galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Gra o Tron - PBF#133 - Pląsające jaszczury

eSzopiklon - Nie 17 Gru, 2017
Temat postu: PBF#133 - Pląsające jaszczury
Gracze:


Baldur - Greyjoy
Germanus - Lannister
Ril - Tyrell
lukipeki - Baratheon
Nero - Bolton
Horn-Varelius - Martell



Zwyciężył:

Baldur - Greyjoy


Zasady:

1. Mapa lekko zmodyfikowana do dodatku Taniec ze Smokami (czyli gramy 6 tur, jakby ktoś zapomniał :wink: )
2. brak kart losowości
3. wybór rodów: wylosuję kolejność wyboru rodów, następnie gracze w rozlosowanej kolejności wybierają rody
4. Kryzysy w wersji lekko zmodyfikowanej (poniżej)

Karty wydarzeń:

Talia I:
Zaopatrzenie Przesuńcie żetony Zaopatrzenia. Zredukujcie armie, które przekraczają limit Zaopatrzenia.
Zaopatrzenie Przesuńcie żetony Zaopatrzenia. Zredukujcie armie, które przekraczają limit Zaopatrzenia.
Zaopatrzenie Przesuńcie żetony Zaopatrzenia. Zredukujcie armie, które przekraczają limit Zaopatrzenia.
Mobilizacja Zwerbujcie nowe jednostki na obszarach Zamków i Twierdz.
Mobilizacja Zwerbujcie nowe jednostki na obszarach Zamków i Twierdz.
Mobilizacja Zwerbujcie nowe jednostki na obszarach Zamków i Twierdz.
Tron ostrzy [Dzicy] Posiadacz żetonu Żelaznego Tronu wybiera, czy: a) wszyscy przesuwają żetony Zaopatrzenia i redukują armie b) wszyscy werbują jednostki lub c) ta karta nie wywiera żadnego efektu.
Tron ostrzy [Dzicy] Posiadacz żetonu Żelaznego Tronu wybiera, czy: a) wszyscy przesuwają żetony Zaopatrzenia i redukują armie b) wszyscy werbują jednostki lub c) ta karta nie wywiera żadnego efektu.
Ostatnie dni lata [Dzicy] Nic się nie dzieje.
Nadchodzi zima Natychmiast potasujcie tę talię. Następnie wylosujcie i rozpatrzcie nową kartę.


Talia II:
Gra o Tron Każdy gracz pobiera po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontroluje.
Gra o Tron Każdy gracz pobiera po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontroluje.
Gra o Tron Każdy gracz pobiera po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontroluje.
Starcie królów Licytujcie pozycje na trzech torach Wpływów.
Starcie królów Licytujcie pozycje na trzech torach Wpływów.
Starcie królów Licytujcie pozycje na trzech torach Wpływów.
Mroczne skrzydła, mroczne słowa [Dzicy] Posiadacz żetonu Kruka Posłańca wybiera, czy: a) wszyscy licytują o pozycje na trzech torach Wpływów b) wszyscy pobierają po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontrolują lub c) ta karta nie wywiera żadnego efektu.
Mroczne skrzydła, mroczne słowa [Dzicy] Posiadacz żetonu Kruka Posłańca wybiera, czy: a) wszyscy licytują o pozycje na trzech torach Wpływów b) wszyscy pobierają po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontrolują lub c) ta karta nie wywiera żadnego efektu.
Ostatnie dni lata [Dzicy] Nic się nie dzieje.
Nadchodzi zima Natychmiast potasujcie tę talię. Następnie wylosujcie i rozpatrzcie nową kartę.


Talia III:
Kryzys! Dzicy atakują Westeros.
Kryzys! Dzicy atakują Westeros.
Kryzys! Dzicy atakują Westeros.
Sieć kłamstw [Dzicy] Podczas tej fazy Planowania nie można przydzielać rozkazów Wsparcia.
Pod miecz Posiadacz żetonu Ostrza z Valyriańskiej Stali wybiera jedno ograniczenie tej fazy Planowania: a) nie można przydzielać rozkazów Obrony b) nie można przydzielać rozkazów Marszu +1 lub c) nie ma żadnych ograniczeń.
Pod miecz Posiadacz żetonu Ostrza z Valyriańskiej Stali wybiera jedno ograniczenie tej fazy Planowania: a) nie można przydzielać rozkazów Obrony b) nie można przydzielać rozkazów Marszu +1 lub c) nie ma żadnych ograniczeń.
Nawałnica mieczy [Dzicy] Podczas tej fazy Planowania nie można przydzielać rozkazów Obrony.
Morze sztormów [Dzicy] Podczas tej fazy Planowania nie można przydzielać rozkazów Najazdu.
Jesienne deszcze [Dzicy] Podczas tej fazy Planowania nie można przydzielać rozkazów Marszu +1.
Uczta dla wron [Dzicy] Podczas tej fazy Planowania nie można przydzielać rozkazów Umocnienia Władzy.


Karty rodów:

Greyjoy:
Euron Wronie Oko [4] Jeśli twój przeciwnik posiada wyższą od ciebie pozycję na torze Lenników, ta karta otrzymuje +1 do siły.
Victarion Greyjoy [3] [miecz][miecz]
Asha Greyjoy [2] [wieża]
Rodrik Czytacz [2] Jeśli wygrasz tę bitwę, przejrzyj dowolną talię Westeros i wybierz z niej jedną kartę. Pozostałe karty potasuj, a wybraną zakrytą kartę umieść na wierzchu odpowiedniej talii.
Qarl Panienka [1] Jeśli to ty atakujesz i przegrasz tę bitwę, otrzymujesz 3 żetony Władzy.
Ser Harras Harlaw [1] [miecz]
Aeron Mokra Czupryna [0] Możesz odrzucić dowolną liczbę ze swoich dostępnych żetonów Władzy, aby zwiększyć siłę tej karty o liczbę odrzuconych żetonów Władzy.

Lannister:
Ser Jaime Lannister [4] [miecz][wieża]
Ser Kevan Lannister [3] [wieża]
Ser Ilyn Payne [2] Jeśli wygrasz tę bitwę, możesz zniszczyć jedną jednostkę Piechurów przeciwnika z dowolnego obszaru na planszy (oprócz zadania normalnych strat). Jeśli ta jednostka jest ostatnią jednostką na swoim obszarze, usuń również spoczywający na tym obszarze żeton Rozkazu.
Daven Lannister [2] [miecz]
Cersei Lannister [1] [wieża]
Ser Addam Marbrand [1] Jeśli to ty atakujesz, wszystkie twoje biorące udział w bitwie jednostki Rycerzy (w tym wspierające jednostki Rycerzy Lannisterów) zapewniają premiędo siły +3, zamiast +2.
Qyburn [0] Możesz odrzucić dwa ze swoich dostępnych żetonów Władzy, aby wybrać kartę Rodu ze stosu kart odrzuconych dowolnego gracza. Qyburn otrzymuje wydrukowaną siłę tej karty oraz wydrukowane na niej symbole bitwy (ale ignoruje treść jej zdolności).

Tyrell:
Mace Tyrell [4] [miecz][wieża]
Randyll Tarly [3] [miecz][miecz]
Willas Tyrell [2] [wieża]
Ser Jon Fossoway [2] [miecz]
Paxter Redwyne [1] Jeśli obszar ogarnięty bitwą to obszar morski, wszystkie twoje biorące udział w bitwie jednostki Statków (w tym wspierające jednostki Statków Tyrellów) zapewniają premię do siły +2, zamiast +1.
Królowa Cierni [1] Zignoruj tekst zdolności wydrukowanej na karcie Rodu twojego przeciwnika.
Margaery Tyrell [0] Jeśli bronisz swojego obszaru rodzinnego lub obszaru, na którym znajduje się jeden z twoich żetonów Władzy, ostateczna siła twojego przeciwnika wynosi 2.

Bolton:
Roose Bolton [4] [miecz]
Ramsey Bolton [3] Jeśli twoja karta Rodu "Fetor" znajduje się na twojej ręce, ta karta otrzymuje +1 do siły i 3 symbole miecza.
Walton Nagolennik [2] [wieża]
Czarny Walder [2] [miecz]
Walder Frey [1] Każdy gracz (oprócz twojego przeciwnika), który wspiera twojego przeciwnika, musi zamiast tego udzielić wsparcia tobie.
Damon Zatańcz ze Mną [1] [miecz]
Fetor [0] Jeśli twoja karta Rodu "Ramsey Bolton" znajduje się na twoim stosie kart odrzuconych, natychmiast cofnij ją na rękę. Jeśli przegrasz tę bitwę, możesz cofnąć na rękę Fetora.

Baratheon:
Stannis Baratheon [4] Jeśli w tej bitwie nie otrzymujesz wsparcia, usuń z planszy wszystkie rozkazy Wsparcia (w tym własne rozkazy) sąsiadujące z obszarem ogarniętym bitwą. Anulujesz w ten sposób całą siłę zapewnianą przez wspierające jednostki.
Jon Snow [3] Jeśli wygrasz tę bitwę, możesz przesunąć żeton Dzikich o jedno pole w dowolną stronę (do minimum 0 lub maksimum 10).
Melisandre [2] Po bitwie możesz cofnąć na rękę dowolną kartę Rodu ze swojego stosu kart odrzuconych (w tym tę kartę), odrzucając tyle ze swoich dostępnych żetonów Władzy, ile wynosi wydrukowana siła cofanej karty.
Bękart z Nocnej Pieśni [2] [wieża]
Ser Davos Seaworth [1] [miecz][wieża]
Ser Axell Florent [1] [miecz]
Mance Rayder [0] Twoja ostateczna siła jest równa pozycji zajmowanej obecnie przez żeton Dzikich.

Martell:
Doran Martell [4] Za każdą kartę Rodu na twojej ręce, ta karta otrzymuje po 1 symbolu fortyfikacji i miecza i -1 do siły (do minimalnie 0).
Areo Hotah [3] [wieża][wieża]
Bękart z Bożejłaski [2] [wieża]
Kolos [2] [miecz]
Ser Gerris Drinkwater [1] Jeśli wygrasz tę bitwę, możesz przesunąć się o jedną pozycję wyżej na wybranym przez siebie torze Wpływów.
Quentyn Martell [1] Za każdą kartę Rodu na twoim stosie kart odrzuconych, ta karta otrzymuje +1 do siły.
Nymeria Sand [0] [miecz][wieża]


Karty Kryzysów:

Aktualną kartę kryzysu widział: mikt
Kartę na spodzie talii widział: mikt


Wielki Turniej!
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Zamienia wszystkie swoje jednostki Rycerzy na dostępne jednostki Piechurów, lub tak dużo jak to możliwe.
Pozostali gracze: Zamieniają połowę swoich jednostek Rycerzy na dostępne jednostki Piechurów (zaokrąglenie w górę), lub tak dużo jak to możliwe
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Przesuwa swój żeton wpływów na najwyższą pozycję toru Lenników i bierze Ostrze Valyriańskiej Stali.

Spłata Długów
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Odrzuca wszystkie dostępne żetony Władzy
Pozostali gracze: Odrzucają 1/3 ze swoich dostępnych żetonów władzy (zaokrąglenie zgodnie z zasadami matematyki).
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Każdy przeciwnik musi odrzucić 1 ze swoich żetonów władzy (jeśli posiada), zyskujesz 2 żetony władzy za każdy odrzucony przez przeciwników.

Miasto Złotej Kompanii
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Musi wycofać wszystkie jednostki z losowej Twierdzy lub Zamku który posiada (zachowując normalne zasady dotyczące odwrotów). Na tym obszarze zostaje umieszczony neutralny garnizon o sile 4. Jednostki nie są rozbite po przeprowadzeniu odwrotu.
Pozostali gracze: Nic się nie dzieje
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Może mobilizować wojska (zgodnie z normalnymi zasadami mobilizacji) na jednym z kontrolowanych przez siebie obszarów, na którym znajduje się Zamek lub Twierdza.

Przywdzianie czerni
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Jeśli ma na ręce więcej niż 2 karty rodu odrzuca 2 losowe karty. Jeśli ma na ręce 2 lub mniej karty rodu traci 4 żetony władzy.
Pozostali gracze: Jeśli mają na ręce więcej niż 1 kartę rodu, odrzucają 1 losową kartę. Jeśli mają na ręce jedną kartę rodu, tracą po 2 żetony władzy.
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Może odrzucić lub wziąć z powrotem na rękę jakiekolwiek karty rodu.

Obrońcy Wiary
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Przesuwa swój żeton wpływu na torze gdzie posiada najwyższą pozycję na ostatnie miejsce (jeśli na kilku torach zajmuję tą samą pozycję to sam wybiera tor na którym spada na ostatnie miejsce).
Pozostali gracze: Odrzucają 2 ze swoich dostępnych żetonów władzy.
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Wybiera tor Żelaznego Tronu albo Królewskiego Dworu i przesuwa swój żeton wpływu na najwyższą pozycję.

Potok Krwi
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Niszczy 3 ze swoich jednostek, gdziekolwiek.
Pozostali gracze: Niszczą 2 ze swoich jednostek, gdziekolwiek.
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Może odzyskać 1 wybraną kartę Rodu ze swojego stosu odrzuconych kart Rodu.

Przeklęci Najemnicy
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Niszczy 1 swojego rycerza i 1 piechura, gdziekolwiek.
Pozostali gracze: Niszczą 2 swoich piechurów, gdziekolwiek.
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Może wybrać i usunąć jedną wrogą jednostkę z obszaru przylegającego do jego ziem. Może później umieścić taką samą, swoją jednostkę na dowolnym obszarze który kontroluje.

Władca Mórz
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Nie może umieszczać rozkazów na wszystkich swoich obszarach gdzie stacjonują statki w czasie fazy planowania, w tej rundzie.
Pozostali gracze: Nie mogą umieścić rozkazu na jednym ze swoich obszarów gdzie stacjonują statki w czasie fazy planowania, w tej rundzie.
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Może zrekrutować statek na dowolnym wodnym obszarze gdzie nie ma statków przeciwników. Zyskuje 1 żeton władzy za każdy statek stacjonujący w porcie.

Długa Zima
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Spada o 2 pozycje na torze Zaopatrzenia (nie niżej niż 0).
Pozostali gracze: Spadają o 1 pozycję na torze Zaopatrzenia (nie niżej niż 0).
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Wspina się o 2 pozycje na torze Zaopatrzenia (nie wyżej niż 6).

Chaos
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Natychmiast wylosuj nową kartę i zastosuj zasadę "Gracz z najniższą stawką".
Pozostali gracze: Natychmiast wylosuj nową kartę i zastosuj zasadę "pozostali Gracze".
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Natychmiast wylosuj nową kartę i zastosuj zasadę "Gracz z najwyższą stawką".

eSzopiklon - Nie 17 Gru, 2017

Wylosowana kolejność wyboru rodów:
Baldur
Ril
lukipeki
Horn-Varelius
Germanus
Nero

wybierajcie po kolei i przysyłajcie już rozkazy :wink:

Baldur - Nie 17 Gru, 2017

Jak dla mnie to można losować rody, bo patrząc na mapkę, to nawet nie wiem kim chciałbym grać ;)
Ril - Nie 17 Gru, 2017

Baldur napisał/a:
Jak dla mnie to można losować rody, bo patrząc na mapkę, to nawet nie wiem kim chciałbym grać ;)

Lepiej wybrać moim zdaniem. Każdy ród ma bardzo szczególne karty. ;) A i przecież sam możesz wylosować swój ród.

