie rozumiem takiego marketingu i podejscia. chcecie sprzedawac polska wersje i premiowac to gadzetami - ok. przy zakupie np trzech core setow PL gadzet gratis, przy zakupie ilus tam dodatkow PL gadzet gratis. ranking i turnieje musza byc otwarte, dla wszystkich. tak sie buduje scene, czyli zwieksza ilosc graczy, czyli Waszych i FFG klientow. chcecie wspierac sprzedaz polskiej wersji ok, ja to rozumiem, ale prowokowanie wojny wsrod sceny turniejowej, dzielenie jej i dyskryminowanie tych co preferuja inne wersje jezykowe to slepy zaulek, zly marketing...
Ostatnio zmieniony przez Teokrata Sob 21 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Rodzyn napisał/a:
@Zuberuss - pelna zgoda. Umiar by sie przydał. Co do planu wspierania- podzial turniejiwy na graczy polskich i angielskich mnie nie przekonuje zupelnie. Zaszkodzi to rozwojowi sceny gry. Z drugiej strony wsparcie wydawcy jesli mialoby byc ofbecne powinno dotrzeć jedynie do "polskich"graczy w ramach bodźców dodatnich;)

Troll napisał/a:
Dokładnie tak jak Teo pisze - ligę tworzą tacy gracze jak Teo, Virgo, szymuss, ja itp. bo to my organizujemy turnieje i kupujemy wszystkie dodatki, w różnych wersjach językowych. A jakakolwiek scena turniejowa trzyma się tylko dzięki sensownej frekwencji. Wykluczanie części graczy jest absurdem.

Proponuję rozwiązanie pośrednie:

Gracze mają wstęp na turnieje typu OMP z dowolną wersją językową

Otwarte Mistrzostwa Polski, jak sama nazwa wskazuje, są otwarte dla wszystkich. Włącznie z posiadaczami wersji ang i obcokrajowcami, którzy przyjeżdżają do nas specjalnie na turniej. Wszyscy płacą wpisowe, które opłacają nagrody, więc wszyscy do tych nagród mają takie same prawo.

Wszyscy gracze mają swoje miejsce w rankingu

Nie uwzględnianie części graczy na turniejach w rankingu sprawia, że taki ranking jest bezwartościowy, bo nie pokazuje faktycznych zwycięzców. Poza tym to nie jest żaden koszt.

Tylko posiadacze wersji polskiej otrzymują "kredyty"

Ponieważ nie chcecie dawać swoich gadżetom tym, którzy kupują dystrybuowaną przez was ale wydawaną przez FFG grę, ok - to wy ponosicie koszt, wy decydujecie. Dlatego tylko gracze z wersją pl zbierają te punkty na gadźety.

Tylko gracze z wersją pl są wpuszczeni na turnieje typu top16 rankingu, dodatkowe konkursy promocyjne itp.

Czyli turnieje finansowane przez was, które są ściśle związane z promocją wydawanej przez was gry.

Takie rozwiązanie promuje wersję PL, nie wykluczając graczy z wersją EN. Myślę, że odbiór środowiska graczy byłby dużo lepszy.

+1
 
     
Borwol
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Nie jestem przeciwny temu co robi Galakta, ale pomysł Troll'a nie jest zły i jeśliby wypalił, może by udało się utrzymać tę karciankę żywą. Szkoda żeby to zamieszanie jej zaszkodziło, niezależnie od tego po czyjej stronie leży racja...
 
     
RNS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Teokrata napisał/a:
RNS napisał/a:
ktoś jeszcze jest tak nierozgarnięty i marnuje pieniądze kupując tą martwą karciankę ?

widze, ze chcesz tutaj rozpetac prawdziwe pieklo, nie tylko obrazasz ale i wypisujesz bzdury wzbudzajac do siebie nienawisc setki ludzi...


SETEK LUDZI Hahahahahaha ... oj przynajmniej poprawiłeś mi humor ;)
Teokrata był pierwszym, który przewidział konic inwazji czym się szczyci. Teraz moja kolej przewiduje koniec SW w Polsce ;)
 
     
Rodzyn
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

@Troll - zdecydowanie rozsądne propozycje - popieram jak najbardziej.
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Nie rozumiem argumentu "ranking nic nie kosztuje". Przecież w rankingu nie chodzi chyba o koszt, tylko o prestiż. Jeśli jest inaczej, to każdy może sobie zrobić tabelkę i wpisać tam, co mu się podoba. A więc to właśnie ten prestiż okołorankingowy jest największą atrakcją turnieju, magnesem, nagrodą, ta oficjalna możliwość porównania się z innymi. Wiec cały ból w tym, że ktoś nie zostanie uwzględniony w rankingu stworzonym przez GALAKTĘ. Z tego co widzę, to chyba o to się wszystko w tej chwili rozbija?

