galakta.pl
Forum wydawnictwa gier planszowych Galakta

Władca Pierścieni LCG - dyskusja ogólna - Poziomy trudności

Maciug - Czw 03 Lis, 2016
Temat postu: Poziomy trudności
Mam wrażenie że poziomy trudności poszczególnych scenariuszy nadrukowane na instrukcjach to czysta fikcja. Nagminnie scenariusz, który ma niski poziom trudności okazywał się być przy różnym doborze talii koszmarnie trudny, a ten z wyższym poziomem trudności dużo prostszy.
Mam wrażenie że twórcy scenariuszy losowo przydzielają numerki z poziomami trudności przy poszczególnych scenariuszach bo w żaden sposób w mojej opinii nie odzwierciedlają one stanu faktycznego.
Co wy o tym sądzicie?

Fred - Czw 03 Lis, 2016

Nie od dziś wiadomo, że twórcy niezbyt trafnie oddali poziomy trudności do scenariuszy.
Ale trzeba zauważyć też, iż są one "w miarę" przystające w momencie, gdy grają dwie osoby. Całkiem inne odczucia są przy grze solo, gdzie niektóre ze scenariuszy są wtedy trudniejsze, a niektóre łatwiejsze. To samo dotyczy gier 3-4 osobowych.

maclis - Czw 10 Lis, 2016

Te poziomy trudności to totalna porażka. Choć najbliższe prawdy są w grze we 2. Najśmieszniejsze są Mroki Morii o poziomie trudności 7, który powinien de facto być max.2 . W podstawce tylko pierwszy scenariusz ma dobrze odwzorowany Poziom trudności (Dol Guldur powinno mieć oczko wyżej). W CMP dobrze odwzorowany jest tylko 1 i 6 dodatek. Dobrze, iż w Sagach nie stawiali poziomów trudności.
sandramaj - Pią 02 Lut, 2018

Ogólnie to jest całkiem spoko
sonofthewild - Pon 12 Lut, 2018

Społeczność weryfikuje te poziomy: swoje punktacje przyznaje niezależnie FFG community, COTR, Beorn ... ;)
na BGG widziałem kiedyś xls z listą scenariuszy gdzie obok kolumny z oficjalnym Diff była też kolumna z community diff.

inzkulozik2 - Pon 12 Lut, 2018

http://lotr-lcg-quest-companion.com/home.html - tutaj można przydzielić własną ocenę scenariuszom

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group