galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Plany wydawnicze - ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania

Michal - Pon 08 Sty, 2018
Temat postu: ROK 2018 - Plany wydawnicze - odpowiedzi na Wasze pytania
Witam serdecznie wszystkich w nowym, 2018 roku! Podobnie jak w poprzednich latach, przygotowałem dla niego osobny temat, w którym będziecie mogli pytać o rzeczy związane z naszymi planami wydawniczymi.

Na początek kilka tradycyjnych słów na temat tego wątku, przeznaczonych głównie dla osób, które jeszcze wcześniej nie gościły w jego wcześniejszym wcieleniu:

1) Temat ten jest poświęcony na Wasze ewentualne pytania oraz nasze odpowiedzi związane z naszymi planami wydawniczymi na 2018 r.

2) Poświęcony jest grom w polskiej wersji językowej, wydanym przez naszą firmę lub anglojęzycznymi wersjami naszych gier, które także sami opracowujemy. Nie będziemy w nim zajmować się kwestiami wydań obcojęzycznych wydawanych przez inne firmy.

3) Czasami, ze względów licencyjnych, ale nie tylko, na niektóre pytania odpowiedzieć nie będziemy mogli. Jednak wszelkimi informacjami dzielimy się, kiedy możemy.

Utrzymujemy wprowadzony kilka lat temu system, w którym zadajecie pytania przez cały miesiąc, a nasze odpowiedzi są publikowane w pierwszy poniedziałek miesiąca (jeśli miałoby nastąpić w tej kwestii opóźnienie, postaram się o tym napisać w odpowiedzi miesiąc wcześniej). Dzięki temu będziecie mogli regularne otrzymywać odpowiedzi na nurtujące Was kwestie.

Jednocześnie przypominam, że na naszej stronie www dostępne są zakładki NOWOŚCI oraz DODRUKI , w których od ręki możecie sprawdzić kiedy poszczególne tytuły będą dostępne. Strony te są aktualizowane na bieżąco, dlatego czasami nasze odpowiedzi w tym wątku będą pokrywały się z tym, co możecie znaleźć właśnie tam.

Tyle spraw technicznych. Jeszcze dziś w temacie tym znajdzie się post z odpowiedziami na pytania, które zadaliście po ostatniej, grudniowej aktualizacji.

Michal - Pon 08 Sty, 2018

A oto i obiecana aktualizacja. Wstęp już był, dlatego od razu przechodzimy do sedna.

GRY PLANSZOWE
Bitwa o Rokugan
Nadal czekamy na informacje na temat produkcji i możliwości wydania.

Descent: Wędrówki w Mroku
Aplikacja - Oto informacja, na którą czeka wielu z Was. Otóż fakty są takie:
1. W aplikacji dostępna będzie początkowo pierwsza kampania - prace nad drugą są w toku.
2. FFG już od jakiegoś czasu ma nasze pliki i na dniach mają one zostać wykorzystane do...
3. Wrzucenia ich do faktycznego oprogramowania dostępnego do pobrania

Będzie to zrobione jednak po cichu, ponieważ ma ono posłużyć do przetestowania aplikacji w wersji PL. Tak po prostu szybciej możemy otrzymać builda do testów, a jak sami wiecie, trochę już wody w Wiśle upłynęło w oczekiwaniu na ten projekt.

Oficjalnie ogłosimy na stronie dostępność aplikacji, dopiero po wstępnych testach, w międzyczasie pracując nad dalszą zawartością.

Tutaj prośba do Was (nie bez powodu podzieliłem się z Wami powyższą informacją :) ) - jeśli zobaczycie, że niedługo dostępna będzie aktualizacja aplikacji, po jej pobraniu zmieńcie proszę język na polski i zacznijcie grać. Wszelkie uwagi ślijcie do nas na adres descent@galakta.pl :)

W ten sposób wspólnie uda się nam przetestować oprogramowanie.

Figurki popleczników - Porcjowanie informacji w tej kwestii wynika z prostego faktu, że dotyczy to produktu anglojęzycznego, a nie naszego wydania. Obecnie wszystkie produkty anglojęzyczne zamawiamy nie bezpośrednio w Stanach (jak jeszcze kilka lat temu), a europejskim magazynie grupy Asmodee, co wpływa na posiadane (a raczej ich brak) przez nas informacje o ewentualnej dostępności. To tak tytułem wstępu.
Co więcej, wszystkie firmy z Europy zamawiają z tego samego źródła, dlatego posiadają takie same informacje jak my - dotyczy to nie tylko hurtowni, wydawców, ale także sklepów detalicznych.

Figurki popleczników są obecnie niedostępne w naszym sklepiku, a powodów tego stanu jest wiele. Jednakże, wraz z nowym rokiem chcemy na pewno zrobić w sklepiku porządek (usunąć produkty, których nie ma i już dostępne nie będą, zaktualizować stany rzeczy, które mamy w magazynie, a które w sklepiku nie są dostępne itd.), wtedy też będziecie dokładnie widzieć, co jest dostępne, a co nie. Jednak w przypadku produktów anglojęzycznych nie będziemy w stanie odpowiedzieć na pytanie "kiedy znowu będą".

Imperium Atakuje
Karty do W sercu Imperium - Temat jest już na ostatniej prostej - w tym tygodniu (najpóźniej w kolejnym), na naszej stronie powinno zostać opublikowane szersze info na ten temat. Co za tym idzie - karty niedługo powinny do Was dotrzeć.

Aplikacja - Tak, będziemy chcieli ją przygotować, ale najpierw chcemy uporać się z aplikacją do Descenta. :)

Figurki w blisterach - Powtórzę po raz kolejny - nasze stanowisko jest takie, że nie mówimy nie zestawom w blisterach. Obecnie wiemy, że nie będą się one ukazywać w pierwszym druku, ale ich późniejsze przygotowanie w wersji polskiej nie jest wykluczone.

W sieci można znaleźć różne głupoty, jak info, że Ziemia jest płaska. ;)

Exit
Tak, seria będzie dalej rozwiana w tym roku. :)

Kosmiczne Spotkania
Na razie nie znamy planów FFG, jeśli chodzi o tegoroczne dodruki dodatków do serii. Jak je poznamy i otrzymamy dokładne wyceny to będziemy mogli podjąć decyzję.

Sam znam grę od lat i wiem, jak ważne (nie tylko w kontekście liczby graczy) są dodatki do tego tytułu. :)

Legacy of Dragonholt (cały czas mam problem, do której sekcji wpisywać tę grę)
Nadal nie została podjęta decyzja na temat ewentualnej lokalizacji tego tytułu. Ilość tekstu w tej grze przekracza nawet to, co znalazło się w This War Of Mine: Grze planszowej, gdzie sama księga skryptów ma ponad 1 000 000 znaków. Samo to powoduje, że jest to produkt może zająć dużo czasu i być ciężki w lokalizacji.

Na pewno mogę powiedzieć, że jeśli się zdecydujemy na przygotowanie tej gry, to okres oczekiwania na wersję PL, będzie dłuższy niż w przypadku "normalnych" gier.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - przewidywana data dostępności to I połowa roku.

Nowy dodatek - Chyba nie muszę mówić, że będzie ;) Kiedy? W pierwszym możliwym terminie, ale to raczej II połowa roku (w końcu w I mają być Ulice Arkham).

DLC - Zleciliśmy przygotowanie plików dźwiękowych. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, w tym miesiącu przekażemy je do FFG i dodatki będą wreszcie dostępne!

Runewars - gra planszowa
Z tego co nam wiadomo, obecnie nie ma planów dodruku tego tytułu.

GRY LCG
Legenda Pięciu Kręgów LCG
Disciples of the Void
Na naszej stronie już opublikowaliśmy zapowiedź tego zestawu, więc już pewnie wiecie, że będzie. ;)
Format standardowy (nie DnŻ), ponieważ taki FFG przewidziało dla tego dodatku.

Na naszej stronie zostanie opublikowany plik FAQ/Erraty uwzględniający ewentualne błędy w tłumaczeniu - dokładnie tak, jak to ma to miejsce w przypadku analogicznych gier (i miało w przeszłości - w przypadku zakończonych już Inwazji, czy Podboju).

Władca Pierścieni LCG
Czekamy na listę ewentualnych dodruków dużych rozszerzeń, aby móc podjąć decyzję o ewentualnym udziale w nich.
Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy na pewno nic się nie pojawi (ponieważ, aby tak się stało, druk musiałby już być zlecony/zakończony).

GRY FIGURKOWE
Armada
Obecnie mogę powiedzieć tylko tyle, że dodatki nie będą wydawane wraz z pierwszym oryginalnym drukiem.

Legion
Jak już wspominaliśmy wielokrotnie, nie przewidujemy polskiej wersji tej gry w pierwszym druku, ale nie wykluczamy możliwości przygotowania jej w przyszłości.

X-Wing
Wszystkie obecnie zaplanowane dodruki są wyszczególnione na naszej stronie w sekcji DODRUKI. Nie mamy jeszcze kalendarza dodruków na najbliższe miesiące.

DRUK NA ŻĄDANIE
Tak, w tym roku planujemy zbierać zamówienia na DnŻ.
Obecny, ramowy plan jest taki, aby najpierw pchnąć do przodu wszystkie zaległe rzeczy (a dokładniej poszturchać trochę FFG i licencjodawców w zakresie akceptacji naszych zrobionych materiałów) i razem z nimi w pierwszej kolejności dodrukować "stare" DnŻ.

Jak uporamy się z powyższym, będziemy chcieli poszerzyć listę o kolejne tytuły do wydania, aby nadrobić zaległości.

Na pewno interesują Was terminy, dlatego powiem, że bardzo byśmy chcieli w lutym mieć załatwioną kwestię, o której piszę powyżej i zaraz po tym zebrać od Was (i od sklepów, w których się zaopatrujecie) zamówienia. Tak, aby móc znowu uruchomić tryby DnŻ, dzięki którym ta maszyna regularnie wyrzucałaby z siebie nowe dodatki.

INNE
FAQ, Erraty, zasady turniejowe itp.
W najbliższym czasie nasz dział produkcji, który wreszcie odkopał się spod sterty niemałych projektów, takich jak chociażby Fallout, planuje zająć się tematem plików z FAQ, Erratami i Zasadami turniejowymi do naszych gier. Efekty tych działań powinny być widoczne jeszcze w styczniu, a docelowo w ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy ten temat wyczyścić.

Pośród plików do przygotowania na pewno znajduje się plik z połączoną kampanią do Horroru w Arkham, czy Errata do Legendy Pięciu Kręgów.

Książki z serii Arkham Files
Obecnie nie mam żadnych nowych informacji na ich temat.

Gry
Dicemasters WH40K
Jakkolwiek sam zagrywałem się w oryginalne Dicemasters w wersji z Marvela i chętnie bym ujrzał grę z tym silnikiem w naszym katalogu, to w tym wypadku mogę powiedzieć, że nie planujemy przygotowania polskiej wersji Dicemasters WH40K.

To już wszystko na dziś - choć co prawda od Sylwestra minęło już trochę czasu, chciałem Wam życzyć Wszystkiego Najlepszego w 2018 - aby ten rok był bardziej zgrany i rozegrany niż poprzedni!

Crowmaster - Pon 08 Sty, 2018

Michal napisał/a:

1. W aplikacji dostępna będzie początkowo pierwsza kampania - prace nad drugą są w toku.

Mam tylko nadzieje ze na nastepne kampanie nie bedzie trzeba czekac roku...

hugoweb - Pon 08 Sty, 2018

Michal napisał/a:
Figurki w blisterach - Powtórzę po raz kolejny - nasze stanowisko jest takie, że nie mówimy nie zestawom w blisterach. Obecnie wiemy, że nie będą się one ukazywać w pierwszym druku, ale ich późniejsze przygotowanie w wersji polskiej nie jest wykluczone.

A czy rozważacie wypuszczenie samych kart w wersji PL? Coś na zasadzie kart popleczników z Descenta? Mnie ciągle kusi zakup wersji EN ze względu na figurki :(

YoYo - Pon 08 Sty, 2018

Cytat:
Aplikacja - Oto informacja, na którą czeka wielu z Was. Otóż fakty są takie:

Mowa o kampanii czy tutorialu? Pierwsza (ze Spligiem) to nie kampania, a krótki tutorial (Rise Goblins - tutorial). Mam nadzieję, że mowa jest o "Kindred Fire" czyli faktycznie kampanii, a że reszta nie jest przetłumaczona (w tym DLC).

Mortalo - Pon 08 Sty, 2018

hugoweb napisał/a:
Michal napisał/a:

A czy rozważacie wypuszczenie samych kart w wersji PL? Coś na zasadzie kart popleczników z Descenta? Mnie ciągle kusi zakup wersji EN ze względu na figurki :(

Już było wcześniej pisane, że ze względów licencyjnych FFG nie może pozwolić na taką praktykę w przypadku IA :(

dewodaa - Pon 08 Sty, 2018

Michal napisał/a:

Aplikacja - Tak, będziemy chcieli ją przygotować, ale najpierw chcemy uporać się z aplikacją do Descenta. :)

Suuuuper! Łałałiła ladida itp. Świetna wiadomość, Galakto tak trzymaj! :mrgreen:

Sigismond - Wto 09 Sty, 2018

Władca Pierścieni LCG
https://www.fantasyflightgames.com/en/upcoming/ - tutaj zerknąłem, że był jakiś reprint np. do Czarnych Jeźdźców i Starcia u stóp samotnej skały - nie zdążyliście? Czy to tylko dotyczy wersji anglojęzycznej?
Jaka jest szansa załapania się na następny reprint i kiedy on może być?

Nokturn - Sro 10 Sty, 2018

Ok to zaczynamy od początku kampanię i liczymy, że na tym etapie już dostaniemy konkretną odpowiedź:

Co dalej z Battlestar Galactica?

monika5593 - Sro 10 Sty, 2018

Cytat:

PostWysłany: Dzisiaj 9:15 Temat postu:
Ok to zaczynamy od początku kampanię i liczymy, że na tym etapie już dostaniemy konkretną odpowiedź:

Dołączam do pytania! Chcemy dodruk dodatków :)

Wogól - Sro 10 Sty, 2018

Cytat:
Cytat:
PostWysłany: Dzisiaj 9:15 Temat postu:

Dołączam do pytania! Chcemy dodruk dodatków :)

To i ja się dołączę. W ogóle to z tego powodu założyłem konto. Czekam na podstawkę. Dodatkami też pewnie nie pogardzę.
Po miesiącach obserwowania rozwoju sytuacji, postanowiłem napisać nicniewnoszący post licząc na to, że to coś zmieni:d

P.S. Mam taką teorię, że Galacta ma w magazynach jeszcze pełno pudełek ze starym wydaniem BSG. Trzymają je jako lokatę licząc na to, że ceny na rynku wtórnym poszybują jak bitcoin.

piotrus202 - Czw 11 Sty, 2018

A co ze Mglami Bilehall do Descenta bo cos cicho a w tym roku powinny chyba wyjsc ??????
YoYo - Czw 11 Sty, 2018

piotrus202 napisał/a:
A co ze Mglami Bilehall do Descenta bo cos cicho a w tym roku powinny chyba wyjsc ??????

Dobre pytanie bo:
Michal napisał/a:
Kolejne dodatki - W pierwszej kolejności ukażą się Rdzewiejące okowy - wstępnie mówimy o wakacjach. Kolejny dodatek, czyli Mgły Bilehall powinien pojawić się w zimie 2017/2018. Tak, wiemy, że kolejność wydania tych dodatków powinna być odwrotna :) Mogliśmy je wydać albo w takiej kolejności, albo długo nie wydawać nic, a Rdzewiejące okowy byłyby późno w 2018.

Info z ... kwietnia http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?p=186315 .

Mamy zimę 2017/2018, a w zapowiedzi na 2018 nie ma informacji o tym.

WolekMKB - Pią 12 Sty, 2018

2. FFG już od jakiegoś czasu ma nasze pliki i na dniach mają one zostać wykorzystane do...
3. Wrzucenia ich do faktycznego oprogramowania dostępnego do pobrania

Będzie to zrobione jednak po cichu, ponieważ ma ono posłużyć do przetestowania aplikacji w wersji PL. Tak po prostu szybciej możemy otrzymać builda do testów, a jak sami wiecie, trochę już wody w Wiśle upłynęło w oczekiwaniu na ten projekt.

to o jakim terminie mowa?bo mając na uwadze poprzednie...to na dniahc to może być i parę miesęicy

Berni77 - Pią 12 Sty, 2018

dewodaa napisał/a:
Michal napisał/a:

Suuuuper! Łałałiła ladida itp. Świetna wiadomość, Galakto tak trzymaj! :mrgreen:

Nie wiem z czego się tak cieszysz. Chyba nie zrozumiałeś odpowiedzi, która brzmi mniej więcej "Zajmiemy się tym najwcześniej w 2019r."
Zobacz, że Galakta ma już ponad pół roku opóźnienia w tłumaczeniu apki Descenta w porównaniu do innych nacji i przetłumaczyła dopiero jedną kampanię, gdzie dostępnych jest 4 w apce (patrząc na zawartość).

notacylon - Sob 13 Sty, 2018

Nokturn napisał/a:

Biorąc pod uwagę, że powyżej już nawet nie ma standardowego mydlenia oczu łatwo dojść do wniosku, że nic nowego.

Chyba pora na petycję o dodruki do Asmodee :)

Sxk - Sob 13 Sty, 2018

Co się tyczy posta Galakty. Jak zmienić język w aplikacji w wersji PC do Descenta, pytam na przyszłość.
YoYo - Sob 13 Sty, 2018

Sxk napisał/a:
Co się tyczy posta Galakty. Jak zmienić język w aplikacji w wersji PC do Descenta, pytam na przyszłość.

Masz tam takie kolko zebate obok symbolu FFG na ekranie glownym w aplikacji, to opcje, tam wchodzisz i wybierasz jezyk. Jak na te chwile dalej nie ma wciaz updejtu aplikacji.

00matej00 - Sob 13 Sty, 2018

https://www.fantasyflight...-of-the-zealot/ myślę, że zostanie to wydane po Polsku prawda ? :) nie ukrywam fajnie byłoby mieć takie rozszerzenie do pierwszej kampanii, chętniej bym do niej wrócił
Nokturn - Pon 15 Sty, 2018

00matej00 napisał/a:
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2018/1/9/return-to-the-night-of-the-zealot/ myślę, że zostanie to wydane po Polsku prawda ? :) nie ukrywam fajnie byłoby mieć takie rozszerzenie do pierwszej kampanii, chętniej bym do niej wrócił

Myślę, że wydadzą. Wszyscy sobie ostrzą zęby chyba na to:)

mcgort - Pon 15 Sty, 2018

W ostatniej informacji nie ma nic na temat Twilight imperium 4 ed. Czy gra jest nadal planowana do wydania czy temat został zarzucony? Jeśli planowane jest jej wydanie to może chociaż informacja kiedy możemy się spodziewać jakiegoś preordera.

Pozdrawiam
Andrzej

Wacho - Wto 16 Sty, 2018

00matej00 napisał/a:
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2018/1/9/return-to-the-night-of-the-zealot/ myślę, że zostanie to wydane po Polsku prawda ? :) nie ukrywam fajnie byłoby mieć takie rozszerzenie do pierwszej kampanii, chętniej bym do niej wrócił

ZDECYDOWANIE - TAK!
Galakto - bardzo prosimy :grin:

Wacho - Wto 16 Sty, 2018

Może warto odgrzebać już zapomniany temat:

https://www.fantasyflight...-arkham-horror/

kilka miesięcy temu w odpowiedziach "nie mówiliście TAK - nie mówiliście NIE :mrgreen:

Oczywiście prosimy także o książki do AH-LCG :twisted:

Bary - Wto 16 Sty, 2018

mcgort napisał/a:
W ostatniej informacji nie ma nic na temat Twilight imperium 4 ed. Czy gra jest nadal planowana do wydania czy temat został zarzucony? Jeśli planowane jest jej wydanie to może chociaż informacja kiedy możemy się spodziewać jakiegoś preordera.

Pozdrawiam
Andrzej

W planach wydawniczych TI figuruje (I połowa roku- w co raczej nie wierzę) tak więc o polskie wydanie możesz być spokojny.

Dołączam się natomiast do pytania od lokalizację aplikacji do Descent. Galakto, co rozumiecie przez sformułowanie "na dniach"? Minęło już 8 dni i cisza w temacie. Coś się pokiełbasiło i trzeba przesunąć release, czy faktycznie do końca tygodnia można się spodziewać apki? Nie mam wyrzutów, po prostu chciałbym konkretnej informacji.

maroflo - Wto 16 Sty, 2018
Temat postu: Descent - Mists of Bilehall
Coś mi tu ta cisza nie pasuje!!! Doczekamy się Descent - Mists of Bilehall ?
Akozz - Sro 17 Sty, 2018

Dzień Dobry

Czy są w planach dodruki DungeonQuest Smocze Lochy ? Nie ma już tego w żadnym sklepie.

Taperonix - Sro 17 Sty, 2018

Czy można uzyskać informację na temat aplikacji w języku polskim do gry Imperium Atakuje? Kiedy możemy się jej spodziewać? Bardziej precyzyjnie w tym półroczu, do końca roku, w następnym roku? Z góry dzięki.
c08mk - Sro 17 Sty, 2018

Michal napisał/a:

Legacy of Dragonholt (cały czas mam problem, do której sekcji wpisywać tę grę)
Nadal nie została podjęta decyzja na temat ewentualnej lokalizacji tego tytułu. Ilość tekstu w tej grze przekracza nawet to, co znalazło się w This War Of Mine: Grze planszowej, gdzie sama księga skryptów ma ponad 1 000 000 znaków. Samo to powoduje, że jest to produkt może zająć dużo czasu i być ciężki w lokalizacji.

Widzę znaczną niechęć do wydania tego tytułu. Ponieważ w cytacie wyraźnie jest odniesienie do TWoM to w takim razie proponuję zrobić to samo co tam - zkickstarotwać grę i jak się ufunduje to wydać.

pleechu - Sro 17 Sty, 2018

Podłączam się pod poprzedników>ARKHAM HORROR CARD GAME LCG - Return to the Night of the Zealot...A WIĘC, WYDACIE czy też NIE?

ghoust - Sro 17 Sty, 2018

Nokturn napisał/a:
Cytat:

Ja również dołożę się do tematu. Czy w planach jest jakiś przedruk polskiej wersji podstawki i dodatków

radziopoke - Pią 19 Sty, 2018

Hurra. Aplikacja Descenta ma polski język... Ale chyba ktoś zapomniał o bardzo małym szczególe: Instrukcja do aplikacji też została przetłumaczona? Bo po kliknięciu w przycisk zasady ściąga się angielska i u was na stronie również jej nie ma... Więc dostaliśmy polską część gry, ale bez instrukcji...
YoYo - Pią 19 Sty, 2018

Czy gra RPG https://www.fantasyflight...cyofdragonholt/ Legacy of Dragonholt bedzie wydana w Polsce?
Taperonix - Pią 19 Sty, 2018

Ja na ios jeszcze nie mogę wybrać języka polskiego.
Berni77 - Pią 19 Sty, 2018

radziopoke napisał/a:
Hurra. Aplikacja Descenta ma polski język... Ale chyba ktoś zapomniał o bardzo małym szczególe: Instrukcja do aplikacji też została przetłumaczona? Bo po kliknięciu w przycisk zasady ściąga się angielska i u was na stronie również jej nie ma... Więc dostaliśmy polską część gry, ale bez instrukcji...

Naprawdę to taki problem?
W tutorialu masz wszystko krok po kroku wyjaśnione :)

buzz - Sob 20 Sty, 2018

Przetłumaczone są 2 scenariusze podstawowe. Bez lektora. Nareszcie, i czekam na więcej!

Natomiast Posiadłość też dostała update z polskim 'contentem' ale czy ktoś zauważył czy jest coś nowego?

YoYo - Sob 20 Sty, 2018

buzz napisał/a:

Natomiast Posiadłość też dostała update z polskim 'contentem' ale czy ktoś zauważył czy jest coś nowego?

Zajrzyj do dzialu o Posiadlosci....

Zurawinho - Pon 22 Sty, 2018

Dołączę się do pytania - kiedy w spokoju będę mógł kupić Battlestar Exodus? Czekam i czekam a w wątku jak nie chcecie odpowiedzieć, tak nie odpowiadacie. Info please
maroflo - Wto 23 Sty, 2018
Temat postu: Hunt for the Ring
Witam. Hunt for the Ring wydawnictwa Ares, z którym jesteście bardzo blisko, zostanie wydany po polsku? W sumie instrukcja jest bardzo potrzebna bo jest napisana straszliwe! Macie tą grę w planach?
Sxk - Sro 24 Sty, 2018

Legacy of Dragonholt to taki pół RPG, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli Galakta wyda tę grę po polsku to na 100% ją kupię. Planszówki po angielsku są w porządku, ale w RPG trzeba grac po polsku.
Mosfet - Czw 25 Sty, 2018
Temat postu: Posiadłość Szaleństwa 2ed.
16 stycznia wyszedł nowy update (1.4.4) do aplikacji a w nim rzekomo tłumaczenia również w języku Polskim. Po cichu liczyłem że w końcu będą to długo wyczekiwane tłumaczenia scenariuszy DLC ale niestety nie. Poza brakiem tłumaczeń do w/w scenariuszy nie zaobserwowałem również innych zmian.

Może Galakta jest w stanie powiedzieć co zostało przetłumaczone w tym uaktualnieniu?

Gog - Czw 25 Sty, 2018
Temat postu: Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed.
Mosfet napisał/a:
16 stycznia wyszedł nowy update (1.4.4) do aplikacji a w nim rzekomo tłumaczenia również w języku Polskim. Po cichu liczyłem że w końcu będą to długo wyczekiwane tłumaczenia scenariuszy DLC ale niestety nie. Poza brakiem tłumaczeń do w/w scenariuszy nie zaobserwowałem również innych zmian.

Może Galakta jest w stanie powiedzieć co zostało przetłumaczone w tym uaktualnieniu?

Scenariusze działają po polsku(Pan czyta po polsku, ale tekst jest po angielsku) reszta hula :D

Taperonix - Czw 25 Sty, 2018

Taki fajny tekst o grach solo, a zabrakło Imperium Atakuje z aplikacją. :grin:
Mosfet - Pią 26 Sty, 2018
Temat postu: Re: Posiadłość Szaleństwa 2ed.
Dzięki Gog za info!!:) Czekał bym jak głupi a tu proszę jednak przetłumaczone:)
c08mk - Sob 27 Sty, 2018

Sxk napisał/a:
Legacy of Dragonholt to taki pół RPG, ale to nie zmienia faktu, że jeżeli Galakta wyda tę grę po polsku to na 100% ją kupię. Planszówki po angielsku są w porządku, ale w RPG trzeba grac po polsku.

Nie da się tego lepiej ująć : )

Szaweł - Sob 27 Sty, 2018

To jeszcze ja podbiję pytanie o Hunt for the Ring od Ares Games.
sonofthewild - Pon 29 Sty, 2018

kiedy można spodziewać się WP LCG: Dzicz Rhovanionu ?
...

volo - Wto 30 Sty, 2018

Czy wiadomo coś więcej na temat książek ze świata Arkham??
Gim - Wto 30 Sty, 2018

Michal napisał/a:

DRUK NA ŻĄDANIE
Obecny, ramowy plan jest taki, aby najpierw pchnąć do przodu wszystkie zaległe rzeczy (a dokładniej poszturchać trochę FFG i licencjodawców w zakresie akceptacji naszych zrobionych materiałów) i razem z nimi w pierwszej kolejności dodrukować "stare" DnŻ.

