galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 792
galakta.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Pytania i odpowiedzi
zvish

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 39736

PostForum: Horror w Arkham LCG - dyskusja ogolna   Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   Temat: Pytania i odpowiedzi
Dodam jeszcze tylko apropos poświęcania kart na potrzeby testów umiejętności, że ignorujemy podówczas tych że kart pole tekstowe.
Jednak sytuacja ma się całkiem na odwrót podczas poświęcenia karty umiejętności, której to pole tekstowe aktywuje się własnie w momencie użycia karty w ramach poświęcenia na test, a nie w żadnym innym wypadku.
  Temat: Pytania i odpowiedzi
zvish

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 39736

PostForum: Horror w Arkham LCG - dyskusja ogolna   Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   Temat: Pytania i odpowiedzi
Dlatego dobrze jest mieć wcześniej przygotowaną broń, wszak nie wiadomo kiedy i gdzie pojawi się wróg. Świetnie oddaje to aurę niebezpieczeństwa, bo mając mało miejsca w rekach, badacza biega z książką w jednej i bronią w drugiej - zupełnie jak z okładek gier z serii Arkham Files :D
  Temat: Pytania i odpowiedzi
zvish

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 39736

PostForum: Horror w Arkham LCG - dyskusja ogolna   Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   Temat: Pytania i odpowiedzi
Niektóre atuty posiadają ograniczenie tych stref, rozpoznasz je po ikonie danej strefy w prawym dolnym rogu karty atutu. Każdy badacz ma limit tych że stref w następujący sposób: 2 x strefa „rączek”, 2 x strefa mistyczna, oraz po jednej strefie drobiazgu, ciała i sprzymierzeńca.

Karty atutów nie posiadające takiej ikony są wolne od zajmowania strefy, czyli nie zajmują żadnej – w związku z czym możesz mieć ich nieskończoność.

Możesz mieć przykładowo zagraną na stół Auto 45 oraz Latarkę – obie zabierają strefę rączek. Jeżeli natomiast będziesz chciał zagrać nową kartę atutu wymagającą tej strefy to musisz wcześniej odrzucić albo jedno albo drugie.

Kiedy natomiast zagrasz se powiedzmy Strzelbę wówczas musisz zwolnić obie strefy rączek bo zajmuje podwójną.

Mówiąc bardziej łopatologicznie ;) . Działa to jak w Diablo, albo BA! Lepszy przykład – w Wiedźminie. Tylko że w grze takowej automatycznie próba założenia Geraltowi nowego miecza spowoduje wywalenie dotychczasowego do ekwipunku.

Tutaj musisz zrobić to sam. No i wywalasz na stos kart odrzuconych poprzedni przedmiot z danego slota.
  Temat: Pytania i odpowiedzi
zvish

Odpowiedzi: 139
Wyświetleń: 39736

PostForum: Horror w Arkham LCG - dyskusja ogolna   Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   Temat: Pytania i odpowiedzi
@buzz

Ad1: Na karcie scenariusza.
Pertraktacja to akcja którą podejmować możesz nie prowokując Ataku Towarzyszącego i pewnie z tym się spotkałeś w zasadach. Czasami podczas scenariuszy spotkasz kartę którą będzie miała zapis: "[Strzałka akcji] Pertraktacja". Co dzięki podjęciu takiej akcji będziesz mógł uzyskać, oraz jakie będą warunki wykonania tej że akcji (czy to test, czy może kiedyś będzie jakieś poświęcenie czegoś itd) dowiesz już z samej karty. Wówczas taka akcja będzie, akcją pertraktacji i będące z tobą w zwarciu potworki nie będą Cię atakować z okazji jej wykonania.

Ad2: Nie możesz, musisz mieć legalny cel w grze, który w tej zacnej karciance zdefiniowany jest jako "zmieniający stan gry", więc jeżeli nie ma wskazówek na danej lokalizacji to nie możesz Badać, ponieważ pozytywny efekt tej że akcji nie zmieni stanu gry.