Uproszczając w dyskusji mamy dwa fronty:
Dla niektórych normalne jest to, że ten sygnowany przez Galaktę prestiż może być NAGRODĄ od wydawcy dla osób, dzięki którym seria na siebie zarabia.
Dla niektórych normalne jest to, że ten ten sygnowany przez Galaktę prestiż jest ich PRAWEM, bez względu na to, czy przyczyniają się do rentowności serii, czy nie.


Absolutnie nie wątpię, że pośród graczy wybierających wersję angielską są tacy ze smykałką organizacyjną, osoby z charyzmą itd. Nie rozumiem jednak, skąd przeświadczenie, o elitarności i podejście "gracze ENG ciągną ten cały wózek i bez nas to się rozleci"? Z kontekstu wychodzi na to, że elity właściwie nie obchodzi, czy polska wersja upadnie, czy nie, czy będzie się sprzedawać, czy nie, ważne żeby polski wydawca obsłużył "ligę tworzoną przez takich graczy jak Teo, Virgo, szymuss, Troll itp. bo to oni organizują turnieje i kupują wszystkie dodatki, w różnych wersjach językowych." Mnie coś takiego razi.

Jasne, że szkoda wykluczać część graczy z rankingu, ale skoro ranking to taka atrakcyjna wisienka, to nie dziwi mnie specjalnie, że wydawca rozważa zarezerwowanie jej dla ludzi, którzy finansują wydawanie wersji PL. Oferuje coś naprawdę ekstra, czego nie dadzą konkurencyjne produkty.


RNS napisał/a:
ktoś jeszcze jest tak nierozgarnięty i marnuje pieniądze kupując tą martwą karciankę?
A po co kupujemy gry? Zapewne po to by spędzić przy nich przyjemnie czas. Wysnuwanie na tej podstawie teorii na temat czyjegoś intelektu, jest delikatnie mówiąc niesmaczne. :?
Ostatnio zmieniony przez sirafin Sob 21 Cze, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sewhoe
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Sirafin: nic dodać, nic ująć.
 
     
Slonce
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

RNS Wow stary, ale mu powiedziałeś!
Od kiedy trzeba być nierozgarniętym by kupować martwą karciankę? Ja aktualnie kompletuję Inwazję - martwą karciankę i będę mieć OGROMNIE dużo funu używając tego umarlaka.

Ech, wróćmy lepiej do kogoś kto ma cokolwiek sensownego do powiedzienia.


Na fb stronce o Conqueście jest mała ankieta, obecnie jest 11 za wersją polską i 8 za angielską. Mimo 'informowania', jak nazwiemy te próby wymuszania, o zupełnie gorszym traktowaniu graczy z nie-pl wersją Nadal sporo osób deklaruje się że kupi wersję ENG.

