galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Władca Pierścieni LCG na Facebook
Autor Wiadomość
wesolykowal
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Kwi, 2011   Władca Pierścieni LCG na Facebook

Witam,
zapraszam wszystkich fanów gry na nowo otworzony profil traktujący o naszej wspaniałej karciance :)
Wystarczy wpisać Władca Pierścieni LCG i znajdziecie go.
Serwis jest jeszcze w powijakach, ale jak to się mówi "Rome wasn't built in a day " :D
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Maj, 2014   

Szanowni Karciankowcy,

Odświeżam temat na chwilę przed kasacją - szykują się porządki na forum. Kto zna użytkownika o nicku wesolykowal niech pisze, zależy nam na przywróceniu do życia profil WP LCG na Fejsie.

Sprawa jest pilna, właściciel strony nie odpowiada na zapytania kierowane z FB. Szkoda strony, gdyż ma ona potencjał tylko wymaga zagospodarowania i zmian.

Liczę na Was!
Lekt
 
     
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Lekt - nawiązałem kontakt, trwają negocjacje handlowe, prawdopodobnie niedługo fanpage będzie należał do mnie. Odezwę się wtedy.
 
     
Cread
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Negocjacje handlowe... Ja chyba śnię - koleś sprzedaje fakt, że swój fanpage ALE NIE SWOJĄ MARKĘ i NIE SWOJĄ GRĘ. Komuś coś się chyba pochrzaniło w mózgu. Proponuję zgłosić administratorom fb próbę nielegalnego handlu nie swoim produktem. Chyba, że np. 50% otrzymają właściciele Lotra, 20% FFG, 20% Galakta a tymi 10% procentami niech się ten koleś wypcha (o ile udałoby się jemu tyle wynegocjować). Fanpage wyleci w kosmos, trudno. Ale wtedy powstałby nowy, zbudowany na popiołach poprzedniego, robiony przez fanów dla fanów a nie przez skur......syństwo.
Tyle ode mnie.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

tygrys napisał/a:
Lekt - nawiązałem kontakt, trwają negocjacje handlowe, prawdopodobnie niedługo fanpage będzie należał do mnie. Odezwę się wtedy.
tgrysie jak mniemam posiadasz już wszelakie wymagane zgody licencyjne na używanie marki czy też będzie to działalność podobna do PAKu - pro publico bono i non profit? Czy planujesz dzięki reklamom i nielegalnemu wykorzystywaniu marki LOTR prowadzić działalność zarobkową? Wszystko sprowadza się do tych durnych "lubię to" klikanych bez opamiętania? Nam chodzi o popularność w dotarciu do nowych Graczy, którzy kupując kolejne Podstawki, rozszerzenia i ZP wspomogą scenę, czyli Wszystkich nas - Graczy. Wam chodzi tylko o śmierdzące $???

Szanowni Forumowicze,

Cread ubiegł mnie w sprawie profilu WP LCG na FB - tego z blisko 400 "lajkami".
Przygotowując się do porządków na forum przeglądałem stare tematy, aż natrafiłem na użytkownika wesolykowal. Przesyłanie wiadomość przez FB okazało się bezowocne, postanowiłem, więc napisać przez forum. Przedstawiam obraz "wymiany" zdań:

1) LEKT / 30.05, 10:44
1) Witam serdecznie,
Mam nadzieję, że dobrze trafiłem - jesteś założycielem strony https://www.facebook.com/...684545?fref=ts, która niestety od lutego jest martwa?
Są wśród nas fani, którzy chętnie zajmą się tym profilem szczególnie teraz po akcji z drugim saga-boxem. Proszę w imieniu wszystkich aktywnie działających fanów odezwij się.
Pozdrawiam,
Lekt


2) Odp. 30.05 / 14:51
"Odzywam się :) Dobrze trafiłeś :) Jestem założycielem tego fanpage :)
Grę już dawno sprzedałem, dlatego też nic tam się już nie dzieje. Dostałem nawet maila odnośnie czy nie chciałbym sprzedać. I taka opcja wchodzi w grę :) "


3) LEKT / 30.05, 15:44
Witam,
Wolę się upewnić całkowicie - sprzedać profil na FB?!
Pozdrawiam,
Lekt


4) Odp. 30.05, 16:28
"Tak dokładnie, jedna osoba chce go kupić."