Jak uporamy się z powyższym, będziemy chcieli poszerzyć listę o kolejne tytuły do wydania, aby nadrobić zaległości.

Na pewno interesują Was terminy, dlatego powiem, że bardzo byśmy chcieli w lutym mieć załatwioną kwestię, o której piszę powyżej i zaraz po tym zebrać od Was (i od sklepów, w których się zaopatrujecie) zamówienia. Tak, aby móc znowu uruchomić tryby DnŻ, dzięki którym ta maszyna regularnie wyrzucałaby z siebie nowe dodatki.

Jako że jestem nowy w temacie chciałem spytać jak takie zamówienia i ich realizacja wygląda?
Jeśli mamy teraz informację, że DnŻ będzie na pewno w tym roku to czy mam pewność że jeżeli złożę zamówienie na jakiś mały dodatek do na przykład Władcy Pierścieni (konkretnie interesuje mnie cykl "Twórcy Pierścienia", który był już jakiś czas temu w DnŻ ) to mogę być pewien że taki druk się odbędzie?
Czy muszą zostać spełnione jeszcze jakieś inne wymagania? Na przykład jakaś konkretna ilość danego dodatku musi być zamówiona aby druk ruszył ? Pytam ponieważ zastanawiam się czy mam sie wysilać i szukać na rynku wtórnym czy spokojnie czekać mając pewność, że bez problemu będę mogł sobie dodatki pozamawiać.
Ktoś może wie jak to wygląda ?

Pozdrawiam
Gim

Wacho - Sro 31 Sty, 2018

Książki Arkham?
Szaweł - Sro 31 Sty, 2018

To tak z innej beczki spytam sobie, czy ogłoszone przejęcie Rebela przez Asmodee może wpłynąć na wydawane przez Was tytuły wydawane oryginalnie przez FFG?
Alaren - Sro 31 Sty, 2018

Cześć!
- Druk na żądanie- wiadomo coś więcej na temat terminów?
- AH LCG: Nowy cykl The Forgotten Age- wystartujecie? A jeśli tak, czy równo ze światem?
- AH LCG: Return of the night of the Zealot- planujecie?
- AH LCG: Książki, ksiażeczki? :>
Z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź!

Chrostek84 - Czw 01 Lut, 2018

Chciałbym dowiedzieć się kiedy będzie następny Druk na Żądanie.
W 2017 roku mimo Waszych starań nie było żadnego.
Myślę że nie tylko ja wolę już bardziej sytuację z 2016 kiedy to zestawy przyszły pół roku od zamówienie niż to co było w zeszłym roku. Wydaję mi się że jeden Druk na Żądanie to absolutne minimum żeby miało to jakikolwiek sens, a najbardziej optymalna byłaby opcja 2-3 druków w roku.

Skid - Czw 01 Lut, 2018

Droga Galakto,

zapowiedzi minionego miesiąca w linii wydawniczej AH LCG w wersji anglojęzycznej budzą zapytanie odnośnie polskich odpowiedników. Czy planujecie wydać kolejny zapowiedziany cykl do AH LCG, The Forgotten Age? Czy planujecie wydać dodatek Return to the Night of the Zealot? Jeśli tak - czy pozostajecie w zgodzie z obietnicą, że wydanie będzie się odbywać równolegle z wersją angielską?

Lunar - Czw 01 Lut, 2018

Posiadłość Szaleństwa:
Powracające Koszmary i Wyparte Wspomnienia - będą PL?

Brian B'oru - Pią 02 Lut, 2018

Witam serdecznie Wszystkich :mrgreen: Kiedy można spodziewać się dodruku dodatków do Horroru w Arkham? Brakuje mi do kompletu Widma nad Innsmouth i Mgieł nad Kingsport ;//
Co do DnŻ z kolei, czy uruchamiany jest dodruk tylko do wybranych tytułów, czy po prostu wszystko co jest jako dnż mozna zamówić?.. Chciałbym uzupełnić też kolekcję do Descenta :twisted:

Ndl - Pią 02 Lut, 2018

Descent: zestawy popleczników oraz bohaterów i potworów.

Pomimo waszej ostatniej ciut wymijającej odpowiedzi, że "jeśli będą to będą a jak nie to nie", aby temat nie uciekł, to się (chociaż już szczęśliwie z nieco innej beczki) przypominam.

Mianowicie:

1. Co nowego u was? Dodruki/druki nowych rzeczy (skoro tak się to nazywa w świecie figurek) - co? kto? kiedy? gdzie? (jakiekolwiek info zawsze miłe). Trochę z tych zestawów już znalazłem na stronach innych sklepów. Co u was? Będzie? Nie będzie? Przestać szukać na galakcie? (inni sprzedawcy mają [zamówione; niebawem dotrze]; ostatnia wypowiedź naprawdę sugeruje różne wasze podejście do tej sprawy)

2. Co w temacie przetłumaczenia H&M? Mamy 3 zestawy póki co (zaledwie).

3. Jakiekolwiek przecieki w sprawie hipotetyczno-teoretycznie zbliżających się dodatków do Descent?

cinek190 - Pią 02 Lut, 2018

Witam Wszystkich.

Z okazji nadejscia kolejnego cyklu Horroru w Arkham LCG, pragnalbym dowiedziec sie czy stanowisko Galakty zmienilo sie w kwestii dodrukowania poprawionych kart do gry podstawowej tudziez wszystkich nastepujacych dodatkow. Ostatnia wiadomosc jaka otrzymalismyinformowala nas ze nastepny druk bedzie bezbledny. Naturalnie, to nie satysfakcjonuje osoby ktore juz kupily gre - nikt nie bedzie wydawal pieniedzy na pare kart w kazdym pudelku.

Z tego wzgledu zrezygnowalismy wraz z kilkoma znajomymi z polskiej wersji, glownie ze wzgledu na podejscie do klientow wydajacych calkiem powazne pieniadze na tego typu gry zwazajac na model LCG. Biorac pod uwage dodruk kart do Imperium Atakuje, jak i niegdysiejszy krok w przypadku Przedwiecznej Grozy, wiemy ze zlecenie poprawienia i wydrukowania kart jest mozliwe.

Pragne podkreslic ze utrata juz trzech klientow oznacza 0 wplywow ze wszystkich kolejnych pozycji AH LCG, ktorych na pewno bedzie cale multum. Niewatpliwie, jest wiecej takich osob jak my, co wiem chocby ze wzgledu na wypowiedzi niektorych czlonkow grupy facebookowej, ktorzy wyrazali te same mysli i zamiary co ja. Naturalnie, w ich przypadku nie jestem w stanie stwierdzic co w rzeczywistosci zdecydowali, ale pewne jest ze istnieje sporo klientow rezygnujacych z polskiego wydania.

Prosilbym o przemyslenie sprawy, poniewaz naprawde wolelibysmy wspierac finansowo rodzima firme, ale obecnie jest to niemozliwe - nie mozemy swiadomie kupowac trefnego towaru.

Pozdrawiam, Marcin

Western - Pią 02 Lut, 2018

Witam.
Piszę to jako wielki fan gry Władca Pierścieni LCG. Jest to
wspaniała gra, która na nowo przeżywa swój renesans. Na forach
internetowych i grupach facebooka działa liczna rzesza fanów.
Sporo jest nowych graczy, którzy muszą szukać niedostępne już dodatki
z drugiej ręki - istnieje obawa, że się zniechęcą - i dwa razy
zastanowią się, czy opłaca się inwestować pieniądze w to hobby, w ta
grę w języku polskim...
W związku z tym mam kilka pytań:

Kiedy ukaże się do pobrania z waszej strony aktualne FAQ w języku polskim?

Czy w końcu pojawi się nowy druk na żądanie? W zeszłym roku niestety
mimo licznych zapowiedzi z Waszej strony - nie doszedł on do skutku ;(

Kiedy będzie można składać zamówienia, aby tego nie przegapić - w
zeszłym roku ledwie co udało się zamówić Fellowshipa - bo info z
Waszej strony poszło "z partyzanta" na facebooku...

Jakie dodatki ukażą się w tym druku?

Czy będzie to tylko cykl do dużego rozszerzenia Ścigacz Snów? Czy może
już jakieś dodatki do cyklu Piaski Haradu?

Czy ukażą się zaległe koszmarne talie?

Czy pojawią się wznowienia małych dodatków (cyklu Mrocznej Puszczy)?

Czy zostaną wznowione dodruki dużych dodatków np Czarni Jeźdźcy?

kopyto - Pią 02 Lut, 2018

W nawiązaniu do słów kolego cinek190 "Ostatnia wiadomosc jaka otrzymalismyinformowala nas ze nastepny druk bedzie bezbledny. Naturalnie, to nie satysfakcjonuje osoby ktore juz kupily gre - nikt nie bedzie wydawal pieniedzy na pare kart w kazdym pudelku" Czy mam rozumieć że nalezy wstrzymywac sie zakupem dodatków i czekać na drugie wydanie poprawione by mieć karty bez błędów ?? tylko czy będzie drugie wydanie jeżeli pierwsze nie zostanie wyprzedane?? a może lina HwA LCG zostanie zamknięta bo się nie będzie sprzedawać? może wydawca kupi na własny użytek kilka tysięcy kopi i wymieni je klientom którzy nabyli pierwsze wydanie?? taka akcja serwisowa??
uyco - Sob 03 Lut, 2018

kiedy dostaniemy nasze TWoM z KS? tłumaczenie w KS updat'e, ze Wam zabrakło kartonów jest żenadne, prawdę powiedziawszy dopóki nie przeczytałem, myślałem ze to jakiś ponury żart. mało to profesjonalne :evil: liczę, ze sowicie nam to czekane wynagrodzicie.
Katja - Nie 04 Lut, 2018

Western napisał/a:
Witam.
grę w języku polskim...

Podpinam się.

Merrox - Nie 04 Lut, 2018
Temat postu: Realms of Terrinoth
A co z systemem Genesys? Pytam bo niedługo w sprzedaży w USA będzie też seting do tego systemu Realms of Terrinoth. Ja bym chętnie pograł w RPG z gier Descent, Rune Age, Runebound, Runewars czy BattleLore. A jak inni z Was zaopatrują się na ten system? Chyba nie jestem osamotniony w tym temacie.

https://www.fantasyflight...s-of-terrinoth/

Gog - Nie 04 Lut, 2018

Kiedy poprawione zostaną DLC do posiadłości? Kiedy ulice Arkham i Twilight Sanctum.
Wegorz - Pon 05 Lut, 2018

W związku z przejęciem rebela przez grupę Asmodee do której należy też FFG, chciałbym zapytać czy Galakta dalej będzie wydawac gry FFG, czy też częściowo lub całkowicie polskie wydania będą teraz produkowane przez Rebela?
Bary - Pon 05 Lut, 2018

Descent:
- czy jest już znana bardziej precyzyjna data pojawienia się Legowiska Jaszczura?
- możecie mniej więcej oszacować, w jakim kwartale pojawią się kolejne spolszczenia do elementów aplikacji Road to Legend?
- czy w lutym pojawi się nowa wersja aplikacji, która poprawi wyłapane błędy w spolszczeniu, jak i ogólnym działaniu aplikacji (np. brak nowej linii w listach akcji potworów) ?

Battlestar Galactica:
- czy wiadomo cokolwiek nowego o dodruku podstawki i/lub dodatków?

Posiadłość Szaleństwa:
- czy w najbliższym czasie zostanie wydana aktualizacja aplikacji, która usunie braki w spolszczeniu dodatków dlc?

Lovecrusader - Pon 05 Lut, 2018

Będą jakieś nowe fajne gierki?
Sxk - Pon 05 Lut, 2018

Legacy of Dragonholt - proponuję ponownie :)
Nokturn - Pon 05 Lut, 2018

Lovecrusader napisał/a:
Będą jakieś nowe fajne gierki?

:roll:

Michal - Pon 05 Lut, 2018

od mojego ostatniego wpisu wiele podziało się tu i ówdzie, dlatego całkowicie rozumiem Wasze zainteresowanie tym, co się będzie dalej działo z Waszymi ulubionymi grami.

Zacznijmy więc nietypowo, nie od gier, a od ważnej wieści, która pojawiła się w zeszłym tygodniu - mianowicie zakupu przez Grupę Asmodee firmy Rebel.

W związku z tą informacją w głowach wielu z Was zapewne pojawiło się pytanie "Co dalej z grami FFG?". Otóż, sytuacja wygląda tak, że zapowiedziane dotychczas gry ukażą się naszym nakładem. Dlatego w najbliższej przyszłości wiele się nie zmieni. Dalej zobaczymy.

Niezależnie jednak od wszystkiego, to dla graczy niewiele się zmieni.

Przejdźmy teraz do tradycyjnych odpowiedzi na Wasze pytania:

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Nadal czekamy na upragnione przez nas dodruki i już niebawem powinniśmy być w stanie podzielić się z Wami szczegółami na ich temat. So say we all!

Descent
Aplikacja - jak już sami zapewne zauważyliście, jest już dostępna zlokalizowana wersja aplikacji do Descenta. Pomimo początkowych niedogodności (m.in. niewyświetlanie znaków specjalnych) już wszystko powinno działać okej. Jeśli nadal znajdziecie jakieś problemy, to koniecznie piszcie do nas na adres descent@galakta.pl - wynalezione błędy staramy się poprawiać, lub raportować do FFG, aby wszelkie najbliższe aktualizacje zawierały możliwie najwięcej poprawek znalezionych problemów.

Praca nad kolejnymi treściami z aplikacji trwa.

Mgły Bilehall - W okolicy połowy roku powinno ukazać się polskie wydanie tego rozszerzenia. Wiem, że w zeszłym roku mówiłem o zimie, jednak opóźnił się międzynarodowy druk, w którym moglibyśmy wziąć udział. Ważne jednak, że dodatek będzie :)

Legowisko Jaszczura - Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to dodruk rozszerzenia powinien być dostępny na przełomie I i II kwartału.

Figurki- W tym tygodniu ma dotrzeć do nas dostawa z dodrukiem większości zestawów figurkowych (w wersji angielskiej). Dlatego niebawem powinniście być w stanie kupić je w swoich ulubionych sklepach z grami.

DungeonQuest - Smocze Lochy
Obecnie nie planujemy dodruku tego tytułu.

Imperium Atakuje
Aplikacja - tak jak wspominałem ostatnio, w pierwszej kolejności chcemy zająć się aplikacją do Descenta. Kiedy tamta będzie zrobiona, zobaczymy co dalej.

Blistery - jak już kiedyś wspominałem, ze względów licencyjnych w tym wypadku nie ma możliwości wydrukowania samych kart w języku polskim.

Horror w Arkham (gra planszowa)
W najbliższym czasie nie ma żadnych planów międzynarodowych dodruków brakujących dodatków.

Hunt for the Ring
Czy widzieliście może jeden z naszych ostatnich wpisów na FB?;)

Cytat:
"Dawne Dni przeminęły. Średnie Dni przemijają. Świtają Dni Nowe."
- J. R. R. Tolkien, "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"

Legacy of Dragonholt
Przyglądnęliśmy się grze z wielu stron, dokonaliśmy kalkulacji i niestety muszę przekazać, że na pewno w najbliższym czasie nie przygotujemy jej w polskiej wersji.

Posiadłość Szaleństwa
Aplikacja - Przetłumaczyliśmy i przesłaliśmy do FFG tłumaczenia scenariuszy DLC, w tym lektora. Wiemy, że jeszcze pojawiają się w tej materii błędy (m.in. błędna informacja, że scenariusz nie jest dostępny po polsku). Zgłosiliśmy je do FFG i mają one zostać poprawione. Najważniejsza chyba jednak informacja jest taka, że oba DLC są dostępne po polsku.

Ulice Arkham - Dodatek nadal planowany jest na II kwartał 2018.

Zestawy z figurkami i pomieszczeniami z I edycji - Ciągle badamy temat. Wiedzcie, że jeszcze nie złożyliśmy kopii w tym temacie ;)

Sanctum of Twilight- Na razie mogę powiedzieć tylko, że musi być!

This War Of Mine Gra PLanszowa
Awaken Realms, które organizowało zbiórkę na KS otrzymało od nas dawno temu wszystkie gry podstawowe we wszystkich wymaganych wersjach językowych. Elementy dodatkowe AR wykonuje samo i realizacja kampanii w całości spoczywa na ich barkach.

Dlatego to z nimi należy kontaktować się w sprawie realizacji zamówień z KS.

Twilight Imperium
Ze względu na to, że gra ma być produkowana w innej fabryce niż zwykle, przeciągnął się proces przygotowania gier do druku, ale polska edycja nadal jest planowana :)
Przedsprzedaż gry rozpoczniemy zapewne dopiero, jak zostanie wyprodukowana i załadowana na statek, czyli około 5-6 tygodni przed premierą.

GRY LCG

Horror w Arkham LCG
Normalnie planujemy wydawanie kolejnych produktów w serii :)

Jeśli chodzi o poprawione karty w istniejących produktach, to nie mamy możliwości ich samodzielnego wyprodukowania.

Władca Pierścieni
Dzicz Rhovanionu - Rozszerzenie powinno mieć swoją premierę równo ze światową.

Czarni Jeźdźcy - w najbliższym czasie nie będzie dodruku polskiej wersji rozszerzenia.

Starcie u Stóp Samotnej Skały - ten Zestaw Przygodowy będziemy chcieli przygotować w formie Druku na Żądanie

Fellowship - Zestawy te są zarezerwowane dla sklepów i nie ma możliwości sprzedaży ich klientom indywidualnym, stąd brak informacji o nich na naszej stronie www. Współpracujące z nami sklepy są informowane o możliwości ich zakupu, gdy tylko otrzymamy taką wieść z FFG.

Druk na Żądanie - Jeśli chodzi o dodatki do Władcy Pierścieni LCG, to dokładną listę nowych rzeczy dostępnych w ramach DnŻ opublikujemy w momencie rozpoczęcia procesu zbierania zamówień.

DRUK NA ŻĄDANIE
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień. Jeśli do końca lutego uda się nam uporać z zaległymi materiałami, to jest to możliwe (na co sami liczymy).

Dokładną listę nowości opublikujemy w momencie ogłoszenia zbiórki zamówień.

Jeśli chodzi o przyszłość, to chcielibyśmy, aby co roku były organizowane co najmniej 2 zbiórki zamówień na te pozycje.

INNE
Genesys
Nie planujemy przygotowania tej serii w języku polskim.

Książki z uniwersum Horroru w Arkham
Tutaj nie mam dla Was żadnej nowszej informacji. Temat nadal jest otwarty.

Gim - Pon 05 Lut, 2018

Michal napisał/a:

Władca Pierścieni
...
Druk na Żądanie - Jeśli chodzi o dodatki do Władcy Pierścieni LCG, to dokładną listę nowych rzeczy dostępnych w ramach DnŻ opublikujemy w momencie rozpoczęcia procesu zbierania zamówień.

A co ze starszymi dodatkami które były już wydawane w DNŻ? Chodzi mi o cykl 'Twórca Pierścienia' oraz 'Przebudzenie Angmaru'? Będzie można składać na nie zamówienia? Może to oczywiste ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda ponieważ pierwszy raz się tym zainteresowałem. Czy wszystkie wcześniejsze DNŻ zawsze są dostępne na zamówienie?

cappadocian - Pon 05 Lut, 2018

Jeżeli chodzi o dodruki brakujących dodatków do Horroru w Arkham to na stronie FFP od 29 grudnia 2017 wisi planowany dodruk Mgieł nad Kingsport...
Ndl - Pon 05 Lut, 2018

Michal napisał/a:
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień

Ach cóż to będzie za przełom!

Ta przełomowa chwila to zapewne luty/marzec?

Mam nadzieję że nie przełom 3000/3001 roku ;)

sonofthewild - Wto 06 Lut, 2018

Katja napisał/a:
Western napisał/a:
Witam.
grę w języku polskim...

Podpinam się.

i ja również podpinam się, jak również: Be-le-gost, Be-le-gost, Be-le-gost, Bitwa o miasto na jeziorze

sonofthewild - Wto 06 Lut, 2018

Michal napisał/a:

Jeśli chodzi o przyszłość, to chcielibyśmy, aby co roku były organizowane co najmniej 2 zbiórki zamówień na te pozycje.

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami.

Ndl - Czw 08 Lut, 2018

Pytanie z nieco innej beczki (niż moje poprzednie; ale dalej Descent ;) ):

Czy są jakieś plotki ze strony FFG (tak - wiem, ze nie możecie wprost powiedzieć, jeśli są, ale dajcie jakiś oderwany od rzeczywistości znak dla kumatych chociaż...) możemy spodziewać się, że wyjdzie kampania Run Cienia w twardej oprawie tak jak to miało miejsce w przypadku Spadkobierców Krwi? Wprawdzie mam ją w wersji tradycyjnej, ale nosi znamiona użycia (nie wiem czemu ;) ) i chętnie nabyłbym bardziej wytrzymałą wersję...

tom3k84 - Czw 08 Lut, 2018

Witam,
czy planujecie PL dodatki do Wiek Złodziei?

Age of Thieves: Masters of Disguise
Age of Thieves: Chaos in Hadria

familyman - Pią 09 Lut, 2018

Odnośnie kampanii Run Cienia w grze DESCENT to też jestem podejściem do tego tematu rozczarowany i z chęcią uzyskam informacje na ten temat. Zakupiłem Descent już z nową kampanią. Gdy chciałem nabyć starą okazało się że nie ma takiej możliwości. Ostatecznie zdobyłem jakiś skan ale to chyba nie jest normalne że nie można jej normalnie nabyć, zwłaszcza że to kawał dobrej gry (kampanii :) ) Nie jest ona udostępniana ze względu na problemy z balansem niby. Owszem niektóre przygody maja z tym problem ale myślę że nie jest to na tyle duży problem by blokować całą kampanię. Jeśli można z chęcią usłyszę odpowiedź Galakty odnośnie tej kwestii, gdyż z chęcią nabył bym tą kampanię jak człowiek. Posiadany przeze mnie skan jest marnej jakości niestety. Czytelny ale trzeba męczyć mocno wzrok.
Chrostek84 - Pią 09 Lut, 2018

Czy jest w planie tłumaczenie Omens of the Pharaoh ?
hubert_czajka - Sob 10 Lut, 2018

Witam a co z drukiem na żądanie?
Mam tu na myśli tłumaczenie kart z serii Hero and Monster Collection:
Descent Treaty Of Champions
Descent Shards of Everdark
Descent Bonds of the Wild
Descent Stewards of the Secret
Descent Visions of Dawn
Descent Crown of Destiny

A także brakujących kart popleczników:

Descent Ardus IxErebus
Descent: Kyndrithul
Descent: Skarn
Descent Zarihell

Tak obiecywaliście,że bardzo wam zależny na wydaniu tych kart, a z tego co widzę to chyba olaliście sprawę i nie doczekam się polonizacji tych pakietów.

Sxk - Pon 12 Lut, 2018

Wiadomo, że jesteście zarobieni, ale fajnie by było rozwijać uniwersum Terrinoth w Polsce:
1. Wydać wchodzące RPG
2. Przetłumaczyć Terrinith Wikia.
3. Zrobić inna stronę z mapami, historią świata, opisami miast itp.
Chodzi o to, że wydajecie kilka gier z uniwersum, część z nich się świetnie sprzedaje, a inwestowanie w Uniwersum na pewno się opłaca (przykład Warhammera czy Gwiezdnych Wojen nawet jak wychodzą rube gnioty to fani/fanatycy i tak to kupią).
Ja osobiście z chęcią dowiedziałbym się czegoś więcej o uniwersum w którym "spędzam" sporo czasu.

mythil - Czw 15 Lut, 2018

Premiera Twilight Imperium wyrobi się w tej pierwszej połowie roku?
Katja - Pią 16 Lut, 2018

Czy jest szansa, że dogadacie się w tym roku z FFG w sprawie dużych dodatków do Władcy Pierścieni LCG?
Ndl - Sob 17 Lut, 2018

familyman napisał/a:
Odnośnie kampanii Run Cienia w grze DESCENT to też jestem podejściem do tego tematu rozczarowany i z chęcią uzyskam informacje na ten temat. Zakupiłem Descent już z nową kampanią. Gdy chciałem nabyć starą okazało się że nie ma takiej możliwości. Ostatecznie zdobyłem jakiś skan ale to chyba nie jest normalne że nie można jej normalnie nabyć, zwłaszcza że to kawał dobrej gry (kampanii :) ) Nie jest ona udostępniana ze względu na problemy z balansem niby. Owszem niektóre przygody maja z tym problem ale myślę że nie jest to na tyle duży problem by blokować całą kampanię. Jeśli można z chęcią usłyszę odpowiedź Galakty odnośnie tej kwestii, gdyż z chęcią nabył bym tą kampanię jak człowiek. Posiadany przeze mnie skan jest marnej jakości niestety. Czytelny ale trzeba męczyć mocno wzrok.

Podbijam... Problem z balansem jest jakiś mocno wydumany... Spadkobiercy są o wiele bardziej problematyczni w tym wymiarze (chyba, że ktoś balans widzi jako 50% misji zdecydowanie na korzyść MW a 50% na korzyść bohaterów - tak wtedy to balans jest zachowany, ale trochę gra traci na sensowności, jeśli [tylko] od wyboru misji zależy kto ją wygra, a nie od jej przebiegu)

A jestem za, dlatego, że z chęcią nabyłbym twardo-okładkową wersję tej kampanii. Wersja w miękkiej okładce już się niestety mocno zużyła (niestety jest to najmniej wytrzymały przedmiot w pudełkach do Descencta, choć to pewnie wynika z jego najczęstszej eksploatacji)

Ndl - Sob 17 Lut, 2018

Sxk napisał/a:
Wiadomo, że jesteście zarobieni, ale fajnie by było rozwijać uniwersum Terrinoth w Polsce:
1. Wydać wchodzące RPG
Chodzi o to, że wydajecie kilka gier z uniwersum, część z nich się świetnie sprzedaje, a inwestowanie w Uniwersum na pewno się opłaca (przykład Warhammera czy Gwiezdnych Wojen nawet jak wychodzą rube gnioty to fani/fanatycy i tak to kupią).
Ja osobiście z chęcią dowiedziałbym się czegoś więcej o uniwersum w którym "spędzam" sporo czasu.

Terrinoth to nie tylko RPG.
Osobiście polecam Descenta, ale Rune* też wyglądają znakomicie.

Ndl - Sob 17 Lut, 2018

hubert_czajka napisał/a:
Witam a co z drukiem na żądanie?
Mam tu na myśli tłumaczenie kart z serii Hero and Monster Collection:
Descent Treaty Of Champions
Descent Shards of Everdark
Descent Bonds of the Wild
Descent Stewards of the Secret
Descent Visions of Dawn
Descent Crown of Destiny

A także brakujących kart popleczników:

Descent Ardus IxErebus
Descent: Kyndrithul
Descent: Skarn
Descent Zarihell

Tak obiecywaliście,że bardzo wam zależny na wydaniu tych kart, a z tego co widzę to chyba olaliście sprawę i nie doczekam się polonizacji tych pakietów.

To też podbijam!
W tym temacie zaległości są już kolosalne!

vveasel - Sob 17 Lut, 2018

Macie jakieś nowe wieści dotyczące książek z serii Arkham? Czy bierzecie pod uwagę chociaż druk na żądanie kart dołączonych do książek?
Wiadomo coś już o polskim wydaniu "RETURN TO THE NIGHT OF THE ZEALOT"?

Rudlog - Nie 18 Lut, 2018

Również podpinam się pod książki z serii Arkham Horror Novels po polsku. Myślę że będą miały duże wzięcie.
Morsereg - Nie 18 Lut, 2018

tom3k84 napisał/a:
Witam,
czy planujecie PL dodatki do Wiek Złodziei?

