galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Gra o Tron - Mistrzostwa forum w GoT

lukipeki - Wto 24 Kwi, 2018
Temat postu: Mistrzostwa forum w GoT
Witam wszystkich graczy i zainteresowanych!
Ostatnio chodziło mi po głowie pytanie, czy można w obiektywny sposób wskazać najlepszego gracza w GoT. Bo wiadomo, można dostać słaby ród, sąsiedzi mogą się z jakiegoś powodu na Ciebie uwziąć, wydarzenia mogą nie podejść... jedna gra o niczym nie świadczy.

Dlatego powstaje ten oto turniej, składający się z serii gier, z których każda będzie osobno punktowana, a na koniec suma punktów wskaże tego kto zasłużył pełnoprawnie na Tron :cool:

Gracze, który zgodzili się uczestniczyć w tej rozgrywce:
-Baldur - 3
-eSzopiklon - 7
-gamaliel - 2
-Germanus - 4
-Horn-Varelius - 1
-Ril - 6
-lukipeki - 5
Rozpiska kto z kim kiedy gra:
https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/35287778_1672619052833776_5653037750291529728_n.png?_nc_cat=0&oh=af443e09d10a4207704f949c38ef8c41&oe=5BC26C07

Gramy na tej mapie(i nie podlega to dyskusji):
http://tinyurl.com/cSO8Nj0tOhkEwDu5nBSo
Używamy Kart Kryzysu.
Zaczynamy kiedy skończą się 2 z obecnych gier.

W międzyczasie, mam 2 koncepcje co do długości rozgrywki, i tutaj proszę o Wasze zdanie:

1) 4 gry, grane po 2 na raz, rody wybierane wg następującego kryterium:
- dzielimy je na 2 grupy: "lepsze" - Greyjoy, Martell i Tyrell, "gorsze" - Baratheon, Lannister i Bolton.
- Każdy gra 2 razy gorszym i lepszym rodem
2) gramy 6 partii po 2 na raz, każdą innym rodem
Wersja 1 jest szybsza, ale jednak można wylosować trochę lepiej i gorzej
Wersja 2 wszystko przedłuży/może się wkraść zniechęcenie, ale na pewno będzie bardziej obiektywna. I da więcej możliwości taktycznych(tak podejrzewam)


LINK DO PUNKTACJI:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_qLSb21Ml1sW7MvUdYyNSmtBZYfTzBOn40_sF7sUWqk/edit?usp=sharing

lukipeki - Wto 24 Kwi, 2018

I teraz kluczowa sprawa, czyli zasady punktacji:

- Zwycięzca każdej gry otrzymuje 100pkt. Niezależnie, czy jest to nokaut w 3 rundzie, czy wygrana na 4 zamkach pozycją na tronie w ostatniej rundzie.
- Wyniki pozostałych graczy będą ustalane na podstawie 5 kryteriów:

1) Liczba zamków i twierdz Twierdze liczymy podwójnie(jak przy mobilizacji), a całość mnożymy x2. Czyli, maksymalnie do zdobycia 24pkt

2) Wskaźnik siły militarnej Każda jednostka, którą gracz będzie miał na końcu ostatniej rundy, będzie liczona z taką mocą, jak standardowo przy mobilizacji. Max 30pkt

3) Liczba kontrolowanych obszarów Za każdy obszar, w którym gracz ma jednostkę lub żeton władzy na koniec gry, dostaje 1pkt

4) Pozycja na torze Zaopatrzenia Pozycja = l. punktów

5) Liczba pozostałych żetonów władzy na koniec gry Trójka najbogatszych graczy otrzymuje kolejno dodatkowo 3,2,1 pkt. 0 żetonów jest jednoznaczne z brakiem punktów z tego kryterium.

