galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec wersji PL
Autor Wiadomość
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

Na I-szop.pl jest 12 sklepów z Doliną Morgul plus do tego internetowe, których tam nie ma oraz stacjonarne. Będzie tego z 40-50 punktów sprzedaży. Wg mnie na stanie każdy ma średnio 1,5-2 sztuki i pewnie kilka już sprzedał. Po prostu w liczbę 140 sprzedanych kopii (do sklepów) ciężko mi uwierzyć bo to oznacza, że sklepy mają na stanie powietrze.
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Kwi, 2014   

W artykule jest napisane wprost:
Cytat:
Należy przy tym wszystkim pamiętać, że są to ilości, które wyjeżdżają z naszych magazynów do sklepów. Na pewno około 10%-20% tych ilości to produkty, które nie zostały jeszcze sprzedane, a leżą w magazynach sklepów. Czyli ostateczna liczba dodatków, które trafiły w ręce graczy jest jeszcze mniejsza. A kolejne dodatki jak zwykle będą miały jeszcze mniejszą sprzedaż.


Nie rozumiem czemu Galakta miała by kłamać w tym? Jeżeli gra sprzedawałaby się dobrze za nic by jej nie zamknęli tylko brali naszą kasę. Czyli to że wszędzie w sklepach jest oznacza tylko tyle że sprzedało się jeszcze mniej z tych 140, które wyjechały z magazynu Galakty. Czyli nawet 100 osób nie kupuje WP?

Na marginesie Bailant, Twój tekst o Czarnych Jeźdźcach jest świetny i jest na dużym portalu. Wydawałoby się świetna promocja. Jednak spójrz na niego oczami kogoś kto nie grał we Władce, albo poległ na Anduinie w podstawce. Nie ma tam informacji że można w niego spokojnie grać posiadając tylko podstawkę (a da się?). Nie wspominasz o wprowadzeniu trybu łatwego, który mógłby kogoś zachęcić do powrócenia do gry. To jest świetny artykuł dla tych 140 którzy i tak karty by pewnie kupili.

W ogólności przyznam się, że miałem nadzieję że coś się ruszyło w ilości grających ostatnio. Temat na forum gier planszowych uaktywnił się. Tutaj dyskusje toczyły się w swoim stałym tempie. Jednak wygląda na to że większość nowych graczy, których obserwowaliśmy to tu, to tam kupowało tylko podstawkę i kilka pierwszych dodatków. Mało osób docierało dalej. W sumie teraz to nawet mnie dziwi ta moja naiwność. Nawet jak ktoś wsiąkł teraz we władcę to będzie potrzebował 1.5 roku aby dotrzeć w okolice trzeciego cyklu. Gra niestety pomimo swojego specyficznego charakteru ma bardzo wysoki (i kosztowny) próg wejścia. Sądzę że za kilka lat te dodatki schodzące po 140 sztuk będą całkiem wyprzedane jednak to dla Galakty zbyt długie zamrożenie kapitału. To nie jest wielka firma która może sobie miliony lokować w towarze latami zajmującym miejsca w magazynie (a i nawet wielkie firmy na to sobie nie pozwalają).
 
     
cahir7
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Też się dołączę do wylewania żalów. Sprzedałem już niemal całą kolekcję, niestety nie zniósłbym kart angielskich wymieszanych z polskimi ze względów estetycznych :wink: nie mógłbym też spokojnie grać posiadaną kolekcją, wiedząc , że gdzieś tam w wielkim świecie, ktoś ma dużo więcej kart, których ja nigdy nie zobaczę w swojej kolekcji. A już wydanie 1 części Sagi "Czarni Jeźdźcy" w wersji PL i zakończenie wydawania, to naprawdę świństwo godne Mordoru.Mogli chociaż zapowiedzieć, że rozważają wydawania tych dużych dodatków Sagi w formacie " na życzenie" czy to naprawdę tak dużo by kosztowało trudu i pieniędzy :?: przecież wszystko by im zeszło...tymczasem wydają " koszmarne talie" jak dla mnie całkiem niepotrzebne, jakby " ucieczka z Dol guldur" była nie dość koszmarna. Nie można było tych wysiłków przenieść na dokończenie sagi chociaż...ech taka klimatyczna gra i cały fluff w wersji polskiej, naprawdę było warto mieć tą grę w wersji PL( w przeciwieństwie np. do Inwazji,tam chyba tylko do śmiechu z tłumaczeń).
Cóż mam nadzieję, że znajdę CS po angielsku w rozsądnej cenie, i zacznę od nowa, ech...
 