Germanus - Nie 17 Gru, 2017

wybierajcie
Baldur - Nie 17 Gru, 2017

Żeby nie przedłużać. I do not sow!

Wybieram Żelaznych Ludzi.

Ril - Nie 17 Gru, 2017

Tyrellowie
lukipeki - Nie 17 Gru, 2017

można się było spodziewać takich wyborów :grin:
Ale ja teraz zaskoczę, Baratheon

Horn-Varelius - Nie 17 Gru, 2017

lukipeki napisał/a:
można się było spodziewać takich wyborów :grin:
Ale ja teraz zaskoczę, Baratheon

Gratuluję odwagi :smile: i życzę powodzenia. Baratheon wbrew pozorom jest całkiem silny o ile przeżyje ewakuację z północy.

Ja wybieram Martelów.

lukipeki - Nie 17 Gru, 2017

bardziej kwestia ciekawości :grin: grałem już boltonami i greyjoyami, a martell wydaje mi się tutaj dość nudny (chociaż jak prowadziłem ten zmieniony wariant to wygrał)
Tyrell zajęty, odwagą byłby wybór Lannistera (chociaż tez ma lepiej przez statek w porcie)

Germanus - Nie 17 Gru, 2017

Lannister
Nero - Pon 18 Gru, 2017

Bolton..
eSzopiklon - Pon 18 Gru, 2017

żeby nie było watpliwości, to podaję interakcjie które kiedyś już opisaliśmy:

Margaery-Mance - Ostateczna siła, to siła końcowa, ustalona dopiero po uwzględnieniu wszystkich czynników- siły armii, bonusów na żetonach, wydrukowanej siły karty, użycia ostrza. Do tej grupy zaliczają się również zdolności specjalne kart. Ostatnim czynnikiem, branym pod uwagę, jest treść tej z kart, która jest rozpatrywana jako druga(chyba,że zdolność pierwszej ją kasuje)- a rozpatrywana jako druga jest ta, której właściciel jest niżej na tronie. Obie te karty robią dokładnie to samo - ustalają ostateczną siłę ataku Baratheona, więc jedna zdolność nie neguje drugiej, tylko "nadpisuje" jej efekt

Królowa Cierni sprawia, że z karty zostaje tylko jej siła i wydrukowane na niej symbole bitwy. Żadna zdolność specjalna przy niej nie działa.

Aeron-Qyburn - decyzje o wykorzystaniu zdolności podejmują gracze zgodnie z kolejnością na tronie

Ril - Pon 18 Gru, 2017

eSzopiklon napisał/a:
Królowa Cierni sprawia, że z karty zostaje tylko jej siła i wydrukowane na niej symbole bitwy. Żadna zdolność specjalna przy niej nie działa.

Mam wątpliwości, jak należy rozpatrywać sytuację Stannis vs Królowa Cierni.

Stannis: If you are not being supported in this combat, remove all Support Orders (including your own), adjacent to the embattled area, canceling any supporting strength they may have been providing.
Królowa Cierni: Ignore all text abilities printed on your opponent's House card.

U Stannisa jest mowa o "anulowaniu" siły wspierających jednostek, a u Królowej występuje "ingoruj", więc zastanawiam się, czy to nie jest sytuacja konfliktowa przewidziana w regule:
Should a timing conflict occur, follow this order of operations:
1. Any “Ignore” or “Cancel” text abilities are first resolved in the player order of the Iron Throne track.

Nie udało mi się niczego wygooglać na ten temat.

lukipeki - Pon 18 Gru, 2017

Po prostu nie walczmy ze sobą, to nie będziesz musiał się przejmować takimi pierdołami :lol:
Ril - Pon 18 Gru, 2017

Tak, a Ty możesz zawsze dawać na Tron 0 i to też rozwiąże problem. :roll:

Skoro MG uważa, że Królowa Cierni zawsze działa pierwsza, ja to akceptuję, ale jakby ktoś coś wiedział na ten temat, to niech się wypowie.

Baldur - Pon 18 Gru, 2017

Znalazłem taką dyskusję. Ale jednoznacznej odpowiedzi dalej brak.

https://boardgamegeek.com/thread/1205225/stannis-baratheon-vs-walder-frey

Nero - Pon 18 Gru, 2017

Do kiedy najpóźniej rozkazy? :smile:
eSzopiklon - Pon 18 Gru, 2017

Co do królowej i stanisa to moim zdaniem kluczowe słowo anulujesz ono się odnosi do skutku zastosowania karty, a nie do momentu użycia karty.
Kluczem jest tu pierwsze zdanie, "usuń wszystkie rozkazy wsparcia", to jest użycie karty. Drugie zdanie jest tylko wyjaśnieniem co się stanie, skutkiem tego ze usuniesz rozkazy wsparcia (moim zdaniem w ogóle niepotrzebnym, chyba wiadomo że jak się usunie wsparcie to siła wspierających jednostek będzie wyzerowana).
Więc moim zdaniem ta karta nie należy do tych z zadaniem "zignoruj", ani "anuluj", ani nawet "natychmiast", tylko po prostu jest rozpatrywana w kolejności po nich.

Ril - Pon 18 Gru, 2017

W wątku na boardgamegeek też raczej interpretują, że słowo "canceling" nie zostało zapisane na karcie w celu odwołania się do zasady "anuluj lub ignoruj". Niech i tak będzie.
Baldur - Pon 18 Gru, 2017

Szanowny MG, jak sytuacja z rozkazami? Na ilu graczy jeszcze czekamy?
eSzopiklon - Wto 19 Gru, 2017

wszyscy przysłali, ale niestety niezbędne były poprawki, więc jeszcze czekamy
Horn-Varelius - Wto 19 Gru, 2017

Osobiście sugerowałbym wyraźne wskazywanie graczy na których czekamy :-P , troszkę presji pomaga ludziom się zmobilizować :smile: .
eSzopiklon - Wto 19 Gru, 2017

już wszystko mam, oto i mapa

http://tinyurl.com/SJnVqFaTUydJRf28qStw

Kruk, palenia i ruszamy :wink:

Baldur - Wto 19 Gru, 2017

Yyyy to nie sa moje rozkazy :P

To prawidłowy link?

Mogę wrzucić screen shota wysłanej wczoraj wiadomości.

Wrzucam tu tak jak wysłałem wczoraj:

The Stoney Shore: CP
Bay of Ice: R
Pyke: CP
Ironman’s Bay: S
West Summer Sea: M+0
Sunset Sea: S
Searoad Marches: M-1

Ril - Wto 19 Gru, 2017

Skoro tak, to wstrzymuję się z Krukiem. :smile:
Germanus - Wto 19 Gru, 2017

czekamy an wyjaśnienie sytuacji
eSzopiklon - Wto 19 Gru, 2017

Sorry, faktycznie coś skopałem, teraz już powinno być dobrze

http://tinyurl.com/NnT1xhmfe7AfcJnDsKo0

Ril - Wto 19 Gru, 2017

Kingswood: M-1 zamieniam na S.

http://npiguet.github.io/...oGM5rCC7LWB6YCA

Baldur - Wto 19 Gru, 2017

Najazd Lannistera nie koliduje z moim, zatem:

Palę CP* w Winterfell.

Mam sam to nanosić na mapkę i wkleić link czy MG za to odpowiada?

lukipeki - Wto 19 Gru, 2017

jak zrobisz sam jest to bardzo mile widziane :wink:
Baldur - Wto 19 Gru, 2017

To musi mi ktoś na szybko wytłumaczyć instrukcję obsługi mapy i jak to się robi :-)
Ril - Wto 19 Gru, 2017

Tutaj, w drugim wpisie, jest to dość dobrze opracowane.

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=7738

Germanus - Sro 20 Gru, 2017

Palę S na Ironman's Bay
Germanus - Sro 20 Gru, 2017

po najazdach i moim ruchu
http://tinyurl.com/gI4WIFMtliuWO3N9rNgh

Baldur - Sro 20 Gru, 2017

Dzięki Ci za aktualizację. Nie mogę ogarnąć obsługi tej mapki. No ale po co to palenie pomocy z mojej zatoki ? :-( ;-)
Ril - Sro 20 Gru, 2017

M+1: fm na Kingswood, fm atakuje King's Landing
dowódca wysłany

http://npiguet.github.io/...bm84KaN6IGZ6aCy

lukipeki - Sro 20 Gru, 2017

jbc ja niezależnie od wszystkiego w 1 ruchu ruszam się 1 statkiem na Narrow Sea
Germanus - Sro 20 Gru, 2017

broni Cersei
Ril - Sro 20 Gru, 2017

Ser Jon Fossoway

http://npiguet.github.io/...IKY7aCF6aaD4oCA

Nero - Sro 20 Gru, 2017

Teraz Greyjoy rozumiem?
Baldur - Sro 20 Gru, 2017

Sorry za zastój.
M-1 z Searoad: 1ft na Flint's finger a 1 ft na Arbor

Nero - Sro 20 Gru, 2017

Będę może aktualizował mapkę, gdy bardziej ogarnę.

Marsz 2 jednostek piechoty z The Twins do Seaguard, czyli to byłoby mniej więcej:

The Twins: M+1 dla 2 FM na Seaguard

Ril - Czw 21 Gru, 2017

http://npiguet.github.io/...byC5o2g5Lms6LKA

Teraz Martell

Horn-Varelius - Czw 21 Gru, 2017

Wypływam statkiem z portu w Sunspear. Nie mam aktualnie możliwości zaktualizować mapy.
Ril - Czw 21 Gru, 2017

http://npiguet.github.io/...pOy6IWg4rmi6LKA

Teraz ja...

Piechur na Boneway, wspieram się. Dowódca wysłany.

http://npiguet.github.io/...7Kg5aCd6aij4oCA

Horn-Varelius - Czw 21 Gru, 2017

Broni Areo Hotah
Ril - Pią 22 Gru, 2017

Był Mace
Baldur - Pią 22 Gru, 2017

1 ship do redwyne. Reszta zostaje
Horn-Varelius - Pią 22 Gru, 2017

Wycofuję się do Price's Pass.
Ril - Pią 22 Gru, 2017

http://npiguet.github.io/...pTgrILorbzmkIA.

Teraz Bara

lukipeki - Pią 22 Gru, 2017

Piechur na Crackclaw, koń na The Fingers, piechur na The Twins, bez żetonu
http://tinyurl.com/r8MXd1wx5p3I9dMsyaTQ

eSzopiklon - Pią 22 Gru, 2017

Ruchy się skończyły więc rozpatrujemy CP* kto ma, policzyłem pozostałe żetony

http://tinyurl.com/mPQrpgNpECseEfMFZTu8

Germanus - Pią 22 Gru, 2017

The Golden Sound: Sh
Lannisport: Fm

Ril - Pią 22 Gru, 2017

Statek do portu i piechur.

http://npiguet.github.io/...8mj5oCg5Z2M6ICA

Horn-Varelius - Pią 22 Gru, 2017

2 statki na Sea of Dorne:
http://npiguet.github.io/...7DimLbMheGziA..

Germanus - Pią 22 Gru, 2017

http://tinyurl.com/51xcwRlJ7vIpLFV37v4t
eSzopiklon - Pią 22 Gru, 2017

mapa przed wydarzeniami


Wydarzenia:
1.Tron ostrzy [Dzicy] Posiadacz żetonu Żelaznego Tronu wybiera, czy: a) wszyscy przesuwają żetony Zaopatrzenia i redukują armie b) wszyscy werbują jednostki lub c) ta karta nie wywiera żadnego efektu.
2.Starcie królów Licytujcie pozycje na trzech torach Wpływów
3.Nawałnica mieczy [Dzicy] Podczas tej fazy Planowania nie można przydzielać rozkazów Obrony.


Lanni decyduje

Baldur - Sob 23 Gru, 2017

Wnoszę o ponowne przeliczenie PT. Wg mnie są pewne nieprawidłości.

EDIT: przejrzałem, przeliczyłem - wg mnie Bolton winien mieć o 1 żeton mniej.

lukipeki - Sob 23 Gru, 2017

Poproszę o mobilizację,i Baldur ma rację,nie należała mu się koronka za port
Nero - Sob 23 Gru, 2017

Jeżeli jest błąd, proszę go poprawić. Dlaczego w tej sytuacji nie miałbym koronki za port? :smile:
Ril - Sob 23 Gru, 2017

Cytat:
Jeśli podczas etapu Rozpatrywania rozkazów Umocnienia Władzy
fazy Akcji na obszarze morskim połączonym z portem znajdują się
wrogie jednostki Statków, rozkaz Umocnienia Władzy przydzielony
do obszaru portu należy usunąć (nie wywołuje on żadnego efektu).

Nero - Sob 23 Gru, 2017

Ok, dzięki. Musiała mi umknąć ta zasada.
Germanus - Sob 23 Gru, 2017

1 - nic się nie dzieje
eSzopiklon - Sob 23 Gru, 2017

Macie rację, zawsze o tym zapominam...

To licytujemy tron

Dostępne żetony:
Lannister : 6
Baratheon : 7
Greyjoy : 9
Bolton: 5
Tyrell : 5
Martell : 7

Horn-Varelius - Sob 23 Gru, 2017
Temat postu: PBF#133 pląsające jaszczury Matel
EDIT:
Tak się kończy granie na szybko na telefonie, bylem przekonany ze wysyłam PW :-P .

Ril - Sob 23 Gru, 2017
Temat postu: Re: PBF#133 pląsające jaszczury Matel
Czemu nie licytujesz przez pw, jak wszyscy?