5) LEKT / 30.05, 16:34
Witam,
Rozumiem, że chęć zysku przeważy nad fanowskim propagowaniem idei grania we Władcę LCG? Przyznam szczerze, iż jestem zaskoczony. Wiadomo kilka stów nie chodzi piechotą, ale osobiści uważam, że jest to nieuczciwe i niemoralne.
Gdybyś zdecydował o przekazaniu profilu ludziom, który jak ja są najaktywniejsi na scenie WP LCG społeczność będzie Ci wdzięczna, a sam profil będzie rozwijany - czysto fanowsko, bez reklam i jakiś cudów finansowych. Od fanów dla fanów. Przemyśl to proszę i daj znać.
Łączę pozdrowienia,
Lekt


6) Odp. 30.05, 16:54
"Dam znać, bo nie ukrywam taka była idea w sumie :)
Jak coś to przekaże fanom, ale nadal pozostanę właścicielem hmm ? :) "


Komentarz: Przekazać fanom? Łaskawca. Pomnik też mamy wybudować? Przecież to jest z góry skazane na porażkę, strona się rozrośnie - "podlajkuje" ją jeszcze 100-300 Graczy i wówczas "Pan Właściciel" uzna, że pora profil sprzedać, a nasz wkład fanowskiej "pracy" pójdzie się grzmocić do lasu? Pazerność ludzka nie zna granic. Nawet obleśnym chamstwem nie można tego nazwać...

W tym momencie zwyczajnie się poddałem. Uważam osobiście, a widzę, iż podobne stanowisko reprezentuje także Cread, a zapewne większość aktywnie działających w środowisku fanów wyraźni nie tyle ubolewanie, co napiętnowanie tak niskich lotów postępowania. Jeżeli zajdzie taka potrzeba postaramy się drogą administracyjną zgłosić sprawę do włodarzy Facebooka. Sprawą powinna się również zainteresować Galakta jako rodzimy przedstawiciel firmy posiadającej prawa do LOTR LCG. Fani powinni Was zeżreć...

Teraz ostrzej. Ludzie do przeklętego Balroga padło Wam na mózgi? My sobie wypruwamy żyły żeby propagować/ratować/"reklamować" Władcę Pierścieni LCG, niedługo karty będą nam wyskakiwały z lodówek. A Wy prawicie o jakiś "negocjacjach handlowych"?! Czy tylko dla mnie jest to obrzydliwe i niewłaściwe? Albo jesteśmy ulepieni z innej gliny, albo wybitnie mamy inny system wartości i kręgosłup moralny. Dobrze, że świat się zmienia, ale jeżeli postęp idzie w stronę całkowitego wytarcia dawnych żelaznych zasad, to ja chrzanię taką cywilizację. Pora na implozję, bo widać, że moja definicja "fana" właśnie się zdewaluowała...

Przyłączam się do opinii Creada najlepiej będzie, gdyby ten profil po prosty znikł z powierzchni Ziemi.
Ostatnio zmieniony przez Lekt Sob 31 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Panowie luz propozycja wyszla ode mnie nie od niego kowal dostanie ode mnie jakas gre. Nalezy mu sie wlozyl w to czas i wysilek. Dajcie spokoj czlowiekowi wiecej napisze pozniej
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

>tygrys tutaj chodzi o zasady, a nie o czas i "czy się należy" czy nie... Idąc tym tokiem rozumowania, to ja poproszę o pomnik z mithrilu, a Wojowi i całej aktywnie działającej ekipie na rzecz wydania drugiego saga-boxa po smoku, karawanie złota i nielimitowany karnet do sklepów z grami... Wstyd, po prostu wstyd. Profil najlepiej byłoby usunąć, jeżeli cała sprawa ma się tylko rozbijać o "lajki".
 
     
motti
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Nawet by mi do głowy nie przyszło że można czegoś żądać za coś takiego, zwłaszcza jak ktoś się mienił choć przez chwilę fanem. Ale ja to już chyba starej daty jestem...
 
