galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Ale równocześnie strona 8 mówi
Cytat:
9. Symbole zasobów: Można je znaleźć tylko na
kartach Bohaterów. Te symbole wskazują sferę(y)
wpływów, do której należą żetony zasobów w puli
zasobów tego bohatera. Wskazują też, do której sfery
wpływów należy karta Bohatera.

Czyli posiadanie przez bohatera symbolu sfery można uznać z czystym sumieniem za wystarczające.
A np. pieśni taki symbol dają.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Tak sądzę przede wszystkim dlatego, że bez sensu byłoby umieszczanie później słowa kluczowego "wydrukowany".

Teraz rodzi się pytanie. Płonąca gałąź + Pas Narveigo - jak pasem ustawiamy sobie zasoby na wiedzę to zagrywamy PG, która ma ograniczenie w momencie dołączania, a później moim zdaniem może zostać, bo czynność dołączenia została dokonana, a nie ma nic na karcie o tym, że symbol wiedzy jest potrzebny do utrzymania tego dodatku. Czy jednak PN może działać tylko po to, żeby płacić za karty z innych sfer?
Ostatnio zmieniony przez JollyRoger1916 Wto 03 Gru, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Zakładając, że sam symbol jest wystarczający do dołączenia, to wszystko jest ok.
Karta ma wymagania tylko na samo dołączenie.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Nie mam pod reka polskiej instrukcji ale w angielskiej jest rozdzielenie. Na stronie 4 spheres of influence a na 8 spheres of i fluence icon, ktore jest jedna z podstaw do okreslenia sfery wplywow razem z obramowaniem i tlem.
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Cytat:
Most player cards fall
under one of these spheres, represented by a unique
icon, as well as by a unique color on its card border.

Cytat:
There are also
hero cards, which do not belong to any deck.

Cytat:
4. Sphere of Influence Icon: Indicates which sphere
this card belongs to. The card’s template color also
indicates this. Neutral cards have a grey template and
no sphere of influence icon.

Cytat:
9. Resource Icons: Found only on hero cards, these
icons indicate the sphere(s) of influence to which
resource tokens in this hero’s resource pool belong.
They also indicate to which sphere(s) the hero card
itself belongs.

4. odnosi się tylko do kart graczy, nie do kart bohaterów.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Bohaterowie to tez karty graczy to raz. Dwa zgubiles chyba kawalek z czwartej strony. Each hero has an emphasis in one of these four spheres. A hero's sphere dictates the types of cards that hero allows a player to use.

Tak zebys mial czarno na bialym. Hero cards represent the main characters a player controls(...) str 8 hero cards.

Tsk z ciekawosci ten drugi cytat to skad jest?

Jeszcze raz pozwole sobie zacytowac podstawe mojej strony. Most player cards(...) represented by a unique icon as well as by unique color of these four spheres.[/b]
 
     
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

str.3 napisał/a:
226 cards, consisting of:
• 12 Hero Cards
• 120 Player Cards

Karty gracza i karty bohaterów to rozdzielne zbiory.
str.4 napisał/a:
Each hero has an emphasis in one of these four spheres

Mówi tylko o tym, że każdy bohater ma swoją sferę. W żaden sposób nie zabrania dodania drugiej prze kartę.
str.4 napisał/a:
Most player cards fall
under one of these spheres, represented by a unique
icon, as well as by a unique color on its card border.

Kolor tła podany tylko w odniesieniu do kart gracza.
Drugi cytat w poprzednim poście ze strony 5.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Wiesz ze to jest tylko rozpiska tego co znajdziesz w srodku? Gdyby bylo tak jak piszesz to herosi by dostali inne plecki. To wlasnie plecki kart wskazuja czy to karta graczy czy przeciwnosci. A herosi sa na tyle wazni ze wypadaloby o nich wspomniec z osobna. Natomiast nie mam zadnego dowodu jednak jest dla mnie i pewnie wiekszosci stad naturalne ze bohaterowie sa rowniez kartami gracza bo przeciez gra nimi gracz a nie zaden system
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 03 Gru, 2013   

Berestaszek napisał/a:
Wiesz ze to jest tylko rozpiska tego co znajdziesz w srodku? Gdyby bylo tak jak piszesz to herosi by dostali inne plecki. To wlasnie plecki kart wskazuja czy to karta graczy czy przeciwnosci. A herosi sa na tyle wazni ze wypadaloby o nich wspomniec z osobna. Natomiast nie mam zadnego dowodu jednak jest dla mnie i pewnie wiekszosci stad naturalne ze bohaterowie sa rowniez kartami gracza bo przeciez gra nimi gracz a nie zaden system

Obawiam się, że nie masz racji co do Bohaterów.

