galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatki Exodus, Pegasus, Świt na 3 graczy
Autor Wiadomość
13thcaesar 

Wysłany: Nie 27 Kwi, 2014   Dodatki Exodus, Pegasus, Świt na 3 graczy

Posiadam podstawke Battlestar Galactica. Myśle nad zakupem dodatków Pegasus, Exodus i Świt. Jednak waham się, bo gramy na 3 graczy i nie wiem czy przy tak małej liczbie graczy oplaca się inwestowac w te dodatki. Dlatego mam kilka pytań:

Jak wygląda balans gry na 3 graczy po wprowadzeniu wariantów z tych dodatków?

Njabardziej interesuje mnie wariant z plansza Pegasusa i wariant Cylonskiej Floty. Jako ze wtedy moze byc max 2 pilotów (gdy jeden gracz wybierze Helo a drugi jakiegos pilota) to czy ciezko jest podolac w walce w przestrzeni?

Ktory dodatek, warianty polecacie, są wedlug Was najlepsze przy grze na 3 graczy (tak zeby nie przechylac drastycznie szali zwyciestwa na jedna strone i utrzymac balans gry)?

Sigismond
Dyr. Gab. Prezydenta

Wysłany: Sro 30 Kwi, 2014   

Skoro już musicie grać na 3 osoby, rozumiem, że nie macie już wyjścia, to najlepszym zakupem byłby EXODUS. Miesza sporo z kartami lojalności. Doda to trochę dreszczyku emocji do gry na 3 osoby.
Raz miałem w 3 osoby taki układ kryzysów, że było naprawdę ciężko, a na koniec okazało się, że cylona nie ma w ogóle wśród nas (może tak być na nowych zasadach z exodusa). Ale to raczej wyjątkowa gra. Generalnie nie polecam gdy na 3 osoby.

Ertai

Wysłany: Sob 03 Maj, 2014   

Nie zgadzam się z powyższym, Exodus ułatwia grę cylonowi, a on już w grze na 3 ma przewagę. W dodatku, w przeciwną stronę, sytuacja w której tego cylona nie ma (prawdopodobna w Exodusie, a najbardziej prawdopodobna dla 3 osób) sprawia, że gra traci sens i będzie nudna, jeżeli kryzysy ludziom podejdą nie najgorzej.

Na trzy osoby zamiast dodawać polecam odjąć rzeczy z wariantu podstawki.

- usuńcie postać Boomer - to, że ląduje w więzieniu w połowie gry daje ogromną przewagę cylonom, gdyby ktoś inny okazał się cylonem
- podnieście zasoby o 1 (a o 2 jeżeli jesteście doświadczonymi graczami, którzy wiedzą jak grać cylonami) - w grze na 3 osoby cylon ma przewagę, a dobry cylon ogromną przewagę
- proponuje też usuńcie postać Baltara - jego detektor psuje grę dla trzech osób

Odpowiedz do tematu