galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zalaminować?
Autor Wiadomość
Rafal
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   zalaminować?

Czy próbowaliście dać karty bohaterów do zalaminowania?
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   Re: zalaminować?

Rafal napisał/a:
Czy próbowaliście dać karty bohaterów do zalaminowania?


Tu masz link do dyskusji na ten temat :

http://www.gry-planszowe....lit=laminowanie

Ja osobiście bym się tego nie podjął, zwłaszcza jeśli chodzi o karty bohaterów. Są mało używane i leżą sobie grzecznie na stole :)
 
     
przym
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Gru, 2012   

ja zalaminowałem bohaterów z 1 edycji, wyszło naprawdę fajnie. Dodatkowo ściągnałem sobie karty postaci po polsku i nakleiłem na drugą stronę tych angielskich i zalaminowałem wtedy dopiero. Były dwujęzyczne i dwustronne i co najważniejsze nie niszczyły się, a graliśmy prawie co tydzień przez półtora roku nimi - ja w kazdym rzie polecam tak zrobić.
 
     
bookworm
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Sam rozważam laminowanie, ale kopii. Oryginałów bym nie ruszał, bo - chyba w zależności od techniki czy tam laminatu - podobno mogą powstać przebarwienia.
 
     
Tarkun
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Gru, 2012   

Dobry pomysł, wydrukować sobie kopie na grubszym papierze, to może po zalaminowaniu nie będzie widać różnicy :)
 
     
Dziubek
[Usunięty]

Wysłany: Pią 21 Gru, 2012   

Laminować nie warto. Karty Overlorda którymi się operuje rękami można włożyć w koszulki. Pozostałych nie ma potrzeby. No chyba że gracie na nieprzyjaznym gruncie np.na trawie na piasku...
 
     
spav
[Usunięty]

Wysłany: Sro 06 Lut, 2013   

Oczywiście, że laminować. Nie wiem jaka technika mogła by odbarwić karty (chyba na mokro ;) ). Ja karty bohaterów zalaminowałem i teraz wyglądają nawet lepiej niż niezalaminowane.
Reszta kart to inna historia - tu trzeba kupić koszulki.
 
     
Desaix1800
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

Ja laminuje do wszystkich przygodówek super sprawa, a plansze w tym wypadku lochy lakieruję akrylowym lakierem do samochodów są pancerne można w piwie moczyć i nic :D
 
     
Candyman86
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Lis, 2013   

koszulki na karty bohaterów też można czasem dostać na allegro lub na ebayu. Nie ma ich zbyt często niestety...
 
     
keldorn
[Usunięty]

Wysłany: Nie 01 Gru, 2013   

ja zrobilem troche inaczej. Na poczatku szukalem jakis koszulek na karty postaci, ale nie ma takowych. A dziwne bo wiele gier bazuje na tym wlasnie standarcie (talizman, relic, descent itp).
Poszukalem na allegro woreczki strunowe o bardzo zblizonych rozmiarach. Kupilem 100szt (z kumplem na spolke) za niecalem 5zl. Po przyjezdzie okazalo sie ze to jakis chiński wytwór i nie bylo 2 takich samych koszulek (w sensie wymiarów czy trzymania kątów). Na szerokosc byly lekko luzne, ale na dlugosc albo na styk albo brakowalo 0,5-1mm.
Wiele kart weszlo bez problemu, ale pare trzeba bylo przyciac z 0.3-0.5mm.
Na pozostale karty oczywisce sa koszulki ffg lub maydaya (kto co woli).
 
     
Nit
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Gru, 2013   

keldorn napisał/a:
[...]
Wiele kart weszlo bez problemu, ale pare trzeba bylo przyciac z 0.3-0.5mm.
Na pozostale karty oczywisce sa koszulki ffg lub maydaya (kto co woli).

"Przyciąć"?! :shock: Przecież te woreczki można spokojnie rozciągnąć -przynajmniej ja tak robię. Fakt, na początku kilka przy tym rozerwałem, ale można dojść do wprawy i zyskać te 0.5-1mm szerokości.
 
     
keldorn
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Gru, 2013   

tu nie chodzilo o szerokosc a do długosc. Nie miescily sie bo struna juz wchodzila na karte. na szerokosc - to spoko mozna lekko podgrzac folijke i potem rozciagnac, ale w tym przypadku nie bylo za bardzo innego wyjscia - albo przyciac 2-4 karty albo zamowic kolejne 100 szt i sprawdzac ktora z nich bedzie dobra
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13