     
psborsuk
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

Sprzedawajcie sprzedawajcie, chętnie wezmę kilka dodatków po tańszych kosztach :mrgreen:
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

chelcho napisał/a:
sklepy mają na stanie powietrze.
Oczywiście, że mają powietrze. To jest kwestia logistyki. Jak dostawa jest na drugi dzień to musi być na stanie. Jak w trzy-cztery dni, to można mieć powietrze, jeśli dwa razy w tygodniu masz kontakt z hurtownią. Akurat w sklepach internetowych "manie powietrza" jest dość powszechne.
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Kwi, 2014   

BTW. Jest jak jest. Najlepsze co możemy zrobić, to tłumaczenia kart ENG.
 
     
chelcho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

Wiem, że już po sprawie, ale jeszcze dodam coś od siebie.

WP sprzedaje się w moim sklepie nieźle na tle innych produktów, ale pewnie dlatego, że sam w to gram oraz włożyłem trochę pracy w promocję i rozpowszechnienie gry. Gracze najchętniej kupują dodatki od początku i raczej nie skaczą od razu do najnowszych.
Rozumiem, że dodatki z sagi Hobbit i WP miały w założeniu być motorem napędzającym sprzedaż i przyciągać nowych graczy. Wg moich statystyk sprzedaży dokładnie tak się dzieje, gdyż Czarnych Jeźdźców sprzedało się ponad 2x więcej w tym samym okresie czasu niż Głosu Isnegardu.
Karty zawarte w rozszerzeniu każdej sagi + podstawka pozwalają stworzyć w miarę grywalne talie, a po uzupełnieniu kilkoma dodatkami, naprawdę można przejść wszystkie przygody.
Niestety, dodatek Głosu Isnegardu, mimo, że z ciekawymi przygodami, zawiera bardzo specyficzne karty drużyny i poza kilkoma kartami dla Rohanu przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych graczy. O stworzeniu sensownej talii z tych kart + podstawka można raczej zapomnieć.
Wg mnie WP się rozwija i gra z rozszerzenia na rozszerzenie jest coraz lepsza i bardziej ciekawa - ostatnio znacznie rozszerzono narrację w przygodach co nadaje grze rewelacyjny klimat.
Może inny model dystrybucji i/lub finansowania pomógł by zachować serię po polsku, ale niestety o decyzji zostaliśmy poinformowani po fakcie. Myślę, że warto było by zrobić wcześniej sondę wśród sklepów co do takich zmian.
Może by jednak wydawca zmienił decyzję przynajmniej co do sagi?
 
     
thorgal83
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

Cytat:
Może by jednak wydawca zmienił decyzję przynajmniej co do sagi?


Dokładnie - myślę, że to właśnie ZP są podstawowym problemem, a konkretnie zabójcza częstotliwość ich ukazywania się. Nie mam zamiaru wypowiadać się tutaj za kogokolwiek, ale ja osobiście zgodziłbym się na poświęcenie ZP kosztem wydania Sagi - która nie dość, że oferuje coś nowego (choć znanego nam wszystkim), to jeszcze poszczególne części nie ukazuje się w tak krótkim odstępie czasu (pewnie byłyby to 2 gry rocznie).
 
     
Wacho
[Usunięty]

Wysłany: Sro 16 Kwi, 2014   

Dokładnie tak jak piszesz - 2 gry rocznie i mamy przynajmniej możliwość pogrania w trylogię... kurcze a zapowiadało się tak pięknie...
 
