galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nazgul Z Minas Morgul
Autor Wiadomość
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Pon 25 Lis, 2013   Nazgul Z Minas Morgul

Mam pytanie do graczy posiadających finalowy AP Przeciwko Cieniowi "Dolina Morgul":

Czy na karcie Nazgula Z Minas Morgul widnieje ten tekst:



Jesli tak, to wyglada to na zle tlumaczenie (jak w przypadku Księgi Mazarbul) - poniewaz posiadacze anglojezycznej wersji (reszta swiata) graja jakby tekst brzmiał - Zmiejsz kazda liczbe obrazen zadanych Nazgulowi z Minas Morgul do 1
 
     
wojo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lis, 2013   

Tak masz rację. W artykule FFG zapowiadającym dodatek widać na karcie angielskiej tekst:
Cytat:
Reduce any amount of damage dealt to Nazgul of Minas Morgul to 1

Czyli tak jak napisałeś nie o 1 ale do 1. Dzięki za znalezienie.
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lis, 2013   

Teraz my mamy łatwiej :)
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lis, 2013   

W przypadku Księgi Mazarbul grałem tak jak przetlumaczyli, jednak w przypadku Nazgula mam zamiar grac tak jak gra reszta swiata - to jest finalowy AP, i w koncu to Nazgul - nie powinno byc latwo go zabic - wiec w obu przypadkach wybieram trudniejsza wersję :wink:
 
     
JollyRoger1916
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lis, 2013   

Ja gram zawsze tak jak powinno być w-g tekstu oryginalnego.
 
     
balint
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lis, 2013   

Ciii... Nie tak głośno... Wszakże karty tłumaczone są przez profesjonalistów...

A wracając do Nazgula, bo faktycznie wypada grać według oryginału.
Redukuje ilość obrażeń do 1 z każdego "strzału". Ale czy jak np. zagram za pomocą "ataku z zaskoczenia" dwa razy Gandalfa, a potem jeszcze zaatakuję w trakcie normalnego ataku, to rozumiem, że Nazgul dostanie 3 x 1 rana od każdego z ataków?
 
     
13thcaesar
[Usunięty]

Wysłany: Sro 27 Lis, 2013   

Tak. Nie jest napisane ze raz na runde, czy faze. Wiec mozna mu zadac kilka obrazen w turze - Gandalf, Potomek Thorondora, Pogromca Goblinów, Włócznia z Cytadeli, Gondorski Włócznik, Topór z Dwarrowdelfu itp. - jest wiele kart które moga zadac mu obrazenia w ciagu jednej tury, jednak kazdy taki efekt zada mu jedno obrazenie - co jednak w ostatecznosci sie kumuluje bo kazdy efekt rozpatruje sie osobno.

Ktos nawet na forum FFG wymysli combo - zagrac kartę Zjednoczeni i zadeklarowac jako obronców Gondorskich włóczników i Beregonda z Włóczną z Cytadeli - mozna mu w ten sposób zadac nawet 4 obrazenia i pozniej dobic atakiem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13