galakta.pl galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Informacja
 
Rejestracja została wyłączona.

Powód: Informacja dotycząca aktualnej sytuacji forum

W piątkowy wieczór (27.11.2020r.) przekazaliśmy mailowo wszystkim użytkownikom forum informacje o podejrzeniu wykradzenia danych podanych przy logowaniu.

Decyzję o przesłaniu ostrzeżenia podjęliśmy natychmiast po uzyskaniu informacji, że adres naszego forum znalazł się w spisie kilkunastu tysięcy serwisów, z których wykradziono dane.

Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że na szczęście obecnie wycieku nie było, a chodzi o incydent sprzed blisko 10 lat, czyli z roku 2011. Wtedy konta naszych użytkowników (była ich wtedy niewielka ilość) były atakowane poprzez wielokrotne próby logowania, które doprowadzały do blokad. Mogło także dojść do kradzieży samych adresów e-mail i haseł. Wtedy w tej sytuacji sugerowaliśmy zmianę hasła.

W związku z tym wygląda na to, że nasza reakcja z wysłaniem ostrzeżenia była zbyt szybka, ale z drugiej strony z naszego punktu widzenia lepiej, aby takie ostrzeżenie zostało przekazane na wyrost, niż przyszło za późno.

Nasze forum było od dawna okrojone, a od blisko 2 lat nie było możliwości rejestracji nowych użytkowników. Zostawiliśmy je tylko dlatego, że zawierało sporo informacji i odpowiedzi na pytania dotyczące naszych gier, których udzielali sami użytkownicy, co było niewątpliwą wartością. Forum jest już jednak stare i od dawna planowaliśmy jego usunięcie bądź zastąpienie innym rozwiązaniem.

Cała ta sytuacja z potencjalnym wyciekiem sprawiła, że nie chcemy dłużej z tym zwlekać i zdecydowaliśmy o usunięciu danych wszystkich użytkowników, aby nie były już przechowywane. Dodatkowym argumentem jest fakt, że aktywność na nim jest już bardzo mała z uwagi na to, że pojawiły się inne, bardziej bezpośrednie i efektywniejsze sposoby komunikacji z wydawnictwem. Część z graczy dawno zapomniała, że miała tutaj konta. Przy okazji odpowiadając na kilka pytań, które do nas nadesłano – hasła są szyfrowane.

Samo forum zostanie udostępnione tylko do przeglądania (do tego nie jest potrzebna baza użytkowników) i jeśli ktoś śledził dany wątek, to będzie mógł go nadal doczytać.

Następnie podejmiemy decyzję dotyczące ewentualnego usunięcia w całości forum. Jeżeli chodzi o comiesięczne informacje na temat naszych planów wydawniczych, to znajdziemy inny sposób, aby je przekazywać.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim użytkownikom, którzy współtworzyli forum, i mamy nadzieje, że spotkamy się w innym miejscu w sieci.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Galakty
 


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.01 sekundy. Zapytań do SQL: 8