galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania i odpowiedzi dotyczące zasad
Autor Wiadomość
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

Logika w dokładnym czytaniu zapisów. Przedmiot może zostać odebrany zaklęciem "Zawładnięcie" jeśli dobrze pamiętam - czyli jeden Poszukiwacz zabiera przedmiot drugiemu. I tego nie wolno zastosować na Ukrytej kieszeni i Sakwie bez dna. Natomiast są inne sposoby sprawienia, że ktoś te przedmioty straci. Np zaklęcie "Strzaskanie" powoduje zniszczenie, a nie odebranie przedmiotu. Opcji sprawienia, że ktoś straci dany przedmiot jest kilka (jeśli mówimy o zaklęciach). W zapisach tych przedmiotów mowa o odebraniu przedmiotu za pomocą zaklęcia lub specjalnej zdolności. Nie zabrania natomiast innych sposobów sprawiania, że ktoś coś straci. Ot cała filozofia.
 
     
magdabzb
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Mar, 2014   

zrozumiałam jasno i wyraźnie :) dziękuję Boskurek
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

Witam,

Jest taki potwór Zmora Chłodu (ew. Mrozu), coś w ten deseń. Walczy się z nią na moc, a jej wartość wynosi coś w okolicach 6. Problem jest taki, że w jej opisie widnieje: "...atakuje wszystkich na tym obszarze". Jak rozpatruje się taki zapis kiedy na jego obszarze stoi 2-óch poszukiwaczy?
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

Pollus napisał/a:
Witam,

Jest taki potwór Zmora Chłodu (ew. Mrozu), coś w ten deseń. Walczy się z nią na moc, a jej wartość wynosi coś w okolicach 6. Problem jest taki, że w jej opisie widnieje: "...atakuje wszystkich na tym obszarze". Jak rozpatruje się taki zapis kiedy na jego obszarze stoi 2-óch poszukiwaczy?


Cześć,

To jest tylko flavor text, nie ma on wpływu na mechanikę gry.
 
     
Pollus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

Ok, wydał mi się dziwny, bo znacznie różni się od standardowych tekstów.
 
     
magdabzb
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Mar, 2014   

Cześć,
przychodzę z kolejnym pytaniem...


przykład: Cyganka posiada 3 zaklęcia (+6 mocy) czy może wymienić sobie którekolwiek z nich jeśli jakiś poszukiwacz odkłada na stos swoje zaklęcie ?

przykład: Poszukiwacz posiada 3 zaklęcia (+6 mocy).. po rzucie w świątyni "otrzymujesz 1 zaklęcie" czy może wymienić którekolwiek na to właśnie zaklęcie ?
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Mar, 2014   

Cześć,
magdabzb napisał/a:

przykład: Cyganka posiada 3 zaklęcia (+6 mocy) czy może wymienić sobie którekolwiek z nich jeśli jakiś poszukiwacz odkłada na stos swoje zaklęcie ?


Nie. „Wymiana” Zaklęć nie wchodzi w grę. Jedyną opcją, aby otrzymać nowe Zaklęcie jest posiadanie co najmniej jednego wolnego „miejsca” oraz odpowiedniej wartości Mocy.

magdabzb napisał/a:

przykład: Poszukiwacz posiada 3 zaklęcia (+6 mocy).. po rzucie w świątyni "otrzymujesz 1 zaklęcie" czy może wymienić którekolwiek na to właśnie zaklęcie ?


Nie. Podobnie jak wyżej. Jeżeli jednak przed „zaakceptowaniem” wyniku zdołasz rzucić Zaklęcie, wówczas otrzymasz nowe.
 
     
magdabzb
[Usunięty]

Wysłany: Sro 12 Mar, 2014   

dzięki Xan,
:smile:
 
     
magdabzb
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   

Cześć,

po ostatniej rozgrywce mam do was znowu pytanie :)


poszukiwacz posiada 4 przedmioty..
staje na obszar, który nakazuje mu losować 1 kartę - i wyciąga mieszek złota - przedmiot, nr 5..

wymienia go na złoto?
czy musi wejść w jego posiadanie i go wymienić ? albo zostawia kartę na obszarze, na którym ją wylosował albo wymienia mieszek, jeśli chce złoto na inny przedmiot ?



Zawsze jak ktoś wylosował mieszek.. to wymieniał go od razu, bez względu na to ile miał tych przedmiotów.. a ostatnio przeczytałam kartę i pisze "przedmiot" więc wszystko mi się wywaliło do góry nogami :)
 
     
Cyberpuncur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Mar, 2014   

Bierze się złoto i nie zwraca uwagi na słowo przedmiot na tej karcie akurat.
 
     
michcio694
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014   

Mam spostrzeżenie co do zaklęć. Czytając kilka poprzednich postów, natknąłem się na pytanie dotyczące zaklęć, mianowicie otrzymania ich w świątyni. Na planszy jest napisane "Otrzymujesz 1 zaklęcie". Oznacza to, że nawet jeśli poszukiwacz posiada już maksymalną liczbę zaklęć, i tak je otrzymuje. Może wymienić zaklęcie. Nie otrzymuje zaklęcia, jeśli tekst mówi "Otrzymujesz 1 zaklęcie, jeśli pozwala ci na to moc".
 
     
Xan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 01 Kwi, 2014   

michcio694 napisał/a:
Mam spostrzeżenie co do zaklęć. Czytając kilka poprzednich postów, natknąłem się na pytanie dotyczące zaklęć, mianowicie otrzymania ich w świątyni. Na planszy jest napisane "Otrzymujesz 1 zaklęcie". Oznacza to, że nawet jeśli poszukiwacz posiada już maksymalną liczbę zaklęć, i tak je otrzymuje. Może wymienić zaklęcie. Nie otrzymuje zaklęcia, jeśli tekst mówi "Otrzymujesz 1 zaklęcie, jeśli pozwala ci na to moc".


Nie masz racji, kolego. Polecam zagłębić się jeszcze raz w instrukcję do gry.
 
     
Yesterday
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

Cześć Wszystkim :)

Bardzo poproszę o pomoc... Kiedy w swoim ruchu udaję się na pole X gdzie znajduje się np. karta Wroga (np. Smok siła 7) i jednocześnie inny poszukiwacz, to... Czy muszę koniecznie walczyć z tym smokiem, czy mogę powiedzieć, że chcę napotkać drugiego Poszukiwacza i taki Smok mnie już nie interesuje?

Będę wielce wdzięczny! Dzięki z góry wszystkim :)

Pozdro, Mariusz.
 
     
Boskurek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

Poza wyjątkowymi sytuacjami (np. żeton Króla Smoków z dodatku Smoki, zdarzenie Skowyt Vendigo), zawsze kiedy wkraczasz na jakiś obszar masz do wyboru: rozpatrzyć obszar (czyli polecenie obszaru i karty jeśli jakieś są), albo napotkać Poszukiwacza (jednego ze znajdujących się na danym obszarze).
 
     
Yesterday
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Kwi, 2014   

Super! Dzięki wielkie! :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 13