galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
X-Wing "Lista armii"
Autor Wiadomość
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   X-Wing "Lista armii"

A mnie to brakuje czegoś takiego jak mam w przypadku bitewniaków od GW. Czyli że mam Księgę Armii w niej rozpiskę co, za ile pkt mogę sobie wrzucić itd. Na tej podstawie planuje zakupy modeli. A tutaj niewiem jakich przedziałów pkt mogę spodziewać się w konkretnych dodatkach. Przykładowo po zakupie Core seta, rozpatruje zakup tego transportowca Rebelii. Jednak muszę też dla równowagi sił kupić coś dla Imperium. I tutaj nie widząc jak wygląda ten transportowic w pkt. Nie wiem jak planować.

Moje pytanie, czy istnieje jakaś przejrzysta rozpiska listy armii, z uwzględnieniem wartości pkt, ale przede wszystkim z którego dodatku będzie pochodzić nie tylko model, ale i konkretne karty?
Bo w przeciwieństwie do innych tytułów tutaj nie zamierzam kupować wszystkiego. Tylko ja ma to miejsce w bitewniakach planować armię, później zaś kompletować.
 
     
jervon
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

Tu chyba znajdziesz najwięcej informacji:

http://xwing-miniatures.w...Miniatures_Wiki
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

Wielkie dzięki. Faktycznie są info z pomocą których jestem w stanie planować zakupy;)
 
     
aryss
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

A jesli szukasz listy uber pro rozpisek to polecam temat:
http://community.fantasyf...onship-results/

NIestety ( a raczej stety) nie ma tylko kilku rozpisek ktore by wszystko wygrywaly wiec czeka Cie ciezki wybor :P

Moja rada to z imperium zacznij od zakupu Slave oraz Asów Imperialnych ( dostaniesz potężny zastrzyk dodatkowych kart które rebelianci rowniez mogą wykorzystywać )

--
i oczywiscie korzystasz z squad builderow ? Tam mozesz sobie poplanwoac przykladowa druzyne , poczytac opisy kart + masz napisane w jakich dodatkach sa zalaczone:
osobiscie polecam :
http://geordanr.github.io/xwing/
oraz
http://xwing-builder.co.uk/build ( tu mozesz kolekcje posiadanych modeli zrobic i na podstawie tego zawezic uzywane statki )
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Maj, 2014   

Wielkie dzieki za linki i wsparcie ;)

Ja tak sobie wlaśnie zamierzam rozbudowywać do domowaego grania w małżonką.

Osobiście jako fan koniecznie chce Slave I.

I teraz mnie zastanawia co jescze do tego go Rebeliantów dokupić abysmy zachowali mniejwięcej balans kolekcji miedzy frakcjami.
Również się ostro napaliłem na tego rebel-transportera, bo jest tam wiele elementów, bardzo podoba mi się ten duży model i dodatkowo mam jeszcze jednego X-Winga.

A później znów kolejne ewentualne zakupy żeby jednoecześnie rozwijać w rowno w punktach obie frakcje.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

Problem w tym, że transportowiec przeznaczony jest tylko do wariantów na duże armie. Zasady turniejowe mówią o 300 punktach na stronę, chociaż wydaje mi się, że akurat transportowiec zadziała już przy 200. W każdym razie jeżeli masz tyko core'a, to transportowca bym raczej nie kupował na twoim miejscu. Sokół Millenium powinien dobrze zbalansować siły pomiędzy rebelią i imperium, jeśli będziesz miał Slave'a.
 
     
zvish
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Maj, 2014   

No właśnie się też trochę tego obawiałem.
Poprostu ilość tego co napakowane jest do pudełka mnie bardzo przyciągała.
Ale fakt, zaraz się okaże że mam transportowiec + slave + core i nie jestem w stanie rozegrać zbalansowanej bitwy.
 
     
Barbus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Maj, 2014   

No ja nie grałem jeszcze transportowcem, ale podejrzewam, że można by się na nim zawieźć, gdyby użyć go w grze na 100p. Ten statek jest przeznaczony tylko do wspierania przyjaznych jednostek swoimi mocnymi zdolnościami i żeby zadziałał, musi mieć co wspierać, a dwa X-Wingi to mało. Z resztą w transportowcu nie dostajesz wcale dużo więcej stuffu niż niż w pozostałych dodatkach. 52 karty brzmią grubo, ale 20 z nich to damage deck dla transportowca, a większość upgrade'ów jest przeznaczonych tylko dla wielkich statków. Dla X-Winga dostajesz 4 pilotów unikatowych, 4 roboty i jedne torpedy(w trzech egzemplarzach). W większości małych dodatków dostajesz co najmniej dwóch unikatowych pilotów i 5 upgrade'ów. Tak więc jeżeli zamiast transportowca kupisz 4 małe statki, to urozmaicisz sobie grę w bardzo zbliżonym stopniu, albo nawet większym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14