Age of Thieves: Masters of Disguise
Age of Thieves: Chaos in Hadria

co jak co ale sadze, ze Galakta wyda dodatki do swojej gry w rodzimym jezyku ;)

Sxk - Pon 19 Lut, 2018

Ndl napisał/a:
Sxk napisał/a:
1. Wydać wchodzące RPG

Terrinoth to nie tylko RPG.
Osobiście polecam Descenta, ale Rune* też wyglądają znakomicie.

Wiem, wiem, może się niejasno wyraziłem - Mam Descenta, Runebounda 2 i 3 i jeszcze kilka innych gier.
Po prostu bardzo chciałbym poznać historię tego świata, która niestety w grach planszowych serwowana jest bardzo pobieżnie.

Merrox - Wto 20 Lut, 2018
Temat postu: Runewars - Banners of War i Terrinoth RPG
Nie pytam kiedy, ale czy jest jakakolwiek szansa na wydanie dodatku Runewars - Banners of War.
I podbijam pytanie o RPG do świata Terrinoth. Naprawdę nie ma na to żadnej szansy aby wydać ten system? Raz wydaliście już seting Midnight.

vveasel - Nie 25 Lut, 2018

Kiedy możemy spodziewać się polonizacji kolejnych kampanii w aplikacji Descenta?
hsiale - Pon 26 Lut, 2018

Michal napisał/a:
DRUK NA ŻĄDANIE
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień. Jeśli do końca lutego uda się nam uporać z zaległymi materiałami, to jest to możliwe (na co sami liczymy).

Coś nowego wiadomo na ten temat? Przełom się zbliża :)

Onishin - Pon 26 Lut, 2018

Czy planujecie wydanie gry Battle For Rokugan?
filippograbo - Pon 26 Lut, 2018

Wiadomo może coś nowego odnośnie dodruku BSG?
Chrostek84 - Pon 26 Lut, 2018

W związku ze zbliżającym się pierwszym poniedziałkiem miesiąca ponowie pytanie o lokalizację Omens of the Pharaoh ?
Dołączam też do pytania o Druk na Żądanie ?

Naro - Pon 26 Lut, 2018

Michal napisał/a:

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - Dodatek nadal planowany jest na II kwartał 2018.

Pytanie 1.
Jak będzie CSD i dlaczego tak drogo? :wink:
dopytuję, bo cena "Za Progiem" była z lekka nieadekwatna do otrzymanych komponentów..

Pytanie 2.
Kiedy w sklepach pojawi się przedsprzedaż?

Michal napisał/a:

chętnie poczytam w polskiej wersji.

inzkulozik2 - Wto 27 Lut, 2018

http://galakta.pl/zapowiedz-dzicz-rhovanionu/
Krótko: kwiecień czy maj ? :D

Nokturn - Wto 27 Lut, 2018

Naro napisał/a:

Michal napisał/a:

chętnie poczytam w polskiej wersji.

Wszyscy chętnie poczytamy.

TheBigvi - Sro 28 Lut, 2018

Michal napisał/a:

Battlestar Galactica
Nadal czekamy na upragnione przez nas dodruki i już niebawem powinniśmy być w stanie podzielić się z Wami szczegółami na ich temat. So say we all!

Jakies nowe informacje?

Arbaal - Sro 28 Lut, 2018

X-wing fala XIV? Dwa dodatki już ffg zapowiedziało.
Skid - Czw 01 Mar, 2018

Droga Galakto,

pytania o AH: LCG, bo miesiąc temu nie było żadnych konkretów, a udzielona odpowiedź mogła się odnosić tylko do obecnego cyklu. Jednakże w tym miesiącu czeka nas koniec cyklu Carcosy, dlatego też wydaje mi się, uzasadnione jest pytanie: jak wygląda dalszy plan? Return to the Night of the Zealot wydacie? Kolejny cykl - The Forgotten Age - planujecie?

Czeczot - Pią 02 Mar, 2018

czy planujecie wydać Sid Meier's Civilization: A New Dawn?
Shantruin - Pią 02 Mar, 2018

Tournament Kits Q1 2018 - można się spodziewać w marcu czy raczej później?
VicThor - Pią 02 Mar, 2018

Ja się odważę i spytam jednak o TI4. Czy 1 połowa roku jest zagrożona ?
Arek001 - Sob 03 Mar, 2018

Czy znacie już konkretny miesiąc wydania dodruku Imperium Atakuje ?
Wegorz - Nie 04 Mar, 2018

Mam pytania co do Arkham horroru LCG, mianowicie:

- Czy Return to the Night of the Zealot zostanie wydany po polsku?

- Co zamierzacie zrobić z błędem na jednej z kart tajemnicy 2a w nocy czarnych gwiazd, gdzie przez inne formatowanie od razu wiadomo pod którą kartą znajduje sie rozwiązanie, a scenariusz jest dzięki temu praktycznie niegrywalny :(

- Wiadomo coś więcej w sprawie książek i nowelek do Arkhamu?

vveasel - Nie 04 Mar, 2018

W waszych zapowiedziach widnieje już "Labirynt obłedu " z Horror Arkham, ale co z wcześniejszymi scenariuszami: "Curse of the Rougarou" i "Carnevale of Horrors"? Możemy liczyć na polskie wydanie?

Wiadomo coś na temat pominiętego dodatku do Descenta: "descent mgły Bilehall"?

Chrostek84 - Nie 04 Mar, 2018

Czy w związku z nabytym przez Was w ostatnich latach doświadczeniem oraz rozwojem różnych innych projektów croufundingowych, jest szansa na to , że powrocicie do tematu wydania po polsku gry Cthulu Wars?
Zuro - Nie 04 Mar, 2018

Czy wiadomo kiedy będzie dodruk Czarnych Jeźdźców do Władcy Pierścieni LCG? Czy w ogóle planujecie dodruk tej pozycji?

Kiedy rozpocznie się zbieranie zamówień do kolejnej fali DnŻ?

Gog - Nie 04 Mar, 2018

Kiedy ulice Arkham i Twilight Sanctum?
maroflo - Pon 05 Mar, 2018
Temat postu: Władca Pierścieni - Czarni Jeźdźcy LCG
Jest nikła szansa, że będze to w DnŻ ?
Nokturn - Pon 05 Mar, 2018

Wegorz napisał/a:

- Co zamierzacie zrobić z błędem na jednej z kart tajemnicy 2a w nocy czarnych gwiazd, gdzie przez inne formatowanie od razu wiadomo pod którą kartą znajduje sie rozwiązanie, a scenariusz jest dzięki temu praktycznie niegrywalny :(

Podpinam się do pytania i dodam, że oczywiście czytaliśmy wasze wcześniejsze oświadczenie. Niemniej jednak zgodzimy się chyba, że tutaj mamy do czyniania z zupełnie innym kalibrem błędu, który nie może być porównany do tych, które były wspominane wczesniej. Inaczej umiejscowiona ikonka na karcie powoduje rzeczywiście następstwa katastrofalne dla rozegrania całego scenariusza. Czekamy na rozwiązanie, które możecie zaproponować.

Bary - Pon 05 Mar, 2018

This War of Mine:
- jak dużo zawartości z KS będzie posiadał zapowiedziany dodatek? Gdzieś na FB padło enigmatyczne stwierdzenie, że ten dodatek, to trochę nowego, trochę stretch goals ze zbiórki. Wiele osób, które zakupiło KS obawia się, że będzie musiała zapłacić drugi raz za to samo, aby mieć dostęp do zupełnie nowej zawartości.

Descent:
- jak tam Legowisko Jaszczura, znana jest już dokładna data powrotu do sklepów?
- jakieś newsy na temat nowych spolszczonych elementów aplikacji Road to Legend?

Battlestar Galactica:
- any news? :D

Michal - Pon 05 Mar, 2018

Witajcie w ten kolejny mroźny dzień (choć w sumie i tak jest cieplej, niż jeszcze kilka dni temu). Choć za oknem temperatury rodem z Hoth, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - jest dodatkowy argument, aby zostać w domu i pograć w ulubione gry (jakby samo to nie było w sobie wystarczającym argumentem...).

A skoro o ulubionych grach mowa, na pewnie interesuje Was, co u nas w trawie (a raczej pod śniegowo/solankową powłoką) piszczy. Tak więc zaczynamy!

Na początek mam dla Was bardzo ważną informację, która znacząco wpłynie na to, jak w przyszłości będą wyglądały moje odpowiedzi zarówno w tym, jak i w kolejnych postach.
Mianowicie, w związku z mającymi miejsce ostatnimi czasy wydarzeniami na światowym rynku gier, nie będziemy dzielić się informacjami na temat projektów (zarówno nowych, jak i kontynuacji istniejących), w przypadku których nie mamy podpisanego kontraktu.

Zdajemy sobie sprawę, że w ten sposób często możecie nie otrzymać odpowiedzi na nurtującą Was kwestię, ale z drugiej strony nie chcemy niepotrzebnie wprowadzać zamieszania.

GRY PLANSZOWE
Cthulhu Wars
Obecnie nie planujemy wydania tej pozycji.

Aplikacja - Termin udostępnienia kolejnych zlokalizowanych treści podamy, jak będą one już na bardzo zaawansowanym etapie. :)

Mgły Bilehall - Czekamy w blokach startowych aż FFG uruchomi koprodukcję dodatku. Ta była wstępnie zaplanowana na I połowę 2018.

Legowisko Jaszczura - Marcowy termin powrotu rozszerzenia na sklepowe półki nadal jest realny. :)

Imperium Atakuje
Wstępnie możemy przekazać, że dodruk tej pozycji powinien pojawić się w II kwartale 2018.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - Cenę dodatku podamy bliżej jego premiery. Gdy otrzymamy potwierdzone informacje o transporcie, zaczniemy informować sklepy o planowanej dacie premiery, więc zapewne wtedy w wielu sklepach ruszy przedsprzedaż rozszerzenia. Powinno to mieć miejsce na około 3 tygodnie przed premierą.

This War Of Mine: Gra Planszowa
Wszelkie informacje na temat zawartości dodatku będziemy sukcesywnie ujawniać na naszych stronach internetowych, profilach FB oraz za pośrednictwem stron związanych z grami planszowymi.

Twilight Imperium IV
Gra nadal jest produkowana, ale nie posiadamy żadnych informacji, które pozwalałyby sądzić, że premiera planowana na I połowę roku byłaby zagrożona.

Wiek Złodziei
Z ewentualnym drukiem dodatków w wersji polskiej musimy poczekać do czasu, aż nasi partnerzy będą zainteresowani przygotowaniem ich w swoich wersjach. Na początku roku gra zadebiutowała w 3 wersjach językowych (niemieckiej, francuskiej oraz hiszpańskiej) i czekamy na odbiór jej na tych rynkach :)

X-Wing
Chyba nikogo nie zdziwię pisząc, że statki z XIV fali oczywiście będą po polsku ;)

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Return to the Night of the Zealot - Na stronie nie mamy jeszcze oficjalnej zapowiedzi, ale mogę powiedzieć, że koszmar Nocy Zeloty się jeszcze nie zakończył.

Dalszy los gry - Co tu dużo mówić, kolejny cykl powinien się już produkować, aby zdążyć na światową premierę. :D

Władca Pierścieni LCG
Dzicz Rhovanionu - Równo z premierą światową. :)

W najbliższym czasie nie planujemy dodruku dużych rozszerzeń, których nakład jest wyczerpany.

DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety wyszło na to w moim poprzednim poście, że ominąłem dość istotne słowo. Mianowicie, kiedy pisałem o

Cytat:
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień.

Miałem na myśli przełom kwartałów. Jak na razie plan ten nadal jest w mocy.

Pytaliście tez o dodruk rzeczy, które poprzednio były dostępne w ramach DnŻ - tak planujemy je także zamawiać, więc będziecie mogli uzupełnić braki w swoich kolekcjach.

GRY RPG
Obecnie nie planujemy wydawania żadnych gier RPG - dotyczy to zarówno systemów osadzonych w Terrinoth, jak i innych.

INNE
- Zestawy promocyjne Q1 - mamy je od dawna zamówione w FFG i obecnie czekamy na ich dostawę. Gorąco liczymy, że przed końcem kwartału dotrą wszędzie tam, gdzie powinny.
- Nie, nie planujemy tłumaczenia Terrinoth Wikia ani przygotowania strony z mapami uniwersum.
Anglojęzyczna wikia to projekt całkowicie fanowski, nie wspierany przez FFG.

I to już wszystko na dziś! Do zobaczenia za miesiąc!

volo - Wto 06 Mar, 2018

Żadnych informacji nt. książek Arkham?? :neutral: Oby to nie oznaczało się się wycofali :cry:
Zack - Wto 06 Mar, 2018

Michal napisał/a:

Władca Pierścieni LCG

W najbliższym czasie nie planujemy dodruku dużych rozszerzeń, których nakład jest wyczerpany.

Tyle ludzi jest zainteresowanych chociażby w tym i poniższych wątkach, a tu nic :(
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=7998

Jest szansa na jakieś dokładniejsze informacje - kiedy ewentualnie można by się spodziewać dodruku?
http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=8261

maroflo - Czw 08 Mar, 2018
Temat postu: Władca Pierścieni LCG
Pierwsze 3 dodatki z Zestawu Przygodowego Cienie Mrocznej Puszczy!
POLOWANIE NA GOLLUMA, STARCIE U STÓP i PODRÓŻ DO ROSGHOBEL?
Bedzie DnŻ lub jakiś dodruk?

Wacho - Czw 08 Mar, 2018

Książki Arkham Horror - jeżeli potrzeba Wam pewności, że zejdą ;-) (w co nie wątpię) to może warto by było zebrać preordery ?
Pokazało by to skalę zainteresowania i pozwoliło oszacować rynek...
Mam wrażenie, że podobnie jak poprzednich "tematach książkowych" temat nadmiernie pociągnięty umrze śmiercią naturalną... a szkoda bo gra zacna a bez wszystkich "kanałów" sporo traci.

ygeth - Pią 09 Mar, 2018

Idąc za ciosem Wojny o Pierścień, chętnie zobaczyłbym Sword & Sorcery
od Ares Games w rodzimym języku.
:grin:

volo - Pią 09 Mar, 2018
Temat postu: Książki Arkham
A może dobrym rozwiązaniem byłoby wydanie książek poprzez kampanię crowdfunding'ową. Projekt sam by się sfinansował i można byłoby określić zainteresowanie. Cele poprzez jakieś dodatki w postaci woreczków, figurek, plakatów lub kości. Portal zagramw.to dobrze sobie radzi :wink:
Sxk - Pią 09 Mar, 2018

Sword and Sorcery wydaje się super i ma świetną ocenę na BGG, niestety obawiam się, że Galakta będzie się obawiała robić konkurencję dla Descenta - chociaż, a może właśnie dlatego, że S&S wydaje się lepszy.
ixi24 - Pon 12 Mar, 2018

Kiedy dodruk Za Progiem do Posiadłości 2.0 ? Bo nigdzie już nie ma :(
VicThor - Pon 12 Mar, 2018

Michal napisał/a:

Twilight Imperium IV
Gra nadal jest produkowana, ale nie posiadamy żadnych informacji, które pozwalałyby sądzić, że premiera planowana na I połowę roku byłaby zagrożona.

Na planach wydawniczych TI IV nadal ma status "w przygotowaniu". Zważywszy że następny status "w produkcji" opatrzony jest komentarzem, że może dojść do przesunięcia czasu premiery o 1-3 miesięcy, to planowana premiera na I połowę roku chyba jednak jest zagrożona. Mamy połowę marca :(

Naro - Pon 12 Mar, 2018
Temat postu: Re: Książki Arkham
volo napisał/a:
A może dobrym rozwiązaniem byłoby wydanie książek poprzez kampanię crowdfunding'ową. Projekt sam by się sfinansował i można byłoby określić zainteresowanie. Cele poprzez jakieś dodatki w postaci woreczków, figurek, plakatów lub kości. Portal zagramw.to dobrze sobie radzi :wink:

Jestem za. Tylko niech będzie gwarancja, że sklepy nie dostaną książek taniej niż pozostali śmiertelnicy aby nie było, że przepłacę na platformie (jak ma to miejsce na przy akcjach z planszówkami gdzie później w sklepie X jest taniej niż early bird).

ygeth - Pon 12 Mar, 2018

Odnośnie książek, zwracałbym się z tym do wydawców, którzy się tym zajmują.
Fabryka Słów, Świat Książki, Copernicus Corporation itd.

maroflo - Wto 13 Mar, 2018
Temat postu: Władca Pierścieni LCG
W styczniu pisaliście ''czekamy na listę ewentualnych dodruków dużych rozszerzeń, aby móc podjąć decyzję o ewentualnym udziale w nich''. Na FFG są dodruki bez przerwy ! Będziecie brac udział w Nich czy nie bardzo?
Naro - Pią 16 Mar, 2018

Michal napisał/a:

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - Cenę dodatku podamy bliżej jego premiery. Gdy otrzymamy potwierdzone informacje o transporcie, zaczniemy informować sklepy o planowanej dacie premiery, więc zapewne wtedy w wielu sklepach ruszy przedsprzedaż rozszerzenia. Powinno to mieć miejsce na około 3 tygodnie przed premierą.

I to już wszystko na dziś! Do zobaczenia za miesiąc!

Cześć.
Prawdopodobnie dopiero 03.04. odpowiecie na pytania z powodu świąt i może do tego czasu coś zostanie ustalone. Tzn. SCD oraz data premiery dodatku. Dziękuję za odp.

KQuest - Sro 21 Mar, 2018

Dołączam się do pytań o dodruk BSG (przede wszystkim podstawki)
ameliakrakow - Czw 22 Mar, 2018
Temat postu: LCG Władca Pierścieni
Dzień dobry. Czy będą dodruki rozszerzeń do Władcy LCG razem z FFG? Czy oni raczej nie mają nic wspólnego z Waszymi planami? Dziękuję
Hemanek - Czw 22 Mar, 2018

Niestety nie będzie dodruku. Wszystko we wcześniejszych odpowiedziach.
c08mk - Pią 23 Mar, 2018

Czy .pdf do dodatku Descent Rdzewiejące Okowy będzie dostępny? : )
Jeżeli już jestem na forum to pojęczę o Mists of Bilehall i DnŻty o Descenta ; )

Skid - Nie 25 Mar, 2018

Droga Galakto,

dzięki za kolejny cykl AH LCG i zapowiedzi przyszłych przygód, na pewno wielu z nas ich wygląda. Pytanie w tym miesiącu dotyczy kompletnej księgi kampanii do cyklu "Szlak do Carcosy": czy planujecie (i kiedy, mniej więcej) udostępnić taką połączoną książeczkę, tak jak to było w przypadku Dunwich parę miesięcy temu?

Beez - Pon 26 Mar, 2018

Droga galakto.
Z półek zniknęła już zupełnie jedna z części Exit - Chata w lesie. Czy macie w planach dodruk tej pozycji? Ponadto w pierwszym poście tego tematu jest napisane, że macie w planach dalej rozwijać tą serię w tym roku. Czy to wciąż aktualne? Czy pojawiają się już jakieś ewentualne terminy, kiedy te gry mogłyby zostać wydane?

Pozdrawiam

Ndl - Pon 26 Mar, 2018

Descent: cokolwiek

Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?

W szczególności interesują mnie Zestawy Bohaterów i Potworów oraz Popleczników w wersji polskiej.
Będą jakieś kolejne tłumaczenia? Figurki już czekają...
W dalszej kolejności:
Kampania Run Cienia w twardej oprawce - jakieś wieści czy w ogóle będzie (mam cichą nadzieję, że wymsknie wam się jakiś przeciek...),

grzegorz2010 - Czw 29 Mar, 2018
Temat postu: Descent
Tak jak pytano już powyżej, kiedy będą dodruki tłumaczeń małych dodatków do descenta?
kittykat23 - Pią 30 Mar, 2018

Dzien dobry.
Pytanie jak powyzej - jaka szansa na dodruk BSG?
Rycerze Pustkowi - czy premiera bedzie w tym roku?
Druk na zadanie - czy w tym roku bedzie mozliwosc druku dodatkow do GoT?
Pozdrawiam

Lunar - Pią 30 Mar, 2018

Standardowo pytanie o wszystko co Ktulaśne:

Posiadłość Szaleństwa 2 ed. - figurki z 2 ed. Wyparte Wspomnienia i Powracające Koszmary - FFG milczy?

Którym transportem przybywają Maski Nyarlathotepa i Ulice Arkham? (II kwartał to bardziej się spodziewać kwietnia czy czerwca?)

michas1990 - Sob 31 Mar, 2018

Witam!
Czy w planowanym dodruku This War of Mine będą wprowadzone poprawki które ukazały się w FAQ/Erracie, które opublikowaliście do pobrania?
Pozdrawiam

Chrostek84 - Wto 03 Kwi, 2018

Co z drukiem na żądanie ?
Miał być na przełomie kwartałów.
Kiedy zostanie umożliwione składanie zamówień na niego ?

Michal - Wto 03 Kwi, 2018

Witajcie serdecznie,

pewnie jeszcze wielu z Was działa w trybie świątecznym (np. dla nas, mieszkańców Krakowa, wtorek po Wielkanocy to tradycyjne święto Rękawki - bardzo przyjemna okazja na obcowanie z historią, które w tym roku potęguje wyjątkowo przyjemna pogoda).

Dlatego też pewnie z zadowoleniem przyjmiecie nową porcję odpowiedzi na Wasze pytania.
Jak wspominałem w zeszłym miesiącu, w związku z ostatnimi zmianami na polskim rynku, będę dzielił się informacjami jedynie w przypadku projektów, w odniesieniu do których mamy podpisane stosowne umowy. Dlatego też niektóre z Waszych pytań muszą obecnie pozostać bez odpowiedzi.

Tak więc, do dzieła!

GRY PLANSZOWE
Descent
Mgły Bilehall- Będą. :)

EXIT
Chata w lesie - ta część serii będzie niedostępna przez jakiś czas (najprawdopodobniej do przyszłego roku).
Seria - Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, planujemy nadal rozwijać tę serię, dlatego brak jednej pozycji będziemy mogli Wam osłodzić kilkoma nowymi. Więcej szczegółów na ten temat - wkrótce!

Posiadłość Szaleństwa
Za progiem - W najbliższym czasie dodruk międzynarodowy tego dodatku nie jest planowany. Czekamy na informacje.
Ulice Arkham - Nie mamy jeszcze dokładnych informacji o transporcie naszego wydania, dlatego jeszcze nie możemy podać dokładnej daty premiery oraz ceny polskiego wydania tego rozszerzenia.

Rycerze Pustkowi 2
Jeszcze nie możemy podać dokładnego terminarza, niemniej na ten rok planowana jest kampania wspierania społecznościowego.

This War Of Mine: Gra Planszowa
Tak, dodruk gry podstawowej będzie miał naniesione poprawki z erraty.

Twilight Imperium IV
Ciągłe oznaczenie projektu jako "w przygotowaniu" wynika z prostego faktu, że drukarnia nie zaczęła jeszcze produkować gry. W tym wypadku FFG korzysta z zupełnie innego zakładu niż zwykle, który nie był dobrze zapoznany z obowiązującymi procedurami oraz dużo więcej czasu potrzebuje, aby wdrożyć projekt do produkcji. Dlatego mimo przesłania plików przez partnerów wiele miesięcy temu, cały czas czekamy na rozpoczęcie produkcji.

Jeśli produkcja wreszcie ruszy, to premiera w I połowie roku nadal jest możliwa.

GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie planujemy dodruku żadnego z dużych rozszerzeń, których nakład jest wyczerpany.

Jeśli chodzi o małe zestawy, to na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że na pewno nie ukażą się one normalnym dodrukiem.

Naro - Wto 03 Kwi, 2018

Michal napisał/a:

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - Nie mamy jeszcze dokładnych informacji o transporcie naszego wydania, dlatego jeszcze nie możemy podać dokładnej daty premiery oraz ceny polskiego wydania tego rozszerzenia.

Cześć :wink:
Prawdopodobnie dopiero 03.05. odpowiecie na pytania z powodu świąt i może do tego czasu coś zostanie ustalone. Tzn. SCD oraz data premiery dodatku. Dziękuję za odp.

Zack - Sro 04 Kwi, 2018

Michal napisał/a:

Władca Pierścieni LCG
W najbliższym czasie nie planujemy dodruku żadnego z dużych rozszerzeń, których nakład jest wyczerpany.

Jeśli chodzi o małe zestawy, to na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że na pewno nie ukażą się one normalnym dodrukiem.

Smutek. Popyt jest, tłumaczenie macie już zrobione, FFG właśnie drukuje duże dodatki, czy to wielki problem dołączyć się do dodruku ? :( Na allegro po 20 obserwujących aukcje i ceny w okolicach 250zl.

Gripen - Sro 04 Kwi, 2018

A jak wygląda sprawa z Asami Rebelii do X-wing'a? W sklepach brak, a w zakładce "dodruki" zniknęło.
Merlin - Sro 04 Kwi, 2018

Czyli przełomu w Druku na Żądanie nie ma?
c08mk - Czw 05 Kwi, 2018

Merlin napisał/a:
Czyli przełomu w Druku na Żądanie nie ma?

Dołączam się do chcących Descentowy DnŻ.

KrnabrnyPasza - Czw 05 Kwi, 2018

"....Wysłany: Pon 06 Lut, 2017
Witam wszystkich serdecznie w pierwszy poniedziałek lutego. Jak co miesiąc, dziś mamy dla Was aktualizację odnośnie naszych planów wydawniczych (jak i dodruków).

"Wszyscy gotowi? Można zaczynać? Zatem otwieram nasz program już!"

GRY PLANSZOWE

Battlestar Galactica
Mała aktualizacja w stosunku do poprzedniego wpisu - w tym roku będzie dodruk wszystkich obecnie niedostępnych pozycji z serii...."

Mamy Kwiecień 2018 jak to skomentujecie? Dawno już nie widziałem żadnej sensownej informacji o wycofaniu się opóźnieniu lub czymkolwiek

Eruanno - Czw 05 Kwi, 2018

Gripen napisał/a:
A jak wygląda sprawa z Asami Rebelii do X-wing'a? W sklepach brak, a w zakładce "dodruki" zniknęło.

W sklepie galakty jest

KrnabrnyPasza napisał/a:
Battlestar Galactica
Mała aktualizacja w stosunku do poprzedniego wpisu - w tym roku będzie dodruk wszystkich obecnie niedostępnych pozycji z serii...."

Mamy Kwiecień 2018 jak to skomentujecie? Dawno już nie widziałem żadnej sensownej informacji o wycofaniu się opóźnieniu lub czymkolwiek

Ja już dawno straciłem nadzieje na dodruk (tym bardziej że jak napisałem bezpośrednio do Galakty o dodruk to odpisali tylko tyle że to nie od nich zależy a od dodruku FFG którego na 99% nie będzie bo ostatnie wpisy na ten temat były ponad rok temu)
I Galakta zamiast byc wobec nas fair i prosto powiedzieć że nie przewidują dodruku to ciągle nam mydli oczy obiecankami cacankami bez pokrycia

schwimmen - Sob 07 Kwi, 2018

Czy coś o dodruku dodatków do Horror w Arkham wiadomo?
Brand - Sob 07 Kwi, 2018

Zack napisał/a:
Michal napisał/a:

Władca Pierścieni LCG

Smutek. Popyt jest, tłumaczenie macie już zrobione, FFG właśnie drukuje duże dodatki, czy to wielki problem dołączyć się do dodruku ? :( Na allegro po 20 obserwujących aukcje i ceny w okolicach 250zl.