Czyli, teoretycznie jest do zdobycia ok. 80pkt, ale w praktyce 50 to już pewnie będzie dużo.
Także zdecydowanie jest o co grać do końca :grin:

Ril - Wto 24 Kwi, 2018

Witam Pana prowadzącego i współgraczy. :wink:

lukipeki napisał/a:
Wersja 1 jest szybsza, ale jednak można wylosować trochę lepiej i gorzej
Wersja 2 wszystko przedłuży/może się wkraść zniechęcenie, ale na pewno będzie bardziej obiektywna. I da więcej możliwości taktycznych(tak podejrzewam)

Jestem za drugą wersją, jednak zrozumiem i uszanuję, jeśli MG lub większość wybierze pierwszą. Dzielenie rodów na słabsze i silniejsze to wg mnie subiektywna sprawa, a granie każdym po kolei to metoda pewna, jakby w kamieniu ryta.

lukipeki napisał/a:
5) Liczba pozostałych żetonów władzy na koniec gry Trójka najbogatszych graczy otrzymuje kolejno dodatkowo 3,2,1 pkt. 0 żetonów jest jednoznaczne z brakiem punktów z tego kryterium.

Tzn. że za liczbę pozostałych żetonów otrzymuje się punkty w tej samej liczbie, a te 3,2,1 to dodatkowa premia? Zwycięzcę całej gry uwzględnia się w tej trójce najbogatszych, czy pomija? A jeśli pierwsza trójka będzie miała tyle samo żetonów, to kto dostaje 3 pkt?

lukipeki - Wto 24 Kwi, 2018

Nie, nie otrzymujemy punktów bezpośrednio za żetony, jak przy zaopatrzeniu.
Zwycięzca w tej klasyfikacji się nie liczy
Jeżeli jest remis, to przyznaję punkty ex aequo, czyli może być tak, że nawet 5 osób dostanie po 3pkt, jeśli będą miały tą samą liczbę żetonów(różną od zera)

Germanus - Sro 25 Kwi, 2018

opcja 2 wydaje się lepsza
gamaliel - Sro 25 Kwi, 2018

Jestem za opcją drugą.
Horn-Varelius - Sro 25 Kwi, 2018

Opcja 2 jest zdecydowanie lepsza.
Baldur - Sro 25 Kwi, 2018

Idźmy na całość. Dwójka.

Najwyżej skończymy zimą :D

EDIT:

A jak będzie punktowany MG? ;)

Myślę, że potem trzeba będzie zrobić coś a'la "spadek najsłabszej drużyny z ligi" czyli gracz z najmniejszą liczbą punktów po 6 grach, zostaje MG i lecimy sezon drugi :D

eSzopiklon - Sro 25 Kwi, 2018

Cytat:
grane po 2 na raz,

a moze zamiast "po dwie na raz" czyli zaczynać obie w tym samym czasie, gralibyśmy w ten sposób, że następną partię zaczynamy gdy w poprzedniej skończymy 3 turę? Bo tak to wiadomo ze na początku się mnie dzieje, a potem najważniejsze momenty końcowe się nałożą w obu partiach. Z resztą nie wiem jak Wy, ale ja im więcej gram partii na raz tym gorzej mi idzie.

I jak będzie wyglądał dobór rodów w poszczególnych partiach? losowanie czy wybór?

Cytat:
A jak będzie punktowany MG?

To może zróbmy jeszcze inaczej, dodajmy jeszcze 1 partię, czyli Liga to 7 partii, a każdy raz "pauzuje" czyli jest GM. Bo tak jak lukipeki będzie prowadził wszystkie to nie dość że tracimy jednego z najlepszych graczy to jeszcze prowadzenie 6 partii z rzędu byłoby dość nudne dla GM

Baldur - Sro 25 Kwi, 2018

Podobają mi sie obie opcje.