Na żywo licytacje są trudniejsze. Gdy graczowi bardzo zależy, to widać, że prawie mu się wysypują te żetony. :razz:

eSzopiklon - Nie 24 Gru, 2017

Wyniki na tron, lanni ustawia remisy:

Lannister : 0
Baratheon : 0
Greyjoy : 0
Bolton: 0
Tyrell : 0
Martell : 3

Dostępne żetony na miecz:
Lannister : 6
Baratheon : 7
Greyjoy : 9
Bolton: 5
Tyrell : 5
Martell : 4

Germanus - Pon 25 Gru, 2017

Martell : 3
Lannister : 0
Baratheon : 0
Bolton: 0
Greyjoy : 0
Tyrell : 0

eSzopiklon - Pon 25 Gru, 2017

mam 4/6 na miecz
eSzopiklon - Wto 26 Gru, 2017

Wyniki na miecz, martel ustawia remisy:

Lannister : 0
Baratheon : 1
Greyjoy : 4
Bolton: 0
Tyrell : 5
Martell : 2

Dostępne żetony na ptaszysko :wink: :
Lannister : 6
Baratheon : 6
Greyjoy : 5
Bolton: 5
Tyrell : 0
Martell : 2

Horn-Varelius - Wto 26 Gru, 2017

Tyrel
Greyjoy
Martel
Baratheon
Lannister
Bolton

eSzopiklon - Sro 27 Gru, 2017

Wyniki ostatniej licytacji na kruka, martel ustawia remisy:

Lannister : 4
Baratheon : 6
Greyjoy : 5
Bolton: 5
Tyrell : 0
Martell : 0

Pozostałe żetony:
Lannister : 2
Baratheon : 0
Greyjoy : 0
Bolton: 0
Tyrell : 0
Martell : 2

zaktualizowałem mapę, pozostało tylko ustawić Starka i Greya na kruku i możecie wysyłać rozkazy :wink:

http://tinyurl.com/Fp7zcbBxsWKjYzqesL31

Horn-Varelius - Sro 27 Gru, 2017

Baratheon
Greyjoy
Bolton
Lannister
Martel
Tyrel

http://npiguet.github.io/...7Gx6JmW74ub44iA

eSzopiklon - Czw 28 Gru, 2017

4/6 i przypominam że mamy turę bez obrony
lukipeki - Pią 29 Gru, 2017

Coś lepiej?
Baldur - Pią 29 Gru, 2017

Pewnie ja opoznilem - juz poszły rozkazy. Sorry.
eSzopiklon - Pią 29 Gru, 2017

http://tinyurl.com/XoGc3BddD0QzDdDuFILD

zapraszam kruka i palenia :wink:

lukipeki - Pią 29 Gru, 2017

poproszę kryzys
Liczę,na poczet wspólnych interesów,że pan Lannister nie zajara mnie.
Jak zajara, to jakoś to przeżyje, ale będzie mi smutno :cry:

Horn-Varelius - Pią 29 Gru, 2017

Palę rozkaz palenia w The Boneway.
http://npiguet.github.io/...OaCgOG2hOO6gA..

lukipeki - Pią 29 Gru, 2017

kryzys zostaje na górze
Germanus - Pią 29 Gru, 2017

interesy interesami, ale tu ryzykuję życiem...
R->Ironman's Bay

Baldur - Pią 29 Gru, 2017

R -> Oldtown
eSzopiklon - Pią 29 Gru, 2017

no palimy dalej, w pierwszej rundzie najazdów jeszcze Bara i Bolton, potem ewentualnie druga tura najazdów

http://tinyurl.com/YO02k2HaurzkOAhlg40J

Nero - Pią 29 Gru, 2017

R->Bay of Ice
lukipeki - Sob 30 Gru, 2017

Palę Winterfell
Horn-Varelius - Sob 30 Gru, 2017

Palę support na Shipbreaker Sea.

http://npiguet.github.io/...IPtr4fho5ThrL0.

Baldur - Nie 31 Gru, 2017

Zostały 2 najazdy ale chyba Martell moze juz robić swój marsz, coby trochę przyspieszyć.
lukipeki - Nie 31 Gru, 2017

nie no poczekajmy
Horn-Varelius - Nie 31 Gru, 2017

Nawet jak zrobię ruch to żadna różnica bo i tak jedzie po mnie Lannister na którego czekamy.
Germanus - Pon 01 Sty, 2018

najazd bez efektu
lukipeki - Wto 02 Sty, 2018

palę koronkę w White Harbor
Horn-Varelius - Wto 02 Sty, 2018

http://npiguet.github.io/...a-H4aOU4b-664yg

Piechur i Konnica atakują The Boneway
7vs1
Dowódca wysłany

Ril - Wto 02 Sty, 2018

Broni Willas.
eSzopiklon - Wto 02 Sty, 2018

nymeria, Tyrel się wycofuje, Lanni rusza

http://tinyurl.com/nB9uvaQuLH8EkZGCYh07

Horn-Varelius - Wto 02 Sty, 2018

Atakowała Nymeria Sand (niech MG jeszcze potwierdzi i wybaczy że nie czekamy :wink: )
Ostateczna siła: 7vs3 , bez strat, piechur może się wycofać.

Ril - Wto 02 Sty, 2018

Wycofuję się na DM.

http://npiguet.github.io/...e6OjOaogOm6gA..

Germanus - Sro 03 Sty, 2018

M-1: FM na Stoney Sept
lukipeki - Czw 04 Sty, 2018

M-1 fm na Kingswood, dowódca na PW
Ril - Czw 04 Sty, 2018

Królowa Cierni
eSzopiklon - Czw 04 Sty, 2018

Mance był i przegrał

http://tinyurl.com/F0vQ16QB0VvDTH7V7HE9

to teraz Grey

Baldur - Czw 04 Sty, 2018

Czy jest jakiś sposób na odnotowywanie wykorzystanych kart rodu? Bo zaczynam się po mału gubić kto co ma na ręce jeszcze ;-)
Ril - Czw 04 Sty, 2018

Karty są w rozwijanej zakładce nad mapą. Wykorzystane są zaciemnione i półprzezroczyste. Wystarczy na nie kliknąć.
Baldur - Czw 04 Sty, 2018

West Summer Sea: M-1: 1 ship na Sunset Sea, 1 Sh atak na East Summer Sea. Dowódca posłany.
Horn-Varelius - Czw 04 Sty, 2018

Broni Ser Gerris Drinkwater
Baldur - Pią 05 Sty, 2018

Atakował Qarl Panienka.
eSzopiklon - Pią 05 Sty, 2018

http://tinyurl.com/EW6SFWaU423yhOrIx8Em

Martel może awansować, a rusza się Tyrel

Ril - Pią 05 Sty, 2018

M-1 na Kingswood

http://npiguet.github.io/...LjsmqDmh7LlpIA.

lukipeki - Pią 05 Sty, 2018

M+0 kn na MotM
Baldur - Pią 05 Sty, 2018

Pyke, M+0: Koń na Riverrun.

Ślę uniżone prośby o wsparcie znamienitego rodu Boltonów.

Nero - Pią 05 Sty, 2018

Udzielam wsparcia.
Germanus - Pią 05 Sty, 2018

widzę że mam los typowego lannistera. z Lewej zajmują zamek,z prawej też. Dziwi mnie to, że biały pomaga choć mógł być neutralny, aby czarny wypstrykał się z kart. Jak coś obiecał to i tak nie dotrzyma obietnicy,bo i po co. Mi tez coś obiecał a teraz wbija mi nóż w plecy ;)
broni Ilyn Payn
wycofka na Lannisport

Nero - Pią 05 Sty, 2018

Nie będę raczej wyjaśniał swojego sposobu myślenia, mam powody. :neutral:
lukipeki - Pią 05 Sty, 2018

Germanus napisał/a:
widzę że mam los typowego lannistera. z Lewej zajmują zamek,z prawej też. Dziwi mnie to, że biały pomaga choć mógł być neutralny, aby czarny wypstrykał się z kart. Jak coś obiecał to i tak nie dotrzyma obietnicy,bo i po co. Mi tez coś obiecał a teraz wbija mi nóż w plecy ;)
broni Ilyn Payn
wycofka na Lannisport


A ja mam los typowego Baratheona :grin: Tyrell postanowil popełnić wspólne harakiri razem ze mna(z tym że on dobrowolne a ja nie)
I w taki oto sposób, po 2 rundzie, na placu boju o wygraną zostali w zasadzie dwaj gracze :lol:

eSzopiklon - Pią 05 Sty, 2018

E, zaraz, nie dostałem atakującego w Greya (z resztą słusznie, bo najpierw Bolton miał określić się ze wsparciem) więc lanni nie powinien podawać broniącego jawnie...

W takim wypadku decyzja lannistera o obrońcy jest niewiążąca, może ją zmienić jeśli chce. Najlepiej niech obydwaj (grey i lanni) wyślą mi dowódców na PW, a jak będę miał obu to opublikuję

Horn-Varelius - Pią 05 Sty, 2018

eSzopiklon napisał/a:
http://tinyurl.com/EW6SFWaU423yhOrIx8Em

Martel może awansować, a rusza się Tyrel

Awansuję o 1 w kruku.

Germanus - Pią 05 Sty, 2018

założyłem, że wysłał wodza skoro wszystko było dogadane...
eSzopiklon - Sob 06 Sty, 2018

Dobrze, to w bitwie o riverrun był czytacz (który przejrzał pierwszą talię) i ilyn

http://tinyurl.com/gKDpGjOSC0sZJUuFPhmL

To teraz rusza się Tyrell-Bara-Grey

Ril - Sob 06 Sty, 2018

Teraz ja? :grin:
Jeśli to wszystko ma iść ku zagładzie, to zdobędę sobie chociaż ten jeden zamek.
Wolałem koniec Burzy, ale Martell mi nie pomoże. :neutral:
M+0: wszystko na Dragonstone, dowódca wysłany.

lukipeki - Sob 06 Sty, 2018

Dzięki w chuj
Zapamiętam to sobie
Melisandre,wraca na rękę Mance

Ril - Sob 06 Sty, 2018

Był Randyll

http://npiguet.github.io/...6nTi-mujuOGqNa6

Baldur - Sob 06 Sty, 2018

A dokąd wycofał sie Lanni z Riverrun?
eSzopiklon - Sob 06 Sty, 2018

Jeszcze się nie wycofał
Poza tym kolej Baratheona

Germanus - Sob 06 Sty, 2018

Lannisport
lukipeki - Nie 07 Sty, 2018

Zajmuję Orle Gniazdo
Baldur - Nie 07 Sty, 2018

M+1 z Sunset Sea na the Golden Sound 2 statkami. Dowódca posłany. A ostrzegałem, ze zmusztrowanie statku na morze uznam za prowokacje i deklaracje wojny. ;-)
Germanus - Nie 07 Sty, 2018

Daven
Baldur - Nie 07 Sty, 2018

Atakował Victarion.
Baldur - Nie 07 Sty, 2018

Z CP* musztruje Ft na Flint's Fingers
eSzopiklon - Nie 07 Sty, 2018

mapa na koniec tury

Wydarzenia:
1. Zaopatrzenie Przesuńcie żetony Zaopatrzenia. Zredukujcie armie, które przekraczają limit Zaopatrzenia.
2. a)Nadchodzi zima Natychmiast potasujcie tę talię. Następnie wylosujcie i rozpatrzcie nową kartę.
b) Starcie królów Licytujcie pozycje na trzech torach Wpływów.
3. Kryzys! Dzicy atakują Westeros.


Policzyłem beczki, Lanister stracił 1 piechura
http://tinyurl.com/tL2p2T2rr02xAX22UKG2

No to licytujemy tron, dostępne żetony:
Lannister : 4
Baratheon : 5
Greyjoy : 7
Bolton: 0
Tyrell : 1
Martell : 4

Baldur - Nie 07 Sty, 2018

Nie żebym sie czepiał ale w Lannisporcie dalej jest o 1 piechura za dużo.

Czy Dzicy są na odpowiednim poziomie? Nic się nie ruszyli?

eSzopiklon - Nie 07 Sty, 2018

Cytat:
Nie żebym sie czepiał ale w Lannisporcie dalej jest o 1 piechura za dużo.

jakiś oporny z niego gość :wink: usunę przy nastęonej okazji
Cytat:
Czy Dzicy są na odpowiednim poziomie? Nic się nie ruszyli?

są na odpowiednim, w poprzedniej turze się przesuneli o 2 pola, w tej o 0

mam 3/6 na tron

eSzopiklon - Pon 08 Sty, 2018

Wyniki licytacji nr 1:
Lannister : 1
Baratheon : 0
Greyjoy : 2
Bolton: 0
Tyrell : 1
Martell : 1

Stary Władca rozstrzyga remisy i możecie przysyłac na miecz

dostępne żetony:
Lannister : 3
Baratheon : 5
Greyjoy : 5
Bolton: 0
Tyrell : 0
Martell : 3

Horn-Varelius - Pon 08 Sty, 2018

Kolejnść tronu:
Greyjoy
Martell
Lanister
Tyrell
Baratheon
Bolton

eSzopiklon - Wto 09 Sty, 2018

Wyniki licytacji nr 2:
Lannister : 0
Baratheon : 2
Greyjoy : 3
Bolton: 0
Tyrell : 0
Martell : 0

Grey rozstrzyga remisy i możecie przysyłac na kruka

dostępne żetony:
Lannister : 3
Baratheon : 3
Greyjoy : 2
Bolton: 0
Tyrell : 0
Martell : 3

Baldur - Wto 09 Sty, 2018

Kolejność:
Grey
Bara
Bolton
Martell
Lanni
Tyrell

eSzopiklon - Sro 10 Sty, 2018

Wyniki licytacji nr 3:
Lannister : 2
Baratheon : 3
Greyjoy : 2
Bolton: 0
Tyrell : 0
Martell : 3

Grey rozstrzyga remisy. Tylko Lanni ma żeton, więc może napisać jawnie czy daje go na dzikich
dostępne żetony:

Lannister : 1
Baratheon : 0
Greyjoy : 0
Bolton: 0
Tyrell : 0
Martell : 0

Baldur - Sro 10 Sty, 2018

Kolejność:
1. Martell
2. Bara
3. Grey
4. Lanni
5. Bolton
6. Tyrell

lukipeki - Pią 12 Sty, 2018

czekamy cały czas aż Lannister się zadeklaruje z Kryzysem
eSzopiklon - Pią 12 Sty, 2018

już dostałem info że lanni daje 1

Przywdzianie czerni
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Jeśli ma na ręce więcej niż 2 karty rodu odrzuca 2 losowe karty. Jeśli ma na ręce 2 lub mniej karty rodu traci 4 żetony władzy.
Pozostali gracze: Jeśli mają na ręce więcej niż 1 kartę rodu, odrzucają 1 losową kartę. Jeśli mają na ręce jedną kartę rodu, tracą po 2 żetony władzy.
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Może odrzucić lub wziąć z powrotem na rękę jakiekolwiek karty rodu.


Oczywiście przegrywacie, Grey wybiera kto najbardziej

Baldur - Pią 12 Sty, 2018

Tylko Bolton ma pełną rękę zatem celem wyrównania szans wskazuję Boltona.
eSzopiklon - Pią 12 Sty, 2018

W wyniku losowania na Mur zostają zesłani:
Bękart z Nocnej Pieśni [2] [wieża]
Aeron Mokra Czupryna [0] Możesz odrzucić dowolną liczbę ze swoich dostępnych żetonów Władzy, aby zwiększyć siłę tej karty o liczbę odrzuconych żetonów Władzy.
Ser Kevan Lannister [3] [wieża]
Quentyn Martell [1] Za każdą kartę Rodu na twoim stosie kart odrzuconych, ta karta otrzymuje +1 do siły.
Walder Frey [1] Każdy gracz (oprócz twojego przeciwnika), który wspiera twojego przeciwnika, musi zamiast tego udzielić wsparcia tobie.
Walton Nagolennik [2] [wieża]
Margaery Tyrell [0] Jeśli bronisz swojego obszaru rodzinnego lub obszaru, na którym znajduje się jeden z twoich żetonów Władzy, ostateczna siła twojego przeciwnika wynosi 2. (trochę jej współczuję, jedyna dziewczyna na tylu napalonych gości :twisted:


Chyba wszystko zaktualizowałem, czas na rozkazy

http://tinyurl.com/t4mgUOhekccbYtPbh6tb

lukipeki - Pią 12 Sty, 2018

A ja Tyrellowi nie współczuję,bo znowu przyfarcił,tak samo jak z brakiem obron w poprzedniej rundzie :razz:
Ril - Pią 12 Sty, 2018

Tak mi się przyfarciło, że jestem najdalej jak się da na wszystkich torach. :wink:
Nie wiem, co jeszcze chcesz wskórać tym czarnym pijarem. Ja tu żadnego pozytywnego scenariusza dla siebie nie widzę, choćbym miał i 7 kart.