Poza tym nawet jeśli by można było to na poczet Zacierania Śladów nic by nie dało, ponieważ tam jest napisane:

"Reakcja: Kiedy miałbyś odkryć jedną bądź więcej wskazówek w swojej lokalizacji, zamiast tego odrzuć taką samą ilość wskazówek z Zacierania śladów"

Dlatego nawet gdybyś w myśl zasad mógł wykonać akcję Badania na bez wskazówkowej lokalizacji (a nie możesz), to by Ci to nic na Zacieraniu nie dało wszak wówczas odkrył byś 0 wskazówek, więc z Zacierania Śladów odrzucił byś tyle samo czyli 0.
  Temat: Lista chętnych na Call of Cthulhu LCG
zvish

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 32227

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Pon 26 Sty, 2015   Temat: Lista chętnych na Call of Cthulhu LCG
To są może i stare kodexy, ale nie wszystkie pragnę zauważyć. Jak narazie do nowej edycji WH40 doczekaliśmy się Mrocznej Zemsty - w której jest mini Rulebook w języku polskim.
Mamy Mroczne Anioły, Marines Chaosu, Eldarów, Kosmicznych Marines i Tyranidów. Takiego Tau się pewnie nie doczekamy. Ale tłumaczy się to. Wielka to szkoda że nowy ten trzy książkowy Rulebook nie wyszedł w naszym języku - bo taką piękność musząc mieć kupiłem w eng.

W każdym razie WH 40 jakoś jeszcze leci. Gorzej ma się Fantasy Battle - jak narazie wyszedł tylko kodeks do Orków z tego co się orientuje.

@Lunar
Nie wiem czy się zgrywasz czy masz nieaktualne info. Ale nie - nie będzie Honor & Profit PL, Galakta zarzuciła wydawanie netka :( .
  Temat: Lista chętnych na Call of Cthulhu LCG
zvish

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 32227

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Sob 24 Sty, 2015   Temat: Lista chętnych na Call of Cthulhu LCG
Ano upadek. Bo jak że inaczej nazwać to co się stało? Galakta była zmuszona z racji naszych multi-językowych kolegów zaprzestać wydawania.
Nie twierdze że Netrunner jest jakiś nie taki. Sam uwielbiam tę grę i do tego stopnia że tylko i wyłącznie na bazie fluffu jaki poznałem z samej karcianki prowadzę obecnie rpg osadzone w tym właśnie świecie na własnym systemie.

Także upadek wydawniczy Netrunnera w języku ojczystym - to miałem na myśli. Rzecz przeze mnie jak i wielu innych nie odżałowana. Sam nadal kupuje dodatki do tej genialnej karcianki - szkoda że po angielsku.

I to właśnie chciałem w swoim poprzednim poście powiedzieć że pewna "wsteczność" wydawnicza moim zdaniem całkiem dyskwalifikuje sprawę COC LCG PL. Chodź nie powiem chodź mam obecnie 2 podstawki (na trzecią się zbieram) + wszystkie deluxe jakie wyszły + te z cykli które udało mi się kupić (czyli ponad 50%) to gdyby Galakta wydała tę grę w PL na pewno kupiłbym Coreset, i pewnie z czasem dodatki. Ale nie wydadzą i zrozumiałem dlaczego. Jeżeli coś takiego jak Netrunner PL padło to czegoś takiego jak COC LCG PL nawet nie zaczną. Pomimo że u nas Zew Cthulhu to prawie że produkt krajowy - doczekaliśmy się wszak co się raczej nie zdarza przy "zagramanicznych" systemach polskich dodatków do Zew Cthulhu RPG (Twierdza Wron).

Niestety popularność Samotnika z Providence i Macek nie wystarczy jednak aby wydawnictwo takie jak Galatka mogło zaryzykować wydanie COC LCG. A szkoda. Wielka to szkoda.