W tym sensie zeby nie zaczynać od razu 2 gier, tylko wstrzymać sie do któreś tury z odpaleniem kolejnej, bo faktycznie wtedy cos gorzej idzie ;-)

Z opcja nr 2 czyli 7 partii - czy wszystko sie zgra, tak jak powinno, czyli każdy gracz zagra 1 partie każdym z rodów ?

eSzopiklon - Sro 25 Kwi, 2018

Cytat:
czy wszystko sie zgra, tak jak powinno, czyli każdy gracz zagra 1 partie każdym z rodów ?

na pewno jest to możliwe, tylko trzeba by trochę pokombinować, najlepiej zanim jeszcze zaczniemy ustalić kolejkę żeby potem się nie okazało że się nię będzie dało czegoś cofnąć

Ril - Sro 25 Kwi, 2018

Najprostszy sposób to zamienianie się miejscami według ruchu wskazówek zegara. Tylko że wtedy przez 4 gry z 6 sąsiaduje się z dwoma tymi samymi graczami.
Baldur - Sro 25 Kwi, 2018

No właśnie, a sąsiedztwo ma spore znaczenie. Wiec chyba trzeba bedzie przygotowac jakaś metodę losowania rodów :roll:
lukipeki - Sro 25 Kwi, 2018

Widzę że wszyscy wolą 6 gier, tym lepiej :lol:
Co do 7 gier to ja oczywiście chętnie w to wejdę.
W takim układzie rzeczywiście trzeba by zagrać w otwarte karty, i wylosować z góry wszystko.
Możemy zrobić offset 3 rund na początek, wtedy założy się 2 wątek, i później automatycznie jak jedna gra się skończy, to zaczynamy kolejną. Podzielność uwagi też się ceni, i powinna mieć jakiś tam wpływ :wink:

Na wylosowanie mamy jeszcze sporo czasu, bo stawiam że 132 i 134 przy dobrych wiatrach skończą się najwcześniej za 2-3 tygodnie, biorąc pod uwagę aktualne tempo.
135 może trochę szybciej, ale i tak czekamy na 2 zakończenia

lukipeki - Sro 25 Kwi, 2018

Ril napisał/a:
Najprostszy sposób to zamienianie się miejscami według ruchu wskazówek zegara. Tylko że wtedy przez 4 gry z 6 sąsiaduje się z dwoma tymi samymi graczami.


Wiadomo że najprościej, ale odpada ze względu na powtarzających się sąsiadów. Nie będziemy tak robić :wink:

Ril - Sro 25 Kwi, 2018

Cytat:
Wiadomo że najprościej, ale odpada ze względu na powtarzających się sąsiadów. Nie będziemy tak robić :wink:


Kółko może iść nie według położenia na mapie, a według nazwy (np. alfabetycznie), wtedy trochę lepiej to wygląda.

lukipeki - Sro 25 Kwi, 2018

Dobra, zrobiłem tak:

Stworzyłem "kwadrat liczb" 7x7 o wartościach od 1 do 7 tak, aby liczby były rozmieszczone losowo, i w żadnym wierszu ani kolumnie żadna wartość się nie powtarzała.

Następnie nad każdą kolumną napisałem losowo nazwę rodu oraz MG. Pierwszy wiersz oznacza pierwszą grę, drugi drugą, i tak dalej.

Wyszedł faktycznie z tego co widzę niezły miszmasz. Zdarza się, że występują kombinacje np Lanni-GJ w jednej grze, a GJ-Lanni w drugiej, ale może to nawet dodać smaczku rywalizacji :razz:
Maksymalna "powtarzalność" sąsiada to 4(1 przypadek).

Teraz wszyscy wybieracie numer od 1 do 7(kto pierwszy ten lepszy), a ja jako że widziałem listę biorę to co zostanie. I wrzucam screena kto/czym/kiedy gra.
Nie ma to większego znaczenia, ale jakoś trzeba wybrać :wink:

Ril - Sro 25 Kwi, 2018

[6]
Baldur - Sro 25 Kwi, 2018

Trzy
Horn-Varelius - Sro 25 Kwi, 2018

Jeden
eSzopiklon - Sro 25 Kwi, 2018

siedem
gamaliel - Sro 25 Kwi, 2018

Dwa
Germanus - Czw 26 Kwi, 2018

[4]
lukipeki - Czw 26 Kwi, 2018

No cóż, to mi pozostała 5, tak więc zaczynamy z gamalielem od dubletu GJ-Lanni :lol:
a z Rilem będziemy grać 3 raz w tym samym układzie Bara-Tyrell :razz:

