galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawka i co więcej
Autor Wiadomość
sytams
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Lis, 2012   Podstawka i co więcej

Witam,

Jestem fanatykiem talismanu. Grałem tysiące razy u kolegi, który posiadał podziemie, żniwiarza, pani jezioro. Niestety urwał się kontakt i chcę zakupić wszystko od nowa. Podziemia bardzo skróciły nasze gry i chcę tego uniknąć więc proszę o rady co byście wybrali mając na pierwsze zakupy 330zł.

Co myśliscie na początek o podstawce, góry i pani jezioro?

będę zamawiał z tego sklepu raczej, bo z tego co się orientuję to mają najtaniej. :)

http://morgad.pl/pl/searc.../5?url=talisman
 
     
Solmath
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Lis, 2012   

Góry też potrafią bardzo skrócić rozgrywkę, wystarczy. że gracz wylosuje odpowiedni relikt. Ja skłaniałbym się ku zestawowi Podstawka + Królowa Lodu + Pani Jeziora. Dużo nowych kart przygód (podczas 3 godzinnej rozgrywki obrobisz ok. połowę talii), czarów + zadania i nagrody czarownika.
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Lis, 2012   

Kup podstawkę i poczekaj na miasto :D
 
     
Libero
[Usunięty]

Wysłany: Pią 09 Lis, 2012   

Wypad w góry to najlepszy sposób na zdobycie kasy. Ze sprzedaży drobiazgów można się dorobić fortuny :)

Ale chyba Podziemia bardziej mi się podobają. Jest niebezpieczniej.

Na początek nie polecam wykupywania wszystkich dodatków z planszami. Lepiej zakupić jeden dodatek z planszą i trochę pograć. Dodatki karciane bez ograniczeń :)

Ze smokami też bym się wstrzymał, bo bardzo zmieniają rozgrywkę. Cała plansza tonie w smoczych łuskach :)
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

Który z dodatków wprowadza najciekawszy pakiet zaklęć? Mam wrażenie że w Talismanie siła ma znaczną przewagę nad magią i chciałbym jakoś to zbalansować. W podstawce nie ma zbyt pożytecznych czarów, do tego ograniczenie ich liczby do maksymalnie 3, też nie ułatwia gry magikom. Szkoda też, że jedynym sposobem na pozbycie się słabego czaru jest jego rzucenie.
Przejrzałem inne tematy i wyczytałem że np. Królowa Lodu ma fajny czar Zropuchowacenie. W tej chwili posiadam podstawkę i planuję nabyć ze 2 dodatki. Chciałbym coś planszowego, ale nie wiem jak to będzie działać względem tego co wcześniej napisałem.
 
     
michalm
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

Zropuchowacenie to czar, który potrafi zdrowo namieszać. Fajne jest też Zaklęcie Hydry. Jedno i drugie występuje w Królowej Lodu.

Inny ciekawy pakiet zaklęć można znaleźć w Pani Jeziora - Pech potrafi dostarczyć sporo radości, zwłaszcza jeśli rzucony zostanie w combo razem ze wspomniany Zropuchowaceniem :twisted:

Jeśli koniecznie chcesz kupić dodatek planszowy, to Góry będą według mnie najlepszym wyborem. Czar Strzaskanie Duszy to bardzo duża pomoc dla magów.
 
     
Nemomon
[Usunięty]

Wysłany: Wto 04 Cze, 2013   

crabtree napisał/a:
Który z dodatków wprowadza najciekawszy pakiet zaklęć? Mam wrażenie że w Talismanie siła ma znaczną przewagę nad magią i chciałbym jakoś to zbalansować. W podstawce nie ma zbyt pożytecznych czarów, do tego ograniczenie ich liczby do maksymalnie 3, też nie ułatwia gry magikom. Szkoda też, że jedynym sposobem na pozbycie się słabego czaru jest jego rzucenie.
Przejrzałem inne tematy i wyczytałem że np. Królowa Lodu ma fajny czar Zropuchowacenie. W tej chwili posiadam podstawkę i planuję nabyć ze 2 dodatki. Chciałbym coś planszowego, ale nie wiem jak to będzie działać względem tego co wcześniej napisałem.


Generalnie Michalm wszystko powiedział. Przede wszystkim Pani Jeziora. Zaklęcia takie jak Pech, Sfera stagnacji, Przyzwanie anioła czy Wyssanie życia decydują o wygranej lub przgranej danej partii. Podobnie Królowa Lodu - Naznaczony Chwałą, Zropuchowacenie czy też Ścieżka Przeznaczenia oraz Czarny Lód odpowiednio użyte zagwarantują albo naszą wygraną, albo znacząco odwleką przeciwnika.
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 05 Cze, 2013   

michalm napisał/a:

Jeśli koniecznie chcesz kupić dodatek planszowy, to Góry będą według mnie najlepszym wyborem. Czar Strzaskanie Duszy to bardzo duża pomoc dla magów.
Nie upieram się przy dodatku planszowym, ale wiadomo że są one wizualnie atrakcyjniejsze niż karciane. Zawsze to dodatkowa plansza do gry, tylko gdzie ją pomieścić?? :)

Czyli wydaje się że lepszym zakupem będzie Pani Jeziora i Królowa Lodu niż któraś z nich w połączeniu ze Żniwiarzem?
 
     
Lipski
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

Sxk - a kiedy to ma się ukazać ?
 
     
Sxk
[Usunięty]

Wysłany: Pon 10 Cze, 2013   

III kwartał, cyli pewnie wrzesień, może sierpień

http://galakta.pl/gry/gry...-strone-miasta/
 
     
crabtree
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Cze, 2013   

Skończyło się na tym że kupiłem Góry, Podziemia, Panią Jeziora i Królową Lodu. Z małych dodatków nic więcej nie planuję nabyć, z dużych na pewno skuszę się na Miasto oraz to co wyjdzie po nim, ale to melodia przyszłości.
Po przejrzeniu kart przygód i czarów, nabrałem sporej ochoty na rozgrywkę. W końcu są do dyspozycji zaklęcia naprawdę przydatne, które na pewno spowodują znaczne ożywienie w sferze magii.
 
     
Danusia
[Usunięty]

Wysłany: Sro 30 Paź, 2013   

Ja po podstawce nabyłam od razu za jednym zamachem Żniwiarza, Królową Lodu i Wilkołaka. Teraz skłaniam się ku Pani Jeziora i jakiegoś dodatku planszowego, może Miasto:)?? :D Pomyślimy zobaczymy...
 
     
Maciek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Sty, 2014   

Tutaj jest bardzo fajna lista rekomendowanej kolejnosci zakupów (acz po angielsku)

http://www.youtube.com/watch?v=Lj_xRTJHIDI
 
     
gromski88
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Cze, 2014   

siemanko, ma ktos namiar na jakas strone na ktorrej mozna przejrzec zawartosc dodatkow, zeby sobie dobrac co chce sie kupic?
bylo magiaimiecz.com, ale nie dziala juz;/
 
     
aduko
[Usunięty]

Wysłany: Sob 14 Cze, 2014   

http://galakta.pl/gry/gry...-magia-i-miecz/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13