galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zasadami
Autor Wiadomość
Radziol88
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lis, 2013   

parasite napisał/a:
krótko: mój poziom zagrożenia 41 i do tej pory walczyłem z "wodzem ufthak" którego koszt zwarcia = 35, moja dziewczyna ma poziom zagrożenia 35 i w tym momencie wchodzą do gry "brzęczyrogi" z kosztem zwarcia 40 - co dalej ??

ja sam biję się z tym dwa bestiami, czy "wódz" który ma mniejszy lub równy koszt zwarcia bije wlaczy z dziewczyną, a ja "zajmuje: się tylko brzęczyrogami ??

Znalazłeś w instrukcji fragment mówiący o przenoszeniu wroga ze zwarcia z jednym graczem do drugiego?
Skoro nie, to nic takiego nie ma miejsca ;)

Przypomnę jednak, że zanim Brzęczyrogi wykonają testy zwarcia, to każdy gracz ma możliwość dobrowolnego ściągnięcia na siebie jednego wroga.
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

1.Czy jeden bohater może posiadać 2 takie same dodatki?
2.Czy jeden bohater może posiadać 2 lub więcej dodatków z cechą zbroja itp.?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

Moze miec dowolona ilosc dodatkow nawet o takiej samej nazwie jedyne ograniczenie to slowo klucz ograniczenie i mozesz miec tylko 2 przedmioty z takim slowem kluczowym
 
     
maclis
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

Czyli mogę mieć 2 zbroje które dają 4 hp?
I jeszcze jedno pytanie odnośnie karty "Płonąca pochodnia" ze 2 CMP. Można go dołączyć do bohatera, który ma symbol zasobów wiedzy. Czy można dołączyć pochodnię do np. Gimliego z pieśnią wiedzy?
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

Tak mozna miec dwie zbroje chociaz to nielogiczne a plonacs pochodnia tylko na bohaterze wiedzy moze byc uzyta
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   

Pieśń nie pomaga? Później weszły karty, które można dołączyć tylko jeśli symbol jest wydrukowany na karcie.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   

Nie piesn nie pomaga ona tylko dodaje symbol. Natomiast nie zamienia np beregonda na postac wiedzy. A na karcie jest napisane dolacz do postaci wiedzy ;)
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Berestaszek napisał/a:
Nie piesn nie pomaga ona tylko dodaje symbol. Natomiast nie zamienia np beregonda na postac wiedzy. A na karcie jest napisane dolacz do postaci wiedzy ;)

Myślę, że to nieprawda. Aby uniknąć nieścisłości w tłumaczeniu, posłużę się tekstami z oryginalnych kart i oryginalnej instrukcji (chociaż z polskiej wersji wynika chyba to samo).
Na pieśniach jest napisane "Attached hero gains a ... resource icon".
W instrukcji, w opisie kart (str.8) jest określenie "9. Resource Icons" jako opis pola zawierającego ikonę sfery.
Czyli, jeśli tekst z Płonącej Pochodni (mówiący, że należy ją dołączyć do postaci z symbolem wiedzy) dopasowujesz do symbolu z dolnego-lewego rogu karty ("symbol zasobów" oznaczony jako 9 w opisie karty umieszczonym w instrukcji), to postać z pieśnią należy traktować jako posiadającą dwa takie symbole, ponieważ otrzymała dodatkowy symbol zasobów z pieśni.
 
     
schen
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Całkowicie zgadzam się tu z tym co napisał Corran. Później wszakże pojawiły się karty, które wymagają wydrukowanego danego symbolu na karcie - i w ich wypadku faktycznie pieśń nie pomoże. Pochodnia jednak takiego ograniczenia nie ma.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Ja właśnie tak to traktuję. Jeśli nie jest na karcie wyraźnie napisane, że aby działała symbol zasobów musi być wydrukowany na bohaterze, to można taką zagrać na każdego kto w jakikolwiek sposób nabył (wirtualny) symbol danej sfery.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Ehh i to jest wlasnie to z wladca pierscieni nie wiadomo kto ma teraz racje ja nadal obstawiam przy swoim bo tak jest logicznie postac wiedzy to nie to samo co postac z symbolem wiedzy ktory nabyl przez inna karte . A na samej pochodni przynajmniej w polskiej wersji nie ma napisanego dolacz do postaci z symbolem wiedzy a do postaci wiedzy. Moim zdaniem postac powinna mie zielona obtoczke bo inaczej nie jest postacia wiedzy. A piesni moim zdaniem mialy tylko i wylacznie pomoc przy taliach wielokolorowych dodajac symbol ale nie zamieniajac przyneznosci sfery. Tak bardzo bym chcial by wszystkie niejasnosci byly kiedys opisane w faq ale samo faq by mialo z 200 stron ehh. Natomiast tak troche dodajac do mojego argumentu instrukcja str. 4:
Sfery wplywow (...) Kazda sfera zostala oznaczona unikalnym symbolem, a takze unikalnym kolorem ramek i tla karty(...).

Dla tych co nie chca tego czytac co napisalem a wychwycic sens wypowiedzi:
Moim zdaniem symbol zasobu to nie to samo co przynaleznosc do sfery (do tego wymagane jeszcze tlo i obramowanie).
 
     
mpuchatek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Hmm, jedna i druga argumentacja ma swój sens. Mam wrażenie, że "wielokolorowość" zapewniają nie tylko pieśni - muszę pokopać w kartach i sprawdzić, czy w każdym takim przypadku używane jest sformułowanie "otrzymuje symbol zasobów...". Mogłoby to nieco rozjaśnić intencje autorów.
 
     
Corran
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Nie mam teraz przed sobą polskich kart (i niestety nigdzie chyba nie ma ich zeskanowanych), więc nie wiem czy w naszej wersji jest znaczek książki, czy sfera jest określona słownie.
Jednak w wątpliwych sytuacjach zawsze odnosiliśmy się do wersji oryginalnej, a tam jest symbol, a nie nazwa sfery. No a symbol otrzymuje postać dzięki pieśni.
Kolor chyba należy więc traktować jako ułatwienie do rozpoznania sfery, a nie coś dla niej wymaganego. Wymagany jest jedynie symbol.
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Napewno przedmioty dla aragorna i pas narviego maja takie sfornuowanie
 
     
Berestaszek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 02 Gru, 2013   

Str czwarta instrukcji juz raz napisalem ze spelnic musi i symbol i tlo. Na karcie pochodni jest narysowany symbol sfery a przed nim napisane postac. Interpretacja moze byc rozna w zaleznosci od gracza. A jako ze i tak turniejow nie bedzie to kazdy bedzie gral dobrze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.27 sekundy. Zapytań do SQL: 13