Skład pierwszej gry wygląda tak:
Horn Varelius - MG
gamaliel - Greyjoy
Baldur - Tyrell
Germanus - Bolton
lukipeki - Lannister
Ril - Baratheon
eSzopiklon - Martell

Pełną rozpiskę wrzucam w 1 poście

Horn-Varelius - Czw 26 Kwi, 2018

Ok, czyli zaczynamy jak skończą się przynajmniej 2 partie tak?
lukipeki - Czw 26 Kwi, 2018

Tak
Horn-Varelius - Czw 14 Cze, 2018

Dwie partie się skończyły czyli wieczorem jak się ogarnę zaczynamy mistrzostwa :-) . 7 partii, grzechem było by nie wykorzystać okazji i nie nazwać ich od 7 tomów Pieśni Lodu i Ognia, tych wydanych i tych zapowiedzianych na wieczne nigdy :razz: .
eSzopiklon - Czw 14 Cze, 2018

2) Wskaźnik siły militarnej Każda jednostka, którą gracz będzie miał na końcu 6 rundy, będzie liczona z taką mocą, jak standardowo przy mobilizacji. Max 30pkt[/b]

zmieniłbym to na koniec ostatniej rundy, żeby nie było wątpliwości jak np. gra się skończy w piątej...

lukipeki - Czw 14 Cze, 2018

Zmieniłem
Horn-Varelius - Czw 14 Cze, 2018

Mógłbyś jeszcze raz wrzucić rozpiskę kto kim kiedy gra, bo przynajmniej ja jej nie widzę?
lukipeki - Czw 14 Cze, 2018

"URL signature expired"
Mam ten plik na innym kompie, będę przy nim jutro

lukipeki - Pią 15 Cze, 2018

Rozpiska wrzucona ponownie
Żeby uniknąć ponownego wygaśnięcia, spisuję tutaj wszystko tekstem:

nr 1 = Horn-Varelius
nr 2 = gamaliel
nr 3 = Baldur
nr 4 = Germanus
nr 5 = lukipeki
nr 6 = Ril
nr 7 = eSzopiklon

Gra nr 2:
2=MG
7=Lanni
6=Martell
3=Bolton
5=Tyrell
1=Bara
4=Greyjoy

Gra nr 3:
3=MG
2=Lanni
1=Martell
6=Bolton
7=Tyrell
4=Bara
5=Grey

Gra nr 4:
4=MG
3=Lanni
2=Martell
1=Bolton
6=Tyrell
5=Bara
7=Grey

Gra nr 5:
5=MG
6=Lanni
3=Martell
2=Bolton
4=Tyrell
7=Bara
1=Grey

Gra nr 6:
6=MG
4=Lanni
5=Martell
7=Bolton
1=Tyrell
2=Bara
3=Grey

Gra nr 7:
7=MG
1=Lanni
4=Martell
5=Bolton
2=Tyrell
3=Bara
6=Grey

Horn-Varelius - Pią 15 Cze, 2018

Jeszcze jedno pytanie. Gramy po jednej grze czy 2 na raz?
lukipeki - Pią 15 Cze, 2018

Dogadaliśmy że po 3 rundzie odpalamy kolejną grę
A potem już jak się skończy to następna leci

Baldur - Pon 27 Sie, 2018

To co, odpalamy kolejna partię? Błagam. Bo ze wstydu po poprzedniej juz sie nie mogę doczekać okazji do rewanżu ;-)
lukipeki - Pon 27 Sie, 2018

haha jestem za
chociaż mam teraz Tyrella xD

Germanus - Wto 28 Sie, 2018

mg założy wątek i go wyróżnię:D
Baldur - Nie 04 Lis, 2018

Moze w pierwszym poście będziemy aktualizować tabele punktowa po każdej partii?
Ril - Wto 06 Lis, 2018

Tak z ciekawości, czym nasza mapa się różni od oryginalnego Tańca? Na forum były różne wersje, nie wiem, jak to pierwotnie wyglądało.
lukipeki - Czw 08 Lis, 2018

http://npiguet.github.io/...eOGsOKFiu2pgA..
lukipeki - Czw 08 Lis, 2018

Bolton ma statek w porcie
Grey piechura w Pyke
Lannister konia w stolicy i statek w porcie
Bara piechura w MotM i ŻW
Tyrell uo do kn w Oldtown
Martell piechura w Starfall