Dzisiaj Hobbit: Na Progu przeszedł za 285 zł... Już powątpiewam, że skompletuję swoją kolekcję :(

Katja - Nie 08 Kwi, 2018

Brand napisał/a:
Zack napisał/a:
Michal napisał/a:

Władca Pierścieni LCG

Dzisiaj Hobbit: Na Progu przeszedł za 285 zł... Już powątpiewam, że skompletuję swoją kolekcję :(

Chyba jedyna nadzieja w tym, że to Rebel przejmie.

oinek - Pon 09 Kwi, 2018

Z nieoficjalnych źródeł (czyli tak zwana plotka) w związku z tym że Asmodee połączyło siły z Rebelem a oni (Asmodee) jest połączone z FFG. Licencje na rzeczy FFG przejmie zapewne w Polsce Rebel.
Pytanie tylko kiedy wygasają licencje FFG Galakcie.
Cytat z wypowiedzi Michała:
" Jak wspominałem w zeszłym miesiącu, w związku z ostatnimi zmianami na polskim rynku, będę dzielił się informacjami jedynie w przypadku projektów, w odniesieniu do których mamy podpisane stosowne umowy. Dlatego też niektóre z Waszych pytań muszą obecnie pozostać bez odpowiedzi. "

Według mnie trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać na wydarzenia i oficjalne ogłoszenia.

carlos - Wto 10 Kwi, 2018

Zack napisał/a:
Na allegro po 20 obserwujących aukcje i ceny w okolicach 250zl.

I naprawdę sądzisz, że warto drukować 1000 lub więcej sztuk dodatku po to aby kupiło go 20 osób? No dobra, załóżmy nawet bardzo optymistycznie, że kupi go 100 osób. Tylko co wtedy z pozostałymi na magazynie? Będą się sprzedawać zapewne po kilka/miesiąc (i to moim zdaniem byłoby kolejne bardzo optymistyczne założenie).

oinek napisał/a:
Licencje na rzeczy FFG przejmie zapewne w Polsce Rebel.

To jeszcze nie oznacza, że Rebel będzie wchodził w LCG w zaawansowanej fazie. A nie wiadomo czy w ogóle będą chcieli wydawać jakiekolwiek LCG.

inzkulozik2 - Sro 11 Kwi, 2018

carlos napisał/a:
I naprawdę sądzisz, że warto drukować 1000 lub więcej sztuk dodatku po to aby kupiło go 20 osób? No dobra, załóżmy nawet bardzo optymistycznie, że kupi go 100 osób. Tylko co wtedy z pozostałymi na magazynie? Będą się sprzedawać zapewne po kilka/miesiąc (i to moim zdaniem byłoby kolejne bardzo optymistyczne założenie).

Tak wygląda niestety smutna prawda, ale musisz popracować nad przekazem, można to było łagodniej napisać :)

psborsuk - Sro 11 Kwi, 2018

carlos napisał/a:
Zack napisał/a:

oinek napisał/a:

To jeszcze nie oznacza, że Rebel będzie wchodził w LCG w zaawansowanej fazie. A nie wiadomo czy w ogóle będą chcieli wydawać jakiekolwiek LCG.

Z moich danych, uzyskanych od znajomka prowadzącego sklep wynika, że właśnie Władca schodzi ze wszystkich LCGów najlepiej. Nie jest to sprzedaż szybka, ale stała, w przeciwieństwie do turniejówek, które na początku schodzą, a potem leżą i zbierają kurz. Najlepszym tego dowodem jest ilość pozycji, jaka nie jest już dostępna w sprzedaży sklepowej. Podstawowe pytanie, jakie powinno się zadać, to w jakim czasie wydawca oczekuje zwrotu poniesionych kosztów?
Co do drugiej kwestii, to zgadzam się. Mało kto decyduje się ciągnąć nie swój projekt.

psborsuk napisał/a:
Z moich danych, uzyskanych od znajomka prowadzącego sklep wynika, że właśnie Władca schodzi ze wszystkich LCGów najlepiej.

To jeszcze nie powód żeby wznawiać nakład pojedyńczych dodatków.
Podstawka schodzi, bo nowy gracz jest w stanie dzisiaj tak samo się nią zachwycać
jak inni kilka lat temu i przede wszystkim jest tryb solo więc jest to idealny pasjansik.
Tylko zastanawiam się ilu polujących na Golluma, Hobbitów czy Czarnych Jeźdźców,
zebrało już wszystko co się da w PL, jednak trochę złotówek na to potrzeba, już nie
mówiąc o czasie potrzebnym na granie, i idąc dalej, wytrwałości aby do gry ciągle
wracać i wracać. A jak wiemy, nie jest to prosta gra.
Jeśli ktoś jest bardziej kolekcjonerem niż graczem, to od razu ustawi się w kolejce/aukcji
do wyczerpanych dodatków i będzie narzekał, że ich nie ma.

btw, psborsuk - dalej masz te karty na zbyciu ?

A co jest w takim razie lepszym powodem? Ja rozumiem, że najlepiej, gdyby nakład rozszedł się w kilka dni. Ale przy takiej grze (bezciśnieniowy koop) i praktycznie zerowym wsparciu ze strony wydawcy (praktycznie cała promocja jest ze strony fanów) nie ma co na to liczyć. Za to, dzięki owej bezciśnieniowości, można sobie kupować dodatki stopniowo, zależnie od zasobności portfela czy preferencji wizualnych. A że większość chce kupować chronologicznie, to co w tym dziwnego? Przecież takie rady są w większości na tym forum :wink:

Nie pisałem o samej podstawce (fakt, tej schodzi najwięcej), ale o wszystkich dodatkach. Gracze przychodzą, pytają o różne dodatki, i odbijają się od ściany w postaci braku dodruków. Ilu ich jest? Nie mam pojęcia, kumpel raczej też tego nie rejestruje. Na tym powinno zależeć wydawnictwu, a jak jest, to nie wiem. Teoretycznie chyba jest ich mało, skoro nie wznawiają, ale czy jest tak na pewno?
Inna rzecz, że przy takim trendzie to może warto zrobić małą spekulację :lol:

A jeśli jest się kolekcjonerem, to się kupi niedostępne rzeczy i za 250, taka prawda.

Tak, nadal mam je dalej na zbyciu. Napisz PMkę.

psborsuk napisał/a:
A co jest w takim razie lepszym powodem? Ja rozumiem, że najlepiej, gdyby nakład rozszedł się w kilka dni. Ale przy takiej grze (bezciśnieniowy koop) i praktycznie zerowym wsparciu ze strony wydawcy (praktycznie cała promocja jest ze strony fanów) nie ma co na to liczyć. Za to, dzięki owej bezciśnieniowości, można sobie kupować dodatki stopniowo, zależnie od zasobności portfela czy preferencji wizualnych. A że większość chce kupować chronologicznie, to co w tym dziwnego? Przecież takie rady są w większości na tym forum :wink:

Może właśnie w tym problem, że źle się ludziom doradza... :D
Przecież jeśli by darować sobie sagę i Mroczną Puszczę to spokojnie każdy może skompletować
dwa następne cykle co oznacza mnóstwo nowych kart i prawie 20 scenariuszy do rozegrania.
Mam wrażenie, że Dwarrowdelf i Przeciwko Cieniowi leżą po sklepach i nikt tego nie kupuje,
a niechce mi się wieżyć, że akurat w tym przypadku lecą kolejne dodruki.

Z tego co kojarzę, to zarówno duże dodatki Morii jak i Spadkobierców były już dodrukowane po całkowitym wyprzedaniu nakładu.
Katja - Czw 12 Kwi, 2018

Rozumiem, że wydawcę nie stać na duże nakłady. Ale w takim razie po co jest DnŻ? Przecież z zasady ta forma wydawania czegokolwiek jest skierowana na pojedyncze egzemplarze.
A co do kwestii pieniędzy - to chyba w wydawnictwie są jacyś marketingowcy, którzy są mnie więcej przewidzieć, jak często poszczególne dodatki wypuszczać na rynek, aby nie "zamęczyć" portfela gracza?
Nie mówiąc już o tym, że jak się zaczyna wydawać taki tytuł jak LCG, to chyba zdaje się sprawę, że to na lata jest?

Zack - Pią 13 Kwi, 2018

carlos napisał/a:
Zack napisał/a:

oinek napisał/a:

Rzadko która gra z 2011 roku cieszy się taką popularnością, żeby mieć kilkadziesiąt obserwujących akucje, które zazwyczaj trwają tylko 7 dni. Starsze i mniej popularne gry mają regularne dodruki. Do Twoich liczb wyciągniętych prosto z d*** nie będę się odnosił.

Jeśli brak dodruku, przy wielokrotnych prośbach graczy, jest spowodowany decyzją stricte marketingową (tj. wciąż za mało chętnych żeby się to opłaciło) to może Galakta mogłaby to jasno powiedzieć to by sobie ludzie dali spokój i kupili angielską wersję.

inzkulozik2 - Pią 13 Kwi, 2018

Z tymi obserwujacymi to trochę pr,zesadzileś :)
Sam obserwuję z czystej ciekawości, podejrzewam że wiele osób nie specjalnie zainteresowanych również

Taperonix - Pią 13 Kwi, 2018

Witam, kiedy można spodziewać się aplikacji w języku polskim do Imperium Atakuje?
Zorand - Sob 14 Kwi, 2018
Temat postu: Posiadłość Szaleństwa: Zew Dziczy
Dzień dobry, czy pojawi się opcja druku na żądanie dodatku Posiadłość Szaleństwa: Zew Dziczy; ewentualnie czy będzie dodruk tego dodatku?
Morun - Pon 16 Kwi, 2018

FFG zapowiedziało nowy dodatek SW:IA (Tyrants of Lothal) oczywiście wraz z nową falą sojuszników. Czy pojawiły się jakieś plany wydania poprzedniej fali sojuszników, czy nadal się wstrzymujecie?
Tyno - Pon 16 Kwi, 2018

FFG planuje nowy cykl w III kwartale. Czy planujecie w dalszym ciągu wydawać Legendę Pięciu Kręgów?
gajus21 - Wto 17 Kwi, 2018

Planowany jest nowy dodatek do Imperium Atakuje:
Tyrants of Lothal
Czy Galakta planuje go wydać w PL wersji językowej?

sajpo - Wto 17 Kwi, 2018

Przyłączam się do powyższego pytania jak i wcześniejszego w zakresie możliwości wznowienia polskich blisterów. Dajcie również znać co z Descentem, czy są znane jakieś konkret w temacie daty polskiego wydania?
VicThor - Sro 18 Kwi, 2018
Temat postu: Rebelia
Czy jest szansa na jakiś bardziej szczegółowy termin dodruku Rebelii?
Dzuki - Sro 18 Kwi, 2018

Kiedy, będzie w końcu dodatek do SW Rebelia?
Eruanno - Sob 21 Kwi, 2018
Temat postu: Re: Rebelia
VicThor napisał/a:
Czy jest szansa na jakiś bardziej szczegółowy termin dodruku Rebelii?

Właśnie dostałem powiadomienie że w Morgadzie jest dostępna ale i tak jest napisane że wysyłają po premierze, na innej zaś stronie że wysyłka po 31.05.
Myślę że to jest realna data ale trzeba poczekać te parę dni jeszcze żeby ogłosili oficjalnie na stronie dodruki na maj i czerwiec :)

Dzuki napisał/a:
Kiedy, będzie w końcu dodatek do SW Rebelia?

Obstawiałbym na równoczesną premierę z dodrukiem podstawki :)

Wacho - Sob 21 Kwi, 2018

Tradycyjnie - Książki Arkham Horror?
Wacho - Sob 21 Kwi, 2018

A propos - czy jest szansa na umieszczenie na Waszej stronie poprawionych kart do "Władca pierścieni lcg"? Takich do samodzielnego wydruku... W przypadku AH lcg to BARDZO dobre posunięcie - BARDZO ułatwiające grę. Z WP uzbieralo się ich trochę - a skoro poprawiacie je na bieżąco do dodruków... z góry dzięki ;-)
strzewka - Wto 24 Kwi, 2018

Witam
Już dość dawno na stronie FFG ukazała się informacja dotycząca nowego dodatku do SW Przeznaczenie ale na stronach Waszego wydawnictwa nadal nic na ten temat nie ma. Czy to oznacza, że nie będziecie dalej wydawać tej gry w polskiej wersji językowej?

TomB - Wto 24 Kwi, 2018

Popieram prośbę o wrzucenie poprawionych kart do Władcy Pierścieni LCG. Kiedyś tłumaczyliście, że nie jest to możliwe, bo możecie publikować tylko te materiały, które upublicznia FFG. Jak widać na przykładzie Horroru w Arkham LCG, chyba można odejść już od tej zasady.

W związku z przeminięciem kolejnego spodziewanego terminu zbiórek do nowej fali DNŻ liczymy na jakieś konkrety w najbliższej sesji odpowiedzi. Czy będzie, jeśli tak - kiedy i co obejmie?

Dodatek do Tuarega zapewne zależny od sprzedaży podstawki. A jak perspektywy na wydanie dodatków do Catan-Pojedynek?

Droga Galakto, miejcie litość. Tu czekają wierni klienci.

inzkulozik2 - Wto 24 Kwi, 2018

TomB napisał/a:
Droga Galakto, miejcie litość. Tu czekają wierni klienci.

Masz już wszystko z WP LCG co wyszło w PL ?

Wacho - Wto 24 Kwi, 2018

Ja tak - bez "koszmarnych" - ale już niebawemmam zamiar to zmienić :-)
TomB - Wto 24 Kwi, 2018

inzkulozik2 napisał/a:

Nie licząc części talii koszmarnych - tak.

Ale tu problem jest bardziej złożony. Jeśli następnej fali DNŻ nie ma być w ogóle, to chciałbym to wiedzieć, bo zacznę kupować dodatki z najnowszych cykli w wersji angielskiej, póki ich dostępność w polskich sklepach nie jest problematyczna.
Po drugie - nowa fala może objąć 2 pełne cykle (na co liczę) oraz wiele dodatkowych rzeczy (m.in. nie wydane dotąd scenariusze stand-alone) i jest to spory jednorazowy wydatek, na który mam odłożone pieniądze - ale jeśli czekam nadaremno to również chcę o tym wiedzieć.

W skrócie - mam ograniczony i rozplanowany budżet na gry, a obiecywana z dawna nowa porcja DNŻ jest jego istotną składową. Uważam, że pora się określić - jak mawia mój znajomy "albo we wte, albo wte wte..."

Chrostek84 - Wto 24 Kwi, 2018

TomB napisał/a:
inzkulozik2 napisał/a:

Nie licząc części talii koszmarnych - tak.

Ale tu problem jest bardziej złożony. Jeśli następnej fali DNŻ nie ma być w ogóle, to chciałbym to wiedzieć, bo zacznę kupować dodatki z najnowszych cykli w wersji angielskiej, póki ich dostępność w polskich sklepach nie jest problematyczna.
Po drugie - nowa fala może objąć 2 pełne cykle (na co liczę) oraz wiele dodatkowych rzeczy (m.in. nie wydane dotąd scenariusze stand-alone) i jest to spory jednorazowy wydatek, na który mam odłożone pieniądze - ale jeśli czekam nadaremno to również chcę o tym wiedzieć.

W skrócie - mam ograniczony i rozplanowany budżet na gry, a obiecywana z dawna nowa porcja DNŻ jest jego istotną składową. Uważam, że pora się określić - jak mawia mój znajomy "albo we wte, albo wte wte..."

Ja mam wszystko co do tej pory wyszło po polsku do WP LCG i w 100% zgadzam się z powyższym. Jeśli będzie następna fala DNŻ to chciałbym wiedzieć wcześniej aby zaplanować domowy budżet a jeśli nie ma na to szansy to też przydałaby się informacja o tym aby można było uzupełnić kolekcję o wersje angielskojęzyczną póki nie ma problemów z ich dostępnością w Polsce.

inzkulozik2 - Wto 24 Kwi, 2018

Panowie, jak macie wszystko z PL to jak najbardziej możecie narzekać, inaczej nie ma takiej opcji :D

Osobiście postawiłem krzyżyk na Galakcie i kompletuję co jest po angielsku, choć wygląda na to, że FFG chyba nie zamierza przestać robić dodruków. Tak nawiasem, opłaca się kupować poza Polską

Wacho - Wto 24 Kwi, 2018

Idealnym rozwiazaniem jest info i zbieranie zamówień z wyprzedzeniem - tak jak dotychczas. Jeśli będziemy wiedzieć, że DNZ pojawi się np. jesienią - każdy, tak przynajmniej myślę - będzie miał czas na planowanie !
Wacho - Wto 24 Kwi, 2018

Kiedyś już to przerabialiśmy - na tym etapie porzucenie wersji PL było by MEGA słabym pomysłem - jak mawiał klasyk: nie o take LCG żeśmy walczyli 😁
69 - Sro 25 Kwi, 2018

No to arkhamowych pytań kilka: kiedy dokładniej nastąpi premiera Zapomnianej Ery i pozostałych zapowiadanych dodatków do AH LCG?

Suppressed Memories i Recurring Nightmares do Posiadlości Szaleństwa 2.0: na stronie FFG jest w dziale "Upcoming" jako reprint. Jak wygląda sytuacja z wydaniem dodatków u nas?

Arkham Horror Fiction: jakie są szanse na wydanie książek?

Nokturn - Czw 26 Kwi, 2018

Podepnę sie pod pytania o książki z serii Arkham Horror. Powiedzcie tak szczerze bez mydlenia oczu: Będzie cos z tego? Jeśli nie to na pewno większość graczy skuma bo to niszowa sprawa. Jeśli jednak mielibyści kolejne pół roku pisać, że "Temat jest otwarty" to lepiej sobie chyba darować bo po prostu ludzie pójdą w wersję ENG i skończy się tylko na kurtuazyjnej wymianie zdań raz na miesiąć.
mythil - Czw 26 Kwi, 2018

Coś wiadomo kiedy ruszy produkcja Twilight Imperium? Miesiąc minął i wciąż status bez zmian.
VicThor - Pią 27 Kwi, 2018

Zmienił się status dodruku Rebelii :) ... tak więc moje pytanie o termin chyba już nieaktualne. Czy jest szansa, na jakiś namiar na kontenerowiec by można było śledzić postęp transportu? chociaż nazwę statku :D
Morsereg - Nie 29 Kwi, 2018

TomB napisał/a:
Popieram prośbę o wrzucenie poprawionych kart do Władcy Pierścieni LCG. Kiedyś tłumaczyliście, że nie jest to możliwe, bo możecie publikować tylko te materiały, które upublicznia FFG. Jak widać na przykładzie Horroru w Arkham LCG, chyba można odejść już od tej zasady.

jaki przyklad HwA LCG? o co chodzi?
bo jedyne co ja pamietam to wypowiedz:
Cytat:
Horror w Arkham LCG
(...)
Jeśli chodzi o poprawione karty w istniejących produktach, to nie mamy możliwości ich samodzielnego wyprodukowania.

gdzies sa dostepne poprawione karty?

tak z ciekawosci. czemu ludzie notorycznie pytaja o tlumaczenie ksiazek Arkham Horror?
przeciez to jest grafomania. one nie sa warte czytania.
chyba, ze chodzi wam o dodawane karty do tych ksiazek. w takim razie wydaje mi sie, ze trzeba by sie pytac Galakte o to czy planuja tlumaczyc te karty :)

mimozaurus - Pon 30 Kwi, 2018

Podłączam się pod pytanie o status TI 4.
TomB - Pon 30 Kwi, 2018

Morsereg napisał/a:
TomB napisał/a:

jaki przyklad HwA LCG? o co chodzi?
bo jedyne co ja pamietam to wypowiedz:
Cytat:
Horror w Arkham LCG
(...)

gdzies sa dostepne poprawione karty?

Kiedyś pytałem mejlowo Galaktę, czy, w związku z tym, że na kilku kartach polskiej edycji WP LCG pojawiły się błędy, mogą przygotować plik z poprawionymi kartami do samodzielnego wydruku i wsunięcia w koszulkę. Odpowiedziano mi, że takie coś jest niemożliwe, ponieważ Galakta może publikować tylko te materiały, które upublicznił oryginalny wydawca. A że karty źle przetłumaczone na polski nie były pokazywane przez FFG w żadnych materiałach promocyjnych, to nie ma szans na taki materiał w naszym języku.
Ta zasada nie dotyczy najwyraźniej HwA LCG, którego fani mają możliwość ściągnięcia pliku z poprawionymi kartami (http://galakta.pl/download/AHC-poprawione_karty.pdf), mimo iż one również nie były nigdzie opublikowane.

zeliwny - Wto 01 Maj, 2018

Będzie dodruk ducha do x-winga?
Crane - Wto 01 Maj, 2018

zeliwny napisał/a:
Będzie dodruk ducha do x-winga?

To już nie pytanie do Galakty. Nadchodzi druga edycja, która będzie w Polsce wydawana przez inną firmę.

zeliwny - Sro 02 Maj, 2018

Tylko druga edycja będzie wydawane przez rebela. Do pierwszej nadal ma prawa galakta.
Arbaal - Sro 02 Maj, 2018

Chciałbym wiedzieć wszystko na temat x-winga.
Fala 14 to będzie ostatnia fala którą wyda firma Galakta? czy będzie zawierała karty do edycji 1.0 czy również do 2.0 w boxie? Kiedy fala 14 w wersji pl?
Jeśli chodzi o kolejne produkty które są 2.0 podobno ma je wydawać Rebel? Rebel będzie robił dodruki czy skupi się jedynie na produktach 2.0?
Kiedy organizujecie mega wyprzedaż x-winga - 60% albo coś w tym stylu?

zeliwny - Sro 02 Maj, 2018

Arbaal napisał/a:
Chciałbym wiedzieć wszystko na temat x-winga.
Fala 14 to będzie ostatnia fala którą wyda firma Galakta? czy będzie zawierała karty do edycji 1.0 czy również do 2.0 w boxie? Kiedy fala 14 w wersji pl?
Jeśli chodzi o kolejne produkty które są 2.0 podobno ma je wydawać Rebel? Rebel będzie robił dodruki czy skupi się jedynie na produktach 2.0?
Kiedy organizujecie mega wyprzedaż x-winga - 60% albo coś w tym stylu?

Rebel ma wydawać 2.0 bo na 1.0 licencję ma ciągle Galakta.
Rebel będzie wydawał statki w wersji 2.0 i z tego co widziałem to na początek leci najstarszymi falami. Figurki też są trochę inne (x-wing) ma np ruchome skrzydła.
Będą dostępne upgrade packi z kartami i żetonami do każdej frakcji żeby można było używac figurek z 1.0 .
New order i resistance będą oddzielnymi frakcjami.
Jeśli galakta przeceni statki z v1.0 to kupno ich może być całkiem ołacalne no chyba że upgrade packi będą jakieś mega drogie.

Zurawinho - Sro 02 Maj, 2018

Czy jesteście w stanie chociaż powiedzieć, czy dodruki BSG mają szanse pojawić się w tym roku? Jakikolwiek merytoryczny komentarz?
mackan - Pią 04 Maj, 2018

Co z Imperium Atakuje?
Nadal zaległych blisterów nie wydacie?
I co z nowym boxowym dodatkiem?

Moglibyście się konkretniej ustosunkować do Imperium Atakuje, bo zastanawiam się, czy nie sprzedać swojej całej kolekcji i przerzucić się na wersję ang niż mieszać języki bo jak mówicie A to zwykle potem nie mówicie B.

Chrostek84 - Pią 04 Maj, 2018

Jak wygląda sytuacja z drukiem na żądanie ? Kiedy możemy się spodziewać następnej fali zamówień ?
bolo-ok - Pią 04 Maj, 2018

Też bym chętnie poznał dokładną datę premiery dodruku Rebelii :) Doczekać się człowiek nie może... :P
Adorian - Sob 05 Maj, 2018

1. Wiadomo, czy nowy dodatek do Horroru w Arkham LCG będzie w zbliżonym terminie do premiery światowej?
2. Zamierzacie ściągać od FFG akcesoria do gier LCG? Maty, żetony etc.?
3. Ponawiam wielokrotne pytanie w sprawie dodruku niedostępnych dodatków do LOTR LCG. Możliwe to w najbliższym czasie jakoś?

piotrest - Sob 05 Maj, 2018

Czy można liczyć na dodruki dodatków do Descent, zwłaszcza tych kooperacyjnych: Gniew Natury, Zapomniane Dusze, Mroczne Żywioły?
buzz - Pon 07 Maj, 2018

Czy X-wing II ed. nie będzie w waszej ofercie?
Rebel już reklamuje to pod swoim szyldem...

Szww - Pon 07 Maj, 2018

Co z przyszłością Władcy Pierścieni LCG ? Czy będziecie koordynować event Fellowship2018?
gajus21 - Pon 07 Maj, 2018

Mnie też ciekawi przyszłość Władcy Pierścieni LCG w Polsce.
michas1990 - Pon 07 Maj, 2018

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć czy została już określona data lub przedział czasowy (tygodnie nie kwartał ;) ) wprowadzenia do sprzedaży dodruku This War of Mine oraz Star Wars Rebelia: Imperium u władzy?
Pozdrawiam

Michal - Pon 07 Maj, 2018

Witajcie,

majówka już za nami - choć tradycyjnie jest to czas raczej spokojny i leniwy, to w tym roku dla wielu z Was był to okres nowych, emocjonujących wiadomości. Dlatego nie przedłużając, przechodzimy do tradycyjnych odpowiedzi na Wasze pytania.

Jak co miesiąc powtórzę jednak, że mogę udzielić jedynie odpowiedzi w kwestiach, w odniesieniu do których mamy podpisane stosowne umowy. Dlatego też niektóre z Waszych pytań pozostaną bez odpowiedzi.

GRY PLANSZOWE
Catan Pojedynek
Obecnie nie posiadamy informacji na temat międzynarodowej koprodukcji dodatków do tej pozycji.

Horror w Arkham
W najbliższym czasie nie są planowane międzynarodowe dodruki żadnych dodatków z serii.

Imperium Atakuje
Obecnie nic nie zmieniło się w sytuacji z małymi dodatkami (tymi w blisterach). Jeśli coś w tej kwestii ulegnie zmianie, na pewno będziemy o tym informować.

Posiadłość Szaleństwa
Ulice Arkham - produkcja dodatku powoli dobiega końca, w ciągu najbliższych tygodni uruchomimy jego przedsprzedaż. Wtedy tez podamy jego cenę i orientacyjną datę premiery.

Zestawy figurkowo-kaflowe - to chyba doskonała wiadomość dla wszystkich fanów serii - bierzemy udział w najnowszej produkcji tych rozszerzeń, dzięki czemu jeszcze w tym roku będziecie mogli przytulić je w polskiej wersji.

Zew Dziczy - to dodatek do pierwszej edycji gry, w związku z czym nie będzie już dodrukowywany.

Star Wars Rebelia
Dodruk Rebelii powinien do nas dotrzeć w połowie miesiąca. Z tego co wiem, sklepy już prowadzą jego przedsprzedaż. :)

Dodatek powinien natomiast pojawić się u nas jeszcze przed wakacjami.

Tuareg
Z odpowiedzią na temat wydania dodatku wolimy poczekać do rozpoczęcia sprzedaży podstawki oraz do ewentualnej informacji odnośnie do międzynarodowej koprodukcji tegoż. (Jakby co, na razie nie otrzymaliśmy z Kosmosu żadnych informacji na ten temat).

Twilight Imperium IV edycja
Nadal czekamy na informację z fabryki, kiedy ma zakończyć się produkcja wersji międzynarodowych.