     
burial
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

zawsze można "odlajkować" ;)
 
     
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Panowie prosze wykazcie trochę zaufania wobec mnie i wytrzymajcie kilka godzin. Jest sens przejmowac ten fanpage na razie mam inne obowiazki potem napisze wiecej
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Niezłe jaja.
Co do "odlajkowania", to wątpię, czy się da - z tej prostej przyczyny, że większość klikaczy już dawno zapomniała, że w ogóle to kliknęło. Tak to niestety wygląda.
Lekcie, proponuję założyć nowy profil, a nie się bawić w reanimację trupa. Ci, co będą zainteresowani, sami znajdą.
 
     
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Rany ktoś czyta co piszę czy niekoniecznie?
Nie zakładajcie nowego fanpaga, do każdego klikacza można dotrzeć. Zajmuję się prowadzeniem fanpagy zawodowo jak tylko będę go miał dam możliwość dodawania wpisów kilku osobom przedstawię strategię promocji gry i ruszymy na poważnie.
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

tygrys napisał/a:
Rany ktoś czyta co piszę czy niekoniecznie?
tygrysie ja czytam uważnie co piszesz i cieszy mnie, że masz pojęcie o temacie w kontekście zawodowym. Lecz drugiej strony wciąż zgrzytam zębami i gwarantuje, że przypilnujemy tutaj sprawy.

Rzecz tutaj nie idzie o Ciebie i Twoje anielskie miejmy nadzieje zamiary, ale o zasady. Sprzedawać stronę żeby oddać ją innemu fanowi, bo za takie optujesz pisząc o "przedstawieniu strategii" i "planie". Jeżeli odkupisz - w jakiejkolwiek formie rekompensując poprzedniemu właścicielowi jak sam napisałeś za "czas" i "wkład pracy", fanpage (co już według FB prawa nie wydaje się legalne), to mamy nadzieję, że będziesz prowadził go niekomercyjnie i zgodnie z zasadami od fanów dla fanów. Inaczej sprawy nie widzę. Mylę się?
 
     
tygrys
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Ok synek na trochę zasnął, mogę pisać :)

Chyba am inną perspektywę spojrzenia patrzenia na tę sprawę niż moi przedmówcy, bo tak naprawdę gdyby nie moja wiadomość do kowala, to może wszystko poszłoby inaczej.

Widząc na forum apel

Cytat:
Kto zna użytkownika o nicku wesolykowal niech pisze, zależy nam na przywróceniu do życia profil WP LCG na Fejsie.


Znalazłem jego profil na kilku forach: wiadomość i mail z forum Galakty nie pomogły, za to wiadomość z forum gry-planszowe.pl zaowocowała kontaktem. Gdy potwierdził, że to on założył wspomniany fanpage, napisałem

Cytat:
No to kontakt w końcu się udał bo próbowałem na różne sposoby.
Widzę, że jakiś czas temu przestałeś dodawać nowe wpisy, ja z kolei zaangażowałem się ostatnio jak
Red Nacz Board Times w promocję tej gry i tak sobie myślę, że chętnie poprowadziłbym ten fanapge, tym bardziej, że zawodowo takimi rzeczami się zajmuję. Fanów dużo tam nie ma ale zawsze to lepsze niż zaczynać od początku.

Nie zechciałbyś oddać mi tego fanpaga? W zamian mogę zaoferować jakąś grę planszową, ewentualnie...no sam nie wiem. Może Ty masz jakiś pomysł.

Krzysztof


Wolałem pisać personalnie niż w imieniu fanów bo nikt mi nie dał żadnego prawa do reprezentowania Was. Więc pewnie gdyby nie moja propozycja to kowal nawet by nie pomyślał o sprzedaży.

A napisałem tak bo pomyślałem, że skoro założył fanpage bo podobała mu się gra, poświecił czas na jego prowadzenie - wprawdzie nieumiejętne, ale zawsze, to to jest jego fanpage i on może zrobić z nim co chce. Skoro go nie prowadzi to pewnie stracił zainteresowanie grą a o fapagu zapomniał. Ale to czy komuś go odda czy nie, to jego wolna decyzja. Ja stwierdziłem, że wymiana fanpage/za grę jest tak naprawdę symboliczna, ale zawsze bardziej motywująca do działania.