PS: Ja uważam że w naszych rodakach jest jakiś kompleks czy coś. Totalna awersja do języka ojczystego i szpan korzystania z języka angielskiego. Przykładowo teraz dokładam wszelkich starań żeby zdobyć Księgę Armii do Leśnych Elfów do Warhammer Fantasy Battle, do starej edycji w języku polskim. W tym celu zamieszczam anonse, posty i zapytania w różnych miejscach. Co nie dziwne (przynajmniej dla mnie po akcji Conquest vs. Podbój), spotykam się raczej z pogardliwym i zlewczym stosunkiem do mojego jakże istotnego wymagania - "wersja PL")
To wszystko ,mówi samo za siebie.

PS 2: Ma ktoś z czytających ów kodeks? Na sprzedaż oczywiście ;)

Ps 3: 40 dodatków w zapasie – to sama radość, ale jeżeli kilka pierwszych nich się nie sprzeda bo wszyscy już mają wersje eng to Galakta przestanie i jeszcze na tym straci – taka niestety smutna rzecz.

Ps 4: Nie miałem okazji nigdy być na turnieju. Miałem mocne postanowienie od samego początku wkroczyć w te tematy wraz z Podbojem, jednak to wszystko czego się naczytałem przy przepychankach Podbój kontra Conquest spowodowało że również nie chce mieć z tym nic wspólnego. Tam wszak była Generalna tendencja: grupa „nie kupie wersji PL bom jestem z!@#$%tym turniejowym graczem” przeciwko grupie „chcę wspierać wersję PL”. I moja stopa pewnie na turnieju nigdy nie postanie, a szkoda bo miałem z tym jakiś czas ostrą zajawkę.
  Temat: Lista chętnych na Call of Cthulhu LCG
zvish

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 32227

PostForum: Plany wydawnicze   Wysłany: Sob 10 Sty, 2015   Temat: Lista chętnych na Call of Cthulhu LCG
Niestety chyba nic by z tego nie wyszło. Tak patrząc po spektakularnym wręcz upadku Netrunnera - którego premiera podstawki względem oryginału miała u nas miejsce kilka miesięcy po światowej. W przypadku COC LCG to kilka lat i do tego ile dodatków. Teraz staram sie skompletować ciągle całość a jest ciężko.
Jednak jak sie okazało przy Podboju to tylko takie tłumaczenie z tym opóźnieniem wszak ten miał juz nie spóźnioną premierę, a mimo to dużo ludzi wybiera eng.

A tak na marginesie a propos tych fanów oryginalnych wersji językowych ostatnio przyszła mi do głowy taka refleksja - czy ewentualnie w Listy z Whitechapell grają po włosku ;)
  Temat: Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
zvish

Odpowiedzi: 248
Wyświetleń: 59782

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Sob 30 Sie, 2014   Temat: Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
@kowalxx

Myślę że Likaonowi chodziło raczej o kwestię grania w nową karciankę a nie o życiowe porady ;)
  Temat: Wsparcie wydawcy
zvish

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12706

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Pią 29 Sie, 2014   Temat: Wsparcie wydawcy
No patrz faktycznie, chyba gdzieś przysnąłęm ;)
  Temat: Wsparcie wydawcy
zvish

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12706

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Pią 29 Sie, 2014   Temat: Wsparcie wydawcy
Pewnie tak, jednak Wydawca zapowiedział już że zamierza wydać pierwszy dodatek w takim samym momencie jak FFG myślę ze właśnie po to aby pokazać że podchodzi poważnie do sprawy Podboju i tym samym zmotywować ludzi do kupna wersji PL. Wszak takich „ceregieli” nie było chyba jak na razie z żadna grą. Dzisiaj FFG zapowiedziało już 2 paczkę pierwszego cyklu, sądzę że lada moment doczekamy się i zapowiedzi wersji PL ;)
  Temat: Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
zvish

Odpowiedzi: 248
Wyświetleń: 59782

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Pon 25 Sie, 2014   Temat: Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
ozoq napisał/a:
Prosiłem ze dwa miesiące temu na tym forum, żeby Galakta pisemnie zagwarantowała, że co by się nie działo, to będą wydawać Podbój do ostatniego dodatku, ale takiego zapewnienia się nie doczekałem.