Germanus - Pią 12 Sty, 2018

ja rozkazy postaram się przesłać jutro, bo dziś jestem wyprany po pracy :(
lukipeki - Sob 13 Sty, 2018

Ril napisał/a:
Tak mi się przyfarciło, że jestem najdalej jak się da na wszystkich torach. :wink:
Nie wiem, co jeszcze chcesz wskórać tym czarnym pijarem. Ja tu żadnego pozytywnego scenariusza dla siebie nie widzę, choćbym miał i 7 kart.


To nie czarny PR, jakbyś został z 0 na ręce to statki by padły od razu w 1 ruchu

A ja widzę, bo póki co to wygrywasz :razz:

Ril - Pon 15 Sty, 2018

Kto jeszcze nie wysłał?
eSzopiklon - Wto 16 Sty, 2018

niestety jeszcze brakuje...
Baldur - Wto 16 Sty, 2018

To pisać kogo, niech czują presję ;-)
Ril - Wto 16 Sty, 2018

Jeśli Bara, albo Martell mają problem z rozkazami, to chętnie pomogę. :wink:
Horn-Varelius - Wto 16 Sty, 2018

Baldur napisał/a:
To pisać kogo, niech czują presję ;-)

Tu się zgodzę. IMHO podawanie jawnie na kogo czekamy wywiera lepszy efekt w poganianiu graczy, a nikt normalny nie powinien mieć tego za złe.

Germanus - Wto 16 Sty, 2018

ja wysłałem 3 dni temu
lukipeki - Wto 16 Sty, 2018

Ja nie mam problemu, tylko czasu.
Sory, przyznaję się, nie ma sensu robić dochodzenia :razz: zaraz wysyłam

eSzopiklon - Wto 16 Sty, 2018

No to kruk, palimy i ruszamy

http://tinyurl.com/7lGBtcCUqz4ZJy3BRGIb

Baldur - Wto 16 Sty, 2018

Palę support w Stoney Sepcie.

Następnie palę obronę w Oldtown.

Horn-Varelius - Wto 16 Sty, 2018

Rozkazów nie zmieniam, podglądam kartę kryzysu.
Ril - Czw 18 Sty, 2018

http://npiguet.github.io/...pOj6LGs4KCd6aaQ

Jeszcze Bara rozpatruje swoje palenie, a Greyjoy pierwszy Marsz.

Baldur - Czw 18 Sty, 2018

Arbor: M+1 Ft na Oldtown. Wujek Euron dzierżąc w ręku ostrze z valyrianskiej stali pali i grabi Stare Miasto niszcząc statki w porcie.
Ril - Czw 18 Sty, 2018

http://npiguet.github.io/...4mx7Ji214_kgIA.

Teraz Martell

lukipeki - Czw 18 Sty, 2018

Sorka pale koronke w White Harbor
eSzopiklon - Czw 18 Sty, 2018

http://tinyurl.com/2ybZwCA3JqPQE5rpZ3qB

tak, teraz Martel

Horn-Varelius - Czw 18 Sty, 2018

Marsz+1 z The Boneway. Piechur zajmuje the Reach, Konnica atakuje Dornich Marches z siłą 3vs1. Dowódca wysłany.
http://npiguet.github.io/...o297KeH4aOY4bS9

Ril - Czw 18 Sty, 2018

Broni Willas
Horn-Varelius - Czw 18 Sty, 2018

Atakował Big Guy. 5:3 dla mnie, bez strat. Ze względu na supply'e możesz wycofać się tylko do Highgarden.
http://npiguet.github.io/...Li47JuA5YeH6aSA
Teraz marsz Lannistera.

Germanus - Pią 19 Sty, 2018

M-1: FM na The Reach
FM na Searoad Marches
dowódca na pw

Horn-Varelius - Pią 19 Sty, 2018

Broni bękart.
eSzopiklon - Pią 19 Sty, 2018

addam przegrywa, Tyrell się rusza

http://tinyurl.com/cK7ksSuKPgOJHV6SFOgo

Ril - Pią 19 Sty, 2018

M+0: sh na Blackwater Bay, sh sh na Narow Sea. Dowódca na pw.
lukipeki - Sob 20 Sty, 2018

davos
Ril - Sob 20 Sty, 2018

Randyll

http://npiguet.github.io/...q6T6Lix64CN66iA

lukipeki - Sob 20 Sty, 2018

nie wierzę... :cry:

Piechur z Konca Burzy na Kingswood

Ril - Nie 21 Sty, 2018

http://npiguet.github.io/...4eG45iF5Z2C7KCA

Teraz Bolton. Nie logował się od 5 dni.

eSzopiklon - Nie 21 Sty, 2018

Cytat:
Teraz Bolton. Nie logował się od 5 dni.

słabo... ale damy mu jeszcze ze 2 dni

I tak poza tym, to uważacie że garnizon w storms end jest nadal garnizonem baratheona? bo w sumie chyba nie ma w przepisach takiej sytuacji że jest inny garnizon niż w stolicy lub neutralny? Jakby co, to uważam że jest to garnizon baratheona, tylko tak piszę na wszelki wypadek, żeby potem nie było

Ril - Nie 21 Sty, 2018

eSzopiklon napisał/a:
I tak poza tym, to uważacie że garnizon w storms end jest nadal garnizonem baratheona? bo w sumie chyba nie ma w przepisach takiej sytuacji że jest inny garnizon niż w stolicy lub neutralny? Jakby co, to uważam że jest to garnizon baratheona, tylko tak piszę na wszelki wypadek, żeby potem nie było

Na Końcu Burzy jest też jego żeton i to chyba rozstrzyga sprawę.

lukipeki - Nie 21 Sty, 2018

Nie spodziewałem się,że jest w ogóle taki temat :wink:
Myślę że ten żeton jest tam właśnie z tego powodu - żeby nie było tematu :wink:

Nero - Nie 21 Sty, 2018

Ril napisał/a:
Teraz Bolton. Nie logował się od 5 dni.


Co nie znaczy, że nie śledzę. :)
Zaraz wysyłam.

Nero - Nie 21 Sty, 2018

Ściągam rozkaz marszu z Seagard.
Ril - Nie 21 Sty, 2018

Łooo.

http://npiguet.github.io/...JjtoJ7ltIvigIA.

Teraz Greyjoy.

Nero - Nie 21 Sty, 2018

Ril napisał/a:
Łooo.


Nie wiem, co to miało znaczyć.

Powiadomienia o tym wątku i priv dostaję na maila, a wyszło na to, że gra się wlecze, bo się nie logowałem, chociaż i tak chyba w miarę sprawnie ruszam/wysyłam i gdy ostatnio to zaglądałem, to bodajże bitwa się nie odbyła i na pewno Baratheon miał później ruszać. :neutral:

Ril - Nie 21 Sty, 2018

"Łooo" to taki odpowiednik amerykańskiego "wow" i wyraża zaskoczenie. :wink:
Jeśli śledzisz maile, albo zaglądasz bez logowania, to ok. Nikt nie mówi, że wolno odpowiadasz.

Nero - Nie 21 Sty, 2018

To sorki, nie chciałem nakręcać atmosfery, i tak jest gęsta. :smile:
Ril - Nie 21 Sty, 2018

W porządku.

Ta gra od pierwszej rundy jest stresująca. :smile: Ja się czuję jak Polska przed trzecim rozbiorem.

Baldur - Nie 21 Sty, 2018

M+0 Ft na Greywater Watch
Ril - Nie 21 Sty, 2018

http://npiguet.github.io/...7zuk6PosazUr9aQ
lukipeki - Nie 21 Sty, 2018

Ril napisał/a:
W porządku.

Ta gra od pierwszej rundy jest stresująca. :smile: Ja się czuję jak Polska przed trzecim rozbiorem.

Polska przed trzecim rozbiorem nikogo nie atakowała :razz:

Ril - Pon 22 Sty, 2018

Jest prawie to samo. Jednego z tych, co chcą mnie zeżreć, zaatakowałem prewencyjnie, bo położył koło mnie zabójczy Marsz+1, a drugiego nie atakowałem wcale. :wink:
lukipeki - Pon 22 Sty, 2018

rundę temu nie miałem na Ciebie żadnego ataku, a Ty bezczelnie zająłeś mi stolicę, więc wiesz o co chodzi :grin:
Ale skończmy już ten temat :grin:

Germanus - Pon 22 Sty, 2018

teraz martell?
Baldur - Pon 22 Sty, 2018

Tak.
Horn-Varelius - Pon 22 Sty, 2018

Piechur z Prince's Pass na Three Towers. Został mi tylko Doran, bez względu na support Greyjoya wygrywam, pytanie tylko jakiej karty używasz.
Ril - Pon 22 Sty, 2018

Ser Jon

http://npiguet.github.io/...Li47JuA55Ox6aSA

Baldur - Wto 23 Sty, 2018

Lanni?
Germanus - Wto 23 Sty, 2018

M+0: FM, FM na riverrun
dowódca na pw

Baldur - Wto 23 Sty, 2018

Broni Asha Greyjoy. Wycofuję się na FF.
Germanus - Wto 23 Sty, 2018

Jaimy
Baldur - Sro 24 Sty, 2018

Teraz Bara?
lukipeki - Sro 24 Sty, 2018

Racja sory
Idę do KL i zostawiam żeton

eSzopiklon - Sro 24 Sty, 2018

http://tinyurl.com/e8rBgtYWLtWgoqcDA1Ld

teraz bolton

Nero - Sro 24 Sty, 2018

Winterfell - port: M+0
Sh na Bay of Ice

Dowódca na priv

eSzopiklon - Sro 24 Sty, 2018

grey miał ostatniego dowódcę i stracił statek

http://tinyurl.com/YFxjfSX09FbnKbv3fk7w

to teraz Martell

Nero - Sro 24 Sty, 2018

*Black Walder
Horn-Varelius - Sro 24 Sty, 2018

Piechur ze Starfall atakuje Storms End. 4vs4. Dowódca posłany.
lukipeki - Sro 24 Sty, 2018

Broni Mance wycofka do Kingswood
Ril - Sro 24 Sty, 2018

lukipeki napisał/a:
Broni Mance wycofka do Kingswood

Wycofka czego?

lukipeki - Czw 25 Sty, 2018

Fakt xD piechur już tam jest
eSzopiklon - Czw 25 Sty, 2018

był geris i Martel awansował na tronie

http://tinyurl.com/6uCyK6qj7N3AI3peVIHR

no to skoro już skończylismy ruchy to cp* Martela i Bary

Ril - Czw 25 Sty, 2018

Jeszcze żeton i garnizon.

http://npiguet.github.io/...-GsguGOtuaQgA..

lukipeki - Czw 25 Sty, 2018

dla mnie piechur
miał być w założeniu statek, no ale nie wyszło xDD

Horn-Varelius - Czw 25 Sty, 2018

Jeden piechur dla mnie.
Baldur - Czw 25 Sty, 2018

MY THRONE!!! :evil:
Baldur - Czw 25 Sty, 2018

To liczymy szybko zetonki, bom ciekaw co przyniesie faza westeros :-)
Horn-Varelius - Czw 25 Sty, 2018

Ril napisał/a:
Jeszcze żeton i garnizon.

http://npiguet.github.io/...-GsguGOtuaQgA..


O co chodzi z tym garnizonem? Nie przypominam sobie takiej opcji z wersji planszowej?

eSzopiklon - Czw 25 Sty, 2018

Cytat:
O co chodzi z tym garnizonem? Nie przypominam sobie takiej opcji z wersji planszowej?

chodziło o to ze zapomniałem zdjać garnizon

mapa na koniec tury

Wydarzenia:
1. Tron ostrzy [Dzicy] Posiadacz żetonu Żelaznego Tronu wybiera, czy: a) wszyscy przesuwają żetony Zaopatrzenia i redukują armie b) wszyscy werbują jednostki lub c) ta karta nie wywiera żadnego efektu.
2. Gra o Tron Każdy gracz pobiera po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontroluje.
3. Kryzys! Dzicy atakują Westeros.


Martell wybiera co robimy z 1 talii.
Kryzysu kartę widział Martell

Horn-Varelius - Czw 25 Sty, 2018

Aaaa... Już myślałem że da się jakoś zwerbować garnizon zamiast pobierania złota (coś jak twierdze w drugim dodatku do pierwszej edycji).

Co do pierwszej karty to zdecydowanie wybieram Musztrę. Specjalnie dla tej mozliwości przejąłem tron :-) .

Werbuję:
Sunspeaar piechur + statek w porcie
Yronwood awans piechura do wieży
Starfall piechur
Storms End statek na Shipbreaker Bay
The Reach piechur

http://npiguet.github.io/...Li47JuA7JW05aSA

Germanus - Czw 25 Sty, 2018

poproszę mapkę w tinyurl
Baldur - Czw 25 Sty, 2018

Wskazuję, że koronki (złotka) nieprawidłowo policzone. Miałem CP na Pyke i FF, zatem winienem otrzymać 3 Power Tokeny, a nie 1 jak wynika z aktualnego linka do gry.

Werbuję:
FF: Ship na Sunset Sea
Pyke: SE
Oldtown: Knight

No i praktycznie GG Martell ;)

eSzopiklon - Czw 25 Sty, 2018

Cytat:
Wskazuję, że koronki (złotka) nieprawidłowo policzone.

racja, już poprawiam

teraz lanni

http://tinyurl.com/b6HSBwEPzpgeCS9wlkCg

Baldur - Czw 25 Sty, 2018

Martell chyba tez miał jeden rozkaz CP.
Horn-Varelius - Czw 25 Sty, 2018

No i dostałem 1PT, wszystko mi się zgadza.
Baldur - Czw 25 Sty, 2018

Horn-Varelius napisał/a:
No i dostałem 1PT, wszystko mi się zgadza.