Instrukcja (s. 5) informuje nas, że są 3 rodzaje talii: Wyprawy, Spotkań i Gracza. "Oprócz tego pojawiają się karty Bohaterów nie przynależące do żadnej talii."

Pewnie twórcy gry nie przewidzieli, że gracze sami zaczną sobie komplikować sytuację i dlatego nie dali Bohaterom innych tyłów. Jednak dwukrotnie w instrukcji jest rozróżnienie kart Bohaterów i kart Gracza. Oznacza to, że zasady dotyczące kart Gracza nie dotyczą Bohaterów. I to wydaje mi się bezdyskusyjne.

Ikony Symboli zasobów "wskazują sferę(y) wpływów, do których należą żetony zasobów w puli zasobów tego bohatera. Wskazują też, do której sfery wpływów należy karta Bohatera." Oznacza to ni mniej, ni więcej, że jeśli jakaś karta (Pieśń, Kamień itp.) doda dodatkowy symbol zasobów, to Bohater należy również do tej sfery wpływów.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Gru, 2013   

Kulgan napisał/a:
Pewnie twórcy gry nie przewidzieli, że gracze sami zaczną sobie komplikować sytuację i dlatego nie dali Bohaterom innych tyłów.


Taki sam rewers ma jak najbardziej logiczne uzasadnienie ze względu na to, że zdarzają się scenariusze w których wtasowujemy kartę bohatera w talię gracza ;)
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Gru, 2013   

Dla mnie to nielogiczne ze bohater nie jest karta gracza. Przeciez to gracze nim graja. Natomiast nie mam zadnych dowodow by to uzasadnic opierajac sie na faq lub instrukcja, wiec w tym temacie sie juz klocic nie bede.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

Mam pytanie odnośnie Polowania na Golluma: czy w wyniku efektu wyprawy w 1 lub 2 etapie mogę odsłonić podstęp? Zastanawia mnie to ponieważ na karcie wyprawy pisze o tym aby umieścić karty w strefie przeciwności a podstępów się nie umieszcza, tylko rozpatruje.
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Wto 10 Gru, 2013   

maclis napisał/a:
Mam pytanie odnośnie Polowania na Golluma: czy w wyniku efektu wyprawy w 1 lub 2 etapie mogę odsłonić podstęp? Zastanawia mnie to ponieważ na karcie wyprawy pisze o tym aby umieścić karty w strefie przeciwności a podstępów się nie umieszcza, tylko rozpatruje.

Odsłaniasz to, co Ci podejdzie, a podstepy po rozpatrzeniu odrzucasz. Nie czekasz na nie-podstępy, rozpatrujesz to, co Talia Spotkań Ci przygotowała.
 
     
FaLqUa
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

Od tygodnia czytam forum i nie znalazłem odpowiedzi tylko na jedno nurtujące mnie pytanie.

Jeżeli zabiję wrogów zapewniających punkty zwycięstwa to te karty odkładam na bok, aby pod koniec gry uwzględnić je do podliczania ogólnych punktów. A jak wygląda sytuacja w momencie kiedy skończą się karty z talii spotkań i trzeba przygotować nową talię z kart odrzuconych. Czy te karty z punktami zwycięstwa również wracają do nowej talii? Czy może Ci wrogowie są unikatowi i można ich zabić tylko raz w danym scenariuszu?
 
     
Kulgan
[Usunięty]

Wysłany: Sob 04 Sty, 2014   

FaLqUa napisał/a:
Jeżeli zabiję wrogów zapewniających punkty zwycięstwa to te karty odkładam na bok, aby pod koniec gry uwzględnić je do podliczania ogólnych punktów. A jak wygląda sytuacja w momencie kiedy skończą się karty z talii spotkań i trzeba przygotować nową talię z kart odrzuconych. Czy te karty z punktami zwycięstwa również wracają do nowej talii? Czy może Ci wrogowie są unikatowi i można ich zabić tylko raz w danym scenariuszu?

Zabici Wrogowie zapewniający punkty zwycięstwa leżą odłożeni i nie wracają już do gry.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14