GRY LCG
Horror w Arkham LCG
Zapomniana era - niestety w wyniku przeoczenia, nasz nakład dużego rozszerzenia nie został zapakowany do transportu zaraz po wyprodukowaniu, więc dotrze do nas z opóźnieniem, przez co nie zdąży na światowa premierę.
Jednak z drugiej strony cykl Zapomnianej Ery został zapakowany prawidłowo, więc poszczególne jego elementy będą miały swoją premierę równo ze światową (oczywiście po tym, jak dotrze do nas duże rozszerzenie).

Legenda Pięciu Kręgów
Ze smutkiem muszę przekazać, że ostatni dodatek Uczniowie Pustki jest ostatnim, co z naszej strony ukaże się do Legendy Pięciu Kręgów LCG.

Niestety zainteresowanie tym tytułem jest zbyt małe, abyśmy mogli kontynuować z Wami przygodę w świecie Rokouganu. Szkoda, gdyż mamy oddaną grupę miłośników projektu, a za warstwę fabularną odpowiadała osoba, która pracowała nad polską wersją podręczników RPG.

Władca Pierścieni LCG
W związku z tym, ze WP LCG to produkt na licencji, w jego wypadku na razie nie mamy możliwości umieszczenia na naszej stronie poprawionych kart do własnego wydruku przez graczy.

GRY FIGURKOWE
X-Wing
W związku z tym, że została przygotowana druga edycja gry, żadne z dotychczasowych modeli nie będą już dodrukowywane (a przynajmniej nic nam nie jest wiadomo na ten temat)

Z okazji ogłoszenia drugiej edycji gry rozpoczynamy właśnie promocję na statki dostępne dotychczas. Jest to doskonały moment, aby uzupełnić swoją kolekcję, zwłaszcza, że modele, po zastosowaniu zestawów konwertujących, będą kompatybilne z 2. edycją.

Jeśli chodzi o ostatnią falę z 1. edycji - tak, normalnie przygotowujemy ją w wersji PL. Tak, będzie zawierała karty do obu edycji gry. Są to zarazem ostatnie dodatki do tej gry, które ukażą się pod naszym szyldem.

GRY KOLEKCJONERSKIE
Star Wars: Przeznaczenie - gra wydawana jest przez nas normalnie, dlatego kolejny dodatek ukaże się normalnie, zgodnie z premierą światową.

DRUK NA ŻĄDANIE
Obecnie nie mam żadnych nowych informacji na temat kolejnej fali DnŻ. Będziemy informować jak tylko coś ruszy się w tej sprawie.

INNE
Wielokrotnie pochylaliśmy się nad tematem książek z uniwersum Arkham Files, jednak muszę poinformować, że w najbliższej przyszłości nie przewidujemy przygotowania ich w polskiej wersji.

sajpo - Pon 07 Maj, 2018

Witam, wielu z nas pytało o plany wydawnictwa w zakresie wydania dodatków pudełkowych do Descenta i Imperium Atakuje. Z uwagi na brak odpowiedzi ponawiam pytanie, czy i kiedy będzie polska wersja językowa Descent Mistst of Bilehall i Imperial Assault Tyrants of Lothal ?!?
inzkulozik2 - Wto 08 Maj, 2018

sajpo napisał/a:
Witam, wielu z nas pytało o plany wydawnictwa w zakresie wydania dodatków pudełkowych do Descenta i Imperium Atakuje. Z uwagi na brak odpowiedzi ponawiam pytanie, czy i kiedy będzie polska wersja językowa Descent Mistst of Bilehall i Imperial Assault Tyrants of Lothal ?!?

Cytat:
mogę udzielić jedynie odpowiedzi w kwestiach, w odniesieniu do których mamy podpisane stosowne umowy

Czyli nie ma umowy to nie ma planów i terminów

gajus21 - Wto 08 Maj, 2018

sajpo napisał/a:

Podpinam się pod pytanie.

YoYo - Wto 08 Maj, 2018

A jak wyglada status Poszukiwania pierscienia?
http://galakta.pl/gry/gry...ia-pierscienia/
Data podana jest na wakacje, podtrzymujecie? Mozna liczyc na wydanie w lipcu (i to lepiej na poczatku ;) )?

p.kulczynski - Wto 08 Maj, 2018

sajpo napisał/a:
czy i kiedy będzie polska wersja językowa Descent Mistst of Bilehall ?!?

W kwietniowej odsłonie planów wydawniczych napisane było:

GRY PLANSZOWE
Descent

To jest odpowiedź tylko na "czy", ale nie wiadomo "kiedy".

mythil - Wto 08 Maj, 2018

Michal napisał/a:

Twilight Imperium IV edycja
Nadal czekamy na informację z fabryki, kiedy ma zakończyć się produkcja wersji międzynarodowych.

Według tej informacji produkcja się zaczęła i czekamy na jej zakończenie, zaś na stronie wciąż widnieje status " w przygotowaniu".

Czy to celowe mydlenie oczu? Czy zwykły błąd?

Eruanno - Wto 08 Maj, 2018

Michal napisał/a:

Battlestar Galactica

Taaaaaaaaaaa

VicThor - Czw 10 Maj, 2018
Temat postu: TI 4
Status Twilighta na stronie w końcu się zmienił :) . Czy nadal termin realizacji w ramach 2 kwartału nie jest zagrożony ?
slimak - Pon 14 Maj, 2018

kiedy będzie aplikacja do Imperium Atakuje ?

miała być po descentowej, a ta już jakiś czas jest ...

olsszak - Sro 16 Maj, 2018

Czy możecie się w końcu określić czy będziecie dalej wydawać Władcę Pierścieni w wersji PL oraz czy w ogóle prowadzicie rozmowy w zakresie uzupełnienia brakujących DNŻ, aby nadrobić lukę do wersji angielskiej ?
gajus21 - Sro 16 Maj, 2018

olsszak napisał/a:
Czy możecie się w końcu określić czy będziecie dalej wydawać Władcę Pierścieni w wersji PL oraz czy w ogóle prowadzicie rozmowy w zakresie uzupełnienia brakujących DNŻ, aby nadrobić lukę do wersji angielskiej ?

Mam niejasne wrażenie że firma Galakta obchodzi pytania do WP tak żeby tylko ich nie dotknąć :) . Ja też chętnie bym się dowiedział coś na temat planów związanych z WP.

slimak napisał/a:
kiedy będzie aplikacja do Imperium Atakuje ?

Dobre pytanie podpinam się pod nie.

Lunar - Sro 16 Maj, 2018

Cytat:
Zestawy figurkowo-kaflowe - to chyba doskonała wiadomość dla wszystkich fanów serii - bierzemy udział w najnowszej produkcji tych rozszerzeń, dzięki czemu jeszcze w tym roku będziecie mogli przytulić je w polskiej wersji.

Aaaaaa!!!! <3 <3 <3
cierpliwość popłaca!

Wyparte Wspomnienia i Powracające Koszmary <3

vinnichi - Czw 17 Maj, 2018
Temat postu: Battle for Rokugan
Do tej pory chyba nie podawaliście informacji na temat polskiego wydania i pewnie byście się podzielili taką dobrą informacją ale może chociaż delikatna sugestia czy należałoby się wstrzymać za zakupem angielskiej wersji? ;-)
xitzee - Czw 17 Maj, 2018

Coś z dodatkiem Sanctum of Twilight do Posiadlosci Szalenstwa 2ed? Strasznie pomalu z tymi dodatkami do tego lecicie
warlock - Czw 17 Maj, 2018

Czy coś od stycznia ruszyło w temacie Battle for Rokugan po polsku? To jest fenomenalna gra, aż się prosi, żeby to wypromować na rodzimym rynku...
Qzka - Nie 20 Maj, 2018

Battle for Rokugan -> Dołączam się do pytania. GoT w wersji light brzmi super. Planujecie wydać czy pozostaje nam tylko wersja ENG ?
Arbaal - Pon 21 Maj, 2018

Michal napisał/a:

GRY PLANSZOWE
Descent

A kiedy będą? Ostatnio kupiłem Rdzewiejące Okowy aby wesprzeć rynek. Został ostatni dodatek Mgły i mam nadzieję że FFG nic więcej nie wyda żeby ludzie w Polsce nie musieli się obawiać czy ich dodatek ukarze się w ojczystym języku :)

Jools - Sro 23 Maj, 2018

Witam
A co z kolejnym cyklem dodatków do Gra o Tron LCG PL "5. Dance of Shadows"?
Nie ma info na stronie galakta.pl -> nowości.

kittykat23 - Pią 25 Maj, 2018

Eruanno napisał/a:
Michal napisał/a:

Battlestar Galactica

Taaaaaaaaaaa

Skad to info?

Jaka szansa na dodruk Battlestar Galactica?

Eruanno - Sob 26 Maj, 2018

kittykat23 napisał/a:
Eruanno napisał/a:
Michal napisał/a:

Battlestar Galactica

Taaaaaaaaaaa

Skad to info?

Jaka szansa na dodruk Battlestar Galactica?

Cytat z lutego tego roku, od tego czasu totalnie olewają pytania o BSG
Szanse na dodruki są raczej zerowe, gdy napisałem bezpośrednio do Galakty to odpisali że dodruki zależą od tego czy dodruki będzie robić FFG a oni nie planują.

carlos - Pon 28 Maj, 2018

Czy wiadomo jak rysuje się przyszłość GoT LCG?
Solmath - Wto 29 Maj, 2018

No to dodam swoją cegiełkę:

Descent:
Mgły Bilehall - kiedy można się spodziewać dodatku?
Aplikacja - kiedy będzie jakaś aktualizacja (kampania z Nerekhall, Delve, polski lektor)?

Posiadłość Szaleństwa:
Za progiem - domyślam się, że dodruk będzie, ale czy wiadomo kiedy?
Sanctum of Twilight - będzie?

Imperium Atakuje; czy, a jeśli tak, to kiedy, można spodziewać się polskiej wersji aplikacji?

Aha, droga Galakto, rozważcie proszę zmianę sposobu kontaktu z klientami, bo gdy inne wydawnictwa aktywnie udzielają się na forach tematycznych i na fb, wy wciąż separujecie się od nas, odpowiadając (często mgliście) na nasze pytania zaledwie raz w miesiącu.

Heimdall89 - Wto 29 Maj, 2018

Co z Gotem LCG???
Western - Wto 29 Maj, 2018

Cieszę się, że już niedługo polskie wydanie kolejnego rozszerzenia do Władcy... Cieszę się i jestem dumny z tego, ze posiadam polską wersję tej gry... Ale mam już dość! Chcę wiedzieć czy to już koniec małych dodatków z Władcy w postaci druku na żądanie. Koniec z dwuletnim czekaniem i informacją co miesiąc, że będą niedługo. Chcę wiedzieć czy jest na co czekać! Jeśli tak, to będę cierpliwy, będę zbierał fundusze... Jeśli nie, to jako wolny człowiek Śródziemia mam prawo to wiedzieć. Galakto - wierzyłem... Teraz chcę wiedzieć!
inzkulozik2 - Sro 30 Maj, 2018

Western napisał/a:
Cieszę się, że już niedługo polskie wydanie kolejnego rozszerzenia do Władcy... Cieszę się i jestem dumny z tego, ze posiadam polską wersję tej gry... Ale mam już dość! Chcę wiedzieć czy to już koniec małych dodatków z Władcy w postaci druku na żądanie. Koniec z dwuletnim czekaniem i informacją co miesiąc, że będą niedługo. Chcę wiedzieć czy jest na co czekać! Jeśli tak, to będę cierpliwy, będę zbierał fundusze... Jeśli nie, to jako wolny człowiek Śródziemia mam prawo to wiedzieć. Galakto - wierzyłem... Teraz chcę wiedzieć!

Po co Ci to wiedzieć, przecież wszystko jest jasne...
Małych dodatków do tego rozszerzenia i tak nie zobaczysz po Polsku

c08mk - Sro 30 Maj, 2018

Solmath napisał/a:

Descent:
Mgły Bilehall - kiedy można się spodziewać dodatku?

Miałem się pytać o dnż do Descenta ale widzę, że "Mgly" zniknęły z zapowidzi ... Czyli nigdy ich nie będzie?!

Western - Pią 01 Cze, 2018

Za zgodą Creada zamieszczam tego posta jego autorstwa:

Dłuższa historia druku na żądanie w Polsce.
Poniżej posty informacje o druku na żądanie od momentu jak była ostatnia fala zrealizowana (już nie chciałem się cofać do poprzednich miesięcy/lat, bo stwierdziłem, że logiczniej będzie przedstawianie informacji od Galakty kiedy już jedna fala sie zakończyła i nie mieli oficjalnej wymówki na nierobienie kolejnych zamówień).
Sami oceńcie jak to wygląda... Na końcu mój komentarz w tej sprawie z małą wyrocznią.

Wysłany: Pon 06 Mar, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Po ostatniej, mocno opóźnionej fali DnŻ niestety nikt z nas nie jest skory do podejmowania ryzyka w postaci podawania przybliżonych terminów, kiedy byłaby organizowana kolejna fala zamówień, a dokładniej kiedy byłyby one realizowane (bo to pierwsze robimy sami, a to drugie w dużej mierze nie zależy od nas, gdyż to nie my odpowiadamy za produkcję).
Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nowe produkty z tej oferty są przygotowywane i, w zależności od akceptacji, możliwości produkcyjnych FFG i wielu innych czynników, wstępnie szacujemy, że około połowy roku zorganizujemy nową zbiórkę. Nie trzymajcie mnie jednak za słowo, ponieważ może się to zmienić i to niezależnie od nas.
Co się w niej znajdzie? Na razie mogę powiedzieć, co chcielibyśmy w niej zawrzeć, ale to też jest uzależnione od akceptacji po stronie FFG i licencjodawców:
- około 8 kolejnych koszmarnych talii do Władcy Pierścieni LCG
- cały kolejny cykl do Władcy Pierścieni LCG
- co najmniej jeden scenariusz do Władcy Pierścieni LCG
- oba scenariusze do Horroru w Arkham LCG
- nowe zestawy kart do popleczników i/lub zestawów bohaterów i potworów do Descenta
Co do poprzednich rzeczy to zapewne w ciągu tygodnia (jak zrealizowane zostaną ostatnie zamówienia przedsprzedażowe) normalnie w sprzedaży udostępnimy pozycje, które jeszcze mamy w magazynie, także nie powinniście mieć większych problemów z zakupem tego, co dotychczas przygotowaliśmy w ramach DnŻ.

Wysłany: Pon 10 Kwi, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Jak już zapewne zauważyliście, wszystkie wcześniej dostępne produkty można zamawiać w naszym sklepiku internetowym, jak i w sklepach z grami (jeśli Wasz ulubiony sklep nie ma ich w ofercie - koniecznie porozmawiajcie z jego obsługą, aby je dla Was sprowadzili!).
Jeśli zaś chodzi o nowe dodatki dostępne w trybie DNŻ, to mogę zacytować tylko to, co napisałem poprzednim razem:
Cytat:
DRUK NA ŻĄDANIE
Po ostatniej, mocno opóźnionej fali DnŻ niestety nikt z nas nie jest skory do podejmowania ryzyka w postaci podawania przybliżonych terminów, kiedy byłaby organizowana kolejna fala zamówień, a dokładniej kiedy byłyby one realizowane (bo to pierwsze robimy sami, a to drugie w dużej mierze nie zależy od nas, gdyż to nie my odpowiadamy za produkcję).
Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że nowe produkty z tej oferty są przygotowywane i, w zależności od akceptacji, możliwości produkcyjnych FFG i wielu innych czynników, wstępnie szacujemy, że około połowy roku zorganizujemy nową zbiórkę. Nie trzymajcie mnie jednak za słowo, ponieważ może się to zmienić i to niezależnie od nas.

Wysłany: Pon 08 Maj, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Nie, nie mamy nowych informacji na temat kolejnej fali zamówień Druku na Żądanie.

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Tutaj niestety nie mam żadnych nowych informacji. W tym roku chcielibyśmy zorganizować jeszcze jedną akcję zbierania zamówień, ale spodziewałbym się jej nie wcześniej, jak pod zakończeniu wakacji. (nawet, jak wcześniej coś zorganizujemy, to z uwagi na GenCon i tak nie będzie możliwości wyprodukowana dodatków zamówionych przez nas).

Wysłany: Pon 03 Lip, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Obecny plan jest taki, aby w sierpniu (raczej w II, niż w I połowie) zebrać od Was zamówienia. Traktujcie ten termin jednak z dużą dozą tolerancji, ponieważ tu wiele zależy od naszych partnerów (gdyż wiele z rzeczy, które mają pojawić się w tej nowej fali, nie jest jeszcze zaakceptowanych przez licencjodawców, a ostatnio zajmuje to bardzo dużo czasu).
Przybliżoną datę realizacji podamy w momencie zbiórki.
Co się znajdzie w nowej fali? Na pewno mogę powtórzyć to, co napisałem w tym temacie w marcu:
Cytat:
- około 8 kolejnych koszmarnych talii do Władcy Pierścieni LCG
- cały kolejny cykl do Władcy Pierścieni LCG
- co najmniej jeden scenariusz do Władcy Pierścieni LCG
- oba scenariusze do Horroru w Arkham LCG
- nowe zestawy kart do popleczników i/lub zestawów bohaterów i potworów do Descenta
Zanim podniesie się larum - to jest plan minimum :) Na pewno postaramy się rozszerzyć tę listę.

Wysłany: Pon 07 Sie, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Ostateczną listę produktów podamy, jak już wszystko będziemy mieli zaakceptowane przez licencjodawców, aby uniknąć sytuacji, że coś obiecaliśmy, a potem tego nie ma.

Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Tutaj nie mam niestety żadnych nowszych informacji. Nasze materiały nie są jeszcze zaakceptowane, a przed otrzymaniem ich akceptacji nie ruszymy ze zbiórką zamówień (ze względu na doświadczenia z opóźnieniami, które miały miejsce poprzednim razem. Na razie trudno powiedzieć kiedy to nastąpi, ale gorąco liczymy na to, że następną falę uda się nie tylko zorganizować, ale także dostarczyć jeszcze w tym roku.

Wysłany: Pon 02 Paź, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nie mam żadnych nowych informacji w tej kwestii.
Właśnie przez takie opóźnienia nie chcemy wcześniej zbierać zamówień od Was, ani od sklepów. Dlatego najpierw chcemy mieć akceptację wszystkiego, co będzie zamawiane, a dopiero potem zbierzemy zamówienia. Bardzo nam zależy, aby to nastąpiło w tym roku.

Wysłany: Pon 06 Lis, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety nie mamy tutaj żadnej nowej informacji. Patrząc na to, którą część roku mamy można powoli zacząć zakładać, że w tym roku nie zorganizujemy już zamówień DnŻ. :(
Wiąże się to m.in. z potrzebą rozliczenia księgowego i zmianą roku podatkowego, która na 99% nastąpi pomiędzy zebraniem zamówień od klientów teraz, a realizacją zamówień (nie wspominając o tym, że nadal nie mamy zaakceptowanych wszystkich materiałów, a jest to konieczne, aby można było mówić o jakiejkolwiek produkcji).

Wysłany: Pon 04 Gru, 2017
DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety, nas także obecna sytuacja z DNŻ nie cieszy i mamy nadzieję, ze w tej kwestii przyszły rok będzie bardziej przychylny i uda się zorganizować wszystkie zaplanowane druki/dodruki, dostarczyć Wam zaległe pozycje i nie będzie to okupione kolejnym wielkim opóźnieniem. Życzymy tego zarówno Wam, jak i sobie :)

Pon 08 Sty, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE

Wysłany: Pon 05 Lut, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE
Dokładną listę nowości opublikujemy w momencie ogłoszenia zbiórki zamówień.

Wysłany: Pon 05 Mar, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE
Niestety wyszło na to w moim poprzednim poście, że ominąłem dość istotne słowo. Mianowicie, kiedy pisałem o
Cytat:
Wstępny plan jest taki, aby na przełomie przygotować nową akcję zbierania zamówień.
Miałem na myśli przełom kwartałów. Jak na razie plan ten nadal jest w mocy.
Pytaliście tez o dodruk rzeczy, które poprzednio były dostępne w ramach DnŻ - tak planujemy je także zamawiać, więc będziecie mogli uzupełnić braki w swoich kolekcjach.

Wysłany: Wto 03 Kwi, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE - brak jakichkolwiek informacji w tym poście...

Wysłany: Pon 07 Maj, 2018
DRUK NA ŻĄDANIE
Obecnie nie mam żadnych nowych informacji na temat kolejnej fali DnŻ. Będziemy informować jak tylko coś ruszy się w tej sprawie.

Komentarz Creada: Nie wiem czy się śmiać czy płakać nad zmarnowanym czasem. Obecne nabieranie wody w usta i nie odpowiadanie na pytania (formułka z tym, że coś tam jest z licencją trochę się przejadła od roku...) jest dziwne? Niepokojące?
Mnie zastanawia inna rzecz - skoro jest taki problem z tym, to w jaki magiczny sposób wyszedł Fellowship? On jest też w druku cyfrowym, czyli jest to druk na żądanie. Żeby nie było, super że wyszedł, ale obala to trochę argument odnośnie wstrzymania wszystkiego innego bo licencja. Czyli na coś jest zgoda, ale cała reszta jest wstrzymana z powodu...? No właśnie.
Teraz będzie przepowiednia: w czerwcu co do druku na żądanie wyskoczy ta sama formułka (już nie wierzę, że jakikolwiek przełom osiągniemy z prostej przyczyny o czym poniżej), i w ten sposób Galakta będzie miała spokój do lipca.
W lipcu będą się zasłaniać, że wakacje. W sierpniu, że Gencon i nikt drukiem na żądanie nie bedzie się zajmował. We wrześniu - powtórzenie formułki z czerwca bądź olanie tematu. W październiku to (oby wyszedł), Fellowship jako zasłona dymna. W listopadzie będzie info, że postarają się do końca roku. W grudniu - niestety, ale rok się kończy, podatki, bla bla.
I kolejny rok będzie pchnięty, a ludzie niech czekają.
Plany są, to się chwali - serio, chcę mieć po polsku całego Władcę. Ale prędzej grę zakończą niż my zobaczymy druk na żądanie...

sqb1978 - Sob 02 Cze, 2018

Dołączam się do apelu o powazne podejście kwestii DnŻ dla gier WP LCG oraz AwH LCG.
Kupuję wszystko co wychodzi w PL i we Władcy zrobiły się już spore zaległości.

esiu1986 - Sob 02 Cze, 2018

Podobnie jak wiele osób wypowiadających się na tym forum w temacie Władcy Pierścieni LCG, jestem posiadaczem wszystkiego co wyszło do tej pory w PL. Obserwuję forum i plany wydawnicze, z niecierpliwością czekam na każdy kolejny dodatek do WP LCG. Cieszę się, że duże dodatki są wydawane normalnym trybem, oby tak dalej!. Martwi mnie natomiast kwestia DnŻ. Pogodziłem się z tym, że małe dodatki nie wyjdą w normalnym trybie, jak pierwsze cykle przygód. Przełknąłem nieco gorszą jakość kart. Cieszyłem się, że Galakta szanuje graczy i mimo trudności chce kontynuować rozpoczęty projekt (WP LCG).
Jednak teraz, po okolo 1.5 roku oczekiwania na kolejną zapowiadaną falę DnŻ, i ciągłym odwlekaniu terminu, zaczynam się zastanawiać o co tak właściwie chodzi. Tak długi okres oczekiwania, mimo zapewnień ze strony Pana Michała, stawia wiarygodność firmy i jej profesjonalizm pod znakiem zapytania. Jako gracz bardzo bym się cieszył z posiadania całej kolekcji w PL, jednak coraz częściej rozważam dokupienie brakujących dodatków w wersji ENG (póki są dostępne). Prośba do Galakty i Pana Michała o jasne stanowisko firmy. Jeżeli macie zamiar zbierać zamówienia na DnŻ to, na litość boską zróbcie to w końcu. Ile można odwlekać terminy?
Jeżeli natomiast, jest to nieopłacalne, lub są inne powody dla których nie będziecie kontynuować tego projektu , ogłoście taką informację. Czekanie i niewiedza jest najgorsza.

Osobiście liczę, że w najbliższym czasie uda się zebrać zamówienia na DnŻ i, że będzie to DUŻA fala:)

TomB - Sob 02 Cze, 2018

Również liczę na jakąś konkretną informację w sprawie DNŻ. Po ostatniej odpowiedzi zacząłem poważnie wątpić, czy dostaniemy jeszcze cokolwiek od naszego Wydawcy.
Z niecierpliwością czekam na poniedziałek - jeśli p.Michał swoją odpowiedzią nie da nadziei na nową zbiórkę to zacznę uzupełniać scenariusze w oryginale.

Zuro - Sob 02 Cze, 2018

Dołączam się do powyższych pytań o DnŻ i zaległe dodatki do Władcy Pierścieni LCG (Czarni Jeźdźcy w szczególności). Czy macie w ogóle zamiar dodrukowywać dodatki, których nakład się wyczerpał? Jeżeli nie, dajcie jasny sygnał, trzeba będzie wtedy kupić po angielsku, choć miałem zamiar zbierać wszystko, co wyszło do tej pory po polsku (jak pewnie wiele osób tutaj)...
Damet - Sob 02 Cze, 2018

Moje pytania dotyczą gry Descent:
- kiedy pojawi się dodatek Mists of Bilehall ?
- jaki jest status aplikacji do tej gry (które kampanie są przetłumaczone i w pełni grywalne oraz których zestawów M&H można używać) ?
- dołączam się do pytania odnośnie DnŻ, jaka jest szansa że w ogóle zobaczymy brakujące zestawy w języku polskim?

Tomkos77 - Nie 03 Cze, 2018

Witam wszystkich
Pytania do Galakty
- kiedy konkretnie i czy macie zamiar wydać Mgły Bilehall
oraz na jakim etapie tłumaczenia są pozostałe kampanie w Road to Legend?

Petergorn - Nie 03 Cze, 2018

Również liczę na DnŻ do WP LCG
inzkulozik2 - Pon 04 Cze, 2018

Zuro napisał/a:
Dołączam się do powyższych pytań o DnŻ i zaległe dodatki do Władcy Pierścieni LCG (Czarni Jeźdźcy w szczególności). Czy macie w ogóle zamiar dodrukowywać dodatki, których nakład się wyczerpał? Jeżeli nie, dajcie jasny sygnał, trzeba będzie wtedy kupić po angielsku, choć miałem zamiar zbierać wszystko, co wyszło do tej pory po polsku (jak pewnie wiele osób tutaj)...

Czy masz wszystkie duże dodatki, które wyszły w PL, a które leżą po sklepach ?

Gog - Pon 04 Cze, 2018

Kiedy Ulice Arkham, kiedy sanctum of Twilight?
Nokturn - Pon 04 Cze, 2018

Z tym DnŻ to jest dramat. Dobra robota z postem podsumowującym. Zarówno z drukiem na żądanie jak i Battlestarem próbują nas załagodzic słodkim p...m jak niegdyś słynnego pana Lebiedzia załagadzała firma telekomunikacyjna.
reedmooley - Pon 04 Cze, 2018

To właśnie do Pana Lebiedzia tamten facet dzwonił w sprawie tego że go tenże załagodził na kilka dni swoim słodkim.... ;)

No ale już w temacie podsumowania miesiąca...
Dołączam się do pytania co z:
DNŻ do Descenta- H&M Packi,
Descent- Mgły Bilehall,
Descent- aktualizacja apki,poprawa baboli tłumaczenia w aplikacji i dodanie reszty elementów które nie są potłumaczone,
Aktualizacją aplikacji do II ed. Posiadłości Szaleństwa,
Brakującym dodatkiem do Znaku Starszych Bogów.