Faktycznie, sprawdzałem na komórce i pomyliłem z herbem Lanniego :D

Germanus - Czw 25 Sty, 2018

u mnie wszystko up do KN
lukipeki - Czw 25 Sty, 2018

Czyli w Lannisporcie wykorzystujesz 1 z 2 pkt mobilizacji? :razz:
Germanus - Pią 26 Sty, 2018

w Lannsporcie up do Kn i dokładam 1 FM
to do wklejeni
Lannisport: Footman, Knight
Riverrun: Knight, Knight
stoney sept: Footman
Lannisport - port: sh
Harrenhal: Knight
Blackwater: Footman
searoad marches: fm

Ril - Pią 26 Sty, 2018

u mnie też wszystko up do KN

http://npiguet.github.io/...uOjhuyAteeZmQ..

lukipeki - Pią 26 Sty, 2018

KL: Kn
Crackclaw i Orle po piechurze

http://tinyurl.com/3iMcOGdCC418ZwwC2zQH

Baldur - Pią 26 Sty, 2018

To jeszcze Bolton i lecimy :-)
lukipeki - Pią 26 Sty, 2018

edit:
Pytanie do MG - czy mogę nie wykorzystać limitu dostępnych punktów mobilizacji, i zmobilizować w KL tylko up do KN?
W instrukcji jest napisane,że każdy gracz MOŻE zwerbować jednostki jak jest mobilizacja, co znaczy że przymusu nie ma

Germanus - Pią 26 Sty, 2018

jak nie chcesz mobilizowac to nie musisz
eSzopiklon - Pią 26 Sty, 2018

Cytat:
czy mogę nie wykorzystać limitu dostępnych punktów mobilizacji, i zmobilizować w KL tylko up do KN?

wiadomo że nie musisz, to wolny kraj :wink:

lukipeki - Pią 26 Sty, 2018

http://tinyurl.com/q81LeVfW3VWWsxi8wgJu

To tak robię :grin:

Ril - Pią 26 Sty, 2018

Ale to chyba nie ten link. Tu wszystko jest zmobilizowane. :wink:
lukipeki - Pią 26 Sty, 2018

Jest dobrze, usunąłem piechura z KL :razz:
reszty nie usuwam :razz:

Ril - Pią 26 Sty, 2018

A, sorry. :roll: Myślałem, że całkowicie rezygnujesz z mobilizacji poza tym up do kn.
Nero - Pią 26 Sty, 2018

Winterfell: awans piechura i statek do portu
White Harbor: statek do portu
Moat Cailin: awans piechura
Seagard: rekrutacja rycerza

To chyba wszystko, poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

eSzopiklon - Pią 26 Sty, 2018

http://tinyurl.com/CP35Dd1xt6MuNcgZLAPK

dodałem żetony za grę o tron

przysyłajcie na dzikich

Horn-Varelius - Pią 26 Sty, 2018

Pozwoliłem sobie poprawić turę i siłę dzikich:
http://npiguet.github.io/...aCg4bmi7bKB5pCA

lukipeki - Sob 27 Sty, 2018

Btw Bolton tak zaszalal z mobilizacja, że ma 6 koni
Baldur - Sob 27 Sty, 2018

lukipeki napisał/a:
Btw Bolton tak zaszalal z mobilizacja, że ma 6 koni


Klasyka gatunku :roll: brawo za czujność.

Nero - Sob 27 Sty, 2018

Gdybyście mnie może tak nie blokowali na początku, to miałbym więcej beczek, tyle ile mi się prawnie należy, a więc raczej więcej piechurów niż koni. Się koni przyczepiliście. :wink:
Ril - Sob 27 Sty, 2018

Panie Bolton, trudno. Wybierz, który rycerz zmienia się w machinę i będzie po sprawie. :wink:
Nero - Sob 27 Sty, 2018

Dobra, teraz załapałem, sprawdziłem w instrukcji, bo nie mam gry przy sobie. Przepraszam, zaraz poprawiam. :oops:
Nero - Sob 27 Sty, 2018

W Winterfell machina zamiast rycerza.

Jeszcze raz przepraszam, zawsze grając miałem to fizyczne ograniczenie figurek i nie zakodowałem sobie ilości, chociaż grałem kilka razy.

Ril - Sob 27 Sty, 2018

http://npiguet.github.io/...-GRoOiBuei9s9aQ
Nero - Sob 27 Sty, 2018

Sprawdźcie może jeszcze koronki: czy ja i Lannister nie powinniśmy mieć +4? Chyba, że zasad nie ogarniam do końca.
Germanus - Sob 27 Sty, 2018

jak port jest blokowany przez obcą flotę to nie zgarniasz z niego kasy
Nero - Sob 27 Sty, 2018

A ok. :smile:

edit: Nawet mi o tym pisaliście już wcześniej.

Baldur - Sob 27 Sty, 2018

Ale nie jestem pewien czy mimo wszystko przy fazie "game of thrones" tj. "podczas liczenia koronek" nie powinno sie otrzymać power tokenów za sam fakt posiadania statku w porcie, nawet jeżeli morze jest zajęte przez obca flotę. Wypowie sie ktoś kto ma instrukcje pod ręka ?
Ril - Sob 27 Sty, 2018

Baldur napisał/a:
Ale nie jestem pewien czy mimo wszystko przy fazie "game of thrones" tj. "podczas liczenia koronek" nie powinno sie otrzymać power tokenów za sam fakt posiadania statku w porcie, nawet jeżeli morze jest zajęte przez obca flotę. Wypowie sie ktoś kto ma instrukcje pod ręka ?


Cytat:
Gra o Tron: Zgodnie z kolejnością rozgrywki każdy z graczy pobiera po
jednym żetonie Władzy z puli władzy za każdy wydrukowany
na planszy symbol władzy (koronę), który znajduje się na
obszarach pod jego kontrolą. Każdy gracz pobiera też po
jednym żetonie Władzy za każdy przyjazny port, w którym
znajduje się przynajmniej 1 jednostka Statków (o ile na
sąsiednim obszarze morskim nie ma żadnych wrogich
jednostek Statków).


ed: Wydaje mi się za to, że przy zdarzeniu "Władca Mórz" (kryzys zażegnany) nie ma znaczenia, czy na sąsiadującym morzu stacjonują wrogie jednostki.

Ril - Pon 29 Sty, 2018

I jak nam idzie z kryzysem?
lukipeki - Pon 29 Sty, 2018

MG nie ma zdaje się :wink:
eSzopiklon - Pon 29 Sty, 2018

Sorry, sesja mnie wciągnęła, dobrze że mnie kontrolujecie :wink:
ale niestety brakuje mi jeszcze licytacji na kryzys...

Baldur - Pon 29 Sty, 2018

Kto się ociąga?
eSzopiklon - Pon 29 Sty, 2018

Lannister : 0
Baratheon : 3
Greyjoy : 1
Bolton: 3
Tyrell : 0
Martell : 0

wygrywacie, Martel decyduje kto zbiera profity :wink:

Władca Mórz
Kryzys!
Gracz z najniższą stawką: Nie może umieszczać rozkazów na wszystkich swoich obszarach gdzie stacjonują statki w czasie fazy planowania, w tej rundzie.
Pozostali gracze: Nie mogą umieścić rozkazu na jednym ze swoich obszarów gdzie stacjonują statki w czasie fazy planowania, w tej rundzie.
Kryzys zażegnany
Gracz z najwyższą stawką: Może zrekrutować statek na dowolnym wodnym obszarze gdzie nie ma statków przeciwników. Zyskuje 1 żeton władzy za każdy statek stacjonujący w porcie.


Cytat:
Wydaje mi się za to, że przy zdarzeniu "Władca Mórz" (kryzys zażegnany) nie ma znaczenia, czy na sąsiadującym morzu stacjonują wrogie jednostki.


mi też się tak wydaje i tak też będzie, na karcie nie ma żadnej adnotacji że na morzu nie może być wroga

Horn-Varelius - Pon 29 Sty, 2018

Baratheon wygrywa w kryzysie.
lukipeki - Pon 29 Sty, 2018

Dziękuję
Statek idzie w jedyne miejsce gdzie może

Horn-Varelius - Pon 29 Sty, 2018

http://tinyurl.com/2sYjJ4i2AgbzH7I2aXLQ
No to jedziemy z rozkazami.

eSzopiklon - Wto 30 Sty, 2018

jeszcze dzicy spadli na 0
http://tinyurl.com/LpSLqzufqHasXECzuLbq

mam już 4/6 rozkazów

Germanus - Wto 30 Sty, 2018

ja chyba jutro podeślę rozkazy
eSzopiklon - Sro 31 Sty, 2018

Zapraszam do "krukowania" a następnie palenia :wink:

http://tinyurl.com/A2Kt9zAkgcEoC3MkDM7v

Horn-Varelius - Sro 31 Sty, 2018

Krukiem podglądam kartę kryzysu.
Paleniem z * na Shipbreaker Sea palę obronę na Dragonstone.
Trochę poza kolejnością ale to nikomu nie koliduje z rozkazami i będzie szybciej - zdejmuję też własne palenie z East Summer Sea. I tak leżało tam tylko dlatego że brakło mi innych rozkazów :razz: .
http://tinyurl.com/DjDM4uLJNYTjXmCL4lJr

Baldur - Sro 31 Sty, 2018

U mnie brakuje supportu na Redwyne Straghts.
Poza tym pale support Lanniego na Searoad Marches.

Nero - Sro 31 Sty, 2018

Ściągam swój najazd z portu White Harbor.
eSzopiklon - Czw 01 Lut, 2018

http://tinyurl.com/cqjCWB2R8nRqNnJIOpCz

Cytat:
U mnie brakuje supportu na Redwyne Straghts.

bo była literówka, nie zauważyłem wcześniej
no i mogłeś rozpatrzeć od razu swój drugi najazd

Baldur - Czw 01 Lut, 2018

Pale support Starka w Moat Cailin
Horn-Varelius - Czw 01 Lut, 2018

To zaczynam marsze. Zostawiam żeton władzy w Yronwood i atakuję wieżą i konnicą Dragonstone - 7vs6, dowódca wysłany.
Ril - Czw 01 Lut, 2018

Królowa Cierni
Baldur - Czw 01 Lut, 2018

Ważna bitwa.
Niemniej jednak ja szybko robię pierwszy ruch - 1 statek z Golden Sound na zatokę żelaznych ludzi.

eSzopiklon - Czw 01 Lut, 2018

był areo, konie padły

http://tinyurl.com/iPepi5ztjKzpfEmXXMVG

teraz lanni

lukipeki - Czw 01 Lut, 2018

Proponuję teraz po każdym ruchu aktualizować tor zwycięstwa, żeby nikt nic nie przegapił
http://npiguet.github.io/...oyEyKzhsIjisoA.

Nero - Czw 01 Lut, 2018

lukipeki napisał/a:
Proponuję teraz po każdym ruchu aktualizować tor zwycięstwa, żeby nikt nic nie przegapił


Zgadzam się i mi się nie zgadza, ale jak poprawiłeś(?) to się chyba zgadzało..

lukipeki - Czw 01 Lut, 2018

Martell zyskał /Tyrell stracił jeden zamek po moim upgradzie
Nero - Czw 01 Lut, 2018

Ok. Po prostu miałem wrażenie, że po twoim upgradzie był jeszcze inny błędny upgrade, i po moim poście kolejny już poprawny, ale może jestem zmęczony i coś mi się pomieszało. :smile:
Germanus - Pią 02 Lut, 2018

z Czarnej Wody na Kamienny Sept
http://tinyurl.com/crpbaoMz9SejamSWIFjD

Ril - Pią 02 Lut, 2018

M+0: wszystko na Shipbreaker, dowódca wysłany
Horn-Varelius - Pią 02 Lut, 2018

Broni Nymeria.
Ril - Pią 02 Lut, 2018

Był Mace

http://npiguet.github.io/...OSAouyHgOSLiA..

lukipeki - Pią 02 Lut, 2018

Jeden statek na Wąskie Morze
eSzopiklon - Sob 03 Lut, 2018

http://tinyurl.com/KDpOls6ETBkRTWN3tNk9

Bolton i nowa kolejka

Nero - Sob 03 Lut, 2018

Ściągam rozkaz marszu z Seagard.
Horn-Varelius - Sob 03 Lut, 2018

M+0 z The Rach. Jeden footman do Dornish Marches, drugi atakuje Highgarden, dowodzi Big Man i przegrywa z Margaery resetując karty Tyrella.
http://tinyurl.com/YMZp8yx0drniiVPPvjfx

Baldur - Sob 03 Lut, 2018

Wszystko z Pyke na Seagard. Dowódca posłany.
Nero - Sob 03 Lut, 2018

Proszę Lannistera o udzielenie wsparcia.
Germanus - Sob 03 Lut, 2018

Proście, a będzie wam dane(Mt 7, 7)
udzielam wsparcia Sztarkowi

eSzopiklon - Nie 04 Lut, 2018

Cytat:
Wszystko z Pyke na Seagard. Dowódca posłany.


jak jest do rozpatrzenia wsparcie sąsiada to trzeba poczekać z wysłaniem dowódcy aż się określi, zeby potem nie było nieporozumień. Albo napisać w PW "niezależnie od wsparcia gracza X"
Więc teraz i atakujący i obrońca niech mi przyślą dowódców na PW

Baldur - Nie 04 Lut, 2018

Dowódca przydzielony.
Nero - Nie 04 Lut, 2018

Dowódca przydzielony, chociaż to była zła decyzja, tak jak moje rozkazy w tej turze. Chyba nie jestem przyzwyczajony do wyliczania siły co do punktu i przepychania się na zamkach dla jednoturowych korzyści. Tak, żalę się. :smile:
Baldur - Nie 04 Lut, 2018

To możesz tutaj podać. Atakował Czytacz.
Nero - Nie 04 Lut, 2018

Wysłałem Roose Bolton
eSzopiklon - Nie 04 Lut, 2018

Grey użył miecza i wygrał, czytacz ustawił drugą talię
teraz Lannister

http://tinyurl.com/3PD7qNuy6RTacTMVqShL

Germanus - Nie 04 Lut, 2018

na stoney sept
lukipeki - Nie 04 Lut, 2018

M-1 FM na MotM, FM na Windows Watch,FM na The Twins, zostawiam żeton, dowódca na PW
Ril - Nie 04 Lut, 2018

6 zamków to już nie przelewki. :razz: M-1: atakuję Martella w Reach z całą brutalną siłą (2 kn). Proszę Barę o wsparcie.
lukipeki - Nie 04 Lut, 2018

Co racja to racja. Wspieram Tyrella, pomimo że zieję do niego w tej grze płomienną nienawiścią :twisted:
Horn-Varelius - Nie 04 Lut, 2018

Et tu Bara contra me :mad: , bolesna zdrada, ale trudno i tak wygrywam tę bitwę. Dowódca wysłany na PW.
eSzopiklon - Nie 04 Lut, 2018

reach atakuje jon, broni bastard, z tego co liczę to jednak Tyrell wygrywa 6-5?

http://tinyurl.com/dNUPu7OQd72YopdZMyCU

czekamy na obrońcę bliźniaków i potem kolejny ruch Bary

Nero - Nie 04 Lut, 2018

Damon Dance-For-Me. Wydaje mi się, że do tej tury i tak nieźle mi szło. Może mi się tylko wydaje. :smile:
Baldur - Nie 04 Lut, 2018

eSzopiklon napisał/a:
czekamy na obrońcę bliźniaków i potem kolejny ruch Bary

Wcześniej chyba Bolton ma jeszcze ruch ?

