galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowanie talii do gry w domowym zaciszu
Autor Wiadomość
panda_09
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Mar, 2014   Budowanie talii do gry w domowym zaciszu

Serdecznie Wszystkich Witam!

Kilka tygodni temu zakupiłem podstawkę W:I. Gra momentalnie przypadła mi do gustu i postanowiłem dozbierać coś jeszcze...

Grać planuję w domu z dziewczyną i/lub znajomymi. Jest to moja pierwsza gra LCG i nie za bardzo wiem od czego zacząć budując talie.
Uniwersalne karty neutralne typu Wioska Niczyja/Wykopalisko Spaczenia itp. planuję losowo dodawać przed samą rozgrywką.

Posiadam:
- podstawkę + 3 dodatkowe Wykopaliska Spaczenia
- 5 dużych dodatków: Legendy, Szturm na Ulthuan, Ukryte Królestwa, Marsz Potępionych oraz Kataklizm
- Cykl Spaczenia, Wrogów, Morrslieba oraz Stolicy

A teraz kilka pytań:

1. Czy do zbalansowanej gry wszystkimi rasami wystarczą mi zebrane dodatki? Oczywiście planuję dokupić brakujące cykle zestawów bitewnych, ale jeszcze nie teraz. Najpierw zobaczę jak na grę zareagują znajowmi.

2. Czy udałoby mi się ułożyć po 2 grywalne talie każdej rasy na zupełnie różnych kartach? Próbowałem coś takiego z Wysokimi Elfami, ale nie wiem czy dobrze mi poszło. 1-wsza talia nastawiona na dystans i leczenie, 2-ga na Legowisko i Smoki.

3. Ostatnie oczywiste pytanie: z czego czerpać pomysły, porady? Od jakich kart zacząć budowanie każdej ewentualnej talii. Może słabo szukałem, ale nie znalazłem rozwiązania i osoby z podobnym problemem.

Jestem trochę leniwy kiedy myślę ile pracy mnie czeka, dlatego z góry dziękuję za szelkie porady.

Marcin.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Mar, 2014   

jak masz już tyle to spokojnie możesz zrobić grywalne talie, każda dla każdej rasy. Jak będę miał więcej czasu to podrzucę Ci linki do blogów abyś mógł sobie poczytać :D
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Sob 08 Mar, 2014   Re: Budowanie talii do gry w domowym zaciszu

panda_09 napisał/a:
1. Czy do zbalansowanej gry wszystkimi rasami wystarczą mi zebrane dodatki?

Tak.

panda_09 napisał/a:
2. Czy udałoby mi się ułożyć po 2 grywalne talie każdej rasy na zupełnie różnych kartach?

Myślę, że to jest wykonalne. Na razie jednak radzę zrobić po jednej talii dla każdej rasy. To w zupełności wystarczy na kilkadziesiąt gier. Jeśli poznasz grę i nabierzesz wprawy w modyfikowaniu talii, to składanie dwóch równolegle nabierze sensu :)

Cytat:
3. Ostatnie oczywiste pytanie: z czego czerpać pomysły, porady? Od jakich kart zacząć budowanie każdej ewentualnej talii. Może słabo szukałem, ale nie znalazłem rozwiązania i osoby z podobnym problemem.

Raz: forum http://whinvasion.pl . Najlepsze na świecie Inwazyjne forum ;) Jest trochę hermetyczne i wycelowane w granie turniejowe, ale wątki z przykładowymi taliami (zwłaszcza takie, gdzie autor tłumaczy zastosowanie każdej z kart) są pouczające. Przydatne są też wyjaśnienia zasad. Niekiedy warte uwagi są linki do blogów o Inwazji.

Dwa: http://deckbox.org Doskonałe narzędzie do zarządzania kolekcją kart i taliami (trzeba znać angielski). Będziesz mógł łatwo przeglądać karty i pokazywać swoje talie w internecie. Co ważne możesz też oglądać talie innych użytkowników - wyszukujesz po nazwie albo określając karty jakie mają być w talii. Bardzo fajne jeśli brakuje ci pomysłów.
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Mar, 2014   

przejrzyj początkowe teksty na tym blogu. Masz tam opisaną przydatność kart do poszczególnych ras. Teksty sa już stare więc nie ma tam wszystkich Twoich dodatków:
http://maledictor.blogspot.com/
 
     
donkokosso
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

Witam

Ja również zacząłem grać w tą wyśmienitą grę.

Posiadam:
- podstawkę oraz Kataklizm.

Co proponujecie kupić następne, bo przyznam się iż nie mam pojęcia od czego zacząć zbierać.

Pozdrawiam
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

Legendy i Marsz potępionych. Potem Szturm na Ulthuan i masz 6 talii ;)
 
     
donkokosso
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

Dzięki wielkie zakupiłem od razu te dwa dodatki, następne w przyszłym miesiącu :cry:

Zostaną mi zatem do zakupu 2 dodatki i 6 cykli. Kupować następne dodatki czy już jakiś cykl ?

Pozdrawiam
 
     
Germanus
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

polecam szukać od 2 cyklu bo zostało go już bardzo mało ;)
 
     
donkokosso
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

Dzięki wielkie za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kart miejsc, co jeśli kart miejsc jest więcej, na start jest 6 kart miejsc a my chcemy grac w 4 osoby , wiec kart jest więcej niż graczy co powoduje iż nie można losować karty i za bardzo nie wiem co zrobić.

Pozdrawiam
 
     
syd3r
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Mar, 2014   

donkokosso napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kart miejsc, co jeśli kart miejsc jest więcej, na start jest 6 kart miejsc a my chcemy grac w 4 osoby , wiec kart jest więcej niż graczy co powoduje iż nie można losować karty i za bardzo nie wiem co zrobić.

Kart Miejsc jest zawsze 6. Te karty tworzą zakrytą i potasowaną talię, która jest "poza grą".
Z tej talii Miejsc co rundę losowo dobiera się jedno, kolejne Miejsce i umieszcza się je w grze.

Jeśli grają 4 osoby to w pierwszej rundzie w grze umieścimy pierwszą kartę Miejsca, w drugiej rundzie - drugą, w trzeciej - trzecią. Na tym kończymy, bo w czwartej rundzie kart Miejsc w grze jest już "liczba graczy - 1".
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13