Sugerujesz zatem że Galakta powinna złożyć takie pisemne zapewnienie i chodź by niewiem co się działo ma wydawać Podbój? Czyli przykładowo gdyby powiedzmy, co oczywiście mam ogromną nadzieje że się nie stanie – Galakta padła to wówczas właściciele, pracownicy itd. tej firmy mają iść do pracy, i zarabiać tylko i wyłącznie na zasilanie polskiego rynku tłumaczeniem PL?

Uważam że takie żądania są chore...
  Temat: Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
zvish

Odpowiedzi: 248
Wyświetleń: 59782

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Sro 13 Sie, 2014   Temat: Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
Netrunner chodź taki fajny padł w wersji PL ponieważ było opóźnienie tej że wersji względem światowej premiery. Takie przynajmniej były tłumaczenia graczy jacy nie kupując wersji PL przyczynili się do upadku Netka.

Teraz Galakta daje nam wersję PL równo ze światową premierą – pojawiają się kolejne problemy, bo że tłumaczenia nie takie, a że nie ma gwarancji na utrzymanie ciągu wydawniczego.
Najbardziej irytujące jest to ze jeżeli rzeczywiście Galakta będzie zmuszona poskładać tego LCG po jakimś czasie jak Netka i Władka to właśnie ci gracze jacy dzisiaj już deklarują kupno wersji ANG powiedzą „a nie mówiłem” - chodź sami bezpośrednio przyczynią się do ewentualnego upadku.

Uważam też że ciągoty do wersji angielskiej są tak głęboko u niektórych osób zakorzenione, albo tak abstrakcyjnie niewytłumaczalne że gdyby Galakta się zaprzysięgła na wszelkie świętości że choćby mieli zbankrutować a będą to wydawali do końca. I choćby samo FFG postanowiło specjalnie dla nas napisać grę w wersji PL którą by sobie później na ENG tłumaczyli żeby powstała wolna od błędów wersja PL, to znaleźli by się gracze którzy wyszukali by powód dla kupna wersji ENG.

Idąc dalej tą myślą, mamy se taką polska grę – Metalum czy jakoś tak. Być może są tacy którzy czekają z zakupem jej, na moment kiedy będzie przetłumaczona na wersję angielską?

;)
  Temat: Wsparcie wydawcy
zvish

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12706

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Pią 08 Sie, 2014   Temat: Wsparcie wydawcy
Dla wszystkich i na równych prawach? Bo choć śledzę temat ten i ten obok długaśny żadnej ostatecznej decyzji żem nie zobaczył (chodzi mi oczywiście o stanowisko Galakty).
  Temat: Wsparcie wydawcy
zvish

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 12706

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Czw 07 Sie, 2014   Temat: Wsparcie wydawcy
Virgo napisał/a:
Nie jest graczem, który prawdopodobnie nabędzie wersję angielską, a to się teraz toczy dyskusja.


Z tego co widzę po tytule tematu dyskusja dotyczy wsparcia Wydawcy. A jak zostało już oznajmione wsparcie takie jest szykowane dla wersji PL. ;)
  Temat: Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
zvish

Odpowiedzi: 248
Wyświetleń: 59782

PostForum: WH 40K: Podbój - Dyskusja ogólna   Wysłany: Nie 20 Lip, 2014   Temat: Planowane wsparcie oraz ograniczenia dla wersji NIE-polskich
No i mamy ostateczny werdykt. Teraz pozostaje tylko kupić wersję PL jak się ukaże. Wersje PL x 3 ;)
 
Strona 1 z 53
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.37 sekundy. Zapytań do SQL: 15