Ril - Nie 04 Lut, 2018




lukipeki - Nie 04 Lut, 2018

Ja jestem na końcu :wink: przede mną jeszcze Bolton,Martell i Grey :grin:
lukipeki - Nie 04 Lut, 2018

Nero napisał/a:
Damon Dance-For-Me. Wydaje mi się, że do tej tury i tak nieźle mi szło. Może mi się tylko wydaje. :smile:


Sorry ale po 1 rundzie wg mnie już było źle :wink:

Nero - Nie 04 Lut, 2018

lukipeki napisał/a:
Nero napisał/a:
Damon Dance-For-Me. Wydaje mi się, że do tej tury i tak nieźle mi szło. Może mi się tylko wydaje. :smile:


Sorry ale po 1 rundzie wg mnie już było źle :wink:


Rozumiem, przyjmuję. A może jednak rozumiem coś, dzięki czemu będę groźny w kolejnych rozgrywkach. :razz:

lukipeki - Nie 04 Lut, 2018

Twój ruch :wink:
Nero - Nie 04 Lut, 2018

Ściągam rozkaz marszu z Winterfell. :wink:
Baldur - Nie 04 Lut, 2018

A kto wygrał bitwę? Nie widzę info o dowódcy Bary. Teraz Martell.
lukipeki - Pon 05 Lut, 2018

Cóż, broniła jedynka, więc biorąc pod uwagę co zostało z moich kart to musiałem wygrać :razz:
Ale atakował Stannis

Horn-Varelius - Pon 05 Lut, 2018

A tak liczyłem na QoT, ale słyszę że kruki uprzedziły o moim planie :-P . No nic, zdejmuję rozkaż marszu z Three Towers.
Baldur - Pon 05 Lut, 2018

Poproszę o aktualizację mapy i rozkazów :-)
eSzopiklon - Wto 06 Lut, 2018

http://tinyurl.com/lxHqtm9yEZsJoOSZT2vr
Baldur - Wto 06 Lut, 2018

1 Fm na Arbor
1 Kn do Seagard
1 Fm atakuje Starfall.
Bez zetonu.
Martellowi został Quentyn, u mnie atakuje Qarl Panienka.
Przewijam Martella i zarabiam 3 żetony.

eSzopiklon - Sro 07 Lut, 2018

http://tinyurl.com/PyLRtrImK1hvyOeC1z17

został ostatni ruch baratheona

lukipeki - Sro 07 Lut, 2018

http://tinyurl.com/rFcsrZV8sgmUKNqPnmuP

Tak wygląda sytuacja po moim ruchu.
Zaatakowałem wszystkim M+1 White Harbor, 5-2 dla mnie Bolton ma tylko Ramsaya i Reeka.
Gram 1 z mieczem i koń ginie, a statek przejmuję

Bolton musi odznaczyć dowódcę

edit: niech ktoś poza mną porządkuje tor zwycięstwa :cry:
http://tinyurl.com/Xhu1qR3ZLOBUGwKemTMU

Horn-Varelius - Sro 07 Lut, 2018

No to koronki. Z tej w Sunspear poproszę złoto.
eSzopiklon - Sro 07 Lut, 2018

policzyłem zetony, zostało cp* Martela

http://tinyurl.com/o3ak0TUjs2ABkfE3uINB

Baldur - Czw 08 Lut, 2018

eSzopiklon napisał/a:
policzyłem zetony, zostało cp* Martela

http://tinyurl.com/o3ak0TUjs2ABkfE3uINB


Ale Martell powyżej wskazał, że:

Horn-Varelius napisał/a:
Z tej w Sunspear poproszę złoto.


Także prosimy o karty fazy Westeros. :twisted:

eSzopiklon - Czw 08 Lut, 2018

Napisał to w tej samej minucie, nie widziałem :wink:

I teraz jeszcze widzę że Bolton nie podał dowódcy w white harbor, więc musimy jeszcze poczekać

Nero - Czw 08 Lut, 2018

Odznaczyłem Reeka. :smile:
http://tinyurl.com/NF1q356wubgxjTkB7h2D

eSzopiklon - Czw 08 Lut, 2018

mapa przed wydarzeniami

Wydarzenia:
1. Mobilizacja Zwerbujcie nowe jednostki na obszarach Zamków i Twierdz.
2. Ostatnie dni lata [Dzicy] Nic się nie dzieje.
3. Pod miecz Posiadacz żetonu Ostrza z Valyriańskiej Stali wybiera jedno ograniczenie tej fazy Planowania: a) nie można przydzielać rozkazów Obrony b) nie można przydzielać rozkazów Marszu +1 lub c) nie ma żadnych ograniczeń.


No to mobilizujemy :wink:

Baldur - Pią 09 Lut, 2018

Teraz zaczyna się runda 4 czy 5? :roll:
lukipeki - Pią 09 Lut, 2018

5 :wink:
Horn-Varelius - Pią 09 Lut, 2018

Piechur w Yronwood
Upgrade do konia w starfall i storms end
Koń w Dragonstone
W Sunspear upgrade do wieży i statek na East summer see.

Baldur - Sob 10 Lut, 2018

Flint's Finger - awans na rycerza
Seagard - j.w. 1 pkt musztry się marnuje.
Pyke - machina
Oldtown - Kuń.

Germanus - Sob 10 Lut, 2018

Riverrun: Knight
Lannisport - port: sh

lukipeki - Sob 10 Lut, 2018

White Harbor: up do se
The Eyrie: FM
Crackclaw: Sh na Narrow Sea
KL: Kn

Ril - Sob 10 Lut, 2018

Highgarden: kn
the reach: fm

eSzopiklon - Nie 11 Lut, 2018

http://tinyurl.com/luti7saRe9c4bMYUgJlS

jeszcze starkobolton mobilizuje

Nero - Nie 11 Lut, 2018

Winterfell - port: Sh
bay of ice: Sh
Moat Cailin: Fm

eSzopiklon - Nie 11 Lut, 2018

po mobilizacji:
http://tinyurl.com/GVk96SRq8gThNPvLhi3o
jak Grey wybierze co z trzeciej karty to wysyłajcie rozkazy :wink:

Baldur - Nie 11 Lut, 2018

Storm of Swords!!
Brak obrony.

Baldur - Wto 13 Lut, 2018

Jak wyglądamy z rozkazami ?
Germanus - Wto 13 Lut, 2018

ja wyślę jutro
eSzopiklon - Sro 14 Lut, 2018

4/6
lukipeki - Sro 14 Lut, 2018

...rly?
eSzopiklon - Czw 15 Lut, 2018

Wreszcie są :wink: zapraszam do krukowania, palenia, czy co tam kto lubi :mrgreen:

http://tinyurl.com/XIEjfb7IFecDPQS0GLKI

Baldur - Czw 15 Lut, 2018

Palę pomoc w Riverrun oraz w trzech wieżach.
Horn-Varelius - Czw 15 Lut, 2018

Zdejmuję oba palenia, kruka nie używam bo i tak znam kartę kryzysu, a nie mam co zmienić.
lukipeki - Czw 15 Lut, 2018

Ja bym poczekał,kruk może coś zmienić :p
eSzopiklon - Czw 15 Lut, 2018

http://tinyurl.com/Ex6UNVUGC2imxDFy65f6

no to ruszamy

Horn-Varelius - Pią 16 Lut, 2018

M+1 wszystko na west summer sea. Dowódca posłany.
Baldur - Pią 16 Lut, 2018

Broni Asha.
eSzopiklon - Pią 16 Lut, 2018

była nymeria, Martel przegrywa

http://tinyurl.com/7rxVhudCR7uj09HaLSMd

Ril - Pią 16 Lut, 2018

Czy aby na pewno Martell ma 8 żetonów? Wyświetla się 8/9.
Baldur - Pią 16 Lut, 2018

M+1* Machina i koń na Moat Callin.
1 Koń na Pyke.
Bez żetonu

Dowódca wysłany.

eSzopiklon - Pią 16 Lut, 2018

Cytat:
Czy aby na pewno Martell ma 8 żetonów?

nic nie zmieniałem w żetonach na ostatnich mapach, sprawdziłem parę poprzednich stron i chyba się zgadza bo były aktualizowane w miare na bieżąco. Chyba że ktoś coś majstrował przy żetonach :wink:
a, i "przewróciłem" wycofane statki, bo jednak może to mieć znaczenie

http://tinyurl.com/VArPYwtisYyRDjyTwtu8

eSzopiklon - Pią 16 Lut, 2018

Dopiero teraz zauważyłem ze Bolton ma tylko jednego dowódcę. Tak na przyszłosć to w takim przypadku atakujący może podać jawnie dowódcę i od razu wstawić mapę po bitwie skoro obrońca jest znany, dzięki temu będzie szybciej i nie będzie trzeba na mnie czekać
więc był victarion
http://tinyurl.com/q2p7nFPg4lezFWl1zQAd

to teraz lanni

Nero - Pią 16 Lut, 2018

Przynajmniej w końcu zaczęła się gra w sojuszach, przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. :roll: :mrgreen:
Germanus - Pią 16 Lut, 2018

ja zrobię ruch w nocy, bo w pracy nie mam warunków aby go przemyśleć
lukipeki - Pią 16 Lut, 2018

Ril napisał/a:
Czy aby na pewno Martell ma 8 żetonów? Wyświetla się 8/9.

Na pewno, miał 4 i dostal 4 z koronek pod koniec rundy

Germanus - Sob 17 Lut, 2018

na Blackwater
Baldur - Sob 17 Lut, 2018

Dobrze przemyślany ruch. ;-)
Ril - Sob 17 Lut, 2018

M-1: oba statki do Blackwater Bay
lukipeki - Sob 17 Lut, 2018

M+1: Wieża i koń do Winterfell
7-6, wygrywam cokolwiek Bolton nie rzuci, i biore sobie 1 statek
I przesuwam dzikich na 4

http://tinyurl.com/tjR6KI3sKJUCfHI2Y9yS

Baldur - Sob 17 Lut, 2018

Można decydować ile statków z portu sie przejmuje czy to działa zero jedynkowo czyli ze albo przejmujesz wszystkie albo żadnego ?
lukipeki - Sob 17 Lut, 2018

można
poza tym, mogłem sobie nawet i zdecydować, że chcę 2. Ale nie mogę tutaj przez limit zaopatrzenia. To co, miałbym nie dostać żadnego?

Baldur - Sob 17 Lut, 2018

Pytam tylko z ciekawości bo ostatnio gram tylko na thronemasterze i tam sa tylko te dwie opcje które podałem ;-)
Ril - Sob 17 Lut, 2018

W instrukcji stoi, że:

Cytat:
PRZEJMOWANIE KONTROLI NAD WROGIMI PORTAMI
Jeśli gracz zaatakuje i zdobędzie kontrolę nad połączonym z portem
obszarem lądowym, natychmiast zamienia wszystkie wrogie jednostki
Statków znajdujące się w porcie na taką samą liczbę własnych
jednostek Statków (lub na tyle jednostek Statków, ile jest dostępnych,
ile chce lub na ile pozwala mu limit Zaopatrzenia). Nadmiarowe
wrogie jednostki Statków należy po prostu usunąć z planszy.


Też zauważyłem, że na thronemasterze jest inaczej.

Przypomina mi się jeszcze jedna rzecz, którą wg instrukcji można robić, a thronemaster na to nie pozwala. Chodzi o nieudzielanie Wsparcia swoim własnym jednostkom. Mogłoby się to czasem przydać, np. przy użyciu Ashy.

eSzopiklon - Sob 17 Lut, 2018

Bolton podaje obrońcę i wycofuje konia, a Martel się rusza

http://tinyurl.com/KQJZ8NUcS6AgjqCV0cw7

Horn-Varelius - Sob 17 Lut, 2018

M+0 atakuje wszystkim oldtown i proszę Tyrella o wsparcie. Dowódca wysłany bez względu na decyzję.

Zasadniczo jako pierwszy pogratuluję już Baldurowi zwycięstwa, atak na Winterfell buł fatalnym posunięciem ze strony Baratheona, tylko tamtejszy marsz mógł powstrzymać Greyjoya przed zwycięstwem w tej turze.

lukipeki - Nie 18 Lut, 2018

Jakby w Winterfell nie było marszu,to może bym tak zrobił.Ale nie będę siebie samego poniewierał żeby tylko komuś przeszkodzić
Niespecjalnie widzę jakoś to zwycięstwo w tej rundzie ale ok

A nawet jeśli,co da przedłużenie gry o jedną rundę?W następnej mamy koniec, prawdopodobnie z tym samym skutkiem
Jakoś przez 4 rundy Wam z Tyrellem nie przeszkadzało, że Grey robi sobie co chce :razz: Zwłaszcza Tobie

Równie dobrze mógłbyś teraz winić Tyrella, że nie przesunął koni do Wysogrodu,wtedy byś albo wygrał albo wyrzucił mu wszystkie żetony z Aerona.A sam Tyrell jeszcze by obronił Wysogrod
Ale Tyrell woli stracić stolicę i iść all on w KL i ma do tego prawo :razz:

Horn-Varelius - Nie 18 Lut, 2018

Przepraszam, przepraszam, mea culpa. Nie wiem jak ja to w nocy liczyłem :oops: . Byłem przekonany że atakując mnie zdobędzie 7 zamek. Jest nadzieja, twój ruch był więc jak najbardziej dobry.
Baldur - Nie 18 Lut, 2018

Z moich wyliczeń wynikało ze wybrałbym, gdyby nie ten atak na Oldtown. Teraz mi kart zabraknie :roll:
Ril - Nie 18 Lut, 2018

Udzielam Wsparcia Martellowi. :roll:
Baldur - Nie 18 Lut, 2018

Broni Mokra Czupryna, pytanie czy z mieczem czy bez. Bo zetonow nie używam.
eSzopiklon - Nie 18 Lut, 2018

był big man, grey wygrał i się rusza

http://tinyurl.com/QUW8GegedU9oZD5z1uvz

Baldur - Nie 18 Lut, 2018

Wujek Euron pędzi z Palca Flinta na Wysogród. Żeton zostawiam.
lukipeki - Nie 18 Lut, 2018

No cóż, teraz lord Tyrell podaje obrońcę i ma ruch, także poproszę go w imieniu wszystkich, żeby nie atakował swoim marszem mnie tylko spróbował odbić Wysogród, bo bez tego Greyjoy zakończy grę w tej rundzie. Obiecuję nie atakować Reach jeśli tak zrobisz.
Ril - Nie 18 Lut, 2018

Broni Mace. GJ musi użyć ostrza. Jeśli tak, to rycerz wycofuje się na Searoad.

M+0: 2 kn i fm na Wysogród, kładę żeton. Dowódca na pw.

Nero - Nie 18 Lut, 2018

Damon Dance-For-Me dla formalności jak coś.
Baldur - Nie 18 Lut, 2018

Używam ostrza.

Broni wujek Victarion.

lukipeki - Nie 18 Lut, 2018

Nero napisał/a:
Damon Dance-For-Me dla formalności jak coś.

a gdzie wycofanie?