To teraz do tego co napisaliście:
Cread
Cytat:
Ja chyba śnię - koleś sprzedaje fakt, że swój fanpage ALE NIE SWOJĄ MARKĘ i NIE SWOJĄ GRĘ. Komuś coś się chyba pochrzaniło w mózgu. Proponuję zgłosić administratorom fb próbę nielegalnego handlu nie swoim produktem. Chyba, że np. 50% otrzymają właściciele Lotra, 20% FFG, 20% Galakta a tymi 10% procentami niech się ten koleś wypcha (o ile udałoby się jemu tyle wynegocjować). Fanpage wyleci w kosmos, trudno.


Wesolykowal ma pełne prawo do oddawania odsprzedawania fanpaga komu u się żywnie podoba. On nie sprzedaje żadnej marki ani gry. Tak naprawdę on przekazuje jedynie dostęp do fanpaga, i to wszystko. Administratorzy Facebooka nawet nie zainteresują się fanpagem z 380 fanami.

Niepotrzebnie napisałem o negocjacjach handlowych bo pewnie pomyślałeś o jakiś kwotach a tu chodzi o grę - konkretnie o dodatek do Star Wars LCG :) , wiec nie tragizujmy proszę.

Lekt

Cytat:
tygrysie jak mniemam posiadasz już wszelakie wymagane zgody licencyjne na używanie marki czy też będzie to działalność podobna do PAKu - pro publico bono i non profit? Czy planujesz dzięki reklamom i nielegalnemu wykorzystywaniu marki LOTR prowadzić działalność zarobkową? Wszystko sprowadza się do tych durnych "lubię to" klikanych bez opamiętania? Nam chodzi o popularność w dotarciu do nowych Graczy, którzy kupując kolejne Podstawki, rozszerzenia i ZP wspomogą scenę, czyli Wszystkich nas - Graczy. Wam chodzi tylko o śmierdzące $???


Chyba mocje Cię poniosły więc nawet nie wiem co tu komentować - jakie zgody licencyjne? Na co? Na promowanie produktu FFG i Galakty? Jaką działalność zarobkową? Jak miałby zbić fortunę na prowadzeniu fanpaga o grze, którą zainteresowanie jest tak nikłe? Wyjaśnisz mi łaskawie? Bo moja kreatywność jest spora, ale nie aż taka.

Naprawdę jak chcecie zakładajcie nowy fanpage, chciałem pomóc w promocji gry i tyle. W akcję którą rozpoczął wojo zaangażowałem się nie mając już nawet gry - wcześniej wymieniłem ją na inną bo mało z Żoną graliśmy. Po prostu spodobało mi się, że ktoś chce coś zrobić zamiast biadolić jaka to Galakta zła. Teraz gra wraca do mnie a widząc, ze jest ciąg dalszy postanowiłem przy okazji rozwinąć swoje umiejętności w zarządzaniu fanpagem i potraktowałem to jako wyzwanie.


A co do wszelkiego szczucia na wesolegokowala propozycji odlikowania fanpaga sugerowanie ze Galakta powinna się tym zająć, to chyba nie rozumiem tu czegoś. Sorry gdzie tu logika? Człowiek stracił zainteresowanie grą zostawił fanpage, pewnie o nim zapomniał, a przypomniał sobie dlatego, że do niego napisaliśmy. Co go obchodzą co myślą o nim jacyś fani, którzy dla niego są tylko anonimowymi osobami kryjącymi się za nickami na forum?

A dla Galakty każda pozytywna wzmianka o grze wsieci, każdy sprzedany dzięki temu egzemplarz jest na rękę prawda?

I dajcie sobie spokój z myśleniem o wielkich kwotach. Jakie kilka stów? Kto zapłacił kilka stów za fanpage z 380 fanami gry karcianej?