Dodatkowo-czy tylko ja mam wrażenie że wycięło cześć tytułów z zapowiedzi na stronie Galakty?(np. Mgły Bilehall)

Morun - Pon 04 Cze, 2018

To ja jeszcze tak na szybko. Czy widać na horyzoncie jakąś zmianę polityki w sprawie blistrów do Imperium Atakuje?
Bary - Pon 04 Cze, 2018

Gog napisał/a:
Kiedy Ulice Arkham, kiedy sanctum of Twilight?

Dorzucę do tego pytanie o datę wydania zestawów kafli.

Michal - Pon 04 Cze, 2018

Witajcie,

dzisiaj dla odmiany nie będę silił się na klimatyczne wstępy, tylko bez zbędnej zwłoki przejdę do meritum.

W tym miejscu chciałem tylko przypomnieć jedną rzecz - publikowane tutaj odpowiedzi prezentują zakres informacji, które znamy i którymi możemy się z Wami podzielić. Szczególnie ważna jest ta druga część, ponieważ czasami znamy odpowiedzi na zadawane przez Was pytania, ale nie możemy ich podać do publicznej wiadomości ze względu na obowiązujące nas umowy i kontrakty.

Na podobnej zasadzie niektórych odpowiedzi nie możemy udzielić, dopóki nie będziemy posiadali podpisanego kontraktu na daną pozycję.

GRY PLANSZOWE

Mgły Bilehall - produkcja rozszerzenia niedługo powinna się zakończyć, więc jeśli wszystko pójdzie bezproblemowo, będziecie mogli się nim cieszyć przed końcem wakacji.
Aplikacja - planujemy dostarczyć FFG materiały tak, aby w wakacje pojawiła się bardzo duża aktualizacja

Imperium Atakuje
W chwili obecnej nie planujemy wydawać do gry kolejnych dużych, jak i małych dodatków. Warto jednak nadmienić, że nie jest to decyzja ostateczna.

Posiadłość Szaleństwa
Chyba nikogo nie zdziwi informacja, że oczywiście nadal planujemy rozwijać linię :) . Dodatki wydajemy w tempie, w którym umożliwia nam to samo FFG.
Za progiem - tak, planujemy dodruk tego rozszerzenia. Już ostatnio zgłosiliśmy takie zapotrzebowanie i czekamy tylko na pierwszą możliwą okazję koprodukcji.
Zestawy kafelkowo-figurkowe - powinny być dostępne w III kwartale.

Poszukiwania Pierścienia
Produkcja idzie zgodnie z planem i gra powinna być dostępna w III kwartale 2018.

Twilight Imperium IV
Obecnie wszystko jest w rękach fabryki. Zgodnie z ostatnimi aktualizacjami, zakończenie produkcji planowane jest na lipiec. Jeśli tak faktycznie będzie, gra powinna być dostępna w sprzedaży jesienią. Jednak termin ten będziemy mogli potwierdzić dopiero, jak otrzymamy informację, że produkcja się zakończyła.

GRY LCG
Gra o Tron LCG
Niestety mam dla fanów tej gry smutną wiadomość - "Zawsze ktoś zdradza" była ostatnim dodatkiem, który przez nas został wydany do Gry o Tron LCG. [EDIT: oczywiście wydaliśmy do końca cykl. PIerwotne umieszczenie tu "Wiary wojującej" było błędem]

Od dłuższego czasu zainteresowanie tą grą wyraźnie maleje, w związku z czym zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o zamknięciu serii. Wszystkim fanom gry dziękujemy za lata, które razem z nami spędzili w Westeros.

Władca Pierścieni
W przeciwieństwie do innych fgier LCG, seria ta nie jest dla nas zamknięta i planujemy uzupełnić brakujące dodatki.

DRUK NA ŻĄDANIE
Doskonale rozumiem Wasze zniecierpliwienie i chęć uzyskania odpowiedzi. Niestety tutaj sprawa nie jest prosta jak zwykłe "zebranie zamówień", ponieważ z zebranych zamówień trzeba się wywiązać, a nie później przekazywać informacje o kolejnych opóźnieniach w momencie kiedy otrzymaliśmy od Was fundusze. Dlatego też nie rozpoczniemy zbiórki zamówień, dopóki wszystko nie będzie faktycznie dopięte na ostatni guzik.

Zapytacie więc kiedy, oczekując konkretnej daty. Takiej niestety nie mogę obecnie podać, zamiast tego mogę powiedzieć, że projekt ten ma w chwili obecnej jeden z najwyższych priorytetów. Tak jak Wam zależy na tym, aby wreszcie zagrać w te dodatki, tak nam zależy na tym, aby je Wam udostępnić. Światełko w tunelu jest widoczne od dawna i jesteśmy coraz bliżej wyjścia z mroku :)

gajus21 - Pon 04 Cze, 2018

Cytat:

Imperium Atakuje
W chwili obecnej nie planujemy wydawać do gry kolejnych dużych, jak i małych dodatków. Warto jednak nadmienić, że nie jest to decyzja ostateczna.

W końcu jednoznaczna deklaracja.

Cytat:

Władca Pierścieni
W przeciwieństwie do innych fgier LCG, seria ta nie jest dla nas zamknięta i planujemy uzupełnić brakujące dodatki.

Może coś więcej w tym temacie? Bo podobnie było z Imperium Atakuje, a dziś trach informacja:"Konice z serią".

mackan - Pon 04 Cze, 2018

Cytat:
Imperium Atakuje

Powiem szczerze, że szczerość firmy rozbrajająca.
Najpierw piszą, że dodatki małe nie będą wydawane w pierwszym terminie, a teraz informacja, że jednak nie wydajemy w ogóle...

Pewnie liczyli, że ktoś nowy się skusi, kupując wersję PL i trochę zarobią, nim kopną swoich customerów w rzyć.

(Ja żałuję, że dałem się skusić jeszcze na Serce Imperium, czuję się przeż Galaktę mocno kopnięty, żeby nie powiedzieć dosadniej...)

Brawo. Wspaniała decyzja. Dziękujemy za mówienie A i nie mówienie B. Cieszę się że X-Wing 2.0 wylądował u firmy poważniejszej :)

A moje pytanie na kolejny miesiąc:
Straciliście może już prawa do wydawania Imperium Atakuje w ogóle?
Jeśli tak, to czy możecie powiedzieć, jaka inna lepsza firma od Was bedzie wydawać tę grę po polsku? Też Rebel? Czy coś innego?

inzkulozik2 - Pon 04 Cze, 2018

gajus21 napisał/a:
Może coś więcej w tym temacie? Bo podobnie było z Imperium Atakuje, a dziś trach informacja:"Konice z serią".

Widocznie światełko w tunelu okazało się pociągiem :D

VicThor - Pon 04 Cze, 2018
Temat postu: Twilight
Czyli TI4 w drugim kwartale można sobie włożyć między bajki ... zgodnie z przypuszczeniami :(
bellatrix850 - Pon 04 Cze, 2018

I Grę o Tron też szlag trafił. Pozostaje mieć nadzieję, że Rebel to przejmie, bo przykro mi, ale zostawianie tego, moim zdaniem najlepszego, wydanego przez FFG LCG, kiedy do końca jest już bliżej niż dalej jest żałosne i niepoważne. I świadczy tylko o braku u Was profesjonalizmu.
Gog - Pon 04 Cze, 2018

bellatrix850 napisał/a:
I Grę o Tron też szlag trafił. Pozostaje mieć nadzieję, że Rebel to przejmie, bo przykro mi, ale zostawianie tego, moim zdaniem najlepszego, wydanego przez FFG LCG, kiedy do końca jest już bliżej niż dalej jest żałosne i niepoważne. I świadczy tylko o braku u Was profesjonalizmu.

rebel powiedział, że nie ma zamiaru prowadzić żadnej gry lcg w najbliższym czasie :p

bellatrix850 - Pon 04 Cze, 2018

No to zostaje tylko żal. Zwłaszcza trzech dużych dodatków, które jeszcze zostały.
Cóż, czekamy na wiadomość kiedy Arkham się przestanie opłacać.

mackan - Pon 04 Cze, 2018

Drugie pytanie mi się nasunęło.
Rozumiem aplikacji do Imperium w wersji PL też nie będzie? Czy prawa wam jeszcze niestety nie wygasły, w związku z czym, nie ma co liczyć na inną firmę z tłumaczeniem i wydaniem Imperium jak należy, pożądnie i w terminach?

Bo na was to już nie ma co liczyć.

I pomysleć, że jeszcze wczoraj myślałem o kupnie Fallouta...

Przy wydaniu każdej gry powinniście, już na pudełku, dużym drukiem ostrzegać:
"NIE WYDAMY DO KOŃCA". Bylibyście wtedy wreszcie uczciwie transparentni.

Paskuder - Pon 04 Cze, 2018

Got lcg, wiara ostatnim dodatkiem? Nawet nie wydacie zawsze ktoś zdradza żeby dociągnąć do końca cyklu? Przecież to jedno pudelko... Naprawdę urwiecie gota pl tak ni z gruchy ni z pietruchy? Jest to tak nieprofesjonalne podejście do klienta, że nawet nie wiem jak to skomentować... Ręce opadają i cała reszta też.
Merlin - Pon 04 Cze, 2018

Michal napisał/a:

Władca Pierścieni

DRUK NA ŻĄDANIE
Doskonale rozumiem Wasze zniecierpliwienie i chęć uzyskania odpowiedzi. Niestety tutaj sprawa nie jest prosta jak zwykłe "zebranie zamówień", ponieważ z zebranych zamówień trzeba się wywiązać, a nie później przekazywać informacje o kolejnych opóźnieniach w momencie kiedy otrzymaliśmy od Was fundusze. Dlatego też nie rozpoczniemy zbiórki zamówień, dopóki wszystko nie będzie faktycznie dopięte na ostatni guzik.

Zapytacie więc kiedy, oczekując konkretnej daty. Takiej niestety nie mogę obecnie podać, zamiast tego mogę powiedzieć, że projekt ten ma w chwili obecnej jeden z najwyższych priorytetów. Tak jak Wam zależy na tym, aby wreszcie zagrać w te dodatki, tak nam zależy na tym, aby je Wam udostępnić. Światełko w tunelu jest widoczne od dawna i jesteśmy coraz bliżej wyjścia z mroku :)

To ja już bym wolał jasną sytuację i zamknięcie serii jak w przypadku innych LCG. Znowu nic nie wiadomo, nic z tych słów nie wynika. Nawet nie wiemy czy w takim teoretycznym DnŻ byłby jeden cykl Władcy czy dwa, a może i trzy, bo wkrótce się tyle uzbiera.
Od nowego cyklu kupuję małe dodatki po angielsku, bo w takim tempie wyjdą w wersji polskiej ok. 2021. Nie będę czekał aż mi wykupią i liczył na dodruki.

Lunar - Pon 04 Cze, 2018

Michal napisał/a:

Posiadłość Szaleństwa
[...]
Zestawy kafelkowo-figurkowe - powinny być dostępne w III kwartale.

Aaaa!!! <3 <3 <3

Darku - Pon 04 Cze, 2018

Galakta zabiera się za wydawanie gier LCG i gier kolekcjonerskich, których sama nie potrafi wydać do końca a później zdziwienie, że ludzie przestają u nich kupować. Fani danej gry tracą zaufanie.
Ciekaw jestem kiedy szlag trafi Arkham LCG. Do tej pory nie wiadomo nic o 2 dodatkowych scenariuszach: Curse of the Rougarou i Carnevale of Horrors.
Sukcesem jest wydanie The Labyrinths of Lunacy.

Gog - Pon 04 Cze, 2018

Darku napisał/a:
Galakta zabiera się za wydawanie gier LCG i gier kolekcjonerskich, których sama nie potrafi wydać do końca a później zdziwienie, że ludzie przestają u nich kupować. Fani danej gry tracą zaufanie.
Ciekaw jestem kiedy szlag trafi Arkham LCG. Do tej pory nie wiadomo nic o 2 dodatkowych scenariuszach: Curse of the Rougarou i Carnevale of Horrors.
Sukcesem jest wydanie The Labyrinths of Lunacy.

garstka fanatyków i tyle się w to bawi ;) akurat tu bym galaktyk nie winil zwłaszcza że wydali parę gier po kosztach żebyście mieli, więc wtf;)

Darku - Pon 04 Cze, 2018

Gog napisał/a:

garstka fanatyków i tyle się w to bawi ;) akurat tu bym galaktyk nie winil zwłaszcza że wydali parę gier po kosztach żebyście mieli, więc wtf;)

Gdy ktoś coś kolekcjonuje to od razu jest fanatykiem? Jestem ciekaw jak liczna musi być ta grupa "fanatyków" żeby się opłacało kontynuować. Galakta w głównej mierze wydaje gry kolekcjonerskie - czyli dla fanatyków Twoim zdaniem.

Gog - Pon 04 Cze, 2018

Darku napisał/a:
Gog napisał/a:

Gdy ktoś coś kolekcjonuje to od razu jest fanatykiem? Jestem ciekaw jak liczna musi być ta grupa "fanatyków" żeby się opłacało kontynuować. Galakta w głównej mierze wydaje gry kolekcjonerskie - czyli dla fanatyków Twoim zdaniem.

nie.mialem nikogo urazić, po prostu jest Was często garstka w porównaniu do tradycyjnych gier via pamiętam gdzieś.bylo że czarnych jeźdźców kupiło tylko okolo 200 osob. A fanatyk w sensie, musisz.byc w coś bardzo wkrecony, żeby wydać na grę 2000-3000 zł przyznaj. Ale niestety u nas takie gry nie cieszą się należytą popularnością że względu na koszty.

Paskuder - Pon 04 Cze, 2018

Gog napisał/a:

Ja rozumiem że można zamknąć lcg jak jest nierentowny bo nikt za instytucję harytatywna wyrabiał nie będzie. Można jednak zamknąć z głową a można też zamknąć jedną paczkę przed końcem cyklu. Co moim zdaniem jest decyzją dziwną i oględnie mówiąc chyba mało popularną. Gdyby tak porównać straty marketingowo-wizerunkowe z kosztami wydania ostatniej paczki...

Cread - Pon 04 Cze, 2018

Gog napisał/a:

nie.mialem nikogo urazić, po prostu jest Was często garstka w porównaniu do tradycyjnych gier via pamiętam gdzieś.bylo że czarnych jeźdźców kupiło tylko okolo 200 osob.

Nakład tego rozszerzenia jest już dawno wyczerpany, podobnie z innymi. I ludzie fanatycznie nie kupowali po kilka sztuk, żeby wydawnictwu zeszło. Tym bardziej, że kilku rzeczy zrobiono dodruki (mówię o Władcę).
Boli, bo teraz nie wiadomo - czekać na cud? Druk na żądanie to już jest swoiste urban legend, albo jak kto woli "kurła kiedyś to było"...
Czuję się co najmniej źle, że nie mogę swoich pieniędzy dawać gdzie trzeba.

Michal - Pon 04 Cze, 2018

Szybka aktualizacja z drogi - oczywiście pierwotnie wspomniana przeze mnie "Wiara Wojująca" nie jest ostatnim dodatkiem do Gry o Tron LCG - cykl doprowadziliśmy do końca wydając także "Zawsze ktoś zdradza".

Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Heimdall89 - Pon 04 Cze, 2018

Michal napisał/a:

GRY LCG
Gra o Tron LCG
Niestety mam dla fanów tej gry smutną wiadomość - "Zawsze ktoś zdradza" była ostatnim dodatkiem, który przez nas został wydany do Gry o Tron LCG. [EDIT: oczywiście wydaliśmy do końca cykl. PIerwotne umieszczenie tu "Wiary wojującej" było błędem]

Od dłuższego czasu zainteresowanie tą grą wyraźnie maleje, w związku z czym zostaliśmy zmuszeni do podjęcia decyzji o zamknięciu serii. Wszystkim fanom gry dziękujemy za lata, które razem z nami spędzili w Westeros.

Bardzo się zawiodłem na Waszym wydawnictwie. Jasne, rozumiem, że coś może nie cieszyć się zainteresowaniem, więc warto z tego zrezygnować. Warto byłoby jednak zastanowić się dlaczego tak jest. Choćby taki Pyrkon, który mógłby być fajnym miejscem do zainteresowania większej liczby graczy. A co się okazało? Pracownicy nawet nie wiedzieli czy coś z gota mają na stoisku. Dopiero po którymś razie otrzymałem info, że nie wzięliście ani 1 dodatku. Niespecjalnie dobre podejście.

Inna sprawa - wkurza mnie to, ze dowiaduję się na forum, a nie na zadnym oficjalnym profilu. To też bardzo źle świadczy. Bo muszę się wręcz prosić o odpowiedź z Waszej strony. Bo na fb odpowiadacie z mega opóźnieniem. Bo kilka dni temu nie potrafiliście się wypowiedzieć w sprawie tej gry. Bo inf. o zakończeniu wydawania tej gry kilka dni przed premierą 1 dodatku z nowego cyklu. Naprawdę ciężko byłoby, gdybyście poinformowali graczy o końcu wydawania tej gry, ale na otarcie łez wypuścili kolejny cykl?

Zawiodłem się po raz ostatni :/. Nigdy więcej galakto. Już miałem tak z Włądcą Pierścieni, z Bitwami Westeros a teraz z gotem lcg. Nigdy więcej.

Lim0nek - Wto 05 Cze, 2018

Mimo że spodziewałem się tego, informacja o zakończeniu wydawania Imperium atakuje jest bolesna. Droga galakto proszę jednak nie mydl oczu stwierdzeniami że nie jest to decyzja ostateczna bo na 99% decyzja jest już nie do zmienienia. Dziękuję ci za to że nigdy już nie skoncze mojej kolekcji IA. No ale co zrobić, nauczka dla mnie żeby kupować gry w edycji angielskiej.
Gothik - Wto 05 Cze, 2018

W d... z wami, Galakto. Ależ czuje się jak frajer - przez całe lata kupowałem wszystko co tylko mogłem od was w wersji polskiej (pierwszych siedem fal X-Winga, "komplet" Imperial Assault, trzy pełne LCG, cała masa gier "jednopudełkowych"), żeby mogli grać ze mną kumple na bakier z angielskim i moje dzieciaki, jak tylko podrosną. Walczyłem na forach i przekonywałem wahających się, żeby kupowali polskie wersje, bo wspierają polskiego wydawcę i linię wydawniczą itp. Współorganizowałem turnieje w Inwazję i Podbój, żeby polskie karty lepiej się sprzedawały. Frajerstwo do kwadratu... No ale dosyć robienia z siebie jelenia - cytując Normana Stansteda z "Leona Zawodowca" - it`s something personal now :)
Własnie zamowiłem anegielska wersję planszowego Fallouta i zapłaciłem za nią pieniędzmi, które miały trafić do was. Ale to się już nigdy nie wydarzy. Dzięki za te wszystkie lata, ale nie życzę powodzenia.

P.S. Jako tzw. przedsiębiorca doskonale rozumiem, że firma ma przynosić dochód i utrzymywanie w ofercie produktów przynoszących stratę jest bez sensu. Ale pracujecie już w tej branży nie rok i nie pięć i powinniście już umieć przewidywać, która linia wydawnicza ma szanse na dlugoterminową dochodowość, a która nie. A jeśli wciąz się tego nie nauczyliście, zatrudnijcie jak najszybciej kogoś, kto to potrafi, bo idą dla was ciężkie czasy.

morphine - Wto 05 Cze, 2018

Gothik napisał/a:

P.S. Jako tzw. przedsiębiorca doskonale rozumiem, że firma ma przynosić dochód i utrzymywanie w ofercie produktów przynoszących stratę jest bez sensu.

@Gothic
Przeczytaj sobie jeszcze raz to zdanie które napisałeś, a potem jeszcze raz na chłodno swojego posta.

Rebel przejmuje po kolei biznes FFGowy. To co się nie opłaca, tego nie bierze (LCG się nie opłaca w Polsce), gównoburza i tak zostanie na Galakcie (... 'bo to oni zamknęli LCGi PL' ... itp.).

Gothik - Wto 05 Cze, 2018

Z tego co słyszałem, to Rebel nie przejmuje całego biznesu FFG-owego, tylko nowe tytuły wydawane przez tę firmę, licencje na wydawanie starych ma cały czas Galakta. I tak, to oni zamykają LCG, bo nie potrafią przewidzieć życia cyklu wydawniczego w długiej perspektywie - czego wybitnym przykładem było wydanie Netrunnera LCG w kilkanaście miesięcy po wersji ENG, kiedy wszyscy którzy mieli kupić, już kupili.
Virgo - Wto 05 Cze, 2018

morphine napisał/a:
Gothik napisał/a:

P.S. Jako tzw. przedsiębiorca doskonale rozumiem, że firma ma przynosić dochód i utrzymywanie w ofercie produktów przynoszących stratę jest bez sensu.

@Gothic
Przeczytaj sobie jeszcze raz to zdanie które napisałeś, a potem jeszcze raz na chłodno swojego posta.

Rebel przejmuje po kolei biznes FFGowy. To co się nie opłaca, tego nie bierze (LCG się nie opłaca w Polsce), gównoburza i tak zostanie na Galakcie (... 'bo to oni zamknęli LCGi PL' ... itp.).

Prawilny post.
#galaktadidnothingwrong
#teammordorforever

c08mk - Wto 05 Cze, 2018

Brak kontynuacji gier w postaci kolejnych dodatków jest dla mnie nieakceptowalne jako dla gracza.
Z kolei jeżeli ktoś ma nadzieję, że Rebel nagle zacznie wydawać ameritrashe od FFG z mnóstwem tekstu i dużą ilością dodatków to się przeliczy. To nie jest model biznesowy Rebela.

Póki co mam nadzieję na kontynuacje i informacje od Galakty o Runeboundzie, Descencie (i DnŻcie do niego) i Eldrithu o ile ostatni dodatek nie kończy tej serii.

morphine - Wto 05 Cze, 2018

Virgo napisał/a:

Prawilny post.
#galaktadidnothingwrong
#teammordorforever

Dorośnij. I może zmądrzej w końcu.

Virgo - Wto 05 Cze, 2018

morphine napisał/a:
zmądrzej w końcu.

Gothik na pewno zmądrzał :mrgreen:

aryss - Wto 05 Cze, 2018

...
Virgo - Wto 05 Cze, 2018

#wh40kconquest.plwasaninsidejob
aryss - Wto 05 Cze, 2018

...
Virgo - Wto 05 Cze, 2018

:mrgreen:
Moryc - Wto 05 Cze, 2018

Kiedy wreszcie duzy dodatek do AH lcg?????
sajpo - Wto 05 Cze, 2018

Siemka drodzy forumowicze, dawno mnie tu już nie było z uwagi na notoryczne zlewanie pytań o terminy wydań przez galakte. Co stało sie z Imperium Atakuje, duże dodatki też im już nie idą ?!? Patałachy wydały W Sercu Imperium z babolami i zrezygnowały z reszty serii ?!? Co to k... jest !!! Z jakiej cholery biorą sie nadal za Descenta a Imperium już nie ?!? Dajcie znać o co wogóle tutaj chodzi, bo cos mi umyka? A tak sie s.... bulwersowały jak zaczęliśmy robic im raban przy zarzuceniu małych blisterów !!!

P.S. Przeczytałem ich wszystkie ogłoszenia dotyczące Imperium Atakuje jakie zamieścili na forum od początku stycznia - fałszywe, załgane, zdradliwe #$?*"% !!!!! Odrobinę cywilnej odwagi wobec klientów, baliście się że się wam dodruki podstawki nie sprzedadzą jak ogłosicie przerwanie serii ?!?

Morun - Sro 06 Cze, 2018

A co dalej z aplikacją do Imperium Atakuje?
mackan - Sro 06 Cze, 2018

Aplikacja do Imperium zapewne nie będzie spolszczona. Rebel skupia się na razie na X-Wingu i nie zamierza zabierać się za IA, pewnie dla tego, że FFG poinformowało mnie, że do wydania IA w polskiej wersji wciąż ma prawa GALAKTA (dlatego podkreśla tę 'nieostateczność' swoich ostatecznych decyzji). Czyli wygląda to tak, że w tym momencie GALAKTA opóźnia polskie wydania kisząc do nich prawa.

No i z tym dodrukiem podstawki do Imperium i zatajeniem, ze już nie będzie wydawany, to było zagranie tak nieczyste, ze szkoda mi słów.

Będę na pewno informował o takich zagraniach filmy na każdym konwencie, spotkaniu, prelekcji etc, żeby zrazić do GALAKTY jak największą liczę osób. Nie jest to firma przyjazna konsumentowi.

WolekMKB - Sob 09 Cze, 2018

widac ze IA chyba nie idzie najlepiej bo nawet FFG nie rozszerza aplikacji...szkoda...
Wrojka - Nie 10 Cze, 2018

Michal napisał/a:

Władca Pierścieni

DRUK NA ŻĄDANIE

Czy dostępne będą ponownie dodatki z Sagi (Hobbit jak i Czarni Jeźdźcy)?

Jeffrson - Nie 10 Cze, 2018

Czy jest sens zamykać Grę o tron LCG, skoro FFG zamyka Netrunnera? W tej sytuacji na rynku nie będzie już NIC ofensyywnego. Może warto zawalczyć o bezpańskich Netrunnerowców? Może wydajcie chociaż deluxy i zobaczcie, co będzie?
Moryc - Nie 10 Cze, 2018

KIEDY DUZY DODATEK DO AH LCG?
Wy seio macie w dupie klientów, jakis pracownik mógłby zajrzeć raz na dien na forum...

z2a4k - Pon 11 Cze, 2018

Twilight imperium zmienil prognozowany czas wydania z II kwartału na II/III. Oby nie koniec trzeciego kwartału.
Berni77 - Pon 11 Cze, 2018

Moryc napisał/a:
KIEDY DUZY DODATEK DO AH LCG?
Wy seio macie w dupie klientów, jakis pracownik mógłby zajrzeć raz na dien na forum...

Czytania ze zrozumieniem już cię nie nauczyli w szkole?
Galakta odpowiada na posty tylko raz w miesiącu.

VicThor - Wto 12 Cze, 2018

z2a4k napisał/a:
Twilight imperium zmienil prognozowany czas wydania z II kwartału na II/III. Oby nie koniec trzeciego kwartału.

Tuareg ma czas wydania II/III kwartał. TI4 ma III kwartał. Obstawiam niestety, że dostaniemy nasze gry z końcem ostatniego spełniającego ten termin miesiąca. O ile termin kolejny raz się nie przesunie.

VicThor - Wto 12 Cze, 2018

Berni77 napisał/a:

Czytania ze zrozumieniem już cię nie nauczyli w szkole?
Galakta odpowiada na posty tylko raz w miesiącu.

I jak rozumiem uważać należy, że jest to częstotliwość w zupełności wystarczająca ?
Moim zdaniem gdyby odpowiadali częściej to część pytań nie pozostawałaby bez odpowiedzi, a i gracze mieliby poczucie, że się ich nie olewa.

Osobiście czekam jedynie na dodatek do Rebelii i TI4 więc frustracja nie udziela mi się tak mocno, ale rozumiem kolegów którzy chcą się czegoś dowiedzieć o produktach LCG

KQuest - Wto 12 Cze, 2018

Teoretycznie byłoby fajnie mieć odpowiedzi częściej, ale jak ostatnio widać, tych odpowiedzi jest teraz tak mało, że i tak by nie mieli co pisać
Merrox - Wto 12 Cze, 2018
Temat postu: Heroes of Terrinoth
Czy planujecie wydanie gry "Heroes of Terrinoth"?

https://www.fantasyflight...s-of-terrinoth/

Dzielny-mv - Sro 13 Cze, 2018

oby nie, albo idę w angielską wersję :/ #trzymamkciukizarebela
inzkulozik2 - Sro 13 Cze, 2018

Do tej gry będą dodatki, więc lepiej aby tego nie ruszali... :D
reedmooley - Sro 13 Cze, 2018

Akurat wg info od FFG to nie jest LCG. Jeśli będą dodatki to pudełkowe a nie cykle rozszerzeń itd.
mackan - Sro 13 Cze, 2018

inzkulozik2 napisał/a:
Do tej gry będą dodatki, więc lepiej aby tego nie ruszali... :D

:D

Fallouta też bym nie radził kupować. Do tej gry też pewnie wyjdą dodatki. Pewnie prędzej czy później z nich zrezygnują.