Dlaczego odpowiedzialni ludzie będą pewnie lata na rynku nie mogą pojąć tego co dla większości tutaj piszących jest oczywiste?
1. Wersja pl cieszy się większą popularnością, ale wersja eng to procent którego nie możecie zignorować lub porzucić, scena po prostu przestanie istnieć.
2. Sami do tego doprowadziliście, z Waszych karcianek miałęm do czynienia głównie z Inwazją, więc nie dziwcie się dlaczego ludzie chcą wiedzieć jak NAPRAWDĘ brzmi tekst karty i co ona robi, nie mówię że specjalnie ale pamiętam cały cyrk z uczeniem się 2 wersji karty lub 'jak interpretować polski zapis'. Sorry, ale coś takiego jest niedopuszczalne...
3. Nie możecie myśleć 'Ej, wprowadźmy jakieś utrudnienia dla tych co chcą kupić wersję eng, wtedy kupią wersję pl!' Bzdura, macie tutaj już 6 stron o tym jak bardzo nie przekonaliście nikogo (pozytywne są opinie graczy którzy kupują pl tak czy siak), plus tylko psujecie atmosferę robiąc sztuczne podziały na ewidentnie 'lepszych' i 'gorszych'
4. Jeżeli założymy że polskie wydanie będzie kupować 60-70% graczy, to wystarczy zwiększyć popularność karcianki by zyski były tak czy siak. Do tego potrzebujecie jednak pozostałych 30-40%, bo scena nie będzie tak duża na początku (a realizując Wasze pomysły wcale) byście mogli sobie pozwolić na tak ryzykowny manewr. Pomyślcie ile możecie stracić jeżeli karcianka okaże się klapą na Wasze życzenie?
5. Wielokrotnie wspominane - sceny miejskie są organizowane przez ludzi z zapałem i DOŚWIADCZENIEM, a dzięki wielokrotnie traconemu zaufaniu najłatwiej dla tych ludzi jest mieć oryginalną eng wersję, zazwyczaj oni są jednocześnie sędziami na turniejach wszelkiej maści.
6. Smutno to pisać, ale Wasze wsparcie naprawdę nie jest konieczne do popularności karcianki, ludzie już pisali o rankingu SW, o Inwazji nie wspomnę, gra była i jest organizowana przez graczy dla graczy, a profity to integracja z uczestnikami i huczne podziekowania dla organizatorów. A kto na tym zyskuje? Wy, bo promujemy Wasze produkty chcą jedynie dobrze się bawić.

Chcecie dawać bonusy użytkownikom polskiej wersji? Jasne, nie ma problemu, opcja z kredytami dla nich brzmi ok - w końcu kupują produkt na którym zyskujecie najbardziej (co tam wyłączna dystrybucja wersji eng :D )

Świrowanie z wyłączanie z rankingu etc. Serio? xD Bo obecność graczy z eng kartami tak bardzo podnosi koszty, przecież nawet czasu na wpisywanie wyników nie tracicie... Kto to robi? Gracze. Pozwólcie więc graczom grać ale traktujcie wszystkich normalnie, nie jak 'klientów drugiej kategorii' czy coś. Pal licho bonusy, w Inwazji ostatnie widziałem w 2012 roku, mamy połowę 14-go a jeszcze ten statek nie zatonął ;)

PS: Miło Cię Teo widzieć spowrotem walczącego o słuszną sprawę :D
 
     
kowalxx
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

@ troll
zgadzam sie w 100%

@sirafin
tak samo mogę napisać o gronie elitranych graczy ktorzy kupią wersję polska tylko jaki w tym sens? żaden.

Pomysl tez ze są pewnie tacy gracze ktorzy kupią polską a i tak prowadzenie takiego marketingu uwazają z głupie. Bo jak innaczej nazwać dzielenie sceny na dwa obozy. Gracze kupujacy gre ang nie sa elitarni ale stanowią duża czesc tej sceny jak interesuje Ci ranking graczy dla grupy osob kupujących polską wersje stanowiących pewnie jedynie około 40-50% potencjalnej grupy graczy kupujących gre to pozdro :D za taki marketing.

prosty przykład mojej skromnej osoby, dopóki nie widziałem tych "planów wsparcia" byłem pewny ze wezme 3 Core sety w ciemno jezeli bedzie trzeba, teraz nie wiem czy wezmę nawet 1. Rachunek zysku jest chyba prostu

ranking sygnowany przez Galaktę to nagroda? dobry żart :D ranking na stronie tej czy innej to bez znaczenia oby był i tyle, nikt nie patrzy na logo wydawcy na stronie.
 
     
Virgo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

sirafin napisał/a:
Dla niektórych normalne jest to, że ten ten sygnowany przez Galaktę prestiż jest ich PRAWEM, bez względu na to, czy przyczyniają się do rentowności serii, czy nie.

Do rentowności serii przyczynia się każdy gracz, który bierze udział w turniejach, bo napędza scenę. Ja mam angielską wersję inwazji, wokół siebie od zera zbudowałem grupę 10 osób, które grają (głównie w wersję polską). Na drafty ligowe kupowałem polską wersję od Galakty. Teraz mówi mi się, że nie przyczyniam się w żaden sposób do rozwoju gry. Really? :neutral:
 
     
Teokrata
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Cze, 2014   

Slonce napisał/a:
PS: Miło Cię Teo widzieć spowrotem walczącego o słuszną sprawę :D

przewaznie tym sie zajmuje kiedy nie mam bana - licze, ze sie jeszcze kiedys spotkamy :wink:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13