No to tyle - acha i jeśli fanpage o "Włądcy Pierścieni LCG" ma posłużyć promocji gry to trzeba by docierał do ludzi - samo tworzenie wpisów nic nie da. Jak chcecie do nich dotrzeć? Jak chcecie dotrzeć do nowych ludzi, których moglibyście zainteresować grą?

Na resztę nie chcę mi się odpisywać. Szczerze? Jakoś szczególnie mi nie zależy na tej "transakcji" z wesolymkowalem. Jak przeczytałem te teksty to jakoś i się odechciało.Jak ktoś ma mieć do mnie potem pretensje nie wiadomo o co i wyobrażać sobie, że w magiczny sposób zbijam fortunę na zarządzaniu fanoagem, to szkoda nerwów.

Więc mogę napisać do niego, że z "transakcji" nici, może wtedy komuś z Was ten fanpage przekaże. A na przyszłość sugeruję najpierw dowiedzieć się szczegółów, poczekać aż emocje miną, przeanalizować fakty a nie swoje wyobrażenia i wtedy dopiero pisać na temat innych osób. Acha jako że chcę być dobrze rozumiany - nie obraziłem się, generalnie ciężko mnie obrazić zmęczył mnie dzisiejszy dzień a dokładna lektura tego co napisaliście zmęczyła mnie jeszcze bardziej.

Teraz tylko dokończę sprawę z tropemgier.pl i przekazaniem nagrody w konkursie, a potem w kwestii promocji gry jakby ktoś chciał pisać coś ciekawego na temat gry, to zapraszam do publikowania na www.boardtime.pl. Generalnie szukam kogoś ogarniętego do redakcji, kto mógłby ciekawie pisać o karciankach LCG.

W razie jakby ktoś był zainteresowany niech napisze na krzysztof.pilch [at] boardtime.pl
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Maj, 2014   

Witajcie,

Fakt bezsprzeczny emocje nadmiernie gorące nie są tutaj pożądane. Kwestie "zarobkowa" zabolała nas najbardziej, i podkreślam raz jeszcze - nie chodzi o kwotę 10 zł, 100 czy 1000, nie chodzi o grę planszową z wkład pracy, ani inny rodzaj "podziękowania", nam poszło o zasady. Za bycie nerdem nie mam zamiaru przepraszać, piana z pyska poszła wyłącznie o kuriozalne zachowanie nie pasujące do sytuacji związanej z fanowską działalnością.

Racja fanpage umarł, bo kowal napisał, że sprzedał grę i stracił sprawą zainteresowanie. Skoro Ty zajmujesz się tym zawodowo i tak stawiasz sprawę (cóż trzeba było uczynić na początku) to pozostaje nam tylko przyklasnąć - bez złośliwości i warczenia.
Tygrys zrozum. Jesteśmy fanami, który trochę już w życiu widzieli. Przeżyliśmy z Cread'em kilka cholernie bolesnych rozłamów naszego rodzimego fandomu Star Wars'owców, jesteśmy też wszyscy karciankowcy LOTR po zamknięciu dalszego wydawnictwa PL. Jesteśmy zwyczajnie rozgoryczeni. Sprawa fanpage'u WP LCG przelała miarkę żalu i wyszedł "ból d.", zamiast klarownej wizji. Ja osobiście jestem z dość starej gliny i nie wyobrażam sobie "płacenia" za cokolwiek związanego z byciem fanem.

Dobrze więc, że nie poczułeś się urażony, gdyż nikt tutaj nikogo nie miał zamiaru obrażać, tylko dać do zrozumienia, ze nie tędy droga. Wina zawsze leży po środku, gdyby sprawa została od razu postawiona jasno i zwięźle nie byłoby bicia piany.
I uwierz proszę zdaję sobie sprawę, że taka strona może być warta góra kilkanaście złotych (o ile w ogóle), ani reklamy ani cuda na kiju tego nie zmienią. Według mnie sprawa zostaje zamknięta i powinna rozejść się po kościach. Gdybyś zdecydował o przejęciu strony, jesteśmy ogromnie ciekawi, w którą stronę pójdziesz z jej rozwojem i propagowaniem gry.
Powodzenia i do przeczytania.
Lekt
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14