Baldur - Czw 08 Lis, 2018

lukipeki napisał/a:
Bolton ma statek w porcie
Grey piechura w Pyke
Lannister konia w stolicy i statek w porcie
Bara piechura w MotM i ŻW
Tyrell uo do kn w Oldtown
Martell piechura w Starfall


Grałem chyba tylko 1 może max 2 gry w oryginalny taniec. Wygląda jakby Bolton i Bara byli praktycznie bez szans. Sytuacja Lanniego też raczej beznadziejna.

Ril - Czw 08 Lis, 2018

OK. Czyli była to w zasadzie gra na trzech graczy... Ten, kto to wymyślił, musiał być sadystą i okrutnym zboczeńcem.
lukipeki - Pią 09 Lis, 2018

Wszystko zależy od tego kto z kim gra
Ja np tutaj wygrałem tą bazową wersję Boltonem. Ale to dlatego,że Grey mnie nie palił i się dogadaliśmy, więc po prostu grał słabo
I co ciekawe,walczyłem w tej grze o wygraną z Lannisterem

dla ciekawych wrzucam końcową mapę(albo prawie końcową)
http://tinyurl.com/Buwcg1y9ui59EIdvPJ2H

lukipeki - Czw 15 Lis, 2018

dodałem arkusz do podliczania punktów w 1 poście

każdy może edytować

Baldur - Pią 16 Lis, 2018

lukipeki napisał/a:
dodałem arkusz do podliczania punktów w 1 poście

każdy może edytować


Piękna sprawa, ekstra to wyszło :D

gamaliel - Wto 04 Gru, 2018

żeby nie zaśmiecać #140
Ja zawsze grałem że mroczne skrzydła są jak gra o tron - żeton z portu się należy

Baldur - Wto 04 Gru, 2018

Ok moze faktycznie razem z Hornem szukamy dziury w całym. Do przegłosowania wystarczy jeden głos jeszcze ;)
Horn-Varelius - Wto 04 Gru, 2018

W linku Rila jest oficjalną odpowiedź FFG:
Q: When collecting Power tokens for point b) of Dark Wings, Dark Words card should we collect tokens for ports with ships just as for Game of Thrones card?

A: There are no power icons present on ports. As such, players should not collect power tokens from controlled ports when resolving option B) on the Dark Wings, Dark Words Westeros card.

Ja nie przeczę że to głupia rozbieżność sam się trochę buntowałem jak pierwszy raz ktoś mi uświadomił że gramy niezgodnie z zasadami (też to tak na początku rozgrywaliśmy). Ale że nasze środowisko graczy składało się głównie z prawników postanowiliśmy grać dokładnie z instrukcją. Rozbraja mnie jednak to tłumaczenie bo jest sprzeczne, nie mam pojęcia czy to nadinterpretacja czy zamierzona zmiana.

Germanus - Czw 06 Gru, 2018

na potrzeby mistrzostwa trzeba by grać tak jak do tej pory mym zdaniem
gamaliel - Czw 06 Gru, 2018

Germanus napisał/a:
na potrzeby mistrzostwa trzeba by grać tak jak do tej pory mym zdaniem


Dokładnie. W mojej partii żeton za port się by należał

Baldur - Czw 07 Lut, 2019

Taka refleksja po tych 3-4 partiach. Nie macie wrażenia, że dodanie dodatkowej jednostki Greyowi daje ogromnego boosta temu rodowi? Wydaje mi się, że chcąc być sprawiedliwym i modyfikując każdy z rodów, lekko zaburzyliśmy balans. Wiem, że i tak każdej partii nie wygrywa, ale ma ogromną przewagę nad pozostałymi - większą niż bez modyfikacji IMHO.
Germanus - Czw 07 Lut, 2019

ja mam wrażenie że be modyfikacji na początku boosta ma tyrell ;)
lukipeki - Pią 08 Lut, 2019

