galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SCENARIUSZ GRY DLA JEDNEJ OSOBY Z DOWOLNĄ ILOŚCIĄ POSTACI
Autor Wiadomość
mathias999 

Wysłany: Czw 20 Wrz, 2012   SCENARIUSZ GRY DLA JEDNEJ OSOBY Z DOWOLNĄ ILOŚCIĄ POSTACI

Scenariusz powstał na bazie kilku pomysłów graczy z forum FFG, GameBoardGeek i tego forum. Te pomysły udało mi się połączyć w jedną logiczną i grywalną całość. Po wielu mękach zapuszczania testowych gier, dodawania własnych pomysłów i wywalania niegrywalnych rozwiązań, powstał ten oto scenariusz. Rozgrywka za jego pomocą zajmuje około 2 do 3 godzin i nic nie traci z oryginalnej wersji. Mamy tu szukanie ukrytych cylonów, losowe zachowana nawet 5 dodatkowych postaci i inne smaczki takie jak opcje gry z rozszerzenia exodus (mgławica jońska, pościg cylońskiej floty itp).

Dla wszystkich, którym spodoba się ten pomysł mam prośbę: jako że nie mam zbyt dużego doświadczenia z pegasusem, potrzebowałbym pomocy przy tworzeniu algorytmu losowego zachowania postaci na planszy Nowej Capricii.

Proszę także o wszelkie komentarze i propozycje czy i jak da się ten system usprawnić.

Mam nadzieję, że wiernie oddałem klimat BSG.

A oto link do pliku pdf:
https://megawrzuta.pl/download/f4efa51448d81233c4bfdb875a3e8f2d.html

Sigismond
Dyr. Gab. Prezydenta

Wysłany: Pią 21 Wrz, 2012   

Bardzo ciekawie wygląda. Uważam też, że ta gra zasługuje na to, żeby mieć możliwość grania w jedną osobę (wariant lepszy niż oficjalny), bo jest bardzo klimatyczna.
Fajnie, że zrobiłeś też wariant na pilotowanie raptorów.

mathias999 

Wysłany: Pon 24 Wrz, 2012   

"Zrobiłeś" to może za mocno powiedziane :mrgreen: , w tym konkretnym wariancie nic nie zmieniałem, bo nie było takiej potrzeby - przetłumaczyłem tylko z ang istniejący na bgg wariant. Szczególnie przydatny przy pościgu cylońskiej floty.

Co do mojej prośby o pomoc, to może walnę konkretniej: Jakie akcje czy lokacje są preferowane bardziej przez ujawnionych cylonów na planszy Nowej Capricii
a: przed powrotem Galacticii na orbitę
B: po powrocie Galacticii na orbitę

Z moich dwóch jak na razie posiedzeń, na których doszło do ujawnienia cylona, nie rysuje się żaden konkretny schemat (pomijając chyba tylko próby wtrącania ludzi do więzienia czy centrum medycznego). Chciałbym stworzyć wiarygodny system AI cylona/ów ale mam po prostu za mało danych.

mathias999 

Wysłany: Pon 14 Paź, 2013   

link do pliku zmieniony na działający - Nie wiem z jakiej racji i dlaczego został on przez właściciela serwera oznaczony jako "łamiący prawa autorskie". Galakcie taki plik raczej nie przeszkadza skoro wpływa na re-grywalność tytułu - ale jeśli tak - to daj znać droga Galakto na maila czy coś. Nie chciałbym najazdu rzeszy prawników z teczkami albo zaprzyjaźnionych kibiców :mrgreen: .

Odpowiedz do tematu