galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukryte królestwa + podstawka?
Autor Wiadomość
mo850425

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   Ukryte królestwa + podstawka?

Witam. Posiadam jedynie zestaw podstawowy i mam zamiar kupić ukryte królestwa. Zastanawiam się czy w tych dwóch zestawach starczy mi kart żeby złożyć pełne talie dla 4 nowych ras? Bo widziałem listę kart w królestwach i jakoś brakuje sporo kart żeby dobić to 50 dla którejś z ras. Starczy mi neutrali z podstawki żeby dobić do tej 50? Zaznaczam, że nie chcę mieszać ras i nie planuję kupować innych dodatków.

Borwol

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

Nie ma szans. To lista kart w dodatku:
http://deckbox.org/games/whi/cards?s=e&o=d

mo850425

Czyli rozumiem, że żeby zagrać np. samymi lizardami potrzebuję jesze Marszu potępionych? A w przypadku np. lęśnych elfów muszę kupić jeszcze kilka tych małych dodatków? Dziwne to trochę bo producent pisze, że do Ukrytych Królestw potrzebna jest jedynie podstawka. Sposób na naciągnięcie gracza?

syd3r 

Cytat:
Dziwne to trochę bo producent pisze, że do Ukrytych Królestw potrzebna jest jedynie podstawka. Sposób na naciągnięcie gracza?

No nie. Karty z dodatku można potraktować jako podstawę talii, albo jako uzupełnienie. Można wtedy grać na zwykłej stolicy, albo na neutralnej. Przykładowo - możesz wziąć część kart z Imperium, trochę od Jaszczurek i kilka od Leśnych Elfów i talia będzie działała, a trzy różne stolice zmodyfikują ci startowe warunki, w zależności od wyboru.

Mając podstawkę i Ukryte Królestwa da się grać. Ale na talię z samych kart neutralnych jednej rasy, jest tam za mało kart.

Odpowiedz do tematu