galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Deckbuilder z wynikami?
Autor Wiadomość
Merdox
[Usunięty]

Wysłany: Pon 23 Gru, 2013   Deckbuilder z wynikami?

Witam,

Jestem tu nowy, bo dopiero zaczynam przygodę z LOTR LCG. Na razie mam podstawkę i zaczynam się bawić w budowę decków. Jakieś pierwsze wyniki (marne, ale zawsze) udało mi się osiągnąć i tu pojawia się pytanie:

Chciałbym móc zapisywać sobie decki, wraz z punktacją zdobytą w danym scenariuszu, a już cudnie by było, jakby taki Deck Builder generował statystyki i porównywał skuteczność różnych decków. Znalazłem dotychczas dwa Deck Buildery - jeden online na http://www.cardgamedb.com...gs-deckbuilder, a drugi instalka LOTR LCG Deck Builder by Zorbec.

Obydwa fajne, mają podgląd kart i możliwość zapisania decków, ale niestety żaden z nich nie ma opcji, na których mi zależy - czyli właśnie przypisywania wyników do poszczególnych decków i ich porównywania. Oficjalny Quest Log z kolei w drugą stronę - wynik zapiszemy, ale deck już nie...

Czy ktoś z szanowego Koleżeństwa zna jakiś deck builder, który miałby takie funkcje?

Z góry dziękuję!
 
     
Rakshi
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Gru, 2013   

coś mi ten link nie działa (trzeba być zarejestrowanym?)
 
     
Gość

Wysłany: Sro 25 Gru, 2013   

Hmmm dziwne, faktycznie nie działa, ale u góry masz menu poszczególnych gier i jak klikniesz na LotR,a to tam jest z menu rozwijalnego ten deckbuilder dostępny. Co ciekawe jak już wejdzie to URL wygląda dokładnie tak samo, jak ten, który wkleiłem.
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Gru, 2013   

Prawdopodobnie dlatego, że do końca linka jest dodana spacja i przecinek ;) Jak się to poprawi, to to link działa normalnie. http://www.cardgamedb.com...ngs-deckbuilder

Jeśli chodzi o deckbuilding to osobiście wolę przeglądać karty w segregatorze i zaznaczać sobie co mnie interesuje na karteczce. Jakiś taki staromodny może jestem... Być może w przyszłości zacznę intensywniej korzystać z deckbuilderów.

Wyniki zachciało mi się zapisywać w Excelu, bo miałem nadzieję zrobić statystykę i zobaczyć jak by wyglądał histogram. Znużyło mnie to :) Od dłuższego czasu gram już tylko na zasadzie - wygrałem/przegrałem.

W mojej opinii niewiele Ci da zapisywanie wyników dla poszczególnych talii. Jeśli wymienisz 3 karty na 3 inne to już jest nowa talia i wyniki dla niej zapisuje się osobno? Tak na prawdę większe znaczenie ma losowość talii gracza i talli spotkań niż wymiana 3 kart w talii gracza. Do statystki potrzebowałbyś odpowiedniej ilości gier (100?) Jeśli chcesz grać 100 razy tą samą talią w ten sam scenariusz to życzę powodzenia ;)
 
     
Gość

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

Uday - dzięki za znalezienie problemu z linkiem:-)

Zgadzam się z Wszystkim co napisałeś - deck po dodaniu kilku kart już nie jest tym samym deckiem, a pisząc "statystyki" użyłem być może niewłaściwego słowa - nie chodziło mi o prowadzenie dokładnych statystyk, wyciąganie median skuteczności, średnich ważonych, i co tam jeszcze by można. Niemniej po poskładaniu kilku/-nastu różnych decków, być może za jakiś czas chciałbym wrócić do tego, który pozwolił mi na osiąganie najlepszych wyników i na jego podstawie budować nowy deck (np. z nowymi kartami z dodatków). Mam obawę, że za parę miesięcy mogę dokładnie nie pamiętać, który deck był skuteczny. Tylko tyle i aż tyle:-)
 
     
uday
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Gru, 2013   

Załóżmy, że masz talię A i talię B. Obie różnią się od siebie znacząco pod względem kart, ale oparte są o tych samych bohaterów. Załóżmy że grasz w Przeprawę przez Mroczną Puszczę.

Jeśli zagrasz talią A 2 razy dostaniesz wyniki 80 i 98. Jeśli zagrasz talią B 2 razy dostaniesz wyniki 89 i 102, ale widziałeś, że talia spotkań ułożyła się znacznie ciężej. Np. podczas gier talią A nie trafiłeś na Ufthaka, ani Brzęczyrogi, karty Cienia były bez efektu i co więcej ominęły Cię wszystkie podstępy.