Ril - Nie 18 Lut, 2018

Był Radyll
Baldur - Nie 18 Lut, 2018

So close ;) Sądziłem, że wjedzie Królowa Cierni.
Teraz Bara jest blisko wygranej. The Reach za free i Moat Cailin jakbym nie miał Mokrej Czupryny ;-)
Martell z kolei w następnej rundzie dostanie za free morze i tez bedzie mógł poszaleć. Ciekawa końcówka sie zapowiada.

lukipeki - Pon 19 Lut, 2018

No zrobiło się ciekawie ,bo chciałeś koniecznie wygrać w tej rundzie
Przed moim ruchem poproszę o aktualną mapkę
A o wygranej prawdopodobnie zadecydują wydarzenia

Germanus - Pon 19 Lut, 2018

Stark jest czarnym koniem ;)
eSzopiklon - Pon 19 Lut, 2018

mapa aktualna, tylko stark wciąż się nie określił gdzie się cofa

http://tinyurl.com/xVkYMyFdvLqKZZiRtTDB

lukipeki - Pon 19 Lut, 2018

jakiś błąd jest w tym linku
Ale Reach chyba jest puste, więc jeden koń z KL tam wędruje.

Ril - Pon 19 Lut, 2018

Nie jest puste. Mój żeton tam leży. A Ty miałeś, zdaje się, nie atakować Reach.
Baldur - Pon 19 Lut, 2018

Hahaha klasyka gatunku. "Idź zaatakuj czarnego, bo moze wygrać. I nie martw się tym pustym, wolnym zamkiem. Ja go nie wezmę. Serio" :lol: :roll:
eSzopiklon - Pon 19 Lut, 2018

No nie, a tyle się naedytowałem :evil: zaraz uaktualnię jeszcze raz
eSzopiklon - Pon 19 Lut, 2018

Dobra, chyba jest, zdjąłem ruch Martela bo nie może go wykonać
teraz Grey, potem Bara

http://tinyurl.com/8aA3wSiKQNYXn32smb9D

Ril - Pon 19 Lut, 2018

To też nie działa.
eSzopiklon - Pon 19 Lut, 2018

Mi ten działa...
to może pełny link?
http://npiguet.github.io/...ZfhobrvmLngrKA.

Baldur - Pon 19 Lut, 2018

Pełny link działa.
Ril - Pon 19 Lut, 2018

Mnie też działa.

Nie żebym był mocno zaskoczony, Panie Bara, też kilka razy kłamałem, ale powoli dochodzę do przekonania, że tamten zamek jednak bardziej mi się podoba. :razz:

Baldur - Pon 19 Lut, 2018

Koń na Seagard, Machina na Oldtown. Dowódca na PW.
Ril - Pon 19 Lut, 2018

Na co, na Oldtown?
eSzopiklon - Pon 19 Lut, 2018

Nieźle, już tak tu mieszacie że Grey atakuje sam siebie :mrgreen:
Nero - Pon 19 Lut, 2018

Germanus napisał/a:
Stark jest czarnym koniem ;)

:smile:

The Stony Shore.

Baldur - Pon 19 Lut, 2018

Leeee wysogrod miało być :shock: :lol:
Ril - Pon 19 Lut, 2018

Znowu?

Królowa Cierni :smile:

Baldur - Pon 19 Lut, 2018

Był czytacz. Ale sobie nie poczyta ;-)
lukipeki - Pon 19 Lut, 2018

Ril napisał/a:
Nie jest puste. Mój żeton tam leży. A Ty miałeś, zdaje się, nie atakować Reach.


No miałem,ale co byś zrobił na moim miejscu :cry: :roll:

lukipeki - Pon 19 Lut, 2018

Ril napisał/a:
Mnie też działa.

Nie żebym był mocno zaskoczony, Panie Bara, też kilka razy kłamałem, ale powoli dochodzę do przekonania, że tamten zamek jednak bardziej mi się podoba. :razz:

Tak naprawdę to jedynie mi gwarantuje że nie zabierzesz mi KL.
I o to chodziło

Baldur - Pon 19 Lut, 2018

Kto teraz?
lukipeki - Wto 20 Lut, 2018

Chyba ja. Atakuję vMoat Cailin i się wspieram, dowódca na PW
Baldur - Wto 20 Lut, 2018

Broni wujek Aeron vel Mokra Czupryna
lukipeki - Wto 20 Lut, 2018

Stannis Cię ograbia ze wszystkich Żetonów
Chyba że się podajesz :razz:

eSzopiklon - Wto 20 Lut, 2018

założyłem że Grey zapłaci (w zasadzie nie ma wyboru jak nie chce skończyć gry)
Martel nie może nic zmobilizować, więc tylko Bara rozpatruje cp* i wejdą wydarzenia

http://tinyurl.com/0RwFgtCk4HsnsVRKX2Gn

Baldur - Wto 20 Lut, 2018

Stannis - give my money back you dirty bastard! ;-)
Z bólem serca wysypuje cały trzos monet...

Znowu ten krótki link nie działa.



Cytat:
Error: Unable to find URL to redirect to.


Finałowa runda ?

eSzopiklon - Wto 20 Lut, 2018

Ech, co jest z tymi linkami, do tej pory wszystko działało...

http://npiguet.github.io/...-ClneCvkeaQgA..


Cytat:
Finałowa runda ?

tak, ale najpierw cp*

Baldur - Wto 20 Lut, 2018

Można jeszcze grzecznie prosić o uporządkowanie żetonów z aktualnymi zamkami/ twierdzami ?
lukipeki - Wto 20 Lut, 2018

Dla mnie żetony
eSzopiklon - Wto 20 Lut, 2018

mapa przed wydarzeniami

Wydarzenia:
1.Mobilizacja Zwerbujcie nowe jednostki na obszarach Zamków i Twierdz.
2.Mroczne skrzydła, mroczne słowa [Dzicy] Posiadacz żetonu Kruka Posłańca wybiera, czy: a) wszyscy licytują o pozycje na trzech torach Wpływów b) wszyscy pobierają po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontrolują lub c) ta karta nie wywiera żadnego efektu.
3. Pod miecz Posiadacz żetonu Ostrza z Valyriańskiej Stali wybiera jedno ograniczenie tej fazy Planowania: a) nie można przydzielać rozkazów Obrony b) nie można przydzielać rozkazów Marszu +1 lub c) nie ma żadnych ograniczeń.


Rozpoczynamy mobilkę, przypominam że te runda będzie rundą ostatnią

Baldur - Wto 20 Lut, 2018

Paskudny układ dla Czarnego. RIP :shock:
lukipeki - Wto 20 Lut, 2018

Mobilizacja raczej jest Ci na rękę
Co do 2 talii to proszę o licytację bo inaczej Grey wygra 1 ruchem,i wszelkie pozostałe kombinacje się nie licza

eSzopiklon - Wto 20 Lut, 2018

A, i dzicy się przesuną na 6, dodam przy następnej mapie
Baldur - Wto 20 Lut, 2018

lukipeki napisał/a:
Mobilizacja raczej jest Ci na rękę

To ma już raczej drugorzędne znaczenie. Poza tym i tak większość punktów mobilki się zmarnuje.

lukipeki napisał/a:
Co do 2 talii to proszę o licytację bo inaczej Grey wygra 1 ruchem,i wszelkie pozostałe kombinacje się nie licza

I tu zapewne tak się stanie, zważywszy na ilość Power Tokenów Martella skrzętnie tam ciułanych prez całą partię. Ale to również i Baratheonowi jest na rękę, zważywszy możliwość zajęcia 7 zamku (HH) za darmo i bez wysiłku.

Cytat:
A, i dzicy się przesuną na 6, dodam przy następnej mapie


No to już w ogóle żółty się cieszy :D

lukipeki - Wto 20 Lut, 2018

Może po prostu mobilizujmy. Ty zaczynasz, bo Martell nie może nic zmobilizować
Ale powiem szczerze, że jeszcze nigdy nie grałem gry w której tak dynamicznie wszystko się zmienia, i o wygranej decydują pojedyncze detale.

Bo tutaj tak naprawdę nie każdy z nas decyduje o swoim losie, tylko rozkazy/decyzje sąsiadów, w bardzo dużym stopniu :wink:

Baldur - Wto 20 Lut, 2018

Flint's Finger: 1 Ftm
Pyke: 1 Ftm
Moat Cailin: 1 Ftm
Highgarden: 1 Kn

I jeżeli dobrze liczę to by było na tyle.

eSzopiklon - Wto 20 Lut, 2018

http://npiguet.github.io/...oDnpo7kp5npgIA.

tyrel i bolton nie mają zamków więc zostaje tylko decyzja czy lanni zrobi up do wieży (bo tylko to by mógł) i mobilka bary. Potem Martel zadecyduje co z 2 talią

lukipeki - Sro 21 Lut, 2018

poczekam na Lanniego
Germanus - Sro 21 Lut, 2018

poproszę mapkę w tinyurl. czy ja mogę gdzieś mobilizować?
Ril - Sro 21 Lut, 2018

Nie umiem z tej mapki zrobić tiny. Nie wyświetla mi się ta opcja.

Masz dwie możliwości: zamiana piechura w Lannisporcie na SE, albo zostawienie tak jak jest.

ed: Ok, już jednak umiem. :razz:
http://tinyurl.com/vsOSM27XBa92HBzBJXkl

Germanus - Sro 21 Lut, 2018

jest idealnie, nic nie zmieniam, bo wieżą i tak nic nie zawojuję
lukipeki - Czw 22 Lut, 2018

Ok to moja mobilka:
http://tinyurl.com/K09JbeClRbUQO3Kk16zE

Winterfell, King's Landing: kn
Eyrie: up do se
Crackclaw: sh na Shipbreaker Bay

Horn-Varelius - Czw 22 Lut, 2018

Wszyscy jak rozumiem? No to jedziemy z licytacją:-)
Baldur - Sob 24 Lut, 2018

Jakby się ta runda nie potoczyła to z tego miejsca chciałbym pogratulować Baratheonowi kunsztu kunktatorstwa i zakulisowych rozgrywek. Pokazał na czym polega GoT. Ja mam skrzynkę wiadomości "zaspamowaną" i podejrzewam, że kilku graczy rownież. :-)
lukipeki - Sob 24 Lut, 2018

W sumie głównie Ty :grin: w pierwszej części gry także Tyrell i Martell,ale napiszę o tym pod koniec

Jak stoimy z licytacją?

eSzopiklon - Sob 24 Lut, 2018

Tron:
Lannister : 0
Baratheon : 4
Greyjoy : 1
Bolton: 0
Tyrell : 2
Martell : 9

Dostępne żetony na miecz:
Lannister : 3
Baratheon : 5
Greyjoy : 2
Bolton: 1
Tyrell : 0
Martell : 4

eSzopiklon - Nie 25 Lut, 2018

mam już prawie wszystkie na miecz, ale i tak najpierw trzeba rozstrzygąc remis w tronie...Martell?
Horn-Varelius - Nie 25 Lut, 2018

Chyba bez większego znaczenia, niech Lannister będzie wyżej.
eSzopiklon - Pon 26 Lut, 2018

Miecz:
Lannister : 1
Baratheon : 5
Greyjoy : 1
Bolton: 1
Tyrell : 0
Martell : 3

Chyba wiem jak będzie wygladać licytacja, ale trzeba ją przeprowadzic :wink:

Dostępne żetony na ptaszka:
Lannister : 2
Baratheon : 0
Greyjoy : 1
Bolton: 0
Tyrell : 0
Martell : 1

Horn-Varelius - Pon 26 Lut, 2018

Kolejność:
Baratheon : 5
Martell : 3
Bolton: 1
Lannister : 1
Greyjoy : 1
Tyrell : 0

lukipeki - Pon 26 Lut, 2018

asz w dupe! a chciałem 4 dać :cry:
eSzopiklon - Wto 27 Lut, 2018

Lanni, grey, martel po 1, reszta 0
lukipeki - Wto 27 Lut, 2018

Poproszę o mapę jak wszystko będzie jasne
Może trochę wyprzedzę kolejność, ale chyba dla wszystkich jasne jest, że będzie runda bez M+1

Baldur - Wto 27 Lut, 2018

W sumie to trzeba tylko zbadać czy Martell może przeszkodzić w pierwszym ruchu Barze, w ten sposób, iz pozbawi go jednego zamku. Jeżeli nie, to Game Over ;-)
lukipeki - Wto 27 Lut, 2018

Oczywiście,że może.
Atak na Reach, Ty dajesz wsparcie, Tyrell daje wsparcie, wszystkiego nie spalę.
Nie ma teoretycznych podstaw do zakończenia gry.
A jak się to faktycznie potoczy, to musimy zaczekać do rozłożenia rozkazów :razz:

eSzopiklon - Wto 27 Lut, 2018

Niech Martell zdecyduje o kolejności na gwiazdkach bo nie wiem kto dostatnie tą jedną. Na razie wstawiam mapę z aktualnym wszystkim oprócz właśnie trzech ostatnich miejsc na gwiazdkach

http://tinyurl.com/pvd3T5evAcZQiqx6hXuo

I oczywiście Martell może przeszkodzić w 1 ruchu Barze, gdyby tak nie było to byśmy zakończyli już przed licytacją :wink:

Horn-Varelius - Sro 28 Lut, 2018

Kolejność:
Martel
Lannister
Greyjoy
Tyrel
Bolton
Baratheon

eSzopiklon - Sro 28 Lut, 2018

http://tinyurl.com/90SuFevl5MdSS3PaeXOK

No to ostatnie rozkazy

Germanus - Sro 28 Lut, 2018

ja koło północy zrobię rozkazy bo w pracy nie mam jak nad tym pomyśleć
eSzopiklon - Sro 28 Lut, 2018

na razie i tak jest marnie, 2/6...
eSzopiklon - Pią 02 Mar, 2018

nie mam jeszcze od starkoboltona
Germanus - Pią 02 Mar, 2018

liczy jak zając 6 zamków aby wygrać...
lukipeki - Pią 02 Mar, 2018

trochę smutno, bo od dobrych 2 rund notorycznie czekamy na niego.
Gracze, którzy olewają gry, w których im gorzej poszło, w kolejnych nie są najmilej widzianymi goścmi :razz:

Baldur - Sob 03 Mar, 2018

Jak dla mnie to Bolton zagra jeden scenariusz: support na morzu, M+0 na stoney shore i atak na Flint's Finger. Jak sie nie zgłosi przez weekend to trzeba będzie cos ustalić.
lukipeki - Sob 03 Mar, 2018

Rozkazy faktycznie prawdopodobne, ale podejrzewam ten atak na Winterfell :grin:
Nero - Sob 03 Mar, 2018

Mogę jedynie przeprosić wszystkich. Zaraz wysyłam.
Nero - Sob 03 Mar, 2018

stony shore: M+0
bay of ice: S

eSzopiklon - Sob 03 Mar, 2018

Kończymy, kruk, palenia i idziemy

http://tinyurl.com/gHYZHZ9gKJ6NrxbXDrJB

Horn-Varelius - Sob 03 Mar, 2018

Krukiem zmieniam palenie* w Storms end na obronę. Palę rozkaz najazdu na Shipbreaker Bay, drugi rozkaz zdejmuje bo nie ma odpowiedniego celu.