     
Szuli
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

prawda, że chamsko nas wrobili ale co, mają wydawać jak przynosi straty dla setki fanów
Ja jestem na etapie 4 AP z AtS i powoli ide do przodu, od teraz kupuję ENG bo po co mam dawać kasę firmie która nie wydaje żadnej z moich ulubionych gier, walory estetyczne mi nie przeszkadzają? (WHI jeszcze przed jej śmiercią zaczołem kupować english, wh40k po Polsku nie kupie na pewno)
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Kwi, 2014   

Hmm, no ja tego nie rozumiem do końca. Jeśli jest coś po polsku to kupię po polsku. Osobiście nie widzę strasznego problemu w tym, że mam część po polsku, a część po angielsku. Póki mogę będę szukał polskich. I tak teraz łatwiej mi się przestawić z POL na ENG, niż odwrotnie.
Sagę chętnie bym widział po polsku - jak będzie to kupię na 100% (mogę uczestniczyć w przedpłatach), bo ten klimat mi leży dużo bardziej niż ZP. A jak nie będzie to się zastanowię nad angielską. A co do Galakty, to tak jak w przysłowiu o banku:
- Bank nie jest od tego, żeby dawać odsetki, bank jest od tego, żeby zarabiać. I to samo jest w każdej firmie. Bez zarabiania nie ma interesu. Przyjemność jest dopiero wtedy, jak jest interes.
 
     
lukaszmluki
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Az mi sie nie chce o tym gadac. Jak kupowalem podstawke, to kolo w sklepie mowil, ze wersja ENG (ktora chcialem kupic, przewidujac to, co sie stalo) jest trudno dostepna, albo i w ogole niedostepna i namawial do kupna PL. No i mialem racje, ze wersja PL upadnie w srodku serii.. :(

Ja nie chce czekac i gdybac, wiec jak ktos chce odkupic moja wersje to chetnie sprzedam
- podstawka (110zl)
-- Khazad-Dum (85zl)
-- Hobbit: Górą i Dołem (85zl)
-- Spadkobiercy Numenoru (85zl)
-- Hobbit: Na Progu (85zl)
--- Dwarrowdelf (6 przygod x 40zl)
--- Cienie Mrocznej Puszczy (6 przygod x 40zl)

Grane byly tylko podstawka i cienie mrocznej puszczy. Karty byly w koszulkach, czesc pozostalych nawet nie rozfoliowana.
Calosc sprzedam za 850zl. Wysle poczta polska, paczkomatem lub odbior osobisty w warszawie.
Poza instrukcja do podstawki, to stan jak nowka.
Jak ktos zainteresowany kupnem (niekoniecznie calosci) to prosze o priv, moge podeslac foty, podac namiary etc.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Rozumiem rozgoryczenie, ale nie wróżę udanej sprzedaży skoro chcesz za te zestawy dostać więcej niż obecne ceny za nówki...
 
     
Lekt
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Corran napisał/a:
Rozumiem rozgoryczenie, ale nie wróżę udanej sprzedaży skoro chcesz za te zestawy dostać więcej niż obecne ceny za nówki...
Racja, racja. Ceny powalają, nawet jak za używki (oby z pudełkami). Zasadniczo posiadając taki zestaw wystarczyłoby kupić jeszcze Głos Isengardu i Mrocznych Jeźdźców, a później poczekać na Road Darknes, a byłoby grać i składać talii przez długie lata :/
 
     
c08mk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 28 Maj, 2014   

Osobiście też sprzedaję wersję polską ponieważ bardziej niż granie interesuje mnie kolekcjonowanie kart. Posiadanie w jednej kolekcji kart w wersji polskiej, angielskiej, niemieckiej, chińskiej nie jest zgodne z moim odczuciem estetyki kolekcji.

Okej. Rozumiem. Prawa rynku. Gra się słabo sprzedaje to nie wydajemy. Ale prawa rynku działają też w drugą stronę. Wydawca nie kontynuuje polskich wydań to zaczynam kupować serie gier u wydawców zagranicznych.

Prawdopodobnie przerzucę się na wersję angielską Władcy Pierścieni. Na wersję polską zdecydowałem się między innymi przez pozytywne komentarze na forach. "Wszystko wychodzi", "trzeba wspierać polskich wydawców", "jak będziemy kupować wersje polskie to będą wydawać po polsku więcej i w lepszej jakości", itp.

Człowiek uczy się na błędach :P (nie chcę nawet liczyć ale pewnie jedna wypłata poszła w ...)

Władca Pierścieni
Co prawda niewiele już mi zostało do sprzedania z Władcy Pierścieni ale jeżeli kogoś interesuje wersja PL zapraszam.
Ostatnio zmieniony przez c08mk Sob 31 Maj, 2014, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13