Korber - Czw 14 Cze, 2018

reedmooley napisał/a:
Akurat wg info od FFG to nie jest LCG. Jeśli będą dodatki to pudełkowe a nie cykle rozszerzeń itd.

Reimplementacja Warhammer Questa ACG, więc dostaniemy małe dodatki z postaciami i duże z przygodami.

grzegorz2010 - Czw 14 Cze, 2018

Co dalej z BSG? Od dłuższego czasu nic o tej grze nie mówicie, czy będzie dodruk dodatków?
Ndl - Nie 17 Cze, 2018

sajpo napisał/a:
Z jakiej cholery biorą sie nadal za Descenta a Imperium już nie ?!?

Ke? Umknęło mi coś, czy rzeczywiście się coś nowego od roku w temacie Descenta pojawiło?
Z tego co wiem, zapowiedzieli jedynie dodatek który po angielsku wyszedł właśnie jakiś rok temu i tyle... Panie... Descent też leży i kwiczy.

"Droga" galakto. Ktoś wcześniej pisał o wchodzeniu przynajmniej raz dziennie na to forum kogokolwiek z waszej załogi. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, nawet jak nie macie żadnych nowych informacji. Choćby po to, zeby uniknąć nieporozumień związanych z literówkami/brakującymi słowami (co miało już miejsce), które wyjaśniają się z miesięcznym opóźnieniem. Choćby po to, by zapalić/ostudzić entuzjazm. Choćby po to, żeby zrobić sobie jakąkolwiek reklamę, a nie zachowywać się tak, że niektórzy postrzegają was tak, jakbyście kradli z własnego koryta... To jest karygodne. Tracicie w ten sposób klientów. Pokazujecie im, że wam nie zależy na tym biznesie. Ludzie? Co za ludzie tam u was pracują na litość...

Zack - Nie 17 Cze, 2018

inzkulozik2 napisał/a:
Zuro napisał/a:

Czy masz wszystkie duże dodatki, które wyszły w PL, a które leżą po sklepach ?

A co to ma za znaczenie, jak ktoś chce pograć w sagę, to nie będzie przecież zaczynał od Morii 😂

esiu1986 - Nie 17 Cze, 2018

Panie Michale,

ostatnio pisał Pan o "wysokim priorytecie" jaki ma projekt/praca nad dodatkami do DnŻ dla WP LCG. Bardzo się cieszę, że Galakta chce wydać te dodatki po polsku. Będąc w Państwa sytuacji tj. sytuacji w której gracze zaczynają się mocno irytować po wielu miesiącach oczekiwania na DnŻ, i zadawać pytania nad sensem dalszego czekania, ogłosiłbym listę dodatków, które planujecie wydać w najbliższym czasie. Lista ta wg mnie powinna obejmować dwa pełne cykle + długą listę koszmarnych talii. Tyle się mówiło o nadrabianiu zaległości do wersji angielskiej. Zróbcie to w końcu. Uspokójcie graczy. Traktujcie nas poważnie. Ogłoście tą listę i termin zbierania zamówień.

P.S. Bardzo chciałbym mieć komplet WP LCG w PL. Zróbcie coś w kwestii DnŻ. Nie chcialbym doczekać momentu w którym ogłosicie, że rezygnujecie z DnŻ a dodatki angielskie bedą niedostępne.

Arek001 - Nie 17 Cze, 2018

Mnie się wydaje, że sytuacja z wydawaniem gier od FFG wyjaśni się, jak Rebel przejmie te tytuły, czyli za 2-3 lata. Do tego czasu to będzie wróżenie z fusów. Szkoda tylko graczy.
gajus21 - Pon 18 Cze, 2018

esiu1986 napisał/a:
Panie Michale,

ostatnio pisał Pan o "wysokim priorytecie" jaki ma projekt/praca nad dodatkami do DnŻ dla WP LCG. Bardzo się cieszę, że Galakta chce wydać te dodatki po polsku. Będąc w Państwa sytuacji tj. sytuacji w której gracze zaczynają się mocno irytować po wielu miesiącach oczekiwania na DnŻ, i zadawać pytania nad sensem dalszego czekania, ogłosiłbym listę dodatków, które planujecie wydać w najbliższym czasie. Lista ta wg mnie powinna obejmować dwa pełne cykle + długą listę koszmarnych talii. Tyle się mówiło o nadrabianiu zaległości do wersji angielskiej. Zróbcie to w końcu. Uspokójcie graczy. Traktujcie nas poważnie. Ogłoście tą listę i termin zbierania zamówień.

P.S. Bardzo chciałbym mieć komplet WP LCG w PL. Zróbcie coś w kwestii DnŻ. Nie chcialbym doczekać momentu w którym ogłosicie, że rezygnujecie z DnŻ a dodatki angielskie bedą niedostępne.

Również chciałem podpiąć się pod ten temat i prosić przedstawiciela Galakty o rozwinięcie tematu DnŻ.

sonofthewild - Wto 19 Cze, 2018

Droga Galakto: chętnie kupił bym najnowszy delux box do WP LCG - Dzicz Rhovanionu ale obawiam się że nie wydacie cyklu do niego - podobnie jak to ma miejsce z Piaskami Haradu czy Szarą Przystanią...czy możemy liczyć na jakieś pozytywne deklaracje?
inzkulozik2 - Wto 19 Cze, 2018

sonofthewild napisał/a:
Droga Galakto: chętnie kupił bym najnowszy delux box do WP LCG - Dzicz Rhovanionu ale obawiam się że nie wydacie cyklu do niego - podobnie jak to ma miejsce z Piaskami Haradu czy Szarą Przystanią...czy możemy liczyć na jakieś pozytywne deklaracje?

Piszesz o zaległości na 13 małych pudełeczek - jak sobie wyobrażasz wydanie tego ?

Naro - Wto 19 Cze, 2018

esiu1986 napisał/a:

Tyle się mówiło o nadrabianiu zaległości do wersji angielskiej. Zróbcie to w końcu. Uspokójcie graczy. Traktujcie nas poważnie. Ogłoście tą listę i termin zbierania zamówień.

Michal napisał/a:
Witajcie,

W tym miejscu chciałem tylko przypomnieć jedną rzecz - publikowane tutaj odpowiedzi prezentują zakres informacji, które znamy i którymi możemy się z Wami podzielić. Szczególnie ważna jest ta druga część, ponieważ czasami znamy odpowiedzi na zadawane przez Was pytania, ale nie możemy ich podać do publicznej wiadomości ze względu na obowiązujące nas umowy i kontrakty.

@esiu1986 nie ma kwita podpisanego = nie ma informacji dla graczy..
btw. po tej informacji zrezygnowałem z zakupu podstawki i późniejszych dodatków na rzecz SW Rebelia.., ale Posiadłość Szaleństwa kupiłem z dodatkami i wiążę ogromną nadzieję na kontynuację serii i dodanie polskich scenariuszy do apki.
Michal napisał/a:

Imperium Atakuje

sonofthewild - Wto 19 Cze, 2018

inzkulozik2 napisał/a:
sonofthewild napisał/a:

Piszesz o zaległości na 13 małych pudełeczek - jak sobie wyobrażasz wydanie tego ?

- powiedz to fanom

ewentualnie jako DnZ zaległości i druk normalny bierzącego cyklu

inzkulozik2 - Sro 20 Cze, 2018

sonofthewild napisał/a:
inzkulozik2 napisał/a:
sonofthewild napisał/a:

- powiedz to fanom

Kwestia druku jest drugorzędna, pytanie jakby to miało wyglądać czasowo
13 małych dodatków po ~50zł każdy wrzucone na raz do sklepów? ilu fanatyków kupi to w jednym zamówieniu?
czy co kwartał trzy pudełeczka? a może co 2 miesiące po jednym ? to się już 2 lata zrobią...

To są pytania retoryczne, nie ma tu specjalnie o czym dyskutować, tego się już nie da wydać tak aby ludzie to kupili w odpowiedniej ilości

DarthIsia - Sro 20 Cze, 2018
Temat postu: Dodatki
Galakto, czy można się spodziewać wydania dodatku "Banners of War" do Runewarsa? Planowany dodruk zniknął z zapowiedzi Fantasy Flight Games i nie wiem, czy w związku z tym możemy liczyć na wydanie po polsku tego dodatku.
preston44 - Sro 20 Cze, 2018

Droga Galakto czy można się spodziewać wydania polskiej wersji dodatku do Znaku Starszych Bogów Omens of Pharaon??
Cread - Sro 20 Cze, 2018

inzkulozik2 napisał/a:
sonofthewild napisał/a:
inzkulozik2 napisał/a:
sonofthewild napisał/a:

- powiedz to fanom

Kwestia druku jest drugorzędna, pytanie jakby to miało wyglądać czasowo
13 małych dodatków po ~50zł każdy wrzucone na raz do sklepów? ilu fanatyków kupi to w jednym zamówieniu?
czy co kwartał trzy pudełeczka? a może co 2 miesiące po jednym ? to się już 2 lata zrobią...

To są pytania retoryczne, nie ma tu specjalnie o czym dyskutować, tego się już nie da wydać tak aby ludzie to kupili w odpowiedniej ilości

A ja bym z chęcią kupił. Ostatnio uzupełniłem brakujące koszmarki, a wiem że na większe zamówienie rzuciłbym się bez wahania i nie byłbym sam. Więc wiesz... Poza tym ostatnia fala miała w sobie cały cykl i sporo koszmarków - jakoś nikt nie narzekał że dużo.

inzkulozik2 - Czw 21 Cze, 2018

Cread napisał/a:
A ja bym z chęcią kupił. Ostatnio uzupełniłem brakujące koszmarki, a wiem że na większe zamówienie rzuciłbym się bez wahania i nie byłbym sam. Więc wiesz... Poza tym ostatnia fala miała w sobie cały cykl i sporo koszmarków - jakoś nikt nie narzekał że dużo.

Ja też bym kupił, to jest nas dwóch :D
A teraz zobacz ilu chętnych znalazło się na Fellowship2018, z tego co widzę to nawet 50 osób nie ma

markes - Czw 21 Cze, 2018

trzech :grin: ja też biorę wszystko, kaska leży i czeka na wydanie,

a co do Fellowship2018, to czy to można kupić "normalnie" zamawiając, czy trzeba być koniecznie na tym wydarzeniu, aby odebrać ?, bo jak trzeba być to jednak to ogranicza pewnie sporo osób, w ty mnie, a bez Fellowshipów mam wszystko

sqb1978 - Czw 21 Cze, 2018

Czterech :)
verminaard - Czw 21 Cze, 2018

Skoro robimy wyliczankę to ja jestem piąty. Biorę wszystko. Dla mnie najlepiej by było aby od razu dali 2 cykle oraz zaległe scenariusze . Kasa odłożona czeka już od roku. ;]
vveasel - Czw 21 Cze, 2018

szósty, wezmę wszystko co będzie miało to logo :D
Western - Czw 21 Cze, 2018

Siódmy! I znów pytanie bez sensu o ilość chętnych na Fellowshipa. Bo co się stało, znów pokątnie w piątek poszła informacja, że do 12 sklepy mają zgłaszać chęć zakupu zestawów. Normalnie z partyzanta. Co więcej? Przez kilkanaście godzin na stronie wydawcy była błędna data, nie 18.06 a 18.07. Czyżby kolejny raz chochlik?
el - Czw 21 Cze, 2018

Komplet DNŻ do WP LCG biorę ja i mój brat jak tylko będzie opcja (czyli 2 komplety w sumie). Dzicz Rhovanionu właśnie dotarła.
hsiale - Pią 22 Cze, 2018

https://www.fantasyflight...d-back-again-1/ - czy będzie po polsku?
Wrojka - Pią 22 Cze, 2018

No to i jestem dziesiąty
W najbliższym czasie brałbym całe deluxy+6 AP z 3/4/5/6 i wkrótce 7 dodatku.

Ramnic - Pią 22 Cze, 2018

Jedenasty!
inzkulozik2 - Pią 22 Cze, 2018

Może zrobimy excela a ja zacznę zbierać kasę? Wrzucę na lokatę i za rok Wam oddam z jakimś % na otarcie łez jeśli Galakta do tego czasu się nie ogarnie :)

Na forum bardzo łatwo zadeklarować wyskoczenie z 500+ na karty w ciągu 5 minut, rzeczywistość niestety jest bardziej szara. Nawet gdyby się zebrało 10 razy więcej osób na Fellowshipa2018 to dalej jest to skala mikro

Cread - Pią 22 Cze, 2018

inzkulozik2 napisał/a:
Może zrobimy excela a ja zacznę zbierać kasę? Wrzucę na lokatę i za rok Wam oddam z jakimś % na otarcie łez jeśli Galakta do tego czasu się nie ogarnie :)

Na forum bardzo łatwo zadeklarować wyskoczenie z 500+ na karty w ciągu 5 minut, rzeczywistość niestety jest bardziej szara. Nawet gdyby się zebrało 10 razy więcej osób na Fellowshipa2018 to dalej jest to skala mikro

Chłopie, skąd ty masz dane dotyczące ilości zamówień na Fellowshipa2018? Argumentacja oparta na tym jest nijaka, bo cześć osób od zestawów woli same scenariusze.

inzkulozik2 - Pią 22 Cze, 2018

Szacunki z zainteresowania, które widać gołym okiem na FB, nie tylko Fellowshipa, ale także dla innych zestawów, niestety nie są to ilości osób liczone setkami
markes - Pią 22 Cze, 2018

a co do władcy to bym się takimi spostrzeżeniami podzielił, że Władca to Władca i chyba w Polsce ma większą popularność i dzięki temu przewagę nad innymi grami LCG, za młodego czytało się Hobbita, Władce Pierścieni i takie klimaty fantasy, do tego dodatki oferują nowe scenariusze, dochodzi jeden bohater (mały dodatek) i zawsze jakieś karty do budowania talii, do tego super grafiki (z wyjątkami bardzo małymi), a koszmarne talie mają jeszcze bardziej wyczesane grafiki, jest klimat, w grze jest sporo opcji do kombinowania, aby odnieść sukces, ogólne miodzio

ogólnie jest sens I warto kupować nowe, bo dochodzi sporo nowego, deluxy wychodzą więc nie jest temat władcy zamknięty, małe dodatki wiadomo cena wyższa ale jak widać po sklepach nie ma tych DNż - czyli schodzą, więc na nowe też będzie zapotrzebowanie, dla dalszej popularności może być problem brak czarnych jeźdzców, hobbitów - dla nowych, co zaczynają

Kulgan - Pią 22 Cze, 2018

Oczywiście i ja bym przygarnął polskie wersje dodatków do Szarej Przystani i Piasków Haradu, mimo że większość z nich kupiłem już w wersji angielskiej :mrgreen:
YoYo - Wto 26 Cze, 2018

Cos blizej co do daty premiery Poszukiwania pierscienia?
Wciaz mamy info ze to wakacje. No ale jakie i czyje? ;)

p.kulczynski - Sro 27 Cze, 2018

Czy przewidujecie wydruk zestawu konwertujacego do Descenta w wersji PL (I ed na II ed) lub może wiecie czy będzie dodruk wersji ENG?
Moryc - Pią 29 Cze, 2018

Galakto oddacie mi kasę za pudełko z napisem '' Powrót nocy FANATKA"
JESTESCIE NAPRAWDE KUFA ŻAŁOŚNI! Wypuszczanie produkt , pudełko do trzymania kart i nawet tam robicie błąd? Żałosne!!!

inzkulozik2 - Pią 29 Cze, 2018

Moryc napisał/a:
Galakto oddacie mi kasę za pudełko z napisem '' Powrót nocy FANATKA"
JESTESCIE NAPRAWDE KUFA ŻAŁOŚNI! Wypuszczanie produkt , pudełko do trzymania kart i nawet tam robicie błąd? Żałosne!!!

Dlaczego zapomniałeś napisać "nic już więcej od was nie kupie" ?

Moryc - Pią 29 Cze, 2018

Nie zapomniałem. Bo chce kupować wersję pl, więc będę musiał kupować od nich....niestety
Morsereg - Pią 29 Cze, 2018

piekne kolekcjonerskie pudelko

Galakto, jak planujecie naprawic ten blad?

vveasel - Sob 30 Cze, 2018

Czy planujecie wydać po polsku Limited Collector's Edition LOTRa?

p.kulczynski - Sob 30 Cze, 2018

Morsereg napisał/a:
Obrazek

Hehe, pewnie Erratą :) Sam też kupuję AH LCG i jestem w takiej samej sytuacji.

vveasel - Sob 30 Cze, 2018

inzkulozik2 - Nie 01 Lip, 2018

vveasel napisał/a:
Czy planujecie wydać po polsku Limited Collector's Edition LOTRa?

Chcesz kolejnego "fanatka" robionego w pośpiechu na jednym kolanie?

Musiałoby to trafić do ludzi najdalej z końcem sierpnia. Co prawda wczesny dostęp do gry na Steamie ma trwać 3-5 miesięcy więc niby jest czas na obsuwę...

Wacho - Nie 01 Lip, 2018

"NOC FANATKA" Serio? Galakto to ju nie jest śmieszne - robi się "straszno"... :cry:
Western - Nie 01 Lip, 2018

Galakta nie wyda polskiej wersji Limited Collector's Edition LOTRa. Tu już bez zwodzenia odpisali mi i nie tylko mi na maila w tej sprawie.

Cóż, jutro poniedziałek, czekam osobiście na OGŁOSZENIE terminu zbierania zamówień na DNŻ do LOTRa. Na więcej nie liczę, i nic więcej nie oczekuję. Jesteśmy 2 cykle "w plecy" nie licząc koszmarków...

Borg - Nie 01 Lip, 2018

Jakieś konkrety co do BSG?
Eruanno - Nie 01 Lip, 2018

Borg napisał/a:

Nie będzie

Borg - Nie 01 Lip, 2018

Eruanno napisał/a:
Borg napisał/a:

Nie będzie

Masz to gdzieś potwierdzone?

Eruanno - Nie 01 Lip, 2018

Info od FFG
esiu1986 - Nie 01 Lip, 2018

Również oczekuję na ogłoszenie listy Druk na Żadanie do LOTR LCG. Pan Michał miesiąc temu napisał, że ma to jeden z największych priorytetów. Jesteśmy już dwa pełne cykle do tyłu + masa koszmarnych talii. Galakto wystarczy czekania i przeciągania terminów. Mam wszystko co wyszło w PL a chce więcej!!! :) Pozdrawiam.
Berni77 - Nie 01 Lip, 2018

p.kulczynski napisał/a:
Morsereg napisał/a:
Obrazek

Hehe, pewnie Erratą :) Sam też kupuję AH LCG i jestem w takiej samej sytuacji.

Macki są u nich tak silne, że nawet erratę omijają szerokim łukiem ;)

Gog - Nie 01 Lip, 2018

sanctum of twilight kiedy?:) dodruk za progiem?
Chrostek84 - Nie 01 Lip, 2018

Kiedy druk na żądanie ?
Czy wydacie Twilight Sanctum i Omens od the Pharaoh ?

Zuro - Pon 02 Lip, 2018

Kiedy możemy spodziewać się dodruku Czarnych Jeźdźców?
Kiedy będzie kolejna fala druku na żądanie?
Czy będą w jej ramach dostępne wyczerpane małe dodatki do Władcy Pierścieni LCG (np. Starcie u stóp samotnej skały)?

Skid - Pon 02 Lip, 2018

Droga Galakto,

na początek wakacji tylko jedno pytanie: jaki przewidujecie rozwój wypadków dla nieszczęsnego Fanatka? Skończenie na przeprosinach w sytuacji, w której jednym z reklamowanych produktów jest pudełko i walnięcie byka na owym pudełku chyba nie wchodzi w grę? Myślę, że wielu z nas - graczy wspierających wasze starania w zakresie wydawania przednich gier w języku rodzimym - bardzo liczy na jakąś formę naprawczą z zakresu innego niż "zrób to sam". Jakiś dowód tego, że kontrolę jakości traktujecie poważnie.

Zacznijmy nowy miesiąc i początek wakacji od pozytywnych akcentów, tak abyśmy wszyscy mogli powrócić do urlopów i grania w nasze ulubione tytuły, bez zamartwiania się niespodziewanymi fanatkami.

Serdeczne pozdrowienia i uszanowania!

thigrand - Pon 02 Lip, 2018

Czy jest szansa na wznowienie Legend Krainy Andoru?
Ma wyjśc niedługo dodatek, a podstawki się nie da dostać za normalne pieniądze.

myceK - Pon 02 Lip, 2018

Czy wiadomo coś w końcu odnośnie Battlestar Galactica ?
Prawie od półtora roku żadnych wieści.

Morsereg - Pon 02 Lip, 2018

masz odpowiedz na poprzedniej stronie
Michal - Pon 02 Lip, 2018

Witajcie serdecznie w pierwszy poniedziałek lipca!

Jak wszyscy wiecie, ostatnio wokół kilku naszych tytułów, atmosfera zrobiła się o wiele gorętsza od tego, co natura serwuje nam ostatnio za oknem. W mojej tradycyjnej porcji odpowiedzi zabraknie jednak tych tematów, ponieważ potrzebujemy jeszcze chwilę czasu, aby wszystko wyjaśnić i zastanowić się nad możliwymi rozwiązaniami. Nie chcemy po prostu publikować wiadomości połowicznych, gdyż wiemy, ze wszystkim zależy na konkretnych informacjach.

Najpóźniej w środę opublikujemy specjalny post na forum poświęcony Imperium u władzy oraz Powrotowi Nocy Fanatyka.

Ze swojej strony już teraz chciałbym przeprosić za wszelkie niedogodności, które Was spotkały.

Teraz jednak pora na nasze regularne odpowiedzi na pytania:

GRY PLANSZOWE
Battlestar: Galactica
Niestety otrzymaliśmy ostatnio informację, że jednak nie będzie możliwości dodrukowania gry podstawowej ani niedostępnych obecnie dodatków. Dla nas jest to także bardzo zła informacja.

Zestaw konwertujący dla poprzedniej edycji- nie planujemy przygotowania polskiej wersji tego zestawu. Nie posiadamy również żadnych informacji na temat jego ewentualnego dodruku w wersji angielskiej.

Legendy Krainy Andor
Obecnie nie planujemy dodruku tej pozycji.

Star Wars: Imperium Atakuje
Chciałbym wrócić jeszcze na chwilę do Imperium Atakuje i wyjaśnić niedokładne określenie, w którym wspominałem, że zostawiamy sobie możliwość jeszcze druku zwłaszcza dużych dodatków. Niestety nie o wszystkim możemy zawsze pisać, ale w tym przypadku uchylę rąbka tajemnicy, dlaczego tak napisałem.
Tym razem musieliśmy zrezygnować z wydania najnowszego dużego dodatku ze względu na to, że fabryka nie zgodziła się na druk go w ilości, takiej jak ostatnie rozszerzenia. Musielibyśmy drukować nakład znacząco większy, a to niestety nie ma zbyt wiele sensu.
Zostawiamy sobie jednak furtkę, ponieważ jeśli uda się doprowadzić do tego, aby fabryka zmieniła zdanie, być może w którymś z kolejnych dodruków weźmiemy udział.

Posiadłość Szaleństwa
Jak na razie mogę powiedzieć, że kolejne dodatki do serii chcemy mieć w pierwszym możliwym terminie. :)

Za progiem - Dodruk się produkuje i powinien być dostępny w ciągu najbliższych miesięcy.

Poszukiwania Pierścienia
Drużyna Pierścienia miała pewne problemy z wyruszeniem w drogę, ale wygląda na to, że wszyscy jej członkowie już się zebrali. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w wakacje będziecie mogli im pomóc w ich zadaniu (albo przeszkodzić, w zależności od preferencji).

Runewars
Obecnie nie mamy żadnych informacji o jakimkolwiek międzynarodowym dodruku gry podstawowej, czy dodatku Banners of War.

Twilight Imperium
Ostatnio dostaliśmy nowe wiadomości z fabryki - wszystko zmierza w dobrym kierunku i jesienna premiera gry nadal wydaje się być prawdopodobna.

Znak Starszych Bogów
Musimy przekazać, że ze względu na podniesione minimum produkcyjne polska wersja dodatku Omens of the Pharaoh nie ukaże się w pierwszym druku. Czekamy na wieści o ewentualnym dodruku oraz o warunkach przygotowania wówczas wersji PL.

GRY LCG
Władca Pierścieni LCG
Edycja specjalna - nie, nie będziemy przygotowywać polskiej wersji edycji specjalnej, która ma pojawić się w wakacje. Oczywiście mogę się mylić, ale z tego co mi wiadomo, to obecnie jest ona przewidziana jedynie w języku angielskim.

Dodruki - w najbliższym czasie nie będą dostępne żadne dodruki dużych rozszerzeń, które są obecnie niedostępne.

DRUK NA ŻĄDANIE
Tak jak wspominałem w zeszłym miesiącu, bardzo nam zależy na pozytywnym zamknięciu tematu i dostarczeniu Wam nowych, jak i starych dodatków.

Chcąc przyspieszyć temat, podrzuciliśmy do akceptacji licencjodawcy tylko jeden cykl do Władcy Pierścieni (a raczej zmniejszyliśmy liczbę tego, o sprawdzenie czego prosiliśmy, gdyż powodowało to ogromne opóźnienia – wszystko przez to, że wszystko co przekazujemy jest traktowane jako jedna całość, a nie jako osobne pozycje, dlatego zakwestionowanie jednej powoduje automatyczne odrzucenie pozostałych, niezależnie czy są z tego samego cyklu, czy z innego), dzięki czemu proces sprawdzania i akceptacji pod kątem licencji powinien pójść szybciej.

Walczymy z tym tematem już tak długo, że na pewno zrobimy wszystko, aby udało się go doprowadzić do pozytywnego zakończenia. Podsumowując - w chwili obecnej czekamy tylko na akceptację licencjodawcy, aby móc zbierać zamówienia.

Informujemy także, że na razie nie planujemy przygotowywać kolejnych koszmarnych talii.

Abyście mogli wyrobić sobie także zadanie na temat skali zainteresowania tymi produktami podam ich sprzedaż. Ostatnie koszmarne talie sprzedały się do tej pory w ilości 25-30 szt. ! Mimo, że to jest druk na żądanie to musimy zamówić bazową ilość, która jest wielokrotnie większa.

INNE
Na koniec chciałem przypomnieć, dlaczego tak naprawdę na Wasze pytania odpowiadamy raz w miesiącu. Opisywałem już kiedyś tę kwestię, ale to było w pomrokach dziejów (sam zdziwiłem się jak dawno!) i nie oczekuję, aby ktokolwiek z Was czytał moje archiwalne posty, dlatego zacytuję tutaj sam siebie:

Cytat:
Obecnie wypracowany proces – jedna w miesiącu odpowiedź na forum + zapowiedzi na stronie internetowej + aktualizowanie podstrony z planami wydawniczymi – to efekt kilku lat doświadczeń i wypracowanych rozwiązań. Naszym celem jest, aby dla zdecydowanej większości graczy głównym źródłem informacji o naszych zapowiedziach była nasza strona www, obecne na niej newsy oraz podstrona poświęcona planom wydawniczym i dodrukom. W ten sposób każda nadchodząca nowość otrzymuje należytą jej uwagę, co jest chyba dla wszystkich zrozumiałe. Dlatego z naszego punktu widzenia informowanie o nowościach na forum zamiast w newsach nie ma sensu, jeśli chcemy, aby newsy faktycznie były newsami, a do tego niespodziankami dla fanów gier.