Dwie gry to za mało. W moim odczuciu nawet 10 gier tą samą talią w ten sam scenariusz to za mało, żeby móc porównać dwie talie. Zmiennych jest tu mnóstwo, bo Talia gracza ma 50 kart i talia spotkań też przynajmniej 30. A do tego dochodzą jeszcze decyzje gracza.

Bazując na moim niewielkim doświadczeniu mogę Ci powiedzieć, że bardziej niż całe talie ważniejsze są pomniejsze zestawienia kart, jak klasyczny Gandalf + Atak z zaskoczenia. Takie na pewno będziesz pamiętał, albo zaczniesz dostrzegać.

Jeśli upierasz się przy taliach, to proponuję Ci korzystać z Quest Loga. Jest tam miejsce na dodatkowe informacje. Nie wiem, czy zmieści się tam całą informacja o wszystkich kartach, ale możesz zawsze nazwać ją jakimś kryptonimem i wypisać wszystkie karty w jakimś Excelu, czy coś.

Gdzieś na forum był też kiedyś dodany Excel ze spisem wszystkich kart (do Khazad-Dum włącznie chyba). Możesz sobie dorzucić tam kolejne arkusze i zapisywać wyniki.

Jest też LackeyCCG. Można do niego ściągnąć moduł LOTR LCG. O ile dobrze pamiętam, ze względów praw autorskich nie ma tam kart, które wyszły w ciągu ostatniego pół roku, ale można zapisywać swoje talie i rozgrywać je na wirtualnym stole (samemu lub z innymi). Wyników nie zapisuje, ale tu znów pomoże Excel :)

A teraz historia mojego życia:

Nie wiem jaką ilością kart dysponujesz. Ja najpierw zacząłem kolekcjonować, a dopiero potem grać. Na początku miałem plan porównać statystycznie talie, które wymyślałem. Efekt był taki, że po 4 grze stwierdziłem, że są karty których nie używam i wymieniłem je na inne. Po kilku grach znów iteracja. W efekcie rozegrałem kilkadziesiąt gier cały czas modyfikowaną monotalią przywództwa opartą o Aragorna, Theodreda i Boromira tylko w Przeprawę przez Mroczną Puszczę. Nie tknąłem nawet innej sfery, ani innej przygody. I wciąż dostrzegam nowe karty, które mógłbym wrzucić do mojej talii. Co dopiero jak się zabiorę za kolejne sfery i ich mieszanie. A jak mi się zachce grać na 2 ręce, albo w duecie?

LOTR jest moją pierwszą karcianką, więc mam nikłe doświadczenie w deckbuildingu. Nie uważam się też za najbystrzejszego osobnika, więc dostrzeganie pewnych zależności między kartami trochę mi zajmuje. Natomiast zanim rzeczywiście dojdę do perfekcji z tą tylko talią to minie jeszcze co najmniej kilkadziesiąt rozgrywek. Wtedy stworzę talię, którą mógłbym np. grać w turnieju (taki żart ;D) i którą warto byłoby poddać statystycznej ocenie. Szczerze to nie wiem, czy będzie mi się chciało grać jeszcze kilkadziesiąt razy jedną talią w jedną przygodę, tylko po to, żeby zobaczyć jaki średni wynik uzyskuję i jak to się ma do innych, które też trzeba by dopracować i przetestować ;) Jeśli masz do tego zapał - gratuluję. Ciekaw jestem, czy za rok będziesz tak zainteresowany porównywaniem talii ;)
 
     
Merdox
[Usunięty]

Wysłany: Pią 03 Sty, 2014   

Dzięki za rzeczowego posta.

Gandalfa w kombinacji z Atakiem z Zaskoczenia już wyczaiłem. Niezłe kombo:-)

Na razie dysponuję podstawką i trzema pierwszymi dodatkami z Cieni Mrocznej Puszczy i już tych opcji trochę się zrobiło. Póki co szlifuję talię opartą na Beravorze, Eowinie i Eleanor - niskie początkowe zagrożenie, a po dojściu Pieśni Mądrości do talii, zrobiło się całkiem ciekawie.

Jak pisałem wcześniej - nie chodzi mi o jakieś rozbujane statystyki z dokładnymi wynikami poszczególnych Talii, a o ogólny ogląd skuteczności. Sposób, który na to znalazłem to dopisywanie wyniku talii dla poszczególnych scenariuszy w notatkach do decku w cardgamedb.com
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13