galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy będzie Polska wersja dla Lieutenant Packs ?
Autor Wiadomość
keldorn
[Usunięty]

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014   

nie wydaje mi sie aby wyszedl taki pack. Gracze dziela sie na pare grup:
1) gracze ktorzy kupili podstawke i im to wystarczy, graja z żetonami i im to wysarcza
2) gracze maniacy (ja sie tu zaliczam) ktorym gra zetonami nie wystarcza i oni kupia wszystkie figurki aby miec komplet, co nawet sami szukaja sobie dodatkowych figurek jako NPC czy wilk czy ozywieniec. Te osoby kupia wyszstkie figurki nie zaleznie od ceny lub beda szukac okazji aby zakupic za pare zlociszy taniej.
3) osoby ktore kupily gre i posiadaja I edycje. Tam przeciez byly 3 figurki popleczników z rodziny Farrow. Oni nawet jakby chcieli to nie beda calego zestwu kupowac bo po co.

Sam sprzedawalem w/w te 3 figurki po zakupieniu calego zestwu 8 figurek z angielskimi kartami. Wiec zrobienie paczki ze wszstykimi poplecznikami z pozycji firmy i graczy jest strzalem w kolano. Zawsze mozna kupowac po jednym za 35-40zl na miesiac czy dwa. A wydatek 200-300 zl za zestaw to juz troche boli.
 
     
Gambit
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Czy ktoś, kto ma taki pakiet mógłby mi przybliżyć co on zawiera? Oczywiście oprócz figurki i karty poplecznika, która pewnie jest taka sama jak karta poplecznika z podstawki/dodatków.

Czym są te specjalne karty dla OL?
 
     
Thorrek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Wprawdzie nie zakupiłem jeszcze tych dodatków (choć chyba to zrobię wkrótce, bo nie chce mi się czekać pół roku, albo rok zanim Galakta się za nie weźmie), to mogę odpowiedzieć na to pytanie. Każdy zestaw oprócz figurki posiada talię kart oraz żetony zagrożenia (threat tokens). Na początku kampanii Mroczny Władca musi wybrać jedną talię, z której będzie korzystać. Następnie zdobywa żetony zagrożenia na różne sposoby np. po pokonaniu bohatera może dobrać żeton zamiast karty, po każdej przygodzie dostanie jeden, lub może wymienić 1pkt doświadczenia na żeton. Posiadając już je może kupić karty z tej specjalnej talii, dodatkowo potrzebne są też, aby aktywować kupione już karty. Każda talia jest inna i pozwala Mrocznemu Władcy przeszkadzać bohaterom na różne sposoby. Jedna rzecz, która je łączy to możliwość przyzwania poplecznika z talii, którą wybraliśmy, czyli jeśli gramy kampanie z talią Barona Zacharetha to możemy go przyzwać w zamian za potężnego potwora na planszy mimo iż Baron nie należał do składu początkowego potworów (oczywiście musimy wykupić wcześniej tą kartę oraz nie możemy jej użyć jeśli Baron jest w tej misji fabularnie). Ale, żeby wyrównać szanse bohaterów, każdy żeton zagrożenia zużyty przez Mrocznego Władcę jest obrócony na drugą stronę i oddaje się go właśnie herosom jako żeton szczęścia, tak aby mieli ich po równo. Bohaterowie mogą wydawać te żetony, aby przerzucić wynik kości, czy wykonać dodatkową akcję.
 
     
Gambit
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Mar, 2014   

Dziękuję.

Miałem w planach zakup całego pakietu, ale widzę, że raczej mi się nie przyda.
 
     
Yacekk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014   

A ja czekam z niecierpliwością na te packi! Dają sens zagrywania pogłosek przez Mrocznego Władcę...
W tej chwili kupię sobie przynajmniej jednego poplecznika w wersji angielskiej (żeby już mieć opcję żetonów thread/fortune) a później zamienię sobie go na wersję polską :)

EDIT:
Tak jak mowilem, tak zrobilem!
Mam pierwszego poplecznika I jestem zadowolony z zakupu! Jak tylko zaczniemy nowa kampanie na pewno bede uzywal kart plotek bo zapowiadaja sie ciekawie... Jedyne co mi sie nie podoba to mala (a przynajmniej na pierwszy rzut oka mala) ilosc zetonow, ze az sie zastanawiam czy nie kupic jeszcze jednego poplecznika (Elizke pewnie bo ja lubie :P )
Fajnie by bylo jakby pojawila sie w koncu zapowiedz na poplecznikow po polsku... Wtedy nie mialbym tylu dylematow co dalej :/

EDIT 2 (3 minuty pozniej):
A cena takiego dodatku nie jest zla... Zaplacilem ponizej 30 zl za to w pewnym sklepie internetowym wiec jesli polskie dodatki beda nawet drozsze od angielskich to wielkiej roznicy nie robi bo za 35 zl tez bym kupil ten dodatek!
Mowicie ze to duzo? Za figurki do Mlotka I Mlotka 40k placi sie o wiele wiecej!
 
     
z2a4k
[Usunięty]

Wysłany: Pon 24 Mar, 2014   

Jeśli nie będzie możliwości wydania popleczników w PL, to miło by było jakby zostały wydane chociaż same paczki kart w jakiś częściach. Dla mnie to byłoby idealne rozwiązanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 14