Doskonale rozumiemy jednak zapotrzebowania na odpowiedzi od zagorzałych fanów naszych gier – stąd comiesięczne odpowiedzi na forum, w których możecie dowiedzieć się czegoś więcej, m.in. poznać gry, którymi jesteśmy potencjalnie zainteresowani. Częstotliwość taka, a nie inna wynika z kilku różnych aspektów – po pierwsze, obecnie każdy z Was wie, kiedy może spodziewać się dodatkowej, oficjalnej odpowiedzi naszego przedstawiciela. Dzięki temu wiecie też, kiedy najlepiej zadać owe pytanie.

Po drugie, osobom poszukującym dodatkowych odpowiedzi o wiele łatwiej znaleźć charakterystyczny, długi post przygotowany przez kogoś, kto w avatarze ma logo firmy (jakoś tak się składa, że moje wpisy są zawsze kilkukrotnie dłuższe niż przeciętne wpisy w wątku i ktoś nawet tak ślepy jak ja musiałby się ostro postarać, aby je przegapić). Tak by nie było, gdyby odpowiedzi były publikowane co chwilę – z obserwacji z różnych miejsc w sieci wiemy, że na ogół kończy się to wpisami w stylu „nie chciało mi się czytać X wcześniejszych stron, więc nie wiem, czy padła odpowiedź na to pytanie, więc zapytam”. W ten sposób mamy względny porządek i jasność sytuacji.

Po trzecie, zastosowany odstęp czasowy wynika z tego, że po prostu co miesiąc na ogół mamy nowsze informacje na interesujące Was tematy, dlatego mogę napisać coś więcej niż „nie mam odpowiedzi, jeszcze nie wiem, itd.” (choć niestety nie zawsze). I nie wynika to z problemów z komunikacją, celowych opóźnień, a po prostu z cykli aktualizacyjnych z producentami.

Pamiętajcie proszę, że nikt Was nie „olewa”, i opinie głoszące taką tezę są mocno niesprawiedliwe. Każdy z nas bardzo sobie ceni kontakt z Wami, o czym możecie przekonać się m.in. podczas rozmów z nami na imprezach planszówkowych (w trakcie których też możemy zdradzić Wam dodatkowe informacje, jeśli jest to możliwe).

Morsereg - Pon 02 Lip, 2018

Cytat:
Znak Starszych Bogów
Musimy przekazać, że ze względu na podniesione minimum produkcyjne polska wersja dodatku Omens of the Pharaoh nie ukaże się w pierwszym druku. Czekamy na wieści o ewentualnym dodruku oraz o warunkach przygotowania wówczas wersji PL.

czyli tej serii tez nie bedzie skonczonej po polsku
ehh.... :/ bo chyba wszyscy zdaja sobie sprawe co ten wpis oznacza.

dobrze, ze chociaz Eldritch juz sie skonczyl.

Merrox - Pon 02 Lip, 2018

I zero informacji o "Heroes of Terrinoth". :(
esiu1986 - Pon 02 Lip, 2018

Cytat:
Informujemy także, że na razie nie planujemy przygotowywać kolejnych koszmarnych talii.

Z postu Pana Michala wynika, ze wydawanie koszmarnych talii jest nieoplacalne. Dobrze, ze w koncu jest jakas jasna deklaracja. Pan Michal napisal wczesniej, ze planuja wydac w systemie DnZ przynajmniej jeden cykl + minimum 8 koszmarnych talii. Z ostatniego wpisu wynika raczej, ze zostanie wydany tylko jeden cykl. Idac chronologicznie pewnie beda to dodatki do Szarej Przystani. Szkoda, ze zabraklo tego w comiesiecznej odpowiedzi.

Cytat:
Chcąc przyspieszyć temat, podrzuciliśmy do akceptacji licencjodawcy tylko jeden cykl do Władcy Pierścieni (a raczej zmniejszyliśmy liczbę tego, o sprawdzenie czego prosiliśmy, gdyż powodowało to ogromne opóźnienia

Mam rozumiec, ze macie przygotowana dluzsza liste dodatkow do sprawdzenia, ale chcac przyspieszyc temat DnZ wyslaliscie tylko jeden cykl? Rozumiem, ze na tej liscie nie ma juz koszmarnych talii? Z tego wnioskuje, ze znajduja sie na niej tylko dodatki do duzych rozszerzen + standalone adventures. Szkoda, ze zabraklo w odpowiedzi Pana Michala informacji, ktore dodatki planujecie wydac a ktore powinni gracze kupic w jezyku angielskim. Choc osobiscie wnioskuje, ze koszmarne talie sa skazane na porazke, jezeli chodzi o jezyk polski i trzeba je zamawiac.

fb Gregor Gregor

inzkulozik2 - Pon 02 Lip, 2018

esiu1986 napisał/a:
Z postu Pana Michala wynika, ze wydawanie koszmarnych talii jest nieoplacalne. Dobrze, ze w koncu jest jakas jasna deklaracja. Pan Michal napisal wczesniej, ze planuja wydac w systemie DnZ przynajmniej jeden cykl + minimum 8 koszmarnych talii. Z ostatniego wpisu wynika raczej, ze zostanie wydany tylko jeden cykl. Idac chronologicznie pewnie beda to dodatki do Szarej Przystani. Szkoda, ze zabraklo tego w comiesiecznej odpowiedzi.

Tylko czy to "idąc chronologicznie" to nie jest Twoje własne założenie?
Z wypowiedzi z tego roku nic takiego mi nie wynika, chyba że coś wynalazłeś między wierszami?

A najrozsądniej byłoby wydać jeszcze raz pierwszy cykl bo przynajmniej w połowie jest mocno pożądany, potrzeba do niego tylko podstawkę i dla wielu zbieraczy będzie to naturalny pomost do nabycia dwóch kolejnych cykli, które po sklepach leżą i kwiczą...

esiu1986 - Pon 02 Lip, 2018

Cytat:

Tak, jest to moje zalozenie. Üzyte przeze mnie slowo ''pewnie'' sugeruje, ze nie znam odpowiedzi a cos wlasnie zakladam. Wydaje sie to dla mnie logiczne, ze wydadza wlasnie dodatki do Szarej Przystani, ale moge sie oczywiscie mylic.

Cytat:
Idac chronologicznie pewnie beda to dodatki do Szarej Przystani. Szkoda, ze zabraklo tego w comiesiecznej odpowiedzi.

Gregor Gregor

Wacho - Pon 02 Lip, 2018

A ja po cichu liczę na popularniejszy Harad - kontynuowany w najnowszym cyklu....
Sumizome - Wto 03 Lip, 2018

Nie mogę doczekać się dodruku dodatków kooperacyjnych do Descenta. Czekam na jakiekolwiek informacje w tej sprawie! :)
Cread - Wto 03 Lip, 2018

Nie mam pojęcia jak Państwo odczytacie to pytanie i jak na nie odpowiecie.

W informacji odnośnie druku na żądanie brak jednej rzeczy - zrezygnowali Państwo z koszmarnych talii, podali Państwo że jakiś cykl może zostanie wypuszczony, ale co z samodzielnymi scenariuszami? Do dziś Ruiny Belegostu nie zostały wypuszczone po polsku, a scenariusz będzie miał zaraz 3 lata...

inzkulozik2 - Wto 03 Lip, 2018

esiu1986 napisał/a:
Cytat:

Tak, jest to moje zalozenie. Üzyte przeze mnie slowo ''pewnie'' sugeruje, ze nie znam odpowiedzi a cos wlasnie zakladam. Wydaje sie to dla mnie logiczne, ze wydadza wlasnie dodatki do Szarej Przystani, ale moge sie oczywiscie mylic.

Ale ja nie pisałem o "pewnie" i o tym co za nim, tylko o tym co przed nim :)

To że następny cykl w kolejce, który czeka na swoją premierę PL to Dream-Chaser to jest jasne jak słońce, ale do tego to trzeba by najpierw przygotować tłumaczenie niemałej ilości kart co już samo w sobie byłoby sukcesem godnym pochwalenie się tutaj. A zakładam, że w momencie brania się za tłumaczenie już jest wszystko dogadane i wiadomo na kiedy mają być gotowe pliki i w jakiej ilości pójdzie nakład. Jednak nie mamy tyle czasu, a chyba nikt nie chce abym nam podrzucili kolejnego przygotowanego na smartfonie w tramwaju "fanatka" :D

Wbrew pozorom, super sprawa z informacją o koszmarnych taliach. Wygląda na to, że wiele osób się obudziło z letargu i postanowiło uzupełnić braki. Ale z drugiej strony, znowu niektórych spotka tutaj przykre zderzenie ze ścianą. Być może wielu uśpił szał na punkcie Polowania na Golluma, Czarnych Jeźdźców czy Hobbitów, a tymczasem są inne pudełeczka, których po sklepach już nie zobaczymy. Tylko problem w tym, że niestety nikt ich też nie sprzedaje na rynku wtórnym...

Cread - Wto 03 Lip, 2018

inzkulozik2 napisał/a:

To że następny cykl w kolejce, który czeka na swoją premierę PL to Dream-Chaser to jest jasne jak słońce, ale do tego to trzeba by najpierw przygotować tłumaczenie niemałej ilości kart co już samo w sobie byłoby sukcesem godnym pochwalenie się tutaj. A zakładam, że w momencie brania się za tłumaczenie już jest wszystko dogadane i wiadomo na kiedy mają być gotowe pliki i w jakiej ilości pójdzie nakład. Jednak nie mamy tyle czasu, a chyba nikt nie chce abym nam podrzucili kolejnego przygotowanego na smartfonie w tramwaju "fanatka" :D

Wbrew pozorom, super sprawa z informacją o koszmarnych taliach. Wygląda na to, że wiele osób się obudziło z letargu i postanowiło uzupełnić braki. Ale z drugiej strony, znowu niektórych spotka tutaj przykre zderzenie ze ścianą. Być może wielu uśpił szał na punkcie Polowania na Golluma, Czarnych Jeźdźców czy Hobbitów, a tymczasem są inne pudełeczka, których po sklepach już nie zobaczymy. Tylko problem w tym, że niestety nikt ich też nie sprzedaje na rynku wtórnym...

Ale pliki zgodnie z tym co pisał wydawca są gotowe/przetłumaczone od ponad roku, jak nie dłużej. Dla przypomnienia - pierwszy dodatek z tzw. cyklu morskiego miał swoją premierę 05.05.2016...

Co do koszmarnych to mam mieszane uczucia - w sensie informacji. Dla mnie to właściwie odcięcie kolejnej rzeczy z polskiej sceny, przemilczenie kolejnej i jakoś to będzie. Tak to wygląda... Chciałbym mieć wszystko PL, ale to ja sobie mogę chcieć.

notacylon - Wto 03 Lip, 2018

Michal napisał/a:
Battlestar: Galactica
Niestety otrzymaliśmy ostatnio informację, że jednak nie będzie możliwości dodrukowania gry podstawowej ani niedostępnych obecnie dodatków. Dla nas jest to także bardzo zła informacja.

No kurwa nieeemożliwe.

psborsuk - Wto 03 Lip, 2018

Cread napisał/a:
Nie mam pojęcia jak Państwo odczytacie to pytanie i jak na nie odpowiecie.

W informacji odnośnie druku na żądanie brak jednej rzeczy - zrezygnowali Państwo z koszmarnych talii, podali Państwo że jakiś cykl może zostanie wypuszczony, ale co z samodzielnymi scenariuszami? Do dziś Ruiny Belegostu nie zostały wypuszczone po polsku, a scenariusz będzie miał zaraz 3 lata...

Jestem w 100% przekonany, że nie odpowiedzą. Bo i po co się narażać na dalszy hejt.
A brak informacji oznacza według mnie tyle, że Ruin nie zobaczymy również. Co za bagno :/

esiu1986 - Wto 03 Lip, 2018

psborsuk napisał/a:

Jestem w 100% przekonany, że nie odpowiedzą. Bo i po co się narażać na dalszy hejt.
A brak informacji oznacza według mnie tyle, że Ruin nie zobaczymy również. Co za bagno :/

Też obawiam sie, że nie raczą odpowiedzieć wprost, tylko będą coś kręcić. Miałem dużo cierpliwości do Galakty i naprawdę wierzyłem, że to problemy o których pisali (licencje, akceptacje itp.), ale jeżeli po dwóch latach od ostatniego DnŻ nie są w stanie jasno przedstawić listy planowanych dodatków i zorganizować kolejnej fali to już nie kupuje takiego tłumaczenia. Tak się nie traktuje klientów w żadnej firmie. Mnie osobiście byłoby wstyd na miejscu Pana Michała za ten cały DnŻ i podejście do klientów.

Dzisiaj zamówilem na stronie fgg brakujace 24 koszmarki i Ruins of Belegost w wersji ENG. Nie chciałem tego robić i wierzyłem, że wszystko wyjdzie po polsku, ale po informacji na temat koszmarnych talii nie mam już złudzeń.
P.S Jeżeli jednak ruiny wyjda po polsku to oczywiście kupie :)

P.S. II Najgorsze w odpowiedziach Pana Michała jest to, że brak w nich konkretów i decyzji. Skoro już Pan Michał napisał, że wydadzą jeden cykl, to nie wypadałoby napisać który? Uciełoby to spekulacje. Na miejscu Pana Michała przedstawiłbym plan i liste dodatków danych do akceptacji i przewidzianych na najblizsza fale.

sajpo - Wto 03 Lip, 2018

A propos Star Wars Imperium Atakuje, rozumiem, że mówisz o tej samej fabryce, która skaszaniła pierwotne wydanie "W sercu imperium". Teraz uparli się, że muszą wydać więcej egzemplarzy niż dotychczsowo... , a Descenta ponad rok po premierze w jakim nakładzie Wam drukują, też powiększonym ?!? HAHAHA brzmi to wszystko strasznie słabo, może trzeba zmienić fabrykę, bo taniej w tym wypadku na pewno nie znaczy lepiej.
Ndl - Sro 04 Lip, 2018

Jedno słowo: Descent

Ja rozumiem, że licencje...
Ja rozumiem, że nie możecie pisnąć ni słowa...
Ja rozumiem że możecie nie wiedzieć...

Ale no ku* tak już od roku prawie? Serio? Wy uważacie, że ktoś w to wierzy jeszcze?

Jedyne co się dowiedziałem, to że na wakacje (czyli w rzeczywistym świecie pewnie pod koniec roku) będą Mgły Bilehall (uffffffffff.... zawsze coś), ale co z małymi dodatkami w wersji PL (potwory i bohaterowie/poplecznicy)? Planujecie dalsze tłumaczenia/dodruki? Jak się nie opłaca to też byłoby dobrze się dowiedzieć...

Przemilczenie Descenta (i tak: wiem, że była wzmianka o nie wydaniu polskiego uzupełniacza 1ed.->2d. Ale... No serio to wszystko co możecie napisać?) w ostatnim waszym poście to naprawdę... naprawdę...

Weźcie się może sprzedajcie rebelowi, to to ogarnie, bo to naprawdę nie wygląda w żadnym razie kolorowo. To nawet technicolor nie jest...

Moryc - Sro 04 Lip, 2018

Mamy środę, czekamy co z fanatkiem...czy znów się nie doczekamy?
inzkulozik2 - Sro 04 Lip, 2018

Moryc napisał/a:
Mamy środę, czekamy co z fanatkiem...czy znów się nie doczekamy?

Pora obiadowa, dajże człowieku zjeść ludziom

Zorand - Sro 04 Lip, 2018
Temat postu: Eldritch Horror - Zaginiona Wiedza
Dzień dobrym czy będzie dodruk Zaginionej Wiedzy do Eldritcha?
Moryc - Sro 04 Lip, 2018

Mhhh, jakbym tak robił klientów w ***** to by mnie dawno z pracy wypier******
Ale ok, dalej brońmy patologi.
Jakoś inne wydawnictwa potrafią takie sprawy porządnie załatwiać
Ale masz rację, dam im zjeść, wypić kawkę, zapalić papierosa, skoczyć do maka na Matecznym (a nie czekaj tego zamknęli), niech się dobrze czują, klimat z reklamacja poczeka, przecież co tam...

Morsereg - Sro 04 Lip, 2018

juz jest:
http://galakta.pl/horror-...-nocy-fanatyka/

wiktor_galakta - Sro 04 Lip, 2018

Dzień dobry wszystkim,

tak jak zapowiadał Michał - wracamy z informacją w sprawie błędów w ostatnich drukach Powrotu Nocy fanatyka i Imperium u władzy. Po pierwsze chcemy Was przeprosić za zaistniałą sytuację dotyczącą naszych najnowszych dodatków do Horroru w Arkham LCG i Star Wars: Rebelii. Bardzo staramy się, aby żaden nasz produkt nie zawierał błędów, nieprecyzyjnych sformułowań ani literówek. Niestety nie zawsze się to udaje i chcemy Was przeprosić za każdy taki błąd.

Poniżej znajdziecie informacje dotyczące podjętych przez nas działań związanych z obydwoma tytułami, w których ostatnio wystąpiły błędy czy też nieprecyzyjne sformułowania.

Horror w Arkham LCG – Powrót Nocy fanatyka

Literówka w tytule na jednym z boków pudełka to niedopuszczalna pomyłka, która nie powinna była się wydarzyć i traktujemy tę sprawę z największą powagą. Niestety w tym przypadku naszą czujność osłabiła rutyna i stało się coś, co nie powinno mieć miejsca. Zdajemy sobie sprawę, że zwłaszcza to rozszerzenie jest produktem kolekcjonerskim, dlatego dla wszystkich fanów Horroru w Arkham LCG, którzy zakupili rozszerzenie Powrót Nocy fanatyka, postanowiliśmy przygotować w ramach rekompensaty unikatowy „Zestaw Fanatyka” – zestaw kolekcjonerskich materiałów do gry, które będą od tej pory dodawane do każdego egzemplarza tego dodatku. Egzemplarze gry, które będą zawierały ten pakiet, zostaną oznaczone specjalną naklejką.

W skład „Zestawu Fanatyka” będzie wchodzić zestaw unikatowych żetonów do zaznaczania obrażeń i przerażenia na karcie badacza oraz żeton pierwszego gracza:

Do zestawu dołączona będzie też naklejka do samodzielnego naklejenia na pudełku – oczywiście o ile gracz zdecyduje się na taki zabieg.

Wszystkich, którzy zakupili już rozszerzenie i chcieliby otrzymać przygotowane przez nas unikatowe materiały do gry, prosimy kontaktować się ze sklepem, w którym został dokonany zakup. Ponieważ produkcja tych elementów wymaga czasu, planujemy rozsyłanie zestawów do sklepów około 16 lipca. Do tego czasu nie będziemy także wysyłać tego dodatku z naszego magazynu.

Dodatkowo informujemy, że zaktualizowaliśmy dostępny na naszej stronie dokument FAQ, dotyczący gry Horror w Arkham LCG. Znajdziecie tam wszystkie poprawne interpretacje kart z uwzględnieniem najnowszych aktualizacji od wydawcy oryginalnej wersji językowej.

Star Wars: Rebelia – Imperium u władzy

Niestety na jednej z kart zabrakło słowa, co uniemożliwia jej prawidłową interpretację. Pierwszym krokiem, jaki podjęliśmy, było oczywiście opublikowanie erraty do obecnego wydania, która umożliwia poprawną rozgrywkę (możecie ją znaleźć tutaj).

Jednak errata to nie wszystko. Staramy się o możliwość dodruku poprawionych kart i prowadzimy już w tej sprawie rozmowy. W przypadku produktów licencyjnych nie możemy samodzielnie zlecić dodruku poprawionych kart, dlatego obecnie nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że będzie to możliwe. Będziemy Was informować, jeśli uda się pozytywnie rozstrzygnąć tę kwestię.

Dziękujemy Wam za wszystkie nadsyłane uwagi, pytania, zgłoszenia - zarówno te na forum, jak i mailowe, i w wiadomościach do strony na FB. Zawsze poświęcamy im wiele uwagi, podobnie jak Waszym komentarzom w sieci.

Zapewniamy Was, że robimy co w naszej mocy, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podobnych mankamentów we wszystkich naszych grach. Dokładamy starań, aby nasze gry były w pełni satysfakcjonującymi doświadczeniami, przy których można spędzić wspólnie niejeden klimatyczny wieczór.

Moryc - Sro 04 Lip, 2018

Brawo Panowie, brawo. Profesjonalne podejście.
psborsuk - Sro 04 Lip, 2018

wiktor_galakta napisał/a:

Dziękujemy Wam za wszystkie nadsyłane uwagi, pytania, zgłoszenia - zarówno te na forum, jak i mailowe, i w wiadomościach do strony na FB. Zawsze poświęcamy im wiele uwagi, podobnie jak Waszym komentarzom w sieci.

A gdzie w takim razie KONKRETNE odpowiedzi na pytania odnośnie Władcy Pierścieni LCG?
1. Który cykl będziecie wysyłać do DnŻ?
2. Co z zaległymi scenariuszami z GenConu (Cread pisał o Ruinach Belegostu, czekających ok 3 lat!), które nie są koszmarnymi taliami?
3. Kiedy będziecie wysyłać kolejne cykle do DnŻ?
Skoro tak uważnie czytacie nasze komentarze, to liczę na szybką i co najważniejsze rzetelną odpowiedź na powyższe pytania. Choć, prawdę mówiąc, oczekuję kolejnego zlania tematu, jak już wiele razy praktykowaliście...

Berni77 - Sro 04 Lip, 2018

[quote="psborsuk"]
wiktor_galakta napisał/a:

...Skoro tak uważnie czytacie nasze komentarze, to liczę na szybką i co najważniejsze rzetelną odpowiedź na powyższe pytania. Choć, prawdę mówiąc, oczekuję kolejnego zlania tematu, jak już wiele razy praktykowaliście...

To miesiąc albo i dłużej poczekasz na jakąkolwiek odpowiedź (lub jej brak) :)

Moryc - Czw 05 Lip, 2018

Ale jest"pora obiadowa" daj im spokoj....przeciez wszystko jest ok ;)
Ndl - Czw 05 Lip, 2018

Berni77 napisał/a:
psborsuk napisał/a:

...Skoro tak uważnie czytacie nasze komentarze, to liczę na szybką i co najważniejsze rzetelną odpowiedź na powyższe pytania. Choć, prawdę mówiąc, oczekuję kolejnego zlania tematu, jak już wiele razy praktykowaliście...

To miesiąc albo i dłużej poczekasz na jakąkolwiek odpowiedź (lub jej brak) :)

No właśnie to czekanie na brak jakiejkolwiek odpowiedzi na pytania jest irytujące...

Nokturn - Czw 05 Lip, 2018

Brawo za rozwiązanie z Arkham LCG!!!
warlock - Czw 05 Lip, 2018

Galakto, podstawka Wojny o Pierścień powoli znika ze sklepów (ceny już podskoczyły do 300+ zł). Czy planujecie dodruk tej gry? A jeśli tak, to czy macie możliwość poprawki błędów na kartach i w instrukcji?
Merrox - Wto 10 Lip, 2018

A czy na tą karciankę jest szansa?
https://www.warhammerchampions.com/

groan - Wto 10 Lip, 2018

Michal napisał/a:

Znak Starszych Bogów

Mając całą serię tej gry w wersji PL, zmusiliście mnie do kupna wersji angielskiej. Wielkie rozczarowanie.

sonofthewild - Sro 11 Lip, 2018

warlock napisał/a:
Galakto, podstawka Wojny o Pierścień powoli znika ze sklepów (ceny już podskoczyły do 300+ zł). Czy planujecie dodruk tej gry? A jeśli tak, to czy macie możliwość poprawki błędów na kartach i w instrukcji?

przyłączam się, aby na dodruku gry poprawić od razu błędy, jest spory do tego już FAQ 'wydany' przez rodzimą społeczność.

yarzab - Czw 12 Lip, 2018

Na stronie FFG pojawiła się informacja o dodruku dodatku do Kosmicznych Spotkań "Cosmic Incursion". Pytanie brzmi: czy się podpinacie? :wink:

Dzięki i pozdrawiam

jediwolf - Pią 13 Lip, 2018

Miałem odłożone 1200zł na Imperium Atakuje. Całe szczęście, że przeczytałem, iż galakta jak to standardowo u nich już bywa wycofuje się z tłumaczeń. Bardzo dobrze. Od dzisiaj gry ze stajni FFG kupuję już tylko w języku angielskim. Raz mnie zrobili na szaro z SW LCG, Potem Netrunner, a tera bym się wy****ł na Imperium.

Ciekawe kiedy rzucą info, że rezygnują z Eldritcha i Descenta.

Jeszcze parę lat Galakto i umrzecie śmiercią naturalną. I wcale mi was żal nie będzie.

WolekMKB - Pią 13 Lip, 2018

Galakta być możę już ma problemy (finansowe), więc kwestia czasu,aż Rebel lub inny większy wydawca przejmie ich.
Już oddała Rebelowi 2ed Xwinga, ma problem z dodrukami i wywiązywaniem się ze swoich wcześniejszych deklaracji. Już nawet nie poświęcają miejsca na informacje o tłumaczeniach aplikacji, tak jak to kiedyś.
Szkoda, ale tak mi to wygląda.

jediwolf - Pią 13 Lip, 2018

No to może lepszym wyjściem byłoby połączenie się z Rebelem? Rebel nie może polonizować dodatków, do których jeszcze prawa posiada galakta. Więc może połączyć siły?
WolekMKB - Pią 13 Lip, 2018

no dokladnie dlateo nie ma juz dodruków i nowych dodatków..bedzie nie przejecie bo to zle brzmi alepolaczenie sil...ot marketing
oinek - Sob 14 Lip, 2018

Rebel powiedział że linie do których licencję ma Galakta to będą je mieć nowe pozycje będzie brać Rebel jak będzie widział potencjał. W LCG od Rebela nie ma co wierzyć. Linie które są otwarte u Galakty tez Rebel nie będzie przejmować. Także przyszłość pokaże jak to będzie dalej wyglądać.
schwimmen - Sob 14 Lip, 2018

Są w ogóle jakieś wieści, albo jakieś małe szanse o dodruku horror w arkham - widmo nad insmouth oraz mgły nad kingsport?
Darku - Wczoraj 1:34

Co z dalszym tłumaczeniem aplikacji do Descenta?
z2a4k - Wczoraj 12:19

Descent jest już zamkniętą serią, bardzo ucieszyłbym się gdyby zostały wydane pozostałe paczki na popleczników i dodatki potworów. Byłby już spokój z tą grą, ewentualnie apke pozostałoby dopracować.
Morsereg - Wczoraj 14:16

jediwolf napisał/a:
Ciekawe kiedy rzucą info, że rezygnują z Eldritcha

przeciez do Eldritcha jest juz wszystko przetlumaczone.
nowych rzeczy nie bedzie.

WolekMKB napisał/a:
Galakta być możę już ma problemy (finansowe), więc kwestia czasu,aż Rebel lub inny większy wydawca przejmie ich.
Już oddała Rebelowi 2ed Xwinga.

za bardzo chyba sie nie orientujesz w tym co sie wokol Ciebie dzieje ;)
jakie oddala? sadze, ze Galakta nie miala tutaj nic do powiedzenia

Marx - Dzisiaj 19:43

Kiedy dostępny będzie w sklepach dodatek do "Posiadłości szaleństwa" - "Ulice Arkham"? Od dwóch tygodni widnieje informacja, że gra jest w magazynie...