Baldur nie zgodzę się. Lannister dostaje tutaj drugi statek i konia.
Gdyby Grey miał nie dostać nic, byłoby to przegięciem

A dodatkowo, od początku na zachodzie jeszcze Bolton ma statek.
Grey jest jednym z przegranych modyfikacji. Inna sprawa że ma bardzo dobrą pozycję i trudno go dojechać. Ale wygrać też ciężko, na razie w turnieju nikomu się nie udało

gamaliel - Pią 08 Lut, 2019

Germanus napisał/a:
ja mam wrażenie że be modyfikacji na początku boosta ma tyrell ;)


Tak tu mówimy o tym Tyrellu
Ja w grach na żywo bez modyfikacji mam statystkę w której w której najczęściej Tyrell wygrywa

eSzopiklon - Czw 20 Lut, 2020

up do aktualizacji
Ril - Wto 21 Kwi, 2020

Ogłaszam koniec turnieju. :cool:
Policzyłem punkty i już wszystko wiem.
[Nie pamiętam jak to było z tymi portami, w razie czego proszę o skorygowanie mnie.]

Horn-Varelius - Wto 21 Kwi, 2020

Super, dziękuję wszystkim graczom, gratuluje zwycięzcy i publicznie ogłaszam że prze najbliższą dekadę nie gram w taniec xD , co za dużo to nie zdrowo :-P .
eSzopiklon - Wto 21 Kwi, 2020

Gratulacje dal zwycięzcy, dziękuję wszystkim za Ligę, zajęło nam to prawie 2 lata, ale było warto, chociaż od pewnego momentu nasze tempo było żałosne... Planuję napisać jakie dłuższe podsumowanie, pewnie wrzucę za parę dni
Germanus - Sro 22 Kwi, 2020

rówież dziękuję wszystkim za grę.
Z tabeli wynika, że aby być w czołówce trzeba wygrać Barateonem ;)

lukipeki - Sro 22 Kwi, 2020

Zauważyłem parę błędów w punktacjach.
Ril w ostatniej grze podliczył puste porty, a port jest warty 1pkt tylko jeżeli jest tam statek,więc Tyrell i Martell stracili po punkcie.

Były również nieścisłości jeśli chodzi o punkty za żetony władzy, w niektórych grach liczone były pozycje 1,2,3 razem ze zwycięzcą, i jak zwycięzca był w top 3, to tylko dwóch graczy punktowało, w innych punktowało 3 najlepszych poza zwycięzcą, zamysł był jak w tej drugiej sytuacji.
Sprawdziłem każdą grę pod tym kątem:
137-bez zmian,Szopik i tak nie był w top3 żetonów
138 - Germanus był na 3 miejscu,ale nie wiem czemu miał wpisane 3 punkty,zmieniłem na 1
139 -Szopik dostał 1pkt
140 - bez zmian, jeszcze uwaga; Szopik w 141 pisałeś że w 140 nie były podliczone koronki na koniec gry; nie były podliczone,bo tam zdobyłem siódmy zamek; jak nikt nie zdobył 7 zamków,były podliczane
141 - Tyrell zdobył 1ŻW a Bolton 2,mieli koronki na planszy,więc dostali żetony; gamalielowi dopisuję 2pkt, Lanni spadł na 3 miejsce ex aequo z Tyrellem,mają po 1pkt
142,143 - bez zmian.

Zmiany są kosmetyczne,nie wpłynęły na niczyją pozycję na koniec.
Jeżeli ktoś uważa,że nie zgadzają mu się punkty,proszę o info.

I jeszcze małe podsumowanie ode mnie:
Przede wszystkim dziękuję Wam za udział w turnieju, trwało to dosyć długo,zapał u każdego się studził, stąd wszystko się przeciągało. Ale udało się skończyć :wink:

Od początku zakładałem,że żeby wygrać,trzeba będzie mieć 2 zwycięstwa w pojedynczych grach(wątpiłem,że ktokolwiek "dostanie pozwolenie" na 3 wygrane) i skrzętnie gromadzić punkty gdzie się da w pozostałych i po 4, grach,niespodziewanej wygranej Barą, już czułem się dość pewnie,że się uda - bałem się tylko,że Szopik może wygrać 2 ostatnie gry.
Później jeszcze miałem trochę strachu ze względu na niespodziewany finisz gamaliela i świetne zjechanie mnie przez Horna w 142,gdzie patrząc na wyniki innych Martellem powinienem spokojnie mieć 40-50pkt a skończyło się na połowie z tego.