http://tinyurl.com/DqFsJwqeOoltrlMGCA3a

lukipeki - Sob 03 Mar, 2018

Palę wsparcie Boltona na BoI
Btw, widzę na 80% wygraną Greyjoya
Ciekaw jestem, czy namowileś jakoś Tyrella na nie atakowanie Wysogrodu
I druga rzecz mnie ciekawi, ale to pytanie do Lorda Lannistera - po co licytować kruka, jak się nie kładzie ŻADNEJ z 3 dostępnych gwiazdek? :razz:

Baldur - Sob 03 Mar, 2018

Pale support w Lannisporcie.
Baldur - Sob 03 Mar, 2018

Nie wysłałem ani jednego kruka przed ostatnia runda. :cool:
eSzopiklon - Sob 03 Mar, 2018

no to tyle, ruszamy

http://tinyurl.com/1R3TNLvbY9FglBBsM0Fu

Baldur - Sob 03 Mar, 2018

Myslalem ze sa jeszcze jakieś palenia, jeżeli nie to drugim paleniem ściągam pomoc tyrella.
Horn-Varelius - Sob 03 Mar, 2018

Marsz +0 atakuje wszystkim the reach i proszę Greyjoya o wsparcie.
Baldur - Sob 03 Mar, 2018

Wspieram Martella
Horn-Varelius - Sob 03 Mar, 2018

Dowódca na pw.
lukipeki - Nie 04 Mar, 2018

Ta karta może zadecydować o losie całej gry...
Ale jestem pod ścianą, więc Axell florent
Niech się dzieje co chce

eSzopiklon - Nie 04 Mar, 2018

Cytat:
Ta karta może zadecydować o losie całej gry

tak właśnie może być, był gerris

http://tinyurl.com/OIEuwaNoUUe3wG8ngOSg

Bara może zdecydować czy używa miecza, ale i tak przegrywa, podejrzewam że Martell będzie chciał skorzystać ze zdolności na torze miecza :wink:

Baldur - Nie 04 Mar, 2018

Czyli gdyby Bara zagrał wyższa kartę, byłoby koniec? Risky Martell :roll:
lukipeki - Nie 04 Mar, 2018

Ja jebie....... :cry: :cry:
Ale pozostaje do rozstrzygnięcia jedną kwestia
Ostrze może być użyte raz na rundę,prawda?
Jak używamy,to odznaczany token
W takim razie używam,i Martell już nie może go użyć,tylko po prostu jest wyżej na mieczu
No cóż, zrobiłem za dużo błędów żeby wygrać tą grę,bywa :wink:

Horn-Varelius - Nie 04 Mar, 2018

Baldur napisał/a:
Czyli gdyby Bara zagrał wyższa kartę, byłoby koniec? Risky Martell :roll:

High risk, high gain :-) . Oczywiście korzystam ze zdolności Gerrisa.

eSzopiklon - Nie 04 Mar, 2018

Cytat:
Ale pozostaje do rozstrzygnięcia jedną kwestia
Ostrze może być użyte raz na rundę,prawda?

oczywiście, masz prawo je zużyć. Nie zrobiłem tego domyślnie bo mogłeś chcieć żeby Martel je miał do dyspozycji w razie ewentualnej obrony przed greyem. No ale jak użyłeś to mapa jest taka:

http://tinyurl.com/LATkpYOONq2JKjyVqfJF

i ruch Baratheona

lukipeki - Pon 05 Mar, 2018

M+0: se na Moat Cailin, dowódca na PW
Baldur - Pon 05 Mar, 2018

Broni Panienka.
lukipeki - Pon 05 Mar, 2018

Melisandre,wycofaj się
eSzopiklon - Pon 05 Mar, 2018

dobrze liczę, że grey mógł utrzymać na pewniaka fosę dwójką po czym wygrać grę zdobywając riverrun??

no ale jak wybrał jedynkę to niech wycofuje ludzi i się rusza :wink:

http://tinyurl.com/mIipqY6Z6htgl03rKCBJ

Baldur - Pon 05 Mar, 2018

Nie tak szybko - zeby zdobyć riverrun bez tej 2, muszę pójść wszystkim z Oldtown a tam nie mam zetonu jak zostawić ;-) . No i bez 2 nie obronie FF przed Starkiem ;-)
Baldur - Pon 05 Mar, 2018

Wycofanie sie bez znaczenia, co tam przeżyje niech idzie do Greywater Watch. Wszystko z Oldtown na RR. Atakuje moja 1. Ja mam łącznie 11 lannister 10. Niech sie wycofa i 1 koń ścięty.
Horn-Varelius - Pon 05 Mar, 2018

Baldur napisał/a:
Wycofanie sie bez znaczenia, co tam przeżyje niech idzie do Greywater Watch. Wszystko z Oldtown na RR. Atakuje moja 1. Ja mam łącznie 11 lannister 10. Niech sie wycofa i 1 koń ścięty.


http://tinyurl.com/6WtW1hH6Ri1n75mpNe0I
Teraz Lannister

lukipeki - Pon 05 Mar, 2018

W przypadku ataku na KL, proszę Tyrella żeby nikogo nie wspierał
Z przebiegu całej gry, a zwłaszcza ostatniej rundy Lannister nie zasłużył na jego zdobycie, ma na to szansę tylko z powodu swojego błędu,czyt. niewykorzystania wsparcia z gwiazdką

Baldur - Pon 05 Mar, 2018

Nie chcę psuć zabawy, ale wygrałem ;-) Dzięki za partię! Jutro napiszę parę słów podsumowania z mojego punktu widzenia.
lukipeki - Wto 06 Mar, 2018

To już było widać po tym jak Martell wziął mi miecz
Proponuję jednak dograć do końca

Germanus - Wto 06 Mar, 2018

M-1: Fm na King's Landing
proszę tyrella o wsparcie
dowódca na pw

Ril - Wto 06 Mar, 2018

Udzielam Wsparcia Lannisterowi.
lukipeki - Wto 06 Mar, 2018

Chciałbym wiedzieć, z ciekawości, co takiego Ci zrobiłem, lordzie Tyrell że pod koniec gry sobie postanowiles, że nie wygram?

Odpuszczasz swoją stolicę Greyjoyowi, wspierasz nie wiadomo dlaczego Lannistera. Pytam z ciekawości, bo po prostu tego nie potrafię logicznie wyjaśnić. Jak chcesz to odpisz na PW

Broni Davos

eSzopiklon - Wto 06 Mar, 2018

http://tinyurl.com/cn97U2Xkvz9F0prmqcNd

kewan wygrał, bolton może się jeszcze ruszyć

Ril - Wto 06 Mar, 2018

Nie ma to nic wspólnego z zemstą. To proste. Na początku gry zabrałem Lanniemu zamek, a teraz spłaciłem dług, pomagając mu go odzyskać.

Dla siebie w tej rundzie nie mogłem zrobić nic. Gdybym nie położył Wsparcia na Searoad, to mógłbyś spalić Wsparrcie Greyjoya, obronić Reach i zająć pusty zamek w pierwszym ruchu. Wygrana GJ też mnie nie cieszy, no ale przynajmniej gra potrwała kolejkę dłużej.

lukipeki - Wto 06 Mar, 2018

Ok czaje ale i tak płakam xD
Nero - Wto 06 Mar, 2018

Zastanawiam się, czy mój ruch jakieś znaczenie...
Germanus - Wto 06 Mar, 2018

gramy do końca
Nero - Wto 06 Mar, 2018

Zaatakuję sobie Greyjoya na Greywater Watch, taką mam fantazję. Dowódca na priv.
Baldur - Wto 06 Mar, 2018

Nie musisz na priv, została mi tylko Asha ;-) . Jbc cofam się na Oldtown.
Nero - Wto 06 Mar, 2018

No tak. Roose Bolton.
Baldur - Wto 06 Mar, 2018

Zapomniałem ze mam support z Seagard. Czyli nie cofam się nigdzie ;-)

Martell. Move, move, move Soldier.

Horn-Varelius - Wto 06 Mar, 2018

A zaatakuję sobie The Boneway z Bękartem i oczyszczę południe.
lukipeki - Sro 07 Mar, 2018

No to przegrywasz,bo daję Mance'a i możesz mnie co najwyżej pocałować w pewną część ciała :grin:
Ostatni marsz zdejmuję.Moglbym zająć Koniec Burzy ale nie opyla się kosztem Winterfell

Baldur - Sro 07 Mar, 2018

Wujek Euron odbija Fosę Cailin. Taka łaskawość żelaznych ludzi, że odpuszczają maestrom ze Starego Miasta ;-)
lukipeki - Sro 07 Mar, 2018

ech, uwzięli się na mnie :razz: zamiast zajac pusta twierdze to biją :razz:

Koniec, gratulacje dla Greya. W całej grze popełnił najmniej błędów. Też byłem blisko wygranej, ale popełniłem 3 kardynalne błędy(2 w ostatniej turze):
- brak ryzyka przy ataku Tyrella na Narrow Sea(jakbym rzucił Stannisa, to bym odzyskał wszystkie morza w bodajże 3 rundzie)
- brak najazdu w Bliźniakach w ost rundzie
- no i największy, znowu brak ryzyka na karcie przy ataku Martella na Reach. To ostatnie boli najbardziej, bo wystarczyło dać 2 i bym wygrał

Baldur - Sro 07 Mar, 2018

Również dziękuję za grę, całkiem przyjemna partia :roll:

Wydaje mi się, że główne przyczyny mojego sukcesu to jednak:

a. bierna postawa Boltona w pierwszych rundach - choć nie wiem, w czym jego aktywność przeszkadzałby mnie, bo grając Boltonem sam starałbym się przede wszystkim pozbyć Baratheona ze swoich włości.

b. sojusz z Barą na rozmontowanie Boltona

c. złamanie "rozejmu" z Tyrellem w pierwszej rundzie. W zasadzie informacja od Tyrella, iż zamierza rzucić się na Lanniego i Barę od pierwszych rund, ułatwiła mi jego zdominowanie w moich rejonach. Co prawda kosztem oszustwa i złudnego cichego paktu przeciw Lanniemu, ale w końcu to Gra o Tron, któż tu nie knuje i nie zdradza ;) .

d. dogadanie się z Martellem na rozmontowanie Tyrella na południu. To było kilka akcji ustawionych na pozbycie się kilku kart i ułatwiło mi to znacznie przejęcie Oldtown a potem Highgarden.

e. Wypchnięcie Lanniego z mórz i zatrzymanie statków w porcie.

Tak to z grubsza zapamiętałem z mojej perspektywy.

Jak pisałem na początku - bardzo fajna rozgrywka, dziękuję wszystkim za udział i liczę na więcej podobnych partii :D . :twisted:

lukipeki - Sro 07 Mar, 2018

Partia była rewelacyjna. Ale większość Tańców tak wygląda :lol:
Tutaj wygrywa się dyplomacją, bo każdy każdemu może napsuć krwi, i dużo namieszać(może z wyjątkiem linii Martell-Bolton)

Z mojej perspektywy, wyglądało to tak:
- jak najszybciej połączyć wojska ze stolicą, i przekonać Tyrella, żeby nie atakował Smoczej Skały
- potem skorzystać z dużego dostępu morskiego, nie pozwalać Boltonowi rozwinąć floty, i następnie go zjechać :grin:

Część z Tyrellem się udała o tyle, że zrezygnował z ataku w 1 rundzie
W 2 mielismy umowę, wg której pomagałem mu zająć ESS(miał mnie zaatakować w Końcu Burzy, rzuciłbym Stannisa i usunął wsparcie z Sea of Dorne). Ale olał ofertę :razz:
Był to jednak tylko kolejny przykład, jak bardzo Tyrellowi ta opcja się nie opłaca(inny jest np w 121). Wymaga to od niego zaangażowania na zbyt wielu frontach, i w sytuacji gdy Grey i Martell są dorbymi graczami, musi się to zemścić.

Później po ataku na Narrow Sea(skutecznym) podłożyłem się specjalnie Martellowi w Końcu Burzy,żeby zamknąć Tyrella na Skale, i w ten sposób zdobyłem Crackclaw i KL

Następnie, wyszedłem do Greya z propozycją rozebrania Boltona. Wiedziałem,że pójdzie łatwo, bo nie miał żadnych statków ani żetonów(przez konsekwentne palenie koronek). Czułem, że może na tym więcej zyskać niż ja, ale i tak się opłacało :grin:

Chętnie zagrałbym rewanż w tym samym składzie, jeśli jesteście chętni.
Proponowałbym zamienić kolejność wyboru rodów wg miejsc zajmowanych w tej rozgrywce(tzn ostatni wybiera pierwszy)

Baldur - Sro 07 Mar, 2018

Jestem za rewanżem.
Horn-Varelius - Sro 07 Mar, 2018

Zarówno rewanż jak i kolejność wyboru bardzo mi pasują.
Ril - Sro 07 Mar, 2018

To ja też.
Baldur - Sro 07 Mar, 2018

Jak rozstrzygnąć remis Boltona i Tyrella? Pod kątem tego, który ma wybierać pierwszy.
Ril - Sro 07 Mar, 2018

Bolton był niżej w beczkach, więc wg mnie on zaczyna.
Baldur - Sro 07 Mar, 2018

Ril napisał/a:
Bolton był niżej w beczkach, więc wg mnie on zaczyna.


Prawda! Zapomniałem ;-)

Pytanie czy mości Bolton wyraża chęć rewanżu?

lukipeki - Sro 07 Mar, 2018

Jeszcze niech się wypowie mości Lannister
A,i nasz MG :lol: z tego co słyszałem ma propozycje jakichś modyfikacji

Nero - Sro 07 Mar, 2018

Dziękuję wszystkim za grę. Z mojej perspektywy: zwykle grałem z mniej wymagającymi przeciwnikami, to było pewnie widać. Z drugiej strony wydaje mi się, że moja gra miała więcej sensu, niż może się wydawać, chętnie przekonam się w kolejnej rozgrywce. :cool:
Baldur - Sro 07 Mar, 2018

Czekając na propozycje / decyzje naszego szanownego MG, to może zaczniemy wybór rodów?

Nero? Your choice.

Ril - Sro 07 Mar, 2018

Można się też zgłaszać do Uczty dla Wron w temacie "Nowy PBF". Szukamy jeszcze 3 graczy.
eSzopiklon - Sro 07 Mar, 2018

Ok, co prawda miałem w planie poprowadzić wersję zmodyfikowaną, ale może być następny taniec jeśli wszyscy są chętni. Kolejność wyboru od ostatniego wydaje się sprawiedliwa.

Jutro założe nowy temat, bo chwilowo nie mam czasu

Germanus - Czw 08 Mar, 2018

też czekam na rewanż :)
Baldur - Czw 08 Mar, 2018

No dobra, czyli wszyscy chętni. Pierwszy wybiera Nero, potem Ril, Germanus, lukipeki, Horn i ja na końcu dostaję co zostanie. Zgadza się?
Horn-Varelius - Czw 08 Mar, 2018

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=8288
Nowt temat jakby ktoś nie zauważył.

Germanus - Pią 09 Mar, 2018

zrobiłem porządki

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group