galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruch potworów latających
Autor Wiadomość
januszwykidajło
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Gru, 2010   Ruch potworów latających

Witam,
mam pytanie odnośnie ruchu potworów latających. Mianowicie, czy potwory znajdujące się w przestworzach spadają na gracza znajdującego się na ulicy (lub na tego z najmniejszą wartością skradania jeśli jest ich więcej) w dowolnym miejscu miasta, jeśli ten tylko się tam znajdzie? I czy w przeciwnym razie pozostają w przestworzach w oczekiwaniu na badacza?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Gru, 2010   

Potwory latające, tak jak i wszystkie inne potwory, wykonują ruch wyłącznie wtedy, gdy na karcie Mitów jest ich symbol. Nie ma symbolu, to zostają tam gdzie są.

Przestworza to pole sąsiadujące ze wszystkimi ulicami, tak więc z tego pola potwory mogą spaść na dowolną ulicę miasta, jeśli jest ich ikona na karcie Mitów i na jakiejkolwiek ulicy zauważą badacza (patrz Instrukcja str. 11, żółta ramka)
 
     
januszwykidajło
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Gru, 2010   

No właśnie właśnie, bo chodzi mi o to sformułowanie "może spaść". Czy to oznacza po prostu, że potwór spada kiedy jest jego ruch i na jakiejś ulicy jest badacz (albo ta historia ze skradaniem jak ich więcej) czy to się jakoś rozstrzyga czy spada czy nie?

I mam jeszcze jedno pytanie: czy jeśli tych potworów w przestworzach jest więcej to spadają jednocześnie na badacza?
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Gru, 2010   

Tak, poruszą się wszystkie potwory z odpowiednim symbolem.
 
     
januszwykidajło
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Gru, 2010   

ok, dzięki bardzo:)
 
     
sirafin
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Gru, 2010   

Nie ma sprawy. Przy okazji zapraszam na Manufakturę Arkham ;)
 
     
Nokturn
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2014   

Testuje grę od paru dni i tez nie mam pewności co do latających potworów. Sprostujcie jesli się mylę:

Latające potwory kompletnie ignorują białe i czarne strzałki.
Pojawia się razem z bramą i wówczas: jeśli w karcie mitów pojawi się ich symbol przenoszą się ALBO na sąsiednią ulice gdzie jest badacz ALBO w przestworza jeśli na sasiedniej ulicy badaczy nie ma. Z przestworzy na ulice porusza sie natomiast również w momencie kiedy pojawi sie symbol na karcie mitów, a nie automatycznie.
Jesli w micie nie ma jego symbolu to nie dzieje się nic i zostaje przy bramie (nawet jesli na sasiedniej ulicy jest badacz)
Zgadza się?

Mam nadzieje, że nie pogmatwałem:)
 
     
Szpak19
[Usunięty]

Wysłany: Pią 06 Cze, 2014   

wszystko tak jak napisałeś NOKTURN...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14