Patrząc na całość 7 gier, prawie każdy miał 2-3 partie,gdzie był jechany jak szmata ze wszystkich stron,ale każdy miał też swoje szanse na wygrane które wykorzystał lub nie,myślę więc że sumarycznie te 7 gier było sprawiedliwe/wyważone i wyniki końcowe są miarodajne.

Na koniec wrzucę kilka postów z gry 141,którą teraz przeglądałem:
Kontekst - grę wygrywa właśnie Szopik, mapa wygląda tak:
http://tinyurl.com/pD5z6HJetHJsV83pvl30

Szopik:
Wysłany: Sro 18 Wrz, 2019
No to myślę że możemy kończyć, mój marsz jest bez znaczenia, nawet mogę go zdjąć
Baldur: Trochę nie rozumiem czemu Bara nie atakował HH,
Ktoś wyjaśni ?
Horn: I tak ma 100 pkt za zwycięstwo, nic więcej nie zyska. Choć mógł odebrać kilka pkt Lannisterowi lub Boltonowi. Ciekawe czy to się zemści w ostatecznym rankingu.
Szopik: Cytat:
Ktoś wyjaśni ?

Bo tak byłem umówiony z sąsiadami, a jestem honorowy i dotrzymuję słowa :mrgreen: A punktów i tak i tak zdobywam tyle samo


Szopik, popatrz sobie teraz na końcową punktację :razz:
Czyż to nie jest piękne podsumowanie Gry o Tron?
Próbował być honorowy - i na końcu został za to subtelnie,ale perfidnie i boleśnie wyruchany :razz:

Baldur - Pią 24 Kwi, 2020

Co to był za turniej!

Jak startował, to w życiu nie sądziłem, że potrwa aż 2 (słownie: dwa) LATA.

Specyfika gry przez forum ma to do siebie, że tempo jest nierówne, zaangażowania spada, jak i ekscytacja. Bez bicia przyznam się, że u mnie tak było w miarę upływu czasu. Na początku frajda i przyjemność, a potem już obowiązek.

GRATULACJE dla zwycięzcy, ale słowa uznania należą się również dla goniącego peletonu: eSzopiklona i gamaliela, który zakończył na drugim miejscu - niesamowita sprawa, jak to się przetasowało.

Osobiście powiem szczerze zdziwko mnie wzięło jak zobaczyłem, że jednak skończyłem ostatni :D Wstyd i hańba! :oops: :oops: Aż musiałem dwa trzy razy prześledzić czy oby na pewno się zgadza, bo wyprzedziło mnie jednak dwóch graczy, którzy nie wygrali żadnej partii.

No cóż, miałem zdecydowanie zbyt wiele partii po prostu marnych, żeby nie powiedzieć beznadziejnych jak choćby ostatnia.

Parę małych sukcesów widzę: wykręciłem najsłabszy wynik Tyrellem, Martellem, ex-aquo z Rillem Lannisterami, drugi najgorszy Greyjoyem, także piękna korona, diament skradł mi Horn, zdobywając 1 pkt przy moich 5 Baratheonem ;)

Co by nie było pomysł super, wykonanie - ważne że dobrnęliśmy do końca, wątpię czy taki turniej zostanie tu kiedykolwiek powtórzony.

Zaskakuje aż trzykrotne zwycięstwo Baratheonem. A z drugiej strony totalna anihilacja tego rodu w partiach Horna i mojej.

Zaskoczeniem, aczkolwiek mniejszym, jest brak zwycięstwa Tyrella.

Lanni potwierdził, że jest ciężkim przypadkiem